Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » zawieszenie
Tematy oznaczone jako zawieszenie
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] FAQ - Wymiana przednich łożysk i sworznia wahaczy


Chciałbym Wam przedstawić w sposób można naprawić łożyska w przednich kołach.... Mam nadzieje że ten FAQ będzie się rozwijał w miarę kolejnych Waszych doświadczeń co zapobiegnie powielania bezsensowych pytań i zaśmiecania naszego forum...

Zrobiłem w kwartał 17 tysięcy moją smerfetą... Pewnego dnia wracając wpadłem przy 40km/h w dziurę aż zarzuciło tyłem auta i zatrzymało się w ów dziurze... Zamordowało się przednie łożysko,sworzeń wahacza... auto utraciło zbieżność i niemiło huczało przednie zawieszenie.... nie licząc wygiętej felgi...


Zatem do dzieła...
Wymiana przedniego łożyska, końcówki drążka kierowniczego oraz sworznia wahacza...

WYMIANA ŁOŻYSKA PRZEDNIEGO


Zanim zaczniemy wymianę łożyska musimy wiedzieć jedno że w oryginale fabrycznym....

FORD FIESTA MK3 OD ROKU 1989 DO ROKU 1993 POSIADA DWA ŁOŻYSKA JEDNORZĘDOWE NA JEDNO KOŁO

FORD FIESTA MK3 OD ROKU 1994 DO ROKU ...
74329 56

[MK3] Różnice między mk3 a mk3,5


Nie wiedziałem w którym dziale zamieścić ten post, ale mam nadzieje że ten jest odpowiedni...
Nie znalazłem nic konkretnego na ten temat stąd ten post.
Zastanawiam się jaki są różnice pomiędzy nimi <???> Z tego co znalazłem w innych postach to różnica jest w lusterkach, mk3.5 ma ładniejsze bardziej zaokrąglone, ma też klapke na wlew paliwa i chyba jest jakaś różnica w amortyzatorach. Czym jeszcze się różnią? Nic więcej nie znalazłem a chciałbym wiedzieć bo moja fiestka jest z 02.1994r i nie wiem czy się już łapie na mk3,5 czy nie. Bo lusterka zaokrąglone mam, klapkę na wlewa paliwa też. Z drugiej strony mk3,5 były chyba robione dopiero po 94r.
47275 24

[MK6] Wymiana amortyzatorów - tył


prosze o porade jak odkrecic amortyzatory tylne od gory, czy trzeba zdjac nadkola i wtedy dostane sie do nakretki. Wymiany amortyzatorow chce dokonac w fiescie mk vi 1.25.
31528 30

[MK6] Wymiana sprężyn


Witam od 2 tygodni jestem posiadacze Fiesty mk6 07' , mam więc kilka pytań do właścicieli tego pojazdu. Poprzedni właściciel mojego auta wymienił sprężyny amortyzatorów na sportowe kolor czerwony, ale nie wiem jaka firma i o ile obniżają, jednak są one bardzo sztywne i jazda po nierównościach zwłaszcza teraz w zimę jest bardzo niekomfortowa.

1. Czy opłaca się je wymienić na orginalne używane lub nowe ?
2. Czy tak wymiana będzie skomplikowa (droga) ?

Auto jest na oponach 195/50R15, arotyzatory raczej orginalne.
22048 17

[MK5] Prawa tylna opona trze o nadkole


Wiatm, przy ostatniej wyprawie z 4 osobami na pokładzie zauwazyłem ze przy dziurach i nieruwnościach tylna prawa opona trze mi o nadkola. Po wstępnych oględzinach zauwazyłem:

-różnica w prześwicie bez obciążenia wynosi 2cm mniej w porównaniu do strony lewej.
-liczba zwoji sprężyny widocznych bez obciążenia kiedy auto stoi na kołach z prawej 3 z lewej 5.
-podczas jazdy wydaje mi sie ze prawa strona jest "miększa" od lewej(może to subiektywne odczucie)

Około rok temu zmieniałem amortyzatory wiec to raczej odpada.Zostają sprężyny. Wydaje mi sie ze ich wymiana powinna załatwic sprawe, ale chce sie jeszcze was poradzić.Jeżeli to spręzyny prosił bym o polecenie jakieś firmy/sklepu.
Jest to mk5 rocznik 2000 silnik 1.3 endure e.
18199 7

[MK4] Ustawianie zbieżności


Witam.
1. Słuchajcie może ktoś polecić jakiś warsztat w Bydgoszczy, który zajmuje się zbieżnością i geometrią?

2. Możecie mi doradzić co należy ustawić po wymianie(amortyzatorów, oraz przegubów)?
Geometria czy zbieżność bo już sam nie wiem tak mnie mechanicy okręcili...

Pozdrawiam serdecznie.
17716 20

[MK3] Przy hamowaniu ściąga mi auto w prawo...


Witam.

Mam taki problem z fiestką, mianowicie podczas hamowania od powiedzmy 50km/h ściąga mi auto w prawo. Po przewertowaniu forum, udałem się na SKP i co wyszło:

- amortyzatory skuteczność P/T ~70-75%
- z przodu lewy sworzeń do wymiany i 1 tuleja w wahaczu ma luz, ta sama tuleja ma luz w prawym wahaczu
- końcówki drążków dobre bez luzów (mają jedynie lekko spękane gumki), ale diagnosta powiedział, że puki nie ma luzu to ok
- krzyżak dolny ma luz i czuć to na kierownicy
- hamulce są niby ok, siła hamowania przednich kół jest w zasadzie podobna, minimalna różnica w prawym kole (L= 2,20 - 2,15 =P) - badanie było wykonane 5krotnie, ale diagnosta mówi, że taka różnica to pikuś...
- przewody hamulcowe elastyczne z przodu są całe, nie popękane - gdyby przewód był niedrożny czy coś to ...
17074 22

[MK5] [MK4/5] FAQ - Wymiana tulei w przednim zawieszeniu


Taki mały FAK o gumach w przednim zawiasie mk4/5.

Mały schematyczny podgląd zawieszenia:


I. Wymiana tulei stabilizatora.

Kiedy należy wymienić tuleje stabilizatora :?:
Jeżeli Wam coś puka w przednim zawieszeniu, to na 99% są to te tuleje. Sprawdzić to bardzo łatwo. Trzeba podnieść auto, zdjąć przednie koła (koniecznie obie strony) i złapać za stabilizator i poruszać nim. Jak się leciutko rusza, to gumy do wymiany.
Potrzebne narzędzia:
- klucz do kół – do odkręcenia kół ;)
- klucz płaski/oczkowy 10 do odkręcania jarzma (ja używałem płoaskooczkowego lekko zeszlifowanego)
- śrubokręt/drąg/co kolwiek – do pomocy
- młotek (bo bez młota nie robota)

Ceny:
Ford – 34,5/33 pln (ford.sklep.pl)
Od 5pln do 35 pln.


1. Podeprzeć auto i zdjąć koła
2. Odkręcić ...
16465 3

[MK3] Buczenie z przodu auta


Ostatnio usłyszałem, że auto buczy podczas jazdy. Hałas nasila się przy skręcaniu w lewo, a podczas skrętu w prawo znika. Objaw jest typowy dla uszkodzonego prawego łożyska. Zajrzałem pod auto i zobaczyłem pęknięta osłonę prawego przegubu, która niezwłocznie wymieniłem. Przegub wydaje się być OK (podczas ostrego ruszania przy maksymalnym skręcie kół nic nie "strzela").

Pytanie - czy przez uszkodzoną osłonę przegubu mogło paść łożysko koła (dostał się tam jakiś syf, czy woda)? Czy przegub może "buczeć", czy też jego jakiekolwiek uszkodzenie objawia się od razu "tyrkaniem"? Nie chcę na darmo wymieniać łożyska, bo nie mam 100% pewności czy to faktycznie ono jest winne. Podniosłem auto na lewarku i rozpędziłem je do 100km/h i większych hałasów nie było słychać (ale pewnie łożysko będzie buczeć dopiero pod obciążeniem). Fiesta jest z 89 roku więc pewnie siedzą tam dwa łożyska 1-rzędowe (o ile to ma znaczenie).
15400 18

[MK3] Negatyw kół


Witam mam taki problem:

Ostatnio po przejechaniu trasy Rybnik-Zakopane Zakopane Rybnik ok 450 km zrobił mi sie n aprzedniej osi negatym , mi to sie tam nawet podoba gdy jest negatyw w aucie , ale wiecie jak to jest (opony do wymiany co tydzień) . Mam pytanie, czy ktoremus z Was zrobił sie juz negatyw , i czy wystarczy zrobic zbieżność kół, czy cos sie popsuło . Z góry dzieki za odpowiedzi :-)
15259 22

[MK3] FAQ - Wymiana tulei tylnego zawieszenia


Witam,
w swoim pierwszym poście nie będę zadawał pytań a udzielę porady jak wymienić tylną tuleje w MK3.

UWAGA: patent pomaga w przypadku tulei gumowej, bez osłony stalowej.

Potrzebne będą:
1) Klucze oczkowe 17 i 15
2) Pręt gwintowany 12 mm o długościi 0,5m
3) Odrobina smaru
4) Preparat w stylu WD-40
5) Łyżka do opon
6) Deseczki

Wstępnie pryskamy na gwint śruby tulei środek WD-40, gdyż w moim przypadku była mocno podrdzewiala.
Odkrecamy nakretkę kluczem 17.
Kolejnym krokiem jest zdjęcie z wieszaka ukladu wydechowego (środkowego i ostatniego tlumika) opuszczajac go.
Jest to operacja niezbędna do wyciągnięcia śruby tulei.
Po wyciągnieciu jej wkladamy łyżke do opon pomiędzy wieszak a oczko i odciagamy je do dolu (w wersji ze stabilizatorem proponuje go rozkręcić)
Po tej operacji widać tuleje, w ...
12409 7

[MK6] Bicie na kierownicy


witam,

chłopaki pomóżcie ... wiem znamy problem w fofi, ale borykam się z tym problemem juz ponad , a że często jeżdzę autostradą to wkurza. bicie występuje 110-120kmk/h.
co zrobiłem:
- koła wyważane 3 razy (trochę pomogło),
- koła zimowe (inne felgi i opony) też występuje,
- przed świetami wymieniłem tarcze + klocki i nadal bije.

trochę brakuje mi pomysłów. pytanie:
- czy ta oś łącząca półosie powinna mieć luzy?
- czy lewa półoś powinna być tak ,że przy kole powinno być wyżej niż przy silniku (brak poziomu- jak patrzyłem na kanale)?
- czy to wina przegubów czy sprzęgła?
12346 14

[MK3] Ściąga na nierównościach


Panowie pomocy! Nie wiem co jest i mechanik tez nic nie widzi. O co chodzi: mianowicie jak jadę po równej drodze to wszystko jest ok. Natomiast jak wjadę na jakieś nierówności zaczyna mnie ściągać w prawo. Mam wrażenie jak by coś prężyło i kierownica sama skręca w prawa stronę. Ostatnio byłem na przeglądzie i na szarpakach nie było widać nic niepokojącego. Co to może być?? Na co zwrócić uwagę?
10198 13

[MK3] Zwrotnica


Witam. Mam takie pytanko: czy zwrotnica z mk3,5 podejdzie do mk3 bez problemu?
10159 13

[MK3] Jak podnieść zawieszenie Couriera?


Witam, jestem tu nowy i oczekuje na pomoc doświadczonych kolegów. Chciał bym podnieść swojego Couriera (na Fieście Mk3) tylko kompletnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Dodam że z tyłu nie ma sprężyn co mnie w ogóle zaskoczyło. Z góry dziękuje za pomoc.
10132 7

[MK4] Poprawa kultury pracy zawieszenia


Drodzy forumowicze, szukam informacji jak dobrać zawieszenie, żeby moja fiesta lepiej wybierała nierówności na drodze.

Jak fiesta wpadnie w dołek/studzienkę to jest taki huk, że aż strach z kolei przy większych prędkościach na długich poprzecznych nierównościach skacze do krańca amortyzatorów. Wrażenie jakby za miękko było.

W fieście mk7 jest genialne zawieszenie pracuje jak trzeba... co trzeba zrobić. żeby mieć taki efekt mk4?

Mam seryjne zawieszenie. Koła 7Jx15H2 ET38 z oponami 195x50r15
9946 17

[MK3] Rozpórka wahaczy - montaż


panowie kto montowal rozporke wahaczy? Jak wpisze w szukajce to dwa posty wyskakuja ;-( Chwyta sie to 4ema srubami tymi co wachacze sa przymocowane czy inaczej? Sruby pozostaje te same czy trzeba kupic inne? Sa to jakies standardy czy wymysly forda? Ogolnie wszytko co i jak z czym to sie je :)
9478 10

[MK3] Negatyw


Witam , zauważylem ze zrobil mi sie z przodu negatyw, i juz pomału żjada mi opony od wewnątrz, 2 miesiace temu wymienialem drązki i gumy, moze mi ktos powiedziec co moze byc nie tak, czyzby wachacze były do wymiany, z góry dzieki za odpowiedzi
8848 16

[MK3] Problem z zawieszeniem - zwrotnica


Sprawa jest tego typu: po pierwszych opadach śniegu wystąpiły problemy ze zbieżnością chcąc je usunąć udałem się do zakładu mechaniki pojazdowej. Na miejscu poinformowali i pokazali ze niby mam rozbita "zwrotnice" a konkretnie gniazdo (dziurkę) gdzie wsadza sie sworzeń wahacza, z tym ze sworzeń ma jakieś 2 tyś przebiegu i jest raczej dobrej firmy (swag) wiec nie powinien się tak szybko wybić. dodatkowo te gniazdko jest jak gdyby skręcane śruba wiec czy jest możliwość wyeliminowania tej usterki po prostu to mocniej skręcając .. ?
jeżeli nie to rodzi mi się następne pytanie: podobno są tam dwie rodzaje zwrotnic: jedna mieszczące dwa łożyska jednorzędowe, a drugi typ mieści jedno łożysko dwurzędowe
jaka jest zależność miedzy nimi ?

zapewne zamotałem jak cholera ale kto ma jakiekolwiek pojecie niech poradzi

i zamieszczam poglądowe zdjęcie tej zwrotnicy (kopiuj wklej z allegro do painta a ...
8551 10

[MK3] Strzelanie w amortyzatorze


Co to może być. Podczas stania w miejscu lub manewrów na parkingów przy skręcaniu strzela mi w amortyzatorze prawym przednim. Jak jadę szybciej (powyżej 5km/h) już nie. Stuka w podczas kręcenia w lewo i w prawo. Podkreślę że nie zawsze, ale często. Amorki są nowe.
8524 11

[MK3] "Pływanie" po drodze


Jak niektórzy wiedzą założyłem do czarnej kółka 16 calowe z oponami 195/40 i mam problem. Auto przy prędkości powyżej 80km/h dosłownie pływa na drodze i jest nieobliczalne. Dla przykładu wczoraj leciałem sobie 130km/h na prostej drodze nie była ona dziurawa ani połatana.. ale wiadome jak z polskimi drogami jest.. nie była gładka jak stół. W każdym razie normalnym autem dało się po niej szybko jechać bez najmniejszych problemów. Zachowanie auta mogę opisać do nie gwałtownych ruchów kierownicą w prawo i lewo tak nagle... co przy tej prędkości ( 130km/h ) daję nieźle w dupę. Zastanawiam się jak to wyeliminować i mam parę opcji czy pomysłów.
1) zawieszenie gwintowane autem nie będzie bujało bo wiadome gwint jest twardy więc może to wyeliminuje mój problem.
2) w Czarnej nie ma stabilizatorów. Może ich montaż mógłby coś zdziałać z moim problemem.
3) Wywalić normalne sprężyny i zamontować coś twardszego ...
8035 14

Bicie na kierownicy / ściąganie auta


Problem odczuwania na kierownicy drgań, które pojawiaja się w różnych okolicznościach, jest problemem złożonym.
Może mieć miejsce cały czas, przy określonych prędkościach, przy hamowaniu, auto może ściągać... Najczęściej spotykane usterki i kroki zaradcze:

Kierownica trzepie cały czas, niezależnie od prędkości

Możliwe przyczyny:
- skrzywiona felga
- rozlatująca się opona - "bąbel" z boku lub garb na czole bieżnika
- brak współosiowości koła i piasty
- słabo przykręcone koło

Usunięcie problemu:

Jeśli zamienisz przednie koła z tylnymi i problem ustanie to potwierdzisz kwestie uszkodzenia felgi lub opony. Sama kwestia ustalenia czy felga czy opona, polega na oględzinach wzrokowych - każde mechaniczne uszkodzenie obręczy felgi będzie widoczne, jedynie możesz nie zauważyć skrzywienia płaszczyzny mocowania do piasty względem obręczy. To da się ustalić albo na wyważarce w ...
7870 0

[MK3] Demontaż piasty i zwrotnicy


Mam takie pytanie.
O zdejmowaniu i wymianie łożysk to na forum czytałem ale nie wyczytałem o tym jak rozchylać obejmę zwrotnicy koła.
W książce piszą o jakimś specjalnym przyrządzie Czy można zdjąć samą piastę czy trzeba wyjąć całą zwrotnicę?
Pozdro
7453 7

[MK3] Zawieszenie przednie z MK4 do MK3


Witam. Jestem nowy na forum i mam nadzieje że temat w dobrym dziale :)

Moje pytanie to czy da sie załozyc przednie sportowe zawieszenie(amortyzator i sprezyna) od fiesty mk4 do mk3 ?(jeśli nie to co by tam nie pasowało ). A, i przydał by sie jakis rysunkowy schemat montazu zawiesznia, przód i tył. Jaka guma, tulejka gdzie i w jakiej kolejnosci.

Z góry dzięki :)
7120 12

[MK3] Stabilizator belki tył


Mam takie pytanie czy każda S miała stabilizator na belce z tyłu bo czytałem że nie wszystkie xr2 miały z tyłu a technicznie s od xr2 się niczym nie różniły :|
7054 11

[MK4] Zawieszenie TA Technix


Witam, zamierzam zakupić w najbliższym czasie zawieszenie do mojego fieścika, stąd też moje zapytanie. Posiada ktoś może zamontowane zawieszenie TA TECHNIX'a a konkretniej jestem zainteresowany tym zestawem :

http://allegro.pl/show_item.php?item=3866057988

Może ktoś coś o tym powiedzieć ? jak się spisuje, albo czy można dostać coś lepszego w tej cenie ? (nie potrzebuję dużej "gleby")
6577 10

[MK3] Wpadłem w dziurę i coś jest nie tak z zawieszeniem.


Witam

W sobotę wpadłem w dziurę. Po soczystym k***a, pojechałem dalej, bo nic nie świadczyło, żeby coś się urwało. Jakież było moje zdziwienie, gdy później wieczorem z trudem opanowałem auto przy awaryjnym hamowaniu ze 130 do 40. Istotą jest tu, że hamowałem skręcając. Pełen obaw pojechałem dalej. Zauważyłem, że:
- auto przy machaniu kierownicą, w czasie jazdy, w zakresie ok. 30-40 stopni dosyć mocno pływa, ale nie zawsze
- kierownica przy powyższym machaniu najpierw chodzi dosyć luźno, a po 2-3 machnięciach zaczyna chodzić ciaśniej/normalniej
- auto przy hamowaniu w skręcie ucieka budą do przodu
- auto przy mocniejszym hamowaniu pływa, ale nie zawsze
Byłem u mechanika na kanale, i stwierdził, że nie widzi nic takiego, co mogłoby to wszystko powodować.
Jedynie przegub lewy mam do wymiany, ale to już wcześniej delikatnie terkotał. Tylny stabilizator trzyma się tylko na dwóch uchwytach, ale ...
6409 15

[MK3] Łupie przy skręcaniu i hamowaniu


Panowie, potrzebuję sugestii, pomocy, rady... Sprawa wygląda następująco:

Na alusach, alutec R15 7J ET38, opona 195/45 - normalnie sobie jadąc, skręcam w prawo i słyszę chroniczne łup łup łup, to samo dzieje się przy mocnym hamowaniu. Autko jest trochę obniżone, na 13" felgach stalowych nic nie łupie. Po ściągnięciu lewego przedniego alu zobaczyłem, że amor jest obtarty, więc założyłem 3mm podkładki na szpilki, ale dzieje się to samo. Na oponie nie za bardzo widać która strona jest zjechana ;-( Skręcając w lewo nic nie łupie.

Czy ktoś miał podobne problemy z felami o takich, bądź większych wymiarach?
6295 5

[MK3] dlaczego przysiada na lewy przód?


pytanie jak w temacie, bo brak mi pomysłów... auto lekko mi przysiada na lewy przód. na cywilnych sprężynach widoczne to było dość mocno, na niebieskim eibachu znacznie mniej, ale jednak.

amortyzatory przednie są bez tragedii, nie leją, ale czy równo tłumią to ciężko stwierdzić organoleptycznie, tylne prawie nówki. na obu kompletach sprężyn auto przysiada na to samo koło, więc to nie kwestia sprężyn (oba komplety ładne i całe, nie popękane). w końcu podłużnica i kielich - wyglądają na nieruszone (zresztą auto jedzie ładnie, prosto, bez jakiegoś dziwnego pływania, no może poza tym, że ma nieco wysłużone, fabryczne gumy na wahaczach). wahacz na oko prosty...
6193 7

[MK3] Adaptacja amortyzatorów z MK3.5 do MK3


Witam

Od jakiegoś czasu poszukuję amorków przednich od xr2i, no i okazało się, że jeden z forumowiczów ma na stanie takowe amorki lecz od mk3.5 rocznik 95.

Chciałem zapytać czy jest jakiś sposób by dało radę zaadaptować te amory do mojej mk3 (cywil) ? Oczywiście skoro przetłoczenia nie ma to i zwrotnice inne, ale czy coś jeszcze ? Piasty ? Czy zwrotnice od mk3 i mk3.5 różnią się jedynie tym, że mają inną średnicę otworu na amora ?


Pozdrawiam i dzięki wszystkim za pomocne odpowiedzi.
6043 8

[MK3] Stuki przy skręcaniu


Witam!
Otóż mam mały problem przy skrecie w lewo coś mi stuka i czym szybciej rusze tym bardziej słychać i tak samo jak jade prosto to też stuka podejrzewam że to przegub ale jaki zew czy wew jak to sprawdzić ile kosztuje nowy i jakiej marki najlepiej kupić i czy musze to parami wymieniać a i jakie klucze są mi potrzebne do wymiany przegubu a i co sie stanie jak go nie wymienie? nico nico :fox:
6034 4

[MK3] Opór przy skręcaniu kołami


Witam wszystkich,
od paru dni mam problem z autkiem który polega na okresowym zwiększonym oporze przy skręcaniu. Czasami wszystko działa w porzadku a czasami po przejechaniu jakiegoś odcinka drogi trzeba przyłożyć sporo siły by wykonać manewr kierownicą.
Wczoraj próbowałem obczaić gdzie leży problem i... nic niepokojącego nie zauważyłem.
Kręciłem w miejscu kierownicą chyba z pół godziny i nie udało mi się wygenerować objawu. Pod maską krzyżak w porządku, mocno skręcony z resztą niedawno wymieniany. Zdjąłem koła przednie i wszystko wygląda w jak najlepszym porządku.
Dzisiaj rano jak jechałem do pracy problem znów się pojawił...
Liczę na jakąś podpowiedź z Waszej strony
5854 2

[MK3] Zła zbieżność


Witam serdecznie forumowiczów. mam pytanko a mianowicie czy jest mozliwosc zeby tak nagle zbierznośc padła? Kilka dni temu jechałem ładną prostą drogą i kiera była prosto przy jeździe na wprost natomiast dziś wyskoczyłem na chwilkę do banku i patrze.... przy jeździe na wprost kierownica tak jakby ucieka w lewą stronę:( jest taka mozliwość? prosze o pomoc bo niewiem co robic... czy zabrac sie za zbierzność czy moze co innegopadło w przekładni itp.... pozdrawiam

:: Proszę pamiętać o tagowaniu tematów.
- trzeci ::
5812 4

[MK3] Zawieszenie, raz znosi raz nie


No po dzisiejszym starcie w kręciołku, no i niestety uwaleniu przednim kołem w krawężnik bo za bardzo mu docisłem przy wyjściu, wiem moja wina :D ale bywa i tak. To że felga krzywa to ok, przełożyłem koła z przedniej na tylną oś i z tylniej na przednią co by na kierownicy nie biło aż tak mocno ale żeby dojechać. Fakt faktem coś jest nie tak chyba z układem kierowniczym, jeśli jadę z wciśniętym gazem kierownica jest prosto, jeśli odpuszczę gaz lub wcisnę sprzęgło kierownice znosi do lewej jak całe auto. Gdzie szukać przyczyny i co naprawiać?
5728 8

[MK6] Demontaż mcphersona i wymiana łożyska


witam

Chciałbym wiedzieć czy natrafie na jakies trudnosci w zwiazku z wymiana lozyska kolumny mcphersona?

Wiem, ze odkrecam sruby przy tarczy, pozniej pod maska, pozniej wyjmuje cala kolumne i sciagaczami przytrzymuje sprezyny i odkrecam pokrywe i dostaje sie do lozyska.

Czy potrzebuje jakichs specjalnych kluczy oprocz sciagaczy do sprezyn?

pozdrawiam
5020 2

[MK4] Tylne zawieszenie - luz


z czego wynika luz pomiędzy poduszką ( miseczką amorka) a kielichem , jak to wyeliminować ? Ktoś już to przerabiał ? Bardzo mnie to wkurza. Pozdrawiam.
4900 3

[MK5] Zawieszenie, poduszki


Witam, od niedawna jestem posiadaczem mk5. Mój problem polega na tym iż podczas jazdy z większą prędkością po lekko dziurawej drodze słychać głośne stukanie na tylnym zawieszeniu. Amortyzatory zostały wymienione pół roku temu. Jest jedna rzecz która nie daje mi spokoju, z tego co się orientuje poduszki amortyzatora na nadkolach powinny przylegać do nadkola wewnątrz bagażnika, u mnie jest sporo luzu ok 6mm. czy to jest cecha tego autka, czy zły montaż amortyzatorów? dodam że poduszki na przednim zawieszeniu również mają ten sam luz.
4834 4

[MK3] Znoszenie w czasie jazdy


Cześć. Posiadam fiestę z 1995 roku (mk3.5)

Problem polega na znoszeniu mojego samochodu przy wjeździe w koleinę, dziurę, studzienkę, wzniesienie, przy dodawaniu gazu i hamowaniu. Kierownica wtedy przekrzywią się w lewą bądź prawą stronę () lub (/) - losowo i wtedy trzeba bardzo szybko reagować żeby nie zjechać ze swojego pasa, odchylenie jakieś 15% - zbieżność była ustawiana przy wymianie drążków kierowniczych i sforzeni wahaczy. Proszę o jakieś wskazówki gdzie może być przyczyna.
4567 4

[MK4] Stukające drążki stabilizatora


czy stukające drążki stabilizatora lepiej wymienić? przy kole ponoć luzów dużych nie ma? mam do wymiany przegub i potem ustawianie zbieżności. wymienić przy okazji czy jeszcze wytrzymajądrążki ?

dzięki
4354 2

[MK6] Pomoc przy ustaleniu cześci zawieszenia


Witam wszystkich na początek! Od niedawna stałem się posiadaczem Fiesty z 2006 roku. Wszystko byłoby bardzo fajnie gdyby nie jeden feler - stukające (strzelające) sprężyny w brzydką pogodę. Czytałem już troszkę na ten temat ale pozbawiony czasu na własnoręczną dłubaninę oddałem auto do serwisu. Tu zlano je wodą i stwierdzono, że nie będzie żadnej naprawy bo oni nic nie słyszą...przy okazji człowiek wychodzi na idiotę. Z mojego śledztwa wynika, że gdzieś dostaje się brud lub same sprężyny mają jakiś feler. I tu pojawia się pytanie do Was drodzy forumowicze: Chciałem zaryzykować i zamówić sobie na próbę sprężyny (przód) przez znajomy warsztat ale jest jeden problem. Wszystkie katalogi podają numery sprężyn z rocznika 2001 - 2004 a 2005 - 2008 (a wiec po face liftingu) nie widnieje w katalogach - po prostu te lata gdzieś uciekają. Konsultując się z serwisem forda otrzymałem informację, że sprężyny w latach 2005-2008 są inne (inny ...
4003 3

[MK6] Tylna belka Fiesta ST 05 // jaka?


Czy ktoś się orientuje czy tylna belka z innego modelu pasuje do ST150 z 2005 roku?
3736 4

[MK3] przednie zawieszenie w mk3 z 94r


cześć wszystkim.
Jestem nowy na forum ale już od jakiegoś czasu obserwuję forum i dopiero teraz kiedy mam wymarzoną Fiestę postanowiłem napisać o problemie..
Chodzi mi o to że strasznie mi łupie zawieszenie z przodu auta niedawno mój brat wymieniał tam wachacz z tulejami i niewile to dało ... Możecie mi pomóc? Powiedzieć jakie części potrzebuję jakich nażędzi będę potrzebował i ile kasy muszę przeznaczyć na to zawieszenie? Słyszałem opinię że części wyjdą gdzieś około 500zł ale ja wolałbym takie które są dobre i w miarę tanie ... Dla ułatwienia powiem że jestem z Gdańska to może znacie kogoś kto weźmie za to 800-900zł? (Robota plus części)
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

:: Taguj tematy, bo grozi to ostrzeżeniem... ::
3520 2

[MK3] Jaka zwrotnica do 1.8D?!


Witam. Muszę kupić gdzieś na "szrocie" zwrotnicę. Na dwóch różnych znalazłem:
* zwrotnica od diesla 1.8D ale curiera za 90zł :/
* zwrotnica od 1.3 benzynki za niecałe 70 zł do negocjacji ;]

I mam teraz pytanie. Czy owa zwrotnica (prawego kola) pasuje od 1.3 benzynki do mojej "maliny" z silnikiem 1.8D. Koleś mówił mi, że kiedyś sprzedał zwrotnice z 1.3 i kupujący zamontował ją do fiestki z silnikiem diesla 1.8 -> pasowała!

Proszę o Pomoc.
Jak porównywać zwrotnice?! różnią się wielkością i ilością ząbków?!
Jak sprawdzić czy ta od 1.3 pasuje do mojego 1.8D?!

Jakie są rozmiary i parametry tej od 1.8D?!

Pozdro notw

[ Dodano: Pon Sie 02, 2010 17:44 ]
PONAWIAM PYTANIE BO ZALEŻY MI NA CZASIE ! ! !

HELP :sad:
3340 0

[MK5] Utwardzone zawieszenie


Witam

Jak wiadomo zawieszenie w MK5 Sport jest fabrycznie utwardzone. I tutaj pojawia sie moje pytanie: Jakie elementy wchodzą w skład tego "utwardzonego" zawieszenia. Jakich części(spręzyny, amortki itd) należy szukac przy ewentualnej wymianie aby nie utracić właściwości jezdnych?

Pozdrawiam

EDIT.

Znalazłem informacje na zagranicznej stronie że zmieniony jest jedynie stabilizator poprzeczny(eng. Anti-roll bar). Czy ktoś może to potwierdzić?
3292 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.