Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » zamek
Tematy oznaczone jako zamek
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Nie moge otworzyc drzwi


Witam. od jakiegoś czasu nie moge otworzyć kluczykiem drzwi od strony kierowcy. Zamykanie bez problemu. Jak próbuje otworzyc kluczyk blokuje sie w połowie. Jeden mechanik powiedzial, że wyrobil sie kluczyk i to typowe w fordach. Drzwi od strony pasazera nie otwiera sie kluczykiem a tylko od srodka. Watpie w wyrobienie klucza bo odpalam i otwieram bagaznik bez problemu. Jak zamkne pozostaje wchodzenie przez bagaznik:-( Wiec samochod stoi pod blokiem niezamkniety.
31336 44

Karoseria : zamki


Wiem wiem temat byl juz nie raz. Uzylem wyszukiwarki :-P poczytalem i nadal nie wiem.

Wiec tak to umnie wygląda:

-drzwi od kierowcy zamykaja sie kluczykiem normalnie ale potem nie da sie ich otworzyc, mozna je otworzyc tylko jesli przed zamknieciem ich na klucz ta klamke w srodku ustawie w stan"zamkniecia" wtedy normalnie sie otwieraja z kluczyka

-jak ustawiam klamke w to ustawienie "zamknięta" to czuje taki opor czasem trzeba użyć trochę siły i taki brzdęk.

Ściągnąłem cały boczek ale ja tam nic nie widzę :cry:

Z tego co czytalem to niektorzy pisali że może to być wina zużytego kluczyka ale to chyba odpada jeśli jak je odpowiednio zamknę to się otwierają

Inni znów pisali że to przez jakąś sprężynkę więc to może to tylko problem w tym że nie widziałem "dobrze ...
18176 19

[MK3] Bolączki po zimie


Witam. jak to zwykle bywa w naszych autach po zimie lubią wyskakiwać (prócz oczywiście rdzy na lakierze;P) jakieś niespodzianki. Nie inaczej jest w moim przypadku. A wiec 3 sprawy: generalnie najbardziej uciażliwa to zamek od strony pasażera. Nie zawsze moge otworzyc drzwi kluczykiem, bo sie zacina i nie odskakuje klamka wewnątrz - zostaje dalej w pozycji wciśniętej. Jak chce otworzyc z wewnatrz, musze tak z 3-4 razy energicznie pociagnac za klamke od wewnatrz, wtedy jakby cos odskakuje i sie otwiera. Tak ze drzwi otwieraja sie randomowo. Nastepna sprawa: dzialajaca jak chce tylna wycieraczka i ciezko chodzaca i sciagajaca kierownica. Generalnie to dziwnie luzno u mnie "lata" cala kolumna kierownicy z plastikowa obudowa - tak jakby nie byla gdzies przykrecona. Od pewnego czasu zauwazylem sciaganie kierownicy oraz przy 1/4 jednego obrotu w prawo kierownica w pewnym miejscu sie blokuje jakby i ciezej idzie, czemu towarzyszy dzwiek ocierania sie plastiku?metalu? (przy kazdym ...
17752 12

[MK3] Problem z zamkiem, nie idzie otworzyć drzwi.


Witam,

mam problem. Nie mogę otworzyć drzwi od zewnątrz za pomocą klamki, zamek też nie reaguje. Od środka trzeba pociągnąć za klamkę i popchnąc drzwi.

Tyle wstępu, problem oczywiście standardowy i szlag mnie już z tym trafia.....

Oczywiście winę ponosi sprężynka czy jakie inne cholerstwo tam jest co pociąga dzyngiel zamka i łączy się (w skrócie) z dzynglem klamki.

Naprawiałem to już w ciągu 2 lat posiadania Fiesty chyba z miliard razy (na serio to ok 7-8 licząc oboje drzwi) Miałem tam sprężynkę, jak z długopisa, ale to jest skuteczne na powiedzmy 4-6 miesięcy, gdzie dosyć często używam drzwi jednych jak i drugich.

Jak macie to u siebie rozwiązane? Czym wy to macie połączone? Czy jest jakas alternatywa do sprężynki z długopisa?

[ Dodano: Nie Wrz 05, 2010 21:21 ]
...
12487 10

[MK5] Dolozenie pilota do zamka centralnego.


Witam wszystkich :) . Chcialem dodac do mojej fiestki elektryczny zamek centralny otwierany z pilota. Moja fiesta posiada orginalnie zamontowany centralny zamek ale otwierany za pomoca kluczyka. Poczytlem wczesniej troche o tym troche sie czytajac rozne fora i postanowilem ze kupie sterownik do zamka centralnego z ebay.com. zakupilem takie oto uzadzanko:


Najpierw czytajac rozne fora dowiedialem sie fiesta mk 5 ma pozytywny zamek
Podazalem za instrukcjami i to sa kabelki podlaczylem zaczynajac od gory...

modol - fiesta - info do czego
------------------------------------------------------------------------------
rozowy - nie podpiety - klakson

zielony - nie podpiety - domykanie szyb

brazowy- od kieronkow ns wtyczce za kierownica - sygnalizcja kierunkami
brazowy-

czerwony- do pomaranczowego kabelka za bezpiecznikiem 22 -stale zasilanie 12v

czerwono czarny - nie podpiety - bagaznik
...
11719 7

[MK3] Otwieranie drzwi kluczem-niemozliwe


Witam! Proszę się nie zdziwić,że zadam pytanie .Jestem już emerytem ale kupiłem sobie fiestę MK3 którą otwiera się na pilota.Jakie było moje zdziwienie ,że nie mogę otworzyć autka kluczykiem, klucz wcale się nie obraca. Druga sprawa to podnoszenie szyb przyciskami -też nie można .Co może być przyczyną?Pozdrawiam
11185 18

[MK3] Zamarzający zamek bagażnika


Mam problem z zamkiem bagażnika. Wystarczy -1 na dworze i nie da rady przekręcić kluczyka. Żadne odmrażacze nie pomagają. Macie jakiś sposób?
11056 19

[MK6] Nie można otworzyć bagażnika kluczykiem


Witam,
mam problem, poniewaz nie moge otworzyc bagaznika kluczykiem..od przycisku normalnie sie otwiera..
problem drugi..


co to za pasek zaznaczony na zdjeciu?
Sory jetsem zielony w autach;))

Problem trzeci..
wylamalem lekko dzwig w fotelu do jego przechylania, zeby wejsc do tylnej kanapy.. dostana taka czesc gdzies na szrocie lub allegro? bo nie cholery nie iwem jak jej szukac:)


dzeki za pomoc
4873 3

[MK3] Czy pasuje wkładka zamka od mk4 ?


Witam !!

Jako iż mój zamek przestał działać (zacina się), chciałbym kupić nową wkładkę. Na allegro widzę tylko wkładki od mk4, ka (np. na tej aukcji - aukcja )

Czy taka wkładka będzie pasować do Mk3 3 drzwiowy rocznik 90 ? Nigdzie w necie nie mogę znaleść innych wkładek (dedykowanych do Mk3).
4735 2

[MK3] Czy bębenek zamka od innych Fordow pasuje do Fiesty ?


witam,

mam pytanie, nie doszukalem sie czy wszystkie fordowskie wkladki z lat 89-96 beda pasowac do fiesty?
znalazlem taka aukcje http://allegro.pl/ford-transit-1993-zamki-zamek-wkladka-drzwi-stacy-i1556920280.html i zastanawiam sie czy od transita podejda, cena przystepna, a wygladaja jak fiestowe, ksztalt ucha jest minimalnie rozny ale to chyba nie bedzie klopot, moglbym prosic o porade?

pozdrawiam
4504 3

[MK6] Zamek w drzwiach


Witam,

mam takie pytanie na jakiej zasadzie działa zamek w drzwiach? Jest on elektryczny czy to patent na sprężynce?
Pojawił mi się taki problem (który jak na razie tymczasowo rozwiązany) iż po pracy wróciłem do samochodu,
naciskam na przycisk na kluczyku od otwierania drzwi i standardowo jak zawsze rozłożyły się lusterka,
zapaliły się światła ale drzwi się nie da otworzyć(drzwi od strony pasażera, zawsze na siedzenie pasażera rzucam plecak).
Myślałem, że przestawiłem coś w komputerze, że z pilota mają się otwierać tylko drzwi kierowcy, podchodzę od strony kierowcy i wszystko działa. Zanim odjechałem wcisnąłem klamkę (od strony kierowcy) tak żeby drzwi się zamknęły żeby mi nikt niepowołany nie wszedł do auta jak bd stał na światłach i klamka w drzwiach pasażera też się "wciągnęła". Pod domem z głupoty pociągnąłem za klamkę od drzwi pasażera (siedząc w aucie) i drzwi się nie otworzyły.
...
4432 3

[MK3] wytarty kluczyk


Witam, mam problem, normalnym kluczykiem juz nie da się otworzyć drzwi, bo sie wytarł, stacyjka odpala przy jego użyciu ale zamki odmawiają. Klucza serwisowego nie chcę wytrzeć, więc pytam się co , gdzie dorobić i ile koszutje(oczywiście dorobienie nowego klucza), klucz bez immo więc tyle na plus
4408 2

[MK3] linka od zamka w drzwiach


Panowie mam problem. Jeżeli jest już gdzieś to jest wyjaśnione to przepraszam, ale nie znalazłem. Otóż, mam taki problem. Muszę założyć linkę od zamka w drzwiach kierowcy. Zdjąłem boczek. Gdy kręcę kluczykiem w zamku, to widzę jak linka skacze góra-dół, ale nie wiem jak ją założyć tzn, jest tam tak ciasno, że nie wchodzą mi w szczelinkę gdzie jest ta linka nawet dwa palce. Mógł by ktoś coś poradzić ? Czy muszę odkręcać prowadnicę od szyby ?
3043 0

[MK3] problem z centralnym zamkiem


Witam!
Mam problem z centralnym zamkiem, a mianowicie chodzi o to, że kluczyk otwiera zamki ale ich nie zamyka i muszę to robić poprzez klamkę wchodząc od tylnych drzwi :| spotkał się już może ktoś z takim problemem? Proszę o pomoc!
2791 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.