Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » wyciek oleju
Tematy oznaczone jako wyciek oleju
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK5] Fiesta 1.6 Zetec-S - dwa problemy


Witam wszystkich na forum. Od nie dawna jestem posiadaczem Fiesty 1.6 Zetec-s z 2001 roku w kolorze srebrnym :), wcześniej miałem pumę 1.7 i muszę powiedzieć, że autko jest fajnie, w końcu nie uderzam głową o słupek :P ale do rzeczy. Mam dwa problemy z samochodem które mniej lub bardziej mnie martwią. Pierwszy z nich to wyciek oleju który jest na wysokości uszczelki pod głowicą


Zdjęcie 1
Zdjęcie 2 w zaznaczonym miejscu na czerwono też pojawia się olej lecz w bardzo małej ilości
Zdjęcie 3 tak wygląda silnik od spodu po jednym dniu jeżdżenia (co pewien czas oczyszczam silnik z oleju)
Zdjęcie 4 najbardziej na tym cierpi kompresor od klimy który jest pokryty olejem.

wyciek oleju też widać z tyłu silnika, lecz nie udało mi się zrobić żadnego dobrego zdjęcia, do tego w kabinie czuć zapach oleju gdy ...
18298 5

[MK6] Drobny wyciek oleju spod dolotu - 1.4TDCi


Co to może być? Zaznaczyłem na zdjęciu - wycieka spod tego węża. Zbiera się też pod sterowaniem turbo, które jest umieszczone pod tym wężem.
Link do zdjęcia : http://img340.imageshack.us/i/c130200037.jpg/
18013 14

[MK4] Cieknący olej


Witam

Chciałbym zwrócić się do wszystkich forumowych wróżek i wróżbitów o pomoc.
Ostatnio zauważyłem cieknący olej od strony rozrządu i chciałbym zapytać z czego może cieknąć. Dla ułatwienia zamieszczam zdjęcie - jakość średnia bo robione telefonem.

Pozdrawiam i czekam na wróżby :)

17323 23

[MK3] Cieknąca miska olejowa XR2i 1.8 16V/cieknie z góry pom


Witam mam taki problem. Wymieniłem uszczelkę miski olejowej(kupiona w sklepie z częściami 60zł) założona i ciekło dalej od strony skrzyni. Odkręciłem miskę i co się okazało uszczelka miała poprzecinane takie jakby kołnierze więc kupiłem nową w serwisie forda za 100zł założyłem i efekt ten sam. Nie maiłem już do tego siły i oddałem mechanikowi ten założył tą uszczelkę z forda na silikon i efekt ten sam dalej cieknie, więc oddałem mu auto i wyciągnął tą uszczelkę lecz się już nie nadawała po silikonie i kupił nową którą dopasował w sklepie za 30zł i założył ją tak samo na silikon tylko gróbszą warstwę i efekt się nie zmienił dalej leje (uszczelka się nigdzie nie zawijała sprawdzane lusterkiem). Dodam tylko że miska jest prosta (przykładana do szyby) i simeringi nie leją. Co może być przyczyną. Najgorsze jest to żeby dostać się do miski trzaba "pół samochodu" rozkręcić i jak wiadome słaby dostęp, ...
14017 19

[MK4] Wyciek oleju przez odpowietrzenie w skrzyni


Witam mam mały problem z wyciekiem oleju ze skrzyniu. sprawa wyglada tak. niedawno musiałem wymienic skrzynie w starej piaty bieg sie skonczył. Po wymianie był spory wyciek oleju mechanik stwierdził ze to wyraznie przez odpowietrzenie wywawla to wymieniłem to opowietrzenia na to ze starej zkrzyni gdzie olej mi nie ciekł. ale dalej mi olej leci mechanik rozłorzył rece i tyle. jak jest własciwa budowa odpowietrzena to jest sam plastik czy tam powinna byc jeszcze jakas gąbka w srodku??????
13894 16

[MK3] Wycieki oleju


Jak widac jesten nowy na forum i wszystkich serdecznie WITAM :)
Kupiłem ostatnio fiestke mk3 96r 1.3. I teraz pojawił sie wyciek oto zdjecia
http://imageshack.us/g/836/20120303.jpg/
Mysle ze to uszczelka miski olejowej ale to tylko moje podejrzenia :9:
Co wy na to ? Co to moze byc ?
Jesli to w czyms pomoze to olej mam Quakera 10w40.
Dodam ze Fiestka troche kopci na bialo , wody nie ubywa z chłodnicy. Tłumik troche w oleju jest . Dodam jeszcze ze tłumik mam do wymiany bo proch z niego :hihihi:
13408 28

[MK4] wyciek oleju


Witam
Mam problem ze swoją fiestką, otóż pewnego dnia zauważyłem slady oleju na asfalcie. Zaglądam pod auto i widzę tam taki widok:




Posprawdzałem wszystko, uszczelki ok. uszczelniacze na przegubach też. Co może być przyczyną takiego wycieku?
Pogrzebałem na forum ale nic nie znalazłem co by odpowiadało na moje pytanie.
Aha zauważyłem też słaby dym po wyjęciu korku od wlewu oleju.
Przed tą sytuacją, olej nie znikał, płyn chłodniczy też nie.
10750 12

[MK3] Wycieki oleju z tyłu silnika 1.1i


Witajcie,

Mam problem. Ostatnio zauważyłem zwiększone zużycie oleju, następnie odkryłem, że olej kapie mi na katalizator i powoduje efektowne dymienie po nagrzaniu silnika. Wyciek był z okolic filtra oleju. Wiec jako pierwszy do wymiany poszedł filtr. Myślałem, że może był felerny lub mechanik przy wymianie mi źle dokręcił. Filtr wymieniony a wyciek ledwo zmalał. Jest raczej pod ciśnieniem bo olej zamoczył wtyki cewki, które są powyżej filtra oleju. Jednak kilka cm wyżej jest już w miarę sucho także nie leje mi się to z dekla lub wyższego miejsca silnika itp. Z dekla poci mi się jedynie z przodu i to bardzo delikatnie (uszczelka wymieniana). Dodatkowo kapało na półoś, która rozchlapała to naokoło.

Dodam zdj. Są raczej kiepskie, ale wolałem pokazać cokolwiek niż tylko pisać. Wyciek raczej obfity nawet jak na starego 1.1i. Co to może być i ile mam szykować kasy. Są tam jakieś ...
10486 16

[MK6] olej na przepustnicy, skąd?


Witam, jak w temacie i opisie. co jakiś czas wycieram tam, ale nie wygląda to zbyt estetycznie. Może ktoś już się z tym spotkał? silnik to 1.4 tdci. szukałem na forum ale jakoś nie znalazłem.
10198 5

[MK3] Podwozie w oleju


Witam,
po wjeździe na kanał by wymienić alternator zauważyłam że podwozie od strony pasażera jest "obrzygane" olejem.
Wstawiam zdjęcia podwozia:






Olej nie cieknie że zostawia ślady, plamy przy postojach czy coś takiego.
Proszę o radę!
9517 22

[MK4] Dym spod maski i wyciek oleju


Prosze o pomoc, dzis na parkingu kiedy chciałam ruszyc auto było juz odpalone jakis czas zaczelo mi sie dymic spod maski smierdziaiało spalenizną i kiedy wysiadłam zobaczyłam wielka plame oleju pod autem silnik zaczal pracowac nierowno kiedy kreciłam kierownicą buczało. Co to moze byc???? Kontrolki sie nie zapliły. Wiem ze musze jechac do mechanika ale chciałam sie chociaz na juz dowiedziec co sie moglo stac.
Bede zobowązana za pomoc
8608 7

Silnik : wyciek oleju przy aparacie zapłonowym


Witam, ostatnio zauważyłem w moim aucie lekki wyciek koło aparatu zapłonowego (tak jakby krople oleju, które były na obudowie skrzyni). Mam pytanko, co może być przyczyną tego wycieku, skąd on może pochodzić i co dalej działać. Z góry dzięki.
8577 8

[MK6] Wyciek oleju - pojawia się dym


Witam mam pytanie jak wyeliminować i jakie mogą być koszta cieknącego oleju tzn trochę się poci w miejscu oznaczonym białą strzałką na zdjęciu olej wymieniany był systematycznie co ok 20tys ja auto posiadam dokładnie od połowy sierpnia i jak wymieniałem olej to była 1 kreska nad minimum a wg książki i przebiegu wymieniłem olej po przejechaniu 18tys km. Nie przeszkadzało by mi to gdyby nie fakt ze jak rozgrzeje się silnik i stoję w korku to widać jak spod maski wydobywa się dym i stojąc pod światło widać też jak leci przez nawiew. Dodam że autem pracuje i po mieście od połowy sierpnia przejechałem 9tys km. Z góry dziękuję z pomoc.

http://img100.imageshack.us/img100/6998/12497440305u.jpg
7453 4

[MK3] upaćkane gniazdo świec


Witam Wszystkich.

Od czego tak paćka mi się gniazdo świec?
wymieniłem uszczelkę zaworów na nową.
wyczyściłem gniazda i znów to samo się zrobiło.
Jak temu zaradzić?



7396 9

Silnik : odma rzyga olejem


Odpaliłem dziś wieczorem fieste po dwóch dniach zastoju, wyjechałem z placu i zostawiłem na chodzie biorąc się za odśnieżanie. Po paru minutach zaczął cieknąć olej, wyciek w okolicach alternatora. Kilkadziesiąt sekund i na bagnecie koniec ledwo zamoczony.

Jakieś pomysły? Zreszta i tak się bez mechanika nie obejdzie. Ech, nie ta zima się w końcu skończy. [/list]
6644 2

[MK3] Wyciek z kolektora ssącego? 1.8 16v


Witam mam następujący problem zrobiłem zdjęcie skąd jest wyciek. Mam nową uszczelkę pod pokrywę zaworów i pod kolektor ssący, ale nie wiem tam jest jakiś kołnierz czy coś w tym stylu, nie wiem czy odkręcać kolektor, czy jak odkręce przepustnice będę musiał dać nową uszczelkę?
http://img263.imageshack.us/i/1004342.jpg/
http://img263.imageshack.us/i/1004343f.jpg/
http://img8.imageshack.us/i/dsc00022vj.jpg/
6565 7

[MK3] Wymiana uszczelki miski i simmeringow skrzyni


2 pytania.
1) Czy zeby wymienic uszczelke miski w Zetecu trzeba podnosic silnik czy uda sie spod auta ot tak?
2) Czy problemem jest wymienic simmeringi skrzyni lezac pod autem?
I jaki koszt takiego simmeringu i jaka firme polecacie
6502 5

[MK6] Spuszczenie płynu chłodniczego i identyfikacja wycieku


Witam,
chciałem dzisiaj wymienić płyn chłodniczy w aucie.. i napotkałem problem w odnalezieniu korka spustowego.. możecie mi pomóc i go wskazać?

Czy to przypadkiem to ustrojstwo
KOREK?

Jeśli to to to jak to odkrecić, ni cholery śrubokręt nie wchodzi, rura przeszkadza jak może żeby się dostać do tego..

dzięki za helpa
6481 9

[MK6] Wyciek oleju z przewodu przy silniku 1.4tdci


Mam pytanie czy w Waszych fiestach MK6 1.4 TDCI poci się przewód zaznaczony na zdjęciu. Nawet nie wiem jak ten przewodzik się nazywa.
Fiesta ma symboliczny przebieg 33 tys km.

Jest sens coś z tym robić?

6454 1

[MK3] Wyciek oleju po stronie rozrządu


Skąd może ciec olej, po stronie rozrządu, poza uszczelnieniem wałka rozrządu?
5947 4

Przeniesienie napędu : półosie wyciek


Na półosi od strony jest taka karbowana guma zwana coś w stylu "magenta".
U mnie jest chyba pęknięta bo jest zażygana olejem.
Pytania.
Skąd ten olej?? (domyślam się że ze skrzyni)
Jeżeli ze skrzyni to jaki olej mam dolać??. (Żeby nie było kichy)
Czym grozi taka usterka?? (Żeby nie było dużej kichy)
Czy jest naprawialna?? (Jak tak to jaki koszt?)

Jeżeli macie na moje pytania odpowiedzi które nie brzmią optymistycznie to napiszcie ale po świętach, jeżeli takie optymistyczne to piszcie przed świętami.

Z góry dziękuje i życze Wszystkiego Najlepszego.

Pozdrawiam
5770 2

[MK4] Wyciek oleju


Witam jaki może być powód wycieku oleju w tym miejscu ?

http://imageshack.us/photo/my-images/197/img0002rg.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/864/img0001tuvv.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/690/img0007hwk.jpg/

:: a wybrać model fiesty z listy przy tworzeniu tematu to nie łaska?
- bidżej ::
5533 5

[MK4] Zamarznięta odma i perypetie z nią związane...


Witam

W mojej Fieście znajduje się 60 konna stajnia o pojemności 1.8 występująca pod szyldem ENDURA DE

Pewnego razu zamarznięta odma sprawiła że auto wypluło mi dość sporą ilość oleju przez bagnet...
Po rozmrożeniu wszystko wróciło do normy jednak olej dalej wydostaje się przez bagnet.
Tym razem w minimalnych ilościach.

Olej jest już po przebiegu i na dniach chciałem go wymienić jednak teraz się zastanawiam czy to wypluwanie oleju ustąpi po odwilży a jeżeli nie to dumam gdzie mogło się zatkać...
Głupio było by potem spuszczać nowy olej.

Czy tylko mnie trapią takie rzeczy zimą?? Można sobie z tym jakoś poradzić bo ja sam mam poważnie mieszane uczucia..
Nie wiem jak to ugryźć a auto w ciągłej eksploatacji...

Proszę o jakieś sugestie
pozdrawiam
Czarek
5170 2

[MK4] Cieknie olej


Z silnika cieknie olej. Tylko podczas pracy, chwila na wyłączonym silniku i przestaje. Przetarłem do sucha uruchomiłem silnik i zauważyłem, że wyciek jest powyżej filtra. Podejrzewam, że to czujnik ciśnienia oleju (ale nie jestem pewien, czy to co widziałem to właśnie ten cco). Odchodzi od niego jeden kabelek. Niestety nie zrobiłem fotki. Mam więc pytania:

1: Czy po tych objawach co pisałem oprócz cco coś jeszcze może być powodem?

2: Czy do wymiany cco trzeba spuszczać olej?
4960 2

[MK3] Alternator w oleju.


Ostatnio nie chciał mi odpalać. Zobaczyłem, że pod maską alternator i wałki są całe w oleju silnikowym. Nie ma ładowania? Pasek alternatora był wymieniany 2 miesiące temu a już jest w strzępach, skąd może cieknąć? I jak można sprawdzić alternator czy dobrze ładuje? Po podłaczeniu kablami drugiego akumulatora odrazu odpala, ale cos jakby nie łądowało. Proszę o pomoc.
4180 3

[MK3] Wyciek z skrzyni biegów


Witam, mam taki problemik, otóż cieknie mi olej ze skrzyni od strony przegubu wewnętrznego, i mam takie pytania, (rozumiem ze trzeba wyjac półośke ze skrzyni z tym przegubem), i czy najpierw trzeba spuścić olej ze skrzyni? pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi jesli ktos napisze
3868 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.