Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » wentylator
Tematy oznaczone jako wentylator
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Wentylator chłodnicy - nie załącza się


witam mam takie pytanie co może być przyczyną nie włanczającego sie wentylatora chłodnicy oraz jak umiescic ten przewód co leci od pompy wody do chłodnicy bo ciągle mi do alternator przeciera
30928 41

[MK4] Włączanie się wentylatora chłodnicy


Witam. Miałem juz wczesniej pewne podejrzenia, a dzisaij troszke sie w tmy utwierdzilem. zrobiłem ze 100km przy 20stu stopniach na zewnatrz, zamiennie przy uciazliwiej jezdzie miejskiej jak i predkosciach przekraczajacych 100km/h. jak sie okazało, wentylator chlodnicy ani drgnie. powinien sie wlaczyc czy nie powinien ? w takim razie kiedy rozpoczyna swoja dzialanosc? albo jak sprwadzic jego sprawnosc?
29233 59

[MK3] dodatkowy włącznik wentylatora


Witam, walczę na wielu frontach w związku z przygotowaniami do YTP. Teraz przychodzi kolej na układ chłodzenia.

Chcę zamontować ręczny włącznik wentylatora chłodnicy, zwykłe zmostkowanie podobno pali styki włączników, wiec chce to zrobić na przekaźniku, wymysliłem już schemat jak to miałby wyglądać, proszę bardziej ogarniętych ode Mnie o opinie czy to zda egzamin.

Założenie ma być takie, aby była możliwość ręcznego włączenia wentylatora oraz gdy pstryczek jest w pozycji off to termowłącznik robi swoją robotę. Schemacik poniżej

13324 23

[MK5] Usterka wentylatora chłodnicy


Witam wszystkich forumowczów.
Od niedawna jestem właścicielem fiesty MK5 1.3 ENDURA i właśnie staram się doprowadzić auto do "porządku po poprzednim właścicielu, który je trochę zaniedbał. Na wstępie chciałbym zaznacyć iż przekopałem całe forum i nie spotkałem się z podobnym problemem. Poniżej opis usterki:

W samochodzie wymieniony został termostat na nowy oraz czujnik temperatury płynu chłodniczego, który znaduje się w obudowie kolektora ssącego (2 piny, szary).

W samochodzie było trochę namieszane w instalacji gdyż po zepsucie się starego czujnika właściciel zrobił obejście i wiatrak chodził na stałe. Połączył czujnik położenie wałka rozrządu z czujnikeim temperatury od trony sterownika ECU. Schemat poniżej

Po doprowadzeniu instalacji do porządku i podłączeniu do właściwych czujników nie załącza się wentylator chłodnicy. Instalacja spawdzona z odpowiednim schematem, przewody czujników dochodzą tam gdzie powinny do ECU. W aucie brak fabrycznego wskaźnika temperatury płynu w liczniku ...
12604 8

[MK3] Rodzaj termowyłącznika wentylatora


Mam zielony termowyłącznik wentylatrora... zauważyłem że są jeszcze niebieski i zółty - wiem, że są do innych silników... ale jest jeszcze szary który też niby jest do diesla, też ma taką samą wtyczkę - podejdzie czy nie bardzo? bo w sklepie jedynie taki mają...
12484 17

[MK3] Wentylator cały czas pracuje


Witam. Czy to normalne bo chyba nie. Cały czas wentylator od chłodnicy chodzi, nawet gdy rano przekręcę kluczyk nie odpalając chodzi. Co to winne może być?
6241 4

[MK4] Chłodnica i wentylator do 1.4 90 KM


Witam wszystkich! To mój pierwszy post tutaj. Dwa miesiace temu kupiłem fieste mk4 z silnikiem 1,4. Zaistniała potrzeba zakupienia do niej chłodnicy i wentylatora. Do tego modelu nie łatwo mi znaleźć odpowiednią chłodnice (Ford PA66-GF30 )i wentylator (?). Proszę o pomoc jeśli ktoś ma taką na zbyciu lub zna sklep bądź szrot Forda w Krakowie lub okolicach.
Oprócz tego poszukuje jeszcze termostatu ale to na później może.
5914 6

[MK3] Pali bezpiecznik wentylatora


Pali bezpiecznik wentylatora jest 30A tak jak powinno byc poprzedni własciciel obwinął bezpiecznik drutem, wentylator dobry na 100% co moze byc przyczyną oraz nie działa szyba grzewcza jak sprawdzic czy przekaźnik moze nie poszedł ?
5578 2

[MK4] wentylator chłodnicy i spryskiwacz - jak podłączyć


Witam

w ostatnim czase stałem sie właścicielem Fiesty 1.3 1997. DOztałem ja prawie za darmoche po domorosłym mechaniku który poskładał ją po drobnej stłuczce. Nie wszystko udał mu sie popodłączać :) wiec ja mam teraz zabawe. ponieważ nie mam drugiego autka żeby zobaczyć jak tam kable leca prosze o pomoc
ważna informacje - autko miało kiedys klime której teraz brak wiec częśc kablli może być do tej instalacji

1. wentylator chłodnicy - nie idze do niego żaden kabel - al ejest jakiś luźno zwisający obok.
- czy te 2 kable bez wtyczki mają iśc do wentylatora ?
- czy wentylator ma jakoś zaznaczony + i -
- czy tam była orginalnie jakas wtyczka ?
- po co jest ta druga wtyczka

a tu fotka poglądowa
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f973c81956e45ea9.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/269cb790ed7c35c0.html
[br ...
4078 2

[MK3] jak zdjąć śmigło wentylatora chłodnicy


Siemanko, czy ktoś może zdradzić jak zdjąć śmigło z wentylatora 16v? Mam kilka rzeczy do zrobienia i muszę go zdjąć. Zdjąłem zawleczke i dalej nie wiem co robić
3613 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.