Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » termostat
Tematy oznaczone jako termostat
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Wymiana termostatu i czujnika temperatury wody


Troche w tym temacie mechaniki :) troche elektryki ( i dużo wody :D ) ale zdecydowałem że wrzuce do elektryki ponieważ jest tutaj bardzo miły moderator szynszyl który już przekleił pare moich tematów do "Ważnych" i dlatego wiem że tutaj napewno nie zginą!!

WYMIANA termostatU ORAZ CZUJNIKA TEMPERATURY WODY

Jeszcze trochę info o wymianie termostatu
88396 87

[MK4] Temperatura silnika


Witam!

Mam pytanie odnośnie prawidłowej temperatury silnika 1.3 Endura-E fiesta rok 97. Mój tata kupił ten samochód 10 lat temu (Używany 4 latek) i jeździł nim 6 lat ja nim jeżdżę 4 lata. Temperatura silnika zawsze dochodzi do początku litery N czasami w korku w upał wskazówka się wyprostuje. Czy to jest prawidłowe przy silniku Endura-E? Dodam że samochód jeździ w 100% po mieście i spalanie wychodzi ok.7 litrów a ogrzewanie włącza się po przejechaniu ok.1,5 km. Czy jest wszystko w porządku ? Pytam ponieważ moja ciotka kupiła fiestę z silnikiem 1,25 i tam temperatura dochodzi do połowy i tak zostaje.

Dodam że przez te 10lat użytkowania u mnie w rodzinie temperatura zawsze dochodziła do początku litery N a nawet lekko przed i wszystko się wydawało ok. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam!
37789 69

Układ chłodzenia : niedogrzewa się


Wiadomo, to stary problem i teraz jest właśnie widoczny najbardziej, stąd moje pytanko czy to dobry pomysł aby zakryc chłodnice np. jakas tekturą czy może lepiej nie, bo jak sie stoi np w korku to temp. jest ok. znaczy na M ale jka zaczynam jechać to czsem mi zejdzie poniżej.

:?: :?:
19255 34

[MK3] temperatura silnika


Witam.
Problem (lub jego brak) polega na tym ze jadac temperatura silnika jest lekko ponad białym poziomem. Jak postoje w korkach to wskazowka wchodzi nawet do literki "o",ale w czasie jazdy spada niekiedy pod poziom prawidłowego nagrzania (czyli na białe pole pod napis normal). I pytanie czy to usterka czyjnika,układu chłodzenia czy poprostu w czasie jazdy wiatr chłodzi czujnik?

Silnik 1,1 50 km mono
17278 24

Układ chłodzenia : nie dogrzewa się przysłanianie chłodnicy


W związku ze zbliżającą się zimą mam pytanie czy jeśli jeżdze na krótkich dystansach<11 km> moge przysłonić chłodnice żeby szybciej robiło sie ciepło ?
14174 18

[MK4] Czy to napewno termostat??


Mam problem z temperaturą, mianowicie podczas jazdy strzałka od temperatury nie wychodzi poza białe pole na wskaźniku. Niedawno wymieniłem termostat i nic się nie zmieniło. podczas pierwszego odpalenia rano gdy wszystko jest zimne przewód zasilający i odprowadzający chłodnicy robi się ciepły cały czas a nie tak jak powinno być że chłodnica grzeje się jak silnik osiągnie właściwa temperaturę i pości termostat. przy wymianie termostatu i osadzeniu go w obudowie po wlaniu wody na termostat nigdzie nie ciekło a po założeniu jakby przepuszczał. Czy w silnikach 1.4 8v jest jakaś możliwość uszkodzenia główki termostatu, czy jakoś nagminnie się to zdarza??
13777 17

Układ chłodzenia : termostat ogrzewanie


Witam,

Zauważyłem, że ogrzewanie w aucie płata figle - odpalam auto, troche pochodzi, troche przejade i leci cieplutkie powietrze takjak powinno być ale po kilku kilometrach (jeszcze nie sprawdzałem po ilu, ale tak +/- 5-10) zamiast ciepłego powietrza zaczyna dmuchać coraz chłodniejszym powietrzem a po następnych paru znowu ciepłym...

Macie jakiś pomysł gdzie zajrzec i co zrobić żeby było ok???

Dzięki opcji szukaj widziałem, że po tych 5-10 km to powinno lecieć non stop gorące powietrze i też bym tak chciał :) w konću będzie coraz zimniej a takie zmiany w nawiewie zaczynają irytować...

Płyn w chłodnicy zmieniony na nówke, co prawda nie spuściłem z bloku silnika ale chyba to nie powinno mieć znaczenia, nie?
13533 13

Układ chłodzenia : termostat wymiana


Czy termostat ma być pod uszczelką, czy nad nią? Jak przymierzyłem nowy termostat, to miał on jak na moje oko za dużo luzu- może termostat ma mieć wewnętrzne obrzeże uszczelki pod sobą? Jak się to zakłada? Uszczelka papierowa.
8945 6

[MK3] Obieg wody mały/duży, kierunek przepływu, HCS


Witam
Miałem takie objawy: po ok 3 min od odpalenia górny wąż idący od obudowy termostatu robił się już ciepły, pozatym po ok 15 min jzady po mieście włącza się wentylator chłodnicy co w HCS-ie nie jest normalnym obiawem.
Moja diagnoza -> termostat. Wczoraj wymieniłem termostat i uszczelkę pokrywy termostatu i odpaliłem żeby zobaczyć czy jest ok. I co? i lipa dalej to samo. Szukałem więc dalej i odkryłem, że ten cieńszy wąż wychodzący z pompy jest zimny, węże wodne idące do reduktora też zime, podczas gdy chłodnica była już gorąca. Dzisiaj jak przyjechałem do pracy otworzyłem maskę i obkukałem że mały wąż z pompy i węże do reduktora są ciepłe. Czyli co? Pompa nie daje na mały obieg na wolnych obrotach, a podczas jazdy pompuje? Tak ma być czy pompa trup? Coś innego może jeszcze być? zapchana nagrzewnica ogranicza przepływ?
Dzięki za help
7699 12


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.