Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » sworzen
Tematy oznaczone jako sworzen
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] FAQ - Wymiana przednich łożysk i sworznia wahaczy


Chciałbym Wam przedstawić w sposób można naprawić łożyska w przednich kołach.... Mam nadzieje że ten FAQ będzie się rozwijał w miarę kolejnych Waszych doświadczeń co zapobiegnie powielania bezsensowych pytań i zaśmiecania naszego forum...

Zrobiłem w kwartał 17 tysięcy moją smerfetą... Pewnego dnia wracając wpadłem przy 40km/h w dziurę aż zarzuciło tyłem auta i zatrzymało się w ów dziurze... Zamordowało się przednie łożysko,sworzeń wahacza... auto utraciło zbieżność i niemiło huczało przednie zawieszenie.... nie licząc wygiętej felgi...


Zatem do dzieła...
Wymiana przedniego łożyska, końcówki drążka kierowniczego oraz sworznia wahacza...

WYMIANA ŁOŻYSKA PRZEDNIEGO


Zanim zaczniemy wymianę łożyska musimy wiedzieć jedno że w oryginale fabrycznym....

FORD FIESTA MK3 OD ROKU 1989 DO ROKU 1993 POSIADA DWA ŁOŻYSKA JEDNORZĘDOWE NA JEDNO KOŁO

FORD FIESTA MK3 OD ROKU 1994 DO ROKU ...
74299 56

[MK3] Wymiana (oryginalnego) sworznia wahacza


Mam do wymiany końcówkę wahacza, problem w tym że jest oryginalna czyli zakuta na 2 nity, z drugiej strony ktoś zmieniał, więc były śruby poszło bez problemu, ktoś ma jakiś dobry sposób na te nity?
9799 15

[MK3] Sworzeń na dwie śruby


mam couriera 92 r.
Owy courier posiada drążek stalizacyjny-więc myślę, że to 3.5 jak się oczytałem na forum
(kupiłem wachacze za sworzniami na dwie śruby)
na forum przeczytałem że są mniejsze. Czy można dokupić sworznie większe (takie jak 3.5) z mocowaniem na dwie śruby ?? czy muszę kupić całe wahacze?
Auto pływa po drodze po wymianie części
5950 9


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.