Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » stukanie
Tematy oznaczone jako stukanie
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Nie przyspiesza, szarpie, stuka


Witam mam MK3 1.3 (60) 1994r. / 4 drzwi i wspomaganie

Ostatnio po nocnym wypadzie nad morze coś się zepsuło.
Nad morze ze Szczecina dojechaliśmy bez problemu, po spacerze wróciliśmy do samochodu i po przejechaniu 10 kilometrów stało się.

Nagle fiesta podczas dodawania gazu zaczęła szarpać a pod maską słychać było lekkie metaliczne stukanie. To szarpanie to nie jak gaśnięcie silnika tylko bardziej utrata mocy+szarpanie pod maską.
Metodą prób i błędów udało mi się opanować sytuację i dojechaliśmy tak do Szczecina. Jednak problem zostaje, wygląda to tak, że kiedy chcę mocno przyśpieszyć wtedy zaczyna szarpać pod maską i stukać (tak jakby pojedyncze cykanie). Musiałem baaardzo lekko dodawać gazu i baaaardzo powoli przyśpieszać wtedy nie szarpał. Ale i tak jak na to ile był wciśnięty pedał gazu to przyśpieszał zbyt wolno i tylko czasami nagle zaskakiwał i dawało się odczuć nagłe ...
20065 24

[MK3] głośne stukanie podczas jazdy (prawy przód)


zapytam was bo ja za bardzo nie mam już pomysłów, sytuacja wygląda tak że w czasie normalnej spokojnej jazdy zawieszenie, ukł. napędowy i wszystko inne działa bardzo dobrze, nic nie hałasuje (poza trzeszczeniem plastików w środku :V: ).
natomiast w pewnych okolicznościach z prawej strony z przodu zaczyna coś się strasznie tłuc i wpadać w wibracje, tak że aż czuć jak by coś waliło o podwozie. dzieje się tak podczas jazdy po łuku w lewo, ale tylko po większych nierównościach albo przy dodaniu mocniej gazu (czyli ogólnie podczas większych naprężeń i przeciążeń). podczas jazdy w prawo raczej jest cisza choć nie zawsze.
sprawdzałem zawieszenie i żadnych luzów nie widać, wszystko trzyma się solidnie, podobnie poduszki silnika wyglądają ok, silnik się nie przemieszcza.
z prawej strony wymieniany był jakiś czas temu przegub zewnętrzny na nowy, ale myślę że gdyby to była jego wina to bym to rozpoznał bez ...
12940 16

[MK3] dziwny zapach/stukanie w silniku


Witam. Postanowiłem nieco odmulić moją fiestę. Jeździłem na niezbyt długich odcinkach na 3 biegu w przedziale obrotów 4-4,5. I tu moje pytanie: czy to jest wogole skuteczne i czy nie zaszkodzi silnikowi? A może sa lepsze(bezpieczniejsze dla silnika)sposoby na odmulenie? (1.4i 89r.). Tym bardziej że ok 4 tys obr. było słychać jakby stukanie/tarcie w silniku. Nie jestem pewien jak to dokladnie opisac. A druga kwestia dotyczy tego że jak tak jezdzilem na tym 3 biegu przy tych obrotach to zaczal sie wydobywac jakis dziwny smrod przypominajacy paloną gumę(ogolnie tak sie dzieje jak jezdze dluzszy czas na wyzszych obrotach). Myślalem ze moze chodzi o pasek klinowy ale jak wrocilem do domu to na chodzacym silniku go obwachalem i wyszlo ze ten dziwny zapach wydobywa sie tuz nad silnikiem(w okolicy paskow itp jest ok). Prosze o pomoc i rade.
12877 19

[MK3] Stukanie przy skręcaniu


Witam

Ostatnio w mojej mk3 pojawiło się dziwne stukanie przy skręcaniu w lewo (dźwięk dochodzi jakby z prawego koła). Przy wolnym pokonywaniu zakrętu nie występuje, jednak przy szybszej jeździe w zakręcie, kiedy samochód zaczyna się pochylać słychać odgłos jakby zużytego przegubu (takie stukanie). Niestety wymiana przegubu nic nie dała. Sprawdziłem również przegub wewnętrzny i wygląda że jest w porządku.
Za wszelkie sugestie co może być przyczyną z góry dzięki.

Pozdrawiam
8020 9

[MK3] Maglownica - wymiana


Witam, poczułem i usłyszałem stukanie w kierownicy, mechanik stwierdził, że maglownica.. Teraz pytanie do Was, bo nie mam czasu jeździć non stop do kolesia i zawracać mu głowy, co bardziej: regeneracja czy kupno nowej/używanej? Na allegro widziałem nowe bez wspomagania, myślę, że ze wspomaganiem znajdzie się jakaś. Regenracja to są ogromne koszta jak na moją kieszeń, jest to ok. 600-700zł.
7372 9

[MK3] Dziwne stukania w kołach.


Witajcie koledzy, mam dziwny problem, otóż od pewnego czasu, dochodzą mnie straszne dźwięki z przednich kół. Najczęściej je słychach przy skręconych kołach, w jedna jak i w drugą stronę. Ale też co mnie dziwiło bardziej, podczas jazdy na wprost. Cos słyszałem, ze to może być łożysko w kole, ale nie wiem jak mam to sprawdzić. Co więcej, mam tak jakby luz, pomiędzy skrzynią biegów a kołami. Otóż objawia się on tym, że np. ruszam z miejsca, mam skręcone koła i zmieniam bieg z jedynki na dwójkę. W tym momencie, słychać tak jakby uderzenie. Jest to tylko w tym jednym momencie. Podczas ruszania i zmiany biegów z jedynki na dwójkę na skręconych kolach. Powiem szczerze, nie znam się na mechanice w dolnych części samochodu, dlatego piszę do was.

I jeszcze jedno pytanko, jak długo mogę jeździć nie naprawiając tego?? Aktualnie autko jest mi bardzo potrzebne i nie mam ...
7270 17

[MK3] Nie odpala, stukanie przy próbie zapłonu


Witam, dziś padła moja kochana fiesta MK3.

Zaczęło się od tego że wyłączyło mi się radio podczas jazdy, potem zaczęła naprzemiennie migać i blednąć kontrolka od poduszki powietrznej, jak zgasiłam światła to gasła na moment. Na szczęście dojechałam pod dom ale przy ponownej próbie odpalenia silnika , po przekręceniu kluczyka zaczęło coś stukać,i już nie zaskoczył. stukanie było podobne do tego jak miałam problem przy zapłonie kiedy były mrozy. Mam nowy akumulator i zregenerowany rozrusznik i alternator.
Zdjęłam kapturki ze świec i były strasznie nagrzane,dodam że nie działa u mnie wentylator ale temperatura nie przekroczyła ani dziś ani nigdy nawet połowy zakresu.

Proszę o pomoc

:: A ja proszę na przyszłość tagować tematy :)
- trzeci ::
7033 4

[MK3] Łupie przy skręcaniu i hamowaniu


Panowie, potrzebuję sugestii, pomocy, rady... Sprawa wygląda następująco:

Na alusach, alutec R15 7J ET38, opona 195/45 - normalnie sobie jadąc, skręcam w prawo i słyszę chroniczne łup łup łup, to samo dzieje się przy mocnym hamowaniu. Autko jest trochę obniżone, na 13" felgach stalowych nic nie łupie. Po ściągnięciu lewego przedniego alu zobaczyłem, że amor jest obtarty, więc założyłem 3mm podkładki na szpilki, ale dzieje się to samo. Na oponie nie za bardzo widać która strona jest zjechana ;-( Skręcając w lewo nic nie łupie.

Czy ktoś miał podobne problemy z felami o takich, bądź większych wymiarach?
6319 5

[MK3] Stuki przy skręcaniu


Witam!
Otóż mam mały problem przy skrecie w lewo coś mi stuka i czym szybciej rusze tym bardziej słychać i tak samo jak jade prosto to też stuka podejrzewam że to przegub ale jaki zew czy wew jak to sprawdzić ile kosztuje nowy i jakiej marki najlepiej kupić i czy musze to parami wymieniać a i jakie klucze są mi potrzebne do wymiany przegubu a i co sie stanie jak go nie wymienie? nico nico :fox:
6097 4

[MK4] Kilka problemów z nowym samochodem


Witam, jest to moja pierwsza fiesta 1.25 v16 1996r. i mam kilka pytań

1. Zauważyłem że jak jadę tak w cztery osoby to coś zaczyna stukać z prawej strony. Jak jadę sam albo pasażera mam tylko z przodu to tego nie słychać.

2. Podczas jazdy lata mi kierownica, od 90 do 130 problem znika i przy predkości 140 znów drga.

3. Na zimnym silniku mam mały problem z ruszeniem, samochód jest słaby, czasem potrafił nawet zgasnąć.

4. No i ostatni taki niepokojący problem to obroty, jak już zaparkuję samochód po jeździe to obroty zaczynają lekko falować nie przekraczają 1 ale falują.

Jeśli coś byłoby nie zrozumiałe dla Was to spróbuję jakoś inaczej to napisać. Dzięki pozdrawiam.
3673 4

[MK3] przednie zawieszenie w mk3 z 94r


cześć wszystkim.
Jestem nowy na forum ale już od jakiegoś czasu obserwuję forum i dopiero teraz kiedy mam wymarzoną Fiestę postanowiłem napisać o problemie..
Chodzi mi o to że strasznie mi łupie zawieszenie z przodu auta niedawno mój brat wymieniał tam wachacz z tulejami i niewile to dało ... Możecie mi pomóc? Powiedzieć jakie części potrzebuję jakich nażędzi będę potrzebował i ile kasy muszę przeznaczyć na to zawieszenie? Słyszałem opinię że części wyjdą gdzieś około 500zł ale ja wolałbym takie które są dobre i w miarę tanie ... Dla ułatwienia powiem że jestem z Gdańska to może znacie kogoś kto weźmie za to 800-900zł? (Robota plus części)
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

:: Taguj tematy, bo grozi to ostrzeżeniem... ::
3565 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.