Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » skrzynia biegow
Tematy oznaczone jako skrzynia biegow
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Problem z biegami


Witam. Parę dni temu dałem koledze Fiestkę żeby się przejechał... gdy skręcał w lewo, źle ruszył i samochód mu zgasł...słychać było taki metaliczny dźwięk. Jak się później okazało wszystkie biegi przesunęły się w lewą stronę;/ Co mógł uszkodzić?? bo skrzynia chyba dobra jest, można jeździć. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam:)
5344 4

[MK6] skrzypienie/dzwonienie przy ruszaniu


Witam
Dziwna rzecz się stała w mojej MK6. Generalnie od dłuższego czasu już miałem problemy z wrzucaniem biegów na postoju (w szczególności wstecznego na zimnym silniku - zgrzyty), ale to co się stało dzisiaj, bardzo mnie zaniepokoiło.
Silnik był nagrzany, samochód stał w miejscu z pracującym silnikiem, wcisnąłem pedał sprzęgła i w tym momencie rozległ się skrzypiąco-dzwoniący dźwięk, który trwał, dopóki trzymałem wciśnięty pedał sprzęgła. Wrzucenie biegu (zasadniczo któregokolwiek) jest możliwe, ale czuć duży opór (czuć, że męczy się synchronizator, bo jak już "przepchnę" drążek zmiany biegów przez ten pierwszy centymetr, to dalej idzie lekko - jest tak na każdym biegu, oczywiście poza wstecznym). Wsteczny praktycznie nie daje się włączyć (ciągły terkot przy próbie wrzucenia). Przy ruszaniu na półsprzęgle dźwięk bardzo się nasila, ale jak puszczę pedał i sprzęgło "sklei", to wszystko jest jakby normalnie, tzn. nie ma żadnych niepożądanych dźwięków. Problem wraca z każdym wciśnięciem pedału sprzęgła. ...
5020 3

[MK2] Simmering półosi


Witam,
ostatnio na przeglądzie mechanik zobaczył wyciek z lewego simmeringu półosi, wymieniłem wedle jego zalecenia simmeringi po obu stronach i teraz cieknie mi z prawej strony, najprawdopodobniej simmering był wadliwy, albo uszkodziłem go przypadkiem przy montażu. Planuje wymienić go za 3 dni, jak będę miał wolny dzień,pytanie brzmi czy do tego czasu mogę jeździć, czy może się coś stać ze skrzynią? (przez ten czas przejechałbym koło 100km)
4822 3

[MK3] Chrobotanie w skrzyni


Witam,

Jestem świeżyna na forum ale mam nadzieję że uzyskam tu pomoc :-)

Niedawno nabyłem Forda Fiestę Calypso MK3

Podczas mrozów przy pierwszym odpaleniu samochodu na biegu jałowym po puszczeniu sprzęgła samochód chciał jechać do przodu a skrzynia zaczynała wyć. Przy wciśniętym sprzęgle wycie cichło, po 2-3min wszystko wracało do normy.

2 dni temu po wciśnięciu sprzęgła w czasie jazdy usłyszałem dziwne tyrkotanie w skrzyni. Po każdym wciśnięciu sprzęgła to samo. Wsteczny coraz trudniej się wrzuca - zgrzyty, niekiedy wejdzie elegancko.

Sprzęgło bierze normalnie czyli 3cm od podłogi i nie zauważyłem żeby się ślizgało?

Padło sprzęgło, czy może to tylko kwestia regulacji :kaput:
4786 8

[MK4] Luz na drążku zmiany biegów


Witam
problem polega na tym iż drążek zmiany biegów jest totalnie luźny, biegi działają prawidłowo. Podczas wrzucaniu na luz drążek powinien się wyśrodkować, w moim przypadku tak się nie dzieje, trzeba celować w biegi 3 i 4. Konieczna jest wymiana całego mechanizmy zmiany biegów? Czy jest jakaś "sprężyna" która odpowiada za wyśrodkowanie drążka?
Pozdrawiam.
4690 5

[MK6] Linki zmiany biegów


Witam,

Ostatnio byłem zmuszony wymienić linki łączące wybierak skrzyni z samą skrzynią. Poprzednie miały uszkodzoną plastikową końcówkę która w końcu pękła. Kupiłem używane, warsztat zamontował i pojawił się problem... Przesunęły się biegi! To znaczy - normalnie 3 i 4 są od pozycji wyjściowej (luz) prosto w górę i dół, u mnie teraz trzeba pociągnąć lekko do siebie i dopiero w górę. Jest to dość kłopotliwe bo zdarza mi się przy szybkiej zmianie nie trafić we właściwy bieg.

Warsztat twierdzi, że nie da się z tym nic zrobić i trzeba było kupić nowe linki. Stąd moje pytanie - czy jest możliwość regulacji na tych linkach? Może jakiś inny pomysł na rozwiązanie problemu?

pozdro.,
Foxx
4687 3

Przeniesienie napędu : simmering półosi uszczelniacz


Witam. Czy może mi ktos powiedzieć jaki simering przychodzi w skrzyni na półosi? Ciekni mi tam olej a chciałbym wiedzieć przed rozbiórka co mam kupić. W sklepie nie byli w stanie mi pomóc. Jest do Diesel z 90 roku. Dzięki z góry za pomoc
4522 2

[MK3] Ile oleju do skrzyni 1.6 16V ?


Witam,
nie orientuje sie ktoś ile oleju wchodzi do skrzyni z 1.6 16v? i którędy najlepiej go wlewać? bo spotkałem sie niedawno z skrzyniami co przez głowny wlew wchodzi mniej oleju i nie smaruje całkowicie..
4213 2

[MK3] Rodzaje skrzyń biegów 1.3 co oznaczaja znaki


oznaczenie skrzyni w mojej fieście to IV/4. czy pasuje skrzynia z innymi oznaczeniami?

:: używanie ogonków i interpunkcji silnie wskazane. radzę o tym pamiętać na przyszłość.
- bidżej ::
4159 5

[MK3] Wybija się bieg


Mam taki problem że gdy już mam wzuconą 5-tke i chce jechać wiecej niz 110km/h to wlasnie przy 110km/h wybija sie bieg. Wrzucam jescze raz przekraczam 110 i bach wybija sie . I tak za kazdym razem . No to daje na czwórke i gaz i nic -nie wbila sie. Jeszcze raz na czworke i gaz noi znowu sie nie wbila . Co sie dzieje? wiecie moze?
4069 2

zmiana skrzyni biegów


Witam. W sobotę wymieniałem silnik we Fieście mk3 z 1.1(monowtrysk) na 1.3 oraz skrzynie 4-biegową na 5-cio. Jednak teraz nie mam 2-go biegu, a jedynkę wrzuca się jak wcześniej wsteczny. Czy jest możliwość przerobienia drążka zmiany biegów tak aby pasował do tej skrzyni? Mam równiez drugie pytanie, ponieważ autko niemilosiernie więcej ok. 10l/100km. czy jest to spowodowane tym, że z jedynki ruszam od razu na trojkę.
4009 2

[MK3] Wypada wsteczny bieg


Witajcie,

mam pytanko, bo poki co mam niewielki problem, ale moze sie poglebic jak zawsze. Otóż, zdarza się że wypadnie wsteczny podczas cofania, czasem raz wybije, czasem 2 razy, a czasami w ogole. Z kolei jak przytrzymam drążek zmiany biegów to się trzyma. Nie wchodzi ze zgrzytem, biegi do przodu też nie zgrzytają więc podejrzenie sprzęgła to raczej odpada.

Może poduszka pod skrzynią być walnięta? A może jednak być sprzęgło?
4006 4

[MK3] skrzynia biegów


Witam posiadam Fiestę xr2i 1.6 104 KM.
Poszukuję do niej skrzyni biegów i tak się zastanawiam czy nie pasowała by skrzynia od forda eskorta 1.6 xr3i.
Morze wy mi coś doradzicie
3982 5

[MK3] Wyciek z skrzyni biegów


Witam, mam taki problemik, otóż cieknie mi olej ze skrzyni od strony przegubu wewnętrznego, i mam takie pytania, (rozumiem ze trzeba wyjac półośke ze skrzyni z tym przegubem), i czy najpierw trzeba spuścić olej ze skrzyni? pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi jesli ktos napisze
3871 2

[MK4] Terkotanie, dźwięk jakby wahadłowy


Mam taki problem. Dodam od razu, że:
1. Na stacji diagnostyki zawieszenie sprawdzone dokładnie - ok.
2. Wulkanizacja i serwis opon - ok.
3. U mechanika - nie zdiagnozowali problemu na 100% - tylko, że coś w układzie napędowym.

Problem:

Podczas jazdy na wprost, skręcania także, słychać terkotanie, które przyspiesza wraz z nabieraniem prędkości i zwalnia przy hamowaniu. Przy hamowaniu silnikiem, ale i hamulcem dźwięk słychać wyraźniej niż przy jeździe. Przy większych prędkościach terkotanie jest bardzo intensywne i szybkie, silnik zaczyna je zagłuszać. Dodam, że to taki dźwięk nie typowo pukający albo jakby wahadłowy, obrotowy, o ile tak to mogę nazwać.

Co może być przyczyną? Co sprawdzić?
3661 4

[MK6] Cięzko wchodzący wsteczny


Witam, zauważyłam że od jakiegoś czasu ciężko mi wchodzi wsteczny, nie wskakuje tak jakby na swoje miejsce. Co to może być za objaw? (Auto ma 32000km przebiegu). Nie ma znaczenia czy samochód jest ciepły czy zimny. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
3562 3

[MK3] Ogromny łomot podczas zmiany biegów


Witam mam problem, ostatnio spotkała mnie taka sytuacja ruszałem z jedynki i potem wrzuciłem dwójkę i odrazu szarpnęło całym samochodem jakbym w dziure wjechał albo zahaczył o wystającą rzecz :( a to było wszystko na prostej drodze :) co może być przyczną? Kilka razy ta sytuacja się powtórzyła :(
3379 2

[MK4] Szumy w automatycznej skrzyni


Witam co może być przyczyną jeżeli podczas jazdy fiestka słychać szum w automatycznej skrzyni , im większa prędkość tym głośniej szumi .Zdemotowałem miske i w filterku widać opiłki metalu .Lecz nasuwa się pytanie co trze .
3352 2

[MK3] Biegi nie działają


Na włączonym silniku biegi nie wchodzą, a gdy jest wyłączony to chodzą płynnie. Drążek się zablokuje i nie można nim ruszyć. Co może być tego przyczyną?
3175 5

[MK4] Obracanie się kół - auto na lewarku


Witam mam takie pytanie, czy to normalne ze po uruchomieniu silnika gdy samochod jest na lewarku koła kreca sie ze spora predkoscia a po wciśnieciu sprzegła zatrzymuja sie?
3052 3

[MK3] Wyciek oleju ze skrzyni biegów.


Witam.
Nie wiem czy w dobrym dziale. Czy mógłby mi ktos pomoc.
cieknie mi plyn? (olej, plyn chlodniczy) nie wiem.
Na zdjeciach widac jakas gume pod silnikiem od czego ona jest?
Cały czas jest mokra od tego plynu.






:: już raz wygaszałem, usuwałem temat i dalej to samo
http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=35659 ::
2803 2

[MK3] Biegi ciężko wchodzą


Witam.

Ten problem istnieje od kiedy pamiętam (6lat), a oto co zaobserwowałem na standardowej długości drążka zmiany biegów:

- Lewarek od zmiany biegów chodzi jakby elastycznie z wyczuwalnym oporem lewo 1,2-prawo 5,R, najlepiej się wbija 3 (czasem trzeba drugi raz wbić, bo się blokuje jakby w połowie skoku) oraz 4

- Przy redukcji na 2 jest zgrzyt, sporadycznie również zgrzytnie R

Aktualnie skróciłem drążek zmiany biegów i jest masakra ze zmianą biegów (trochę przesadziliśmy z wysokością :/) - strasznie ciężko wchodzą, komfortu brak - raczej siłownia.

Wyczytałem, że zgrzyt na 2 to ponoć synchronizator w skrzyni, zgrzyt R na postoju to ponoć kończące się sprzęgło, 3 którą trzeba wbić ponownie to ponoć popularna bolączka...

Czy też macie/mieliście takie problemy ze zmianą biegów? Pamiętam, że siedziałem kiedyś u kumpla w escorcie i miał ...
2782 1

[MK3] Wyskakuje trójka


Od pewnego czasu mam coraz większy problem z wyskakującym 3-biegiem. Czuć, że dośc płytko on wchodzi (w porównaniu do 2 i 4 gdzie ruch lewarka jest dłuższy). Wyskakuje głównie przy jeździe bez gazu na nierównościach. Podczas jazdy na prostej równej drodze nie ma problemów. Z innymi biegami też nie ma problemów (sporadycznie jedynka potrafi wyskoczyć).

Czy problem jest w ustawieniu mechanizmu zmiany biegów, czy zużyte sa poduszki pod skrzynią? W jaki sposób można regulować mechanizm zmiany biegów?
2677 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.