Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » regulacja lpg
Tematy oznaczone jako regulacja lpg
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Duże spalanie LPG


Witam

Jestem szczęśliwą posiadaczką fiesty z 1992roku silnik 1.1 benzyna plus LPG.
Instalacje założyłam w październiku 2010 roku, auto paliło mi około 11l/100km. Jakiś czas temu, zaczęła palić mi sporo więcej bo pali mi aż 13-14 litrów na 100km gazu (dodam że zimą paliła mi 11 a teraz jak jest ciepło... to pali mi więcej )
Byłam u gazownika, który wyregulował mi rzekomo gazik.. ale za dużo się nie zmieniło przejechałam 100km i już nie mam pół butli (w butle wchodzi około 28litrów)

Kilka dni temu wymieniłam świece (świece motorcraftu) bo były już trochę przepalone i czas był je wymienić i myślałam że może to jest przyczyną... ale niestety:(

Dodam że gaz mam na gwarancji, ale gazownik jest na drugim końcu miasta... i nie ukrywam że wolałabym jakoś to sama załatwić...
(ostatnio miałam taką sytuacje, że po ...
67078 167

FAQ - regulacja instalacji gazowej


FAQ nr 1 - ze strony daniels.lumena.pl

FAQ nr 2 - ze strony capri.pl
59389 0

[MK3] Reduktor LOVATO regulacja cisnienia sruba na parowniku


Majac juz stycznosc z kilkoma Lovato i BRC (regeneracja, regulacja) zawsze ustawialem srube na parowniku blisko prawej strony (niskie obroty i zubozenie mieszanki) tak samo mialem w poprzedniej fiescie, w obecnej po kompletnym serwisie instalacji zaraz po zakupie (tj wymiana membran, filtra, sprawdzeniu szczelnosci) fiesta pali sporo w ukladzie 30/70 miasto/trasa wychodzi 9 L i wiecej (a jezdze spokojnie, bez szalenst trasa 90-100 km/h).....jakie sa wasze spostrzezenia co do ustawiania reduktora, by mniej palil, lepiej ustawic na srodku zakresu regulacji, lekko w prawo czy maksymalnie w prawo ?? (bypass zakrecony na max) mowimy tu oczywiscie o kreceniu sruba az silnik stanie w prawo a nastepnie w lewo az silnik zgasnie dzielac obroty na pol osiagamy lambda 1 czyli srodek zakresu regulacji...poprzednia fiesta byla 4 biegowa a palila 8 i mniej a obecna ssie sporo jak na tak maly silnik, register odkrecony o 1,5 obrotu (nie muli mocno po wcisnieciu pedalu ...
14041 9

[MK3] Wpływ reduktora/ parownika na spalanie?


Witam

Niedawno usłyszałem ze parowniki jednej firmy generują większe spalanie od parowników każdej innej firmy produkującej parowniki. Czy to prawda?

Przeglądając internet znalazłem tylko informacje o różnych parownikach względem mocy silnika 100-220KM. Czy zakładając parownik większy do słabszego silnika uzyskamy większe spalanie?
10309 9

[MK3] Problemy z LPG lovato.


Wiem że lovato to szit, ale cóż, to nie mój wybór był. Mam taki problem, gdy jeżdże spokojnie praktycznie nie wciskając pedału gazu spale jakieś 10/12l LPG/ 100 km. gdy zaczne cisnąć to nawet 20l nie pomaga. Co jest grane? Wiem że to raczej kwestia ustawienia, ale jak to zrobić szybko i w miarę dobrze w domu? Jest to gaz i generacji. Regulacja przepływu na przewodzie i 2 śruby na reduktorze. Pionowa mosiężna czy jakaś taka, i pozioma od boku plastikowa. Jak nimi operować żeby dobrze ustawić bo już nie wyrabiam na gaz, a tygodniowo robię po jakieś 1000/2000 km moją bestią. Pomóżcie.
8725 5

[MK1] Stara instalacja LOVTEC


Jak się reguluje taki zabytek, pojawił się problem z gaśnięciem auta na wolnych,,, byłem u kilku "specjalistów" ale jeden mi przyszedł do auta z jakimś testerem, pytam gdzie chce to wpiąć, bo to stara instalacja i nie ma wejścia na komputer,,, to poszedł i przyniósł urządzono które chciał podpiąć pod komputer w aucie,,, :9: jak powiedziałem że tez nie ma gniazdka to stwierdził że jak tak to nic nie poradzi,,, W innym serwisach powiedzieli w prost że albo nie znają się na takich starych instalacjach albo że nie mają odpowiednich przyrządów do regulacji,,,
8302 6

[inny] Gaśnie na zakrecie


Potrzebuje pomocy.
KIA rodziców cierpi od jakiegoś czasu na to, że przy skręcie w lewo po prostu gaśnie (jedziesz jedziesz nagle łup i zostajesz bez wspomagania i z przerażona miną)

Nie wiem co to za instalacja nawet nie wiem czy da się ja wyregulować samemu . Jest jeszcze problem bo od czasu kiedy został zamontowany w niej LPG to świeci się kontrolka od lambdy wcześniej znikała a teraz po prostu się pali i nikt nie zwraca na ja uwagi .. spalanie w normie moc tez .


W swojej fiescinie regulowałem sam gaz i jestem raczej zadowolony. Dorzucam fotki patrzcie i wnioskujcie co może jej dolegać.


http://img709.imageshack.us/img709/7931/kia11.jpg
http://img31.imageshack.us/img31/1231/kia12.jpg
http://img696.imageshack.us/img696/8068/kia13.jpg
http://img130.imageshack.us/img130/7185/kia14.jpg
8107 5


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.