Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » przyspieszanie
Tematy oznaczone jako przyspieszanie
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Nie przyspiesza, szarpie, stuka


Witam mam MK3 1.3 (60) 1994r. / 4 drzwi i wspomaganie

Ostatnio po nocnym wypadzie nad morze coś się zepsuło.
Nad morze ze Szczecina dojechaliśmy bez problemu, po spacerze wróciliśmy do samochodu i po przejechaniu 10 kilometrów stało się.

Nagle fiesta podczas dodawania gazu zaczęła szarpać a pod maską słychać było lekkie metaliczne stukanie. To szarpanie to nie jak gaśnięcie silnika tylko bardziej utrata mocy+szarpanie pod maską.
Metodą prób i błędów udało mi się opanować sytuację i dojechaliśmy tak do Szczecina. Jednak problem zostaje, wygląda to tak, że kiedy chcę mocno przyśpieszyć wtedy zaczyna szarpać pod maską i stukać (tak jakby pojedyncze cykanie). Musiałem baaardzo lekko dodawać gazu i baaaardzo powoli przyśpieszać wtedy nie szarpał. Ale i tak jak na to ile był wciśnięty pedał gazu to przyśpieszał zbyt wolno i tylko czasami nagle zaskakiwał i dawało się odczuć nagłe ...
20065 24

[MK3] Trzęsie przy przyspieszaniu


Witam,
w moim samochodzie (jak w profilu) ni z tego, ni z owego podczas przyspieszania trzęsie się cały samochód. Drgania wydają się pochodzić z przodu, chyba z lewej strony.Gdy samochód toczy się "na luzie" przy tej samej prędkości, jest ładnie i cicho, tak samo, gdy przyspiesza się naprawdę delikatnie (ledwo co dotykając pedał gazu). Gdy przegazuję silnik na postoju drgania również nie występują.

Czy któryś z Kolegów miał już podobne objawy i co było tego przyczyną?

Pozdrawiam

PS. Zakładam nowy temat, ponieważ wyszukiwarka nie działa, a Wujek Gógl nie widzi żadnych podobnych tematów na FKP. Jeśli podobny temat był, a nie znalazłem go, z góry przepraszam, i będę wdzięczny za podanie linka... :)

EDIT - bo sobie przypomniałem:
Trzęsienie występuje niezależnie od tego, na którym biegu przyspieszam.
19972 17

[MK3] Nie przyśpiesza na benzynie


Witam wszystkich forumowiczów. Z góry proszę o wyrozumiałość i nie ganienie mnie za to , że nie udało mi się znaleźć podobnego tematu:) Na wstępie powiem , że od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Fiesty 92 rok, z silniczkiem 1.1, z gazem :D Mój problem wygląda następująco: Odziwo nie dotyczy GAZU, tak jak to zwykle bywa , tylko pracy silnika na benzynie. Przy jeździe autkiem , na benzynce , odczuwam znaczny spadek mocy, tzn. jak daje pedał w podłogę to autko dziwnie się zachowuje, bo lekko szarpie i po prostu nie przyspiesza, tylko jedzie wolno. Cały czas szukałem przyczyny, aż w którymś momencie doszedłem do wniosku , że coś jest nie tak z "przewodem dopływu ciepłego powietrza". ;-( Zauważyłem, że poprzedni właściciel nie posiadał takowego przewodu i zamiast nie go uformował coś podobnego z taśmy teflonowej i jakiegoś kleju... <???> I teraz mam do was pytanie, czy przyczyną słabej jazdy ...
9436 12

[MK3] Problem z przyśpieszaniem


Witam

Jestem nowy na tym forum i potrzebuje informacji a mianowicie mam taki problem chodzi tu o przyspieszenie a wiec o 1000 obrotow do 3000 jest pieknie pnie sie ladnie lecz od 3000 do 5000 jest czeski film zaczyna sie dlawic tak jakby dostawal za duzo paliwa lub powietrza a od 5000 az do odciecia jest znowu super moze ktos bedzie wiedzial jak jest przyczyna tego moze ktos to juz mial .

Dzieki wielkie

taguj
7618 12

[MK3] XR2i - kod 22


Witam i proszę o pomoc.
Ponieważ autko się dusi słabo przyspiesza postanowiłem zrobić test i wywaliło mi błąd 22 czyli miernik przepływu powietrza. I tu moje pytanie gdzie on się znajduje w której części silnika.
Z góry dzięki.

:: Proszę pamiętać o tagowaniu tematów.
- trzeci ::
5908 4


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.