Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » przewody zaplonowe
Tematy oznaczone jako przewody zaplonowe
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Wymiana świec i przewodów WN w Fieście 1,1i


Cześć.

Dziś pierwszy raz wymieniałem świece i przewody wysokiego napięcia w swojej pięknej - nie były w tragicznym stanie, ale nie wiedziałem kiedy coś było przy nich robione. Koszty nie są astronomiczne, a w dodatku idzie zima...

Nie znalazłem tu nigdzie poradnika na ten temat, więc musiałem trochę pogrzebać tu i ówdzie żeby się dowiedzieć co i jak. Dlatego zebrałem to w całość i oto jest - mam nadzieję że pójdzie do przyklejonych i co niektórym ułatwi życie, a innym oszczędzi nerwów :D

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: banalny

CZAS WYKONANIA: do 30 minut?

POTRZEBNE GADŻETY:

Potrzebne są przede wszystkim nowe świeczki i kable. W moim przypadku komplet Motorcrafta:
# świece AGFS 22CM1 - 7pln/szt
# przewody EWR10 - 99pln/komplet



Niektórzy mówią że lepiej kupić NGK, ...
98125 75

[MK3] Na zimnym silniku ok, po rozgrzaniu muli/przerywa


witam,
niekonczace sie problemy z fiesta - ciag dalszy ;]
Falujace obroty na jalowym - znaczaco wyelminowane, pomogla wymiana MAPa.

Pozostaje problem tragicznej pracy silnika po rozgrzaniu - tj. po przejechaniu kilku/kilkunastu km.
Na zimnym Fiesta idzie zwawo, nie przerywa, niezle przyspiesza (jak na mozliwosci 1,1).
Kiedy rozgrzeje sie (temp. w polowie lub troche ponizej 'NORM') zaczynaja sie schody.
Na wyzszysch bigach (4,5) po mocniejszym wcisnieciu pedalu gazu czuc wyraznie utrate predkosci, silnik 'buczy'. Odpuszczajac pedal w pewnym momencie czuc delikatna poprawe. Przy ruszaniu na rozgrzanym silniku, tak jakby nie mial mocy, trzeba wkrecic na obroty a i to z trudem pomaga.

Elementy wymienione i czynnosci przeprowadzone do tej pory :
pierscienie tlokow,
uszczelniacze zaworow,
dotarcie zaworow,
filtr paliwa, powietrza, oleju,
komplet uszczelek,
swiece,
regulacja zaworow,
MAP,
sonda ...
16000 22

[MK6] Czasami przerywa przy dodawaniu gazu - 1.4 80 KM


To sprawa wygląda następująco :

2 miesiace temu wymieniłem Przewody zapłonowe na Sentech Autko nie przerywało i smigało cudownie na gazie i na benzynie. Ostatnio stało tydzien nie uzywane i Okazuje sie że zaczęło znowu przerywac , Kable raczej są ok.
Na weekend chce zobaczyć co i jak . może jakimś smarem miedziany przesmaruje żeby wilgoć sie nie dostawała , i przeczyszcze swiece
Przerywa wtedy kiedy dodam więcej gazu .


1. Jak mam sprawdzić czy cewka jest dobra ?

2. Czy możliwe ze to palec zapłonowy ?

3. Jaka powinna być rezystancja przewodów ?

4. Na co jeszcze zwrócic uwage ??

Pozdrawiam
15259 20

[MK6] Wymiana przewodow WN i świec zapłonowych


Witam !

Fiesta ostatnio ciężko odpala w temp. około zera. Najgorzej w "wilgotne" dni.

Postanowiłem wymienić świece i przewody.

Moje pytania:

Czy jest może jakiś manual ??

Pewnie trzeba zdjąć tą osłonę silnika co jest na 20 tysiącach pękających zatrzasków :)

Jaki klucz do świec 17, 19

Generalnie to już wymieniałem świece nie raz w innych samochodach przeważnie VW.

Mam się szykować na jakieś niespodzianki ??

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :) Na razie jak tam spojrzałem to widać tylko masę plastiku i nawet nie wiem gdzie są te świece.
12520 8


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.