Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » przekazniki
Tematy oznaczone jako przekazniki
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK5] Kwestie elektryczne


Cześć.

Chciałem tak ogólnie się zorientować wśród posiadaczy Fiest mk5. Nie wiem, czy tylko mi się tak wydaje, ale na sieci ciężko coś o niej znaleźć - są nawet dwie strony tylko o tym modelu ale tam właściwie też nic nie ma. Jak już to jakieś ogólne informacje zazwyczaj łączone z mk4 (albo wogóle nie prawdziwe).
Swoją Fiestę mam już ponad 2 lata - fajny samochód i go lubię. Jednak gdy potrzebuję się czegoś o niej dowiedzieć to klapa, nawet na tym forum.
Nie miałem do niej instrukcji obsługi i każdych "banalnych" informacji, typu jakie powinna mieć ogumienie, felgi, jaki olej, płyny, wycieraczki, żarówki, terminy wymian itd. nie można było znaleźć.
Np. dowiedziałem się że mam płynną regulację wycieraczek dopiero po dwóch latach.
Ale mniejsza z tym.

Pisze w dziale elektroniki bo to mnie najbardziej ciekawi.
Czy ktoś ...
84193 83
57635 11

[MK3] Podgrzewanie przedniej szyby - instalacja elektryczna


Pękła mi przednia szyba (rozwarstwiona w dolnych rogach) przy wyciąganiu (przeciekała woda i chciałem uszczelnić) i kupiłem podgrzewaną w okazyjnej cenie (myślę, że grzałki będą sprawne) :)

Mam pytania dotyczące instalacji elektrycznej.



1. Jak wykonam instalację jak na powyższym schemacie to czy ogrzewanie będzie działać dopiero po włączeniu zapłonu (tak jak przy podgrzewaniu tylnej szyby) :?:

2. Dlaczego przewód od styku przekaźnika nr 61 prowadzi do styku alternatora nr 61 (jak rozpoznać przewód - czyżby niebieski) :?:

3. Czyżby do ogrzewania przedniej szyby trzeba było dwóch "plusów" (dlaczego) :?:

4. Jaki przekrój powinny mieć przewody (taki jak do podgrzewnia tylnej szyby) :?:

Dodam, że oryginalny przekaźnik i włącznik zaopatrzyłem się jak zwykle u Mafios'a :)

Myślę, że kolega jackrzec ...
25360 15

[MK3] Nie włącza się pompa paliwa


Witam wszystkich.
Po przeszło pół roku użytkowania mojej fiesty pojawił się pierwszy problem :sad:
Wczoraj przyjechałem do domu normalnie bez problemów,zgasiłem auto i poszedłem do domu.Dziś rano zonk,nie słychać pompy paliwa,sprawdzałem"na krótko"i się załącza,bezpieczniki wszystkie ok,wyłącznik bezwładnościowy ok,dobrałem się do przekaźników,i tu zaczynają się schody,nie jestem pewien czy przekaźnik nr.6 jest od pompy paliwa,ale na to wygląda bo jak zmostkuję dwa przeciwległe styki(nie pamiętam numerów)to pompa się załancza,tak samo jest gdy podam prąd na bezpiecznik nr.19 od pompy paliwa,kombinowałem,kombinowałem i wymyśliłem że podam dodatkowy "-" na przekaźnik nr.6 pompa po przekręceniu kluczyka włącza sie ale po dobiciu ciśnienia się nie wyłącza,Brak mi już pomysłów,co to może być??
22768 17

[MK3] Brzęczyk włączonych świateł - umiejscowienie


Koledzy gdzie w MK3,5 znajduje się ta cholerna piszczałka od otwartych drzwi przy zapalonych światłach? Wkurza mnie strasznie i podmieniłbym to na coś innego :)
11992 14

[MK3] Jak podłączyć przekaźnik


Witam.

Moje pytanie dotyczy przekaźnika świateł..Jak go prawidłowo podłączyć żeby było ok..Chcę się upewnić czy dobrze myślę żeby coś się nie zjarało..
O to schemat(przepraszam za jego prowizorkę)

7177 5

[MK3] skrzynka bezpieczników z diesla do bęzyny podejdzie


witam
niestety jestem zmuszony podmienić skrzynkę bezpieczników i tu mam pytanie czy taka z diesla podejdzie do benzyny?
6571 5

[MK3] Przekaźniki - umiejscowienie


Witam. mam glupie pytanie.

Gdzie znajde w Fiescie mk3 przekazniki ?? gdzies pod bezpiecznikami czy jak ??
bo czasem jak chce odpalic swoje Rudą to normalnie kreci rozrusznik,juz prawie prawie zaskakuje i nic z tego. znajomi cos mowia ze moze przekaznik od pompy paliwa cos nie halo
5614 3

nie chche zapalić ciągle cyka zielony przekażnik:(


problem jest taki ze jak przekręcam kluczykiem jest brak reakcji od strony rozrusznika , wogóle nic sie nie dzieje tylko tyka cały czas ten zielony przekażnik z napisem Engine control

oczywiście wszystkie bezpieczniki posprawdzałem 2 razy żarówki czy nie popalone też
bo jak włacze np. awaryjne to cykanie sie nasila 2krotnie:/
ogólnie wszytsko w autku przestało działać a o odpaleniu moge zapomnieć:(

help!!

[ Dodano: Czw Sty 10, 2008 11:18 ]
włąśnie wymieniłem ten przekażnik znowu to samo
cyka jak oszalały
dalej nie świecą ządne kontrolki :(
jak włacze awaryjne to cyka i ten przekażnik i zespolony też:/
5552 4

[MK3] Pytanie o przekaźniki - brązowy i biały


witam
mam pytanko o te przekaźniki,a więc czy biały i brązowy przekaźnik można zamieniać między sobą czy może każdy inaczej działa,według książki są tylko brązowe

z tego co słyszałem to biały jest od świateł a brąz od hallo,bynajmniej ja mam biały od świateł
4069 3

[MK4] Demontaż skrzynki przekaźników.


Witam.Zabrałem się za montaż przekaźnika który rozłączy pompe paliwa podczas załączenia lpg.I mam problm.chce podnieść ten cały środek z bezpiecznikami i przekaźnikami ale nie mogę go wyjąć.dwa zatrzaski z przodu odginam i jeden od stron lewego koła a to nadal trzymaDodam że odpięcie tych trzech kostek odpada bo nie chce zresetować kompa.czy dam rade wyjąć to bez odpinania zasilania?
3943 3

[MK6] Błedy w module GEM jak naprawić ?


Koledzy pokazuje mi taki błąd B1315 przekaźnik oszczędzania akumulatora /zwarcie do plusa zasilania ( nieciagły)
który to jest ten przekaźnik i w jaki sposób moge sprawdzic co sie dzieje ze ten bład wyświetla, akumulatora nie rozładowywuje wszystko niby ok ale skąd ten bład?

Mam jeszcze jeden bład B1342 Uszkodzenie sterownika (nieciagły) w System audio /moduł sterujący audio czym moze być spowodowane?
3709 0

[MK4] Brak napięcia na przekaźniku.


Nie mogę uruchomić autka-brak napięcia sterującego na przekaźniku głównym w komorze silnika (ten mały brązowy,pierwszy od prawej na schemacie oznaczony R2 )
Do tego kontrolka immobilaizera też martwa. Skąd dostają napięcie po przekręceniu kluczyka?
2287 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.