Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » pompa wody
Tematy oznaczone jako pompa wody
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Wymiana rozrządu 1.4 16V 80 KM


Witam,

Pytanie dotyczące wymiany rozrządu w silniku 1.4 16V 80KM Forda Fiesty '2003: mój mechanik mówi, że wystarczy wymienić sam pasek i rolkę. Pompy wody nie trzeba, bo ona chodzi na pasku akcesoriów i jeżeli nie cieknie to nie ma sensu jej wymieniać.

I teraz pytanie, czy faktycznie jest tak, że gdyby padła kiedyś pompa wody to można ją wymienić niezależnie od rozrządu, czy jednak żeby wymienić pompę (i pasek akcesoriów) trzeba będzie i tak rozpinać rozrząd?

Co radzicie kupić, w sensie - jaki pasek? Ruville, SKF, Contitech?
12940 5

[MK3] Wyciek płynu chłodniczego z okolic paska klinowego


Witam serdecznie maniaków i mechaników Fiescinek!
Mam pewien problem i potrzebuje jakiejś fachowej porady co by wiedzieć w czym problem i jechać do mechanika z jakąś wiedzą bądź porady typu zrób to sam. Nie raz już to forum pomogło mi ( laikowi ) uporać się z problemami i odświeżyć moje maleństwo ale teraz po przeszukaniu i poczytani nie jestem w stu procentach pewny co może być przyczyną tego wycieku!
A więc do rzeczy w niedziele ostatnią po odejsciu mrozów gdy wsiadłem i przejechałem dosłownie koło 3 km zauważłem że fiescinka praktycznie nagrzewa się w niesamowicie wielkim tępie ! do czerwonego leci w parena bądź parenaście minut ! dźwięk śilnika też jest nie zaciekawy, gdy zerknołem pod maske na części silnika ( zdjęcie 1 ) mógłbym ugotować jajecznice, zaczekałem na parkingu i dojechałem odstawić samochód na parking. znad paska klinowego ( zdjęcie nr 2 ) po odpaleniu ...
12805 15

[MK4] Problemy z układem chlodzenia- nie sprawna pompa wodna


Witam serdecznie.
Przeszukałem chyba cały internet i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Przejdę do sedna sprawy.
Dzisiaj po zrobieniu 150 km jednym ciągiem moją fofi ;d po otworzeniu maski postanowiłem sprawdzić jak ciepły jest zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego i się zdziwiłem bo był zaledwie letni, odkręciłem go i włożyłem palec i tylko letni, żeby nie powiedzieć że zimy. I czy to normalne jest? Trasa długa silnik gorący, że nie można dotknąć a płyn w zbiorniku zimny(no może letni...). Dodam, że powietrze z nadmuchów ciepłe leciało tak jak powinno, nie ma ubytków w płynie chłodzącym itd. Acha jak zapalam silnik i wypiąłem przewód co idzie do zbiorniczka(ten najwyżej co do niego wchodzi) to z niego nic nie leci, wcale nie ma w nim płynu? Czy może Fiesta Mk 4 ma obieg standardowy bez zbiorniczka a dopiero jak się wirnik na chłodnicy załącza to tym przewodem płyn się ...
12418 15

[MK3] Obieg wody mały/duży, kierunek przepływu, HCS


Witam
Miałem takie objawy: po ok 3 min od odpalenia górny wąż idący od obudowy termostatu robił się już ciepły, pozatym po ok 15 min jzady po mieście włącza się wentylator chłodnicy co w HCS-ie nie jest normalnym obiawem.
Moja diagnoza -> Termostat. Wczoraj wymieniłem termostat i uszczelkę pokrywy termostatu i odpaliłem żeby zobaczyć czy jest ok. I co? i lipa dalej to samo. Szukałem więc dalej i odkryłem, że ten cieńszy wąż wychodzący z pompy jest zimny, węże wodne idące do reduktora też zime, podczas gdy chłodnica była już gorąca. Dzisiaj jak przyjechałem do pracy otworzyłem maskę i obkukałem że mały wąż z pompy i węże do reduktora są ciepłe. Czyli co? Pompa nie daje na mały obieg na wolnych obrotach, a podczas jazdy pompuje? Tak ma być czy pompa trup? Coś innego może jeszcze być? zapchana nagrzewnica ogranicza przepływ?
Dzięki za help
7819 12

[MK3] Cieknący płyn z pompy wodnej oraz czujnik temperatury


Witam

Wczoraj podczas jazdy zauważyłem że nie mam ciepłego ogrzewania. Po dojechaniu do domu sprawdziłem co się dzieje pod maską i okazało się że w zbiorniku z płynem chłodniczym pustka i zauważyłem kapanie płynu obok paska klinowego. I druga sprawa czy ten włącznik na zdjęciu to włącznik wentylatora chłodnicy ? Jak się to fachowo nazywa bo muszę kupić nowe. Proszę o rady czy konieczna wymiana pompy na co ewentualnie zwrócić uwagę, bo muszę samemu coś pokombinować z kasą krucho i jak ewentualnie podnieść silnik żeby uzyskać lepszy dostęp do pompy?

Proszę o opinie

Pozdrawiam
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/05b16a651bc0888f.html


:: na zdjęciu widać czujnik temperatury dla wskaźnika w zegarach, więc zgodnie z tym zmieniam tytuł wątku.
- bidżej ::
7435 8

[MK3] Wymiana pompy wody zetec


Dzisiaj przykra niespodzianka podczas jeżdżenia po mieście. Zaczęło się chłodziwo srogo lać z silnika, dojechałem do domu, zdjąłem boczne pokrywy rozrządu i w sumie nie mogę dojść skąd się leje, ale podejrzewam, że pompa wysiadła. Moje pytanie brzmi:

Czy da się zdjąć pompę, bez ściągania rozrządu?
6082 3

[MK5] Wymiana pompy wody 1.8 DI


Witam. Mam pytanie odnośnie wymiany pompy wody we fieście z silnikiem 1.8 DI. Czy idzie ją wymienić bez opuszczania całego silnika?
5188 3

[MK5] 1.3 - Czy koło pompy wody mogło porwac pasek wielorowk


Witajcie,

Popsułem żonie autko. Ledwie wróciłem do domu.
Jakieś 1000 km temu wymieniłem pasek wielorowkowy. Wymieniłem, bo piszczał, wspomaganie i ładowanie przestawało działać. Ale Fiestunia jeździła.
Z nowym paskiem stało się coś dziwnego. Działał świetnie, jeszcze niedawno wyglądał jak nowy, aż nagle rozleciał się w strzępy.
Jakiś powód musi być. Spojrzałem do środka, strzeliłem kilka fotek i wydaje się, że koło pompy wody (chyba wody, bo idą do niego grube czarne rury), to koło najwyżej na pierwszym planie, wydaje się być przesunięte w prawo. O ile pozostałe kółka są równo, to koło od wody wydaje się, jako jedyne, być przesunięte. Przesunięte o więcej (tak na lewe oko) niż jeden rowek.
Rzućcie proszę swoim okiem. Dobrze kombinuję?

Jeżeli dobrze kombinuję, to pytanie dodatkowe. Jak ustawić pompę (lub samo koło), aby było na równi z pozostałymi kółkami? ...
4555 6

[MK3] Pompa wody cieknie


Oto zdjęcie pompki(poglądowe)
Zaznaczyłem na niej dwa otworki z których cieknie u mnie woda.

Wydaje mi sie ze to jest od tego ze gdy walnie uszczelnienie na pompie to woda tamtędy idzie.
Jesli sie myle niech mnie ktoś poprawi.

Uszczelka była dobra.

4078 3


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.