Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » ogrzewanie szyby
Tematy oznaczone jako ogrzewanie szyby
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK4] Ogrzewanie przedniej szyby


Hey.

Mam problem.

Kiedys spalil mi sie przycisk od ogrzewania przedniej szyby (chyba zwarcie jakies i sie troszke w srodku przytopil). Wczoraj kupilem nowy, podlanczam do kostki, zapalam silnik i wlaczam szybe...zaswiecil sie przycisk na sekunde i zgasl...i juz sie nie wlancza (chyba)...jak go przytrzymam to wszystko w autku przygasa:) wiec nie probowalem dluzej go trzymac:) Mam nadzieje ze przycisk jest ok. tylko gdzies jest zwarcie...Poza tym co tym cholerstwem steruje, bo jak rozebralem ten stary przelacznik, to tam sa jakies dwie blaszki i tyle...ale przeciez cos tym steruje...bo szyba nie ogrzewa sie dopoki wlacznik jest wcisniety...(on nie pozostaje wcisniety) tylko cos tym steruje i wylacza sie po jakims czasie, albo po ponownym nacisnieciu przycisku....

Prosze o pomoc, ja kompletnie na tym sie nie znam....a za nim sam nie sprobuje, lub z kogos pomoca wolalbym nie oddawac auta do elektryka, serwisu ...
31762 28

[MK3] Podgrzewanie przedniej szyby - instalacja elektryczna


Pękła mi przednia szyba (rozwarstwiona w dolnych rogach) przy wyciąganiu (przeciekała woda i chciałem uszczelnić) i kupiłem podgrzewaną w okazyjnej cenie (myślę, że grzałki będą sprawne) :)

Mam pytania dotyczące instalacji elektrycznej.



1. Jak wykonam instalację jak na powyższym schemacie to czy ogrzewanie będzie działać dopiero po włączeniu zapłonu (tak jak przy podgrzewaniu tylnej szyby) :?:

2. Dlaczego przewód od styku przekaźnika nr 61 prowadzi do styku alternatora nr 61 (jak rozpoznać przewód - czyżby niebieski) :?:

3. Czyżby do ogrzewania przedniej szyby trzeba było dwóch "plusów" (dlaczego) :?:

4. Jaki przekrój powinny mieć przewody (taki jak do podgrzewnia tylnej szyby) :?:

Dodam, że oryginalny przekaźnik i włącznik zaopatrzyłem się jak zwykle u Mafios'a :)

Myślę, że kolega jackrzec ...
25345 15

[MK4] Tylna klapa i styki elektryczne?


Aloszka.
Było już dużo tematów na to pytanie, ale żadne w sumie mnie usatysfakcjonowały co do odpowiedzi, ponieważ mam wrażenie , że u mnie jest specyficzny przypadek .
Czasami jak zamknę klapę(nie muszę nią trzasnąć) to przestaje działać tylna wycieraczka, chociaż spryskiwacz tylnej szyby działa i ogrzewanie szyby działa ,ale czasami jak zamknę jeszcze raz to przestaje działać i ogrzewanie(ale sprysk nadal działa i on zawsze działa). Odpalę jadę kawałek i nagle wycieraczka zaczyna działać i jest wszystko ok do momentu otwarcia znowu bagażnika. I tak się mogę bawić bez końca, raz działa wycieraczka i ogrzewanie, raz działa samo ogrzewanie raz nie działa nic i raz się załączy po pewnym czasie raz nie.
Co zrobiłem: Przeczyściłem wszystkie styki oraz te bolce, zdarłem cały osad do żywej blaszki(nie ma śniedzi ,tylko czysta blaszka) wszystkie kabelki do których udało mi się dostać zostały spryskane takim preparatem to kabli ...
16273 25

[MK6] Ogrzewanie przedniej szyby


Od kilku dni mam problem z ogrzewaniem przedniej szyby. Jestem laikiem i nie bardzo wiem od czego mam się zabrać żeby to naprawić. Ogrzewanie działało sprawnie do niedawna grzały sie obie sekcje i przy dużym mrozie po chwili wszystko się rozpuszczało i git. Kiedyś jadac przez ten Poznanski ser szwajcarski wpadlem w niezla dziure (az mi kolpak pekl ;p). Od tego momentu szyba nie grzeje. Co wiecej przy niskich obrotach zwlaszcza przy ruszaniu jak sie mu nie nadepnie powyzej 1,5 tysiaca obrotów słychać delikatne drezenie - odglos tak jakby drzala przednia szyba gdzies tak po srodku. Ogladalem i nic tam nie ma peknietego. Skad to drzenie ? Po wlaczeniu ogrzewania slychac po obrotach silnika ze idzie duuuzo pradu wiec chyba bezpieczniki ok sa? Moze sie rozlaczyla wtyczka co laczy szybe? A tak w ogole gdzie ta wtyczka od szyby jest gdzie ja znalesc? Jakies inne porady? 2 miesiace jezdzenia i ...
14296 12

[MK3] Naprawa ogrzewania tylnej szyby


Pół szyby mi nie ogrzewa, po bliższym przyjrzeniu stwierdziłem że ścieżki są uszkodzone. W motoryzacyjnym polecono mi specjalny lakier do naprawy ścieżek. Naprawiał ktoś z was w podobny sposób ogrzewanie?
9676 9

[MK3] Pali bezpiecznik wentylatora


Pali bezpiecznik wentylatora jest 30A tak jak powinno byc poprzedni własciciel obwinął bezpiecznik drutem, wentylator dobry na 100% co moze byc przyczyną oraz nie działa szyba grzewcza jak sprawdzic czy przekaźnik moze nie poszedł ?
5578 2

[MK4] Ogrzewanie tylnej szyby


Witam wszystkich. Jestem nowym właścicielem Fiesty MK4 i mam problem. Mianowicie chodzi o ogrzewanie tylnej szyby. Zakupiłem nową kostkę do styków bo poprzednia była zepsuta. Gdy silnik chodzi ogrzewanie włącza się samo automatyczne mimo, że przycisk od włączenia nie został uruchomiony. Czytałem gdzieś na forum ze gdy wycieraczka jest włączona ogrzewanie tez moze sie załączać ale u mnie gdy wycieraczka nie chodzi ogrzewanie tez się włącza.
Proszę o porady co mam zrobić. Z góry dziękuje :)
4087 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.