Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » ogrzewanie
Tematy oznaczone jako ogrzewanie
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

OGRZEWANIE I NAWIEW W MK4 I MK5


:: :mod: ::
:: Pytania i wątpliwości proszę pisać w tym temacie, a nie zakładać kolejny na temat ogrzewania!!! ::

===================================================================================================================

ogrzewanie/wentylacja w mk4/5 jest trochę inaczej zbudowana niż w mk3/2/1, a w zasadzie różni się elektronicznym sterowaniem czy chcemy mieć ciepło czy zimno. Tutaj tkwi problem większości usterek. Wszystkie opisy/dane są takie same dla wersji z i bez klimatyzacji.

Podstawowe usterki i ich przyczyny:

1. Brak lub słabe ogrzewanie::: - zapchana nagrzewnica
- zapchany/uszkodzony elektrozawór
- uszkodzona elektronika sterująca -> panel sterowania
- niedogrzany silnik -> uszkodzenie termostatu
- uszkodzona pompa wody ::
2. Leci tylko ciepłe powietrze, brak reakcji na pokrętło temperatury i klimatyzacje::: - uszkodzony/zablokowany elektrozawór
- uszkodzona elektronika sterująca -> panel sterowania ::
3. Nie działa klimatyzacja::: - brak lub za duża ilość czynnika chłodzącego w ...
270259 498

[MK3] ogrzewanie fiesta mk3 91r 1.8D


witam, mam taki problem, zamiast goracego powietrza z nawiewow leci letnie, nie wiem co moze byc przyczyna. Dodam ze fieste kupilem od szwagra i on powiedzial ze jak slabo grzeje to zebym przepchał nagrzewnice woda pod cisnieniem wtedy zaczyna dobrze grzac, szwagier mial racje tylko ze dzialalo to gdzies ze dwa tygodnie. pozdrawiam.
22825 31

[MK4] Problem z ogrzewaniem


Witam

Mam problem z ogrzewaniem a mianowicie pokretlo od powietrza [zimno-cieplo] nie dziala. <???> <???> Mam ustwione zeby lecialo zimne powietrze a z wentylatora przy wlaczonym obiegu zewnetrzym nadal leci gorace powietrze, nie ukrywam ze jest to irytujace podczas jazdy w cieple dni:P:P:P i stad moje pytanie czy przepustnica podajaca cieple badz zimne powietrze zamyka wloty elektronicznie czy jest to rozwiazanie linkowe i moze linka sie odczepila od pokretla???

Pozdrawiam Marcin
18796 22

[MK3] Wyciągnięcie nagrzewnicy


Witam. Chciałem wyciągnąć nagrzewnice i ją przepłukać trochę, ale wyciągając nagrzewnice muszę rozebrać całą deskę rozdzielczą od środka. Moje pytanie, czy może ktoś pokrótce przedstawić jak to w miare sprawnie zrobić żebym się z tą rozbiórka nie męczył za długo i nie szukał niepotrzebnie śrubek.
17905 19

[MK2] Problem z odpalaniem i brak ogrzewania


1.
Zaczyna powoli mnie przerastać... Chodzi mi głównie o problem z odpalaniem silnika. Na zimnym np. po nocy idę do samochodu, otwieram drzwi, siadam wygodnie, wkładam kluczyk, przekręcam na pozycję gdy zapłon jest włączony, pompuję 3 razy pedałem gazu (lub włączam ssanie i pompuję 3 razy) i "odpalam silnik" a tutaj niestety. Rozrusznik kręci jak szalony po chwili na sekundę zakręci i dupa. Mogę odpalać tak z 10min i po tym czasie odpali. Sprawdziłem kopułkę, palec, przewody WN, wymieniłem pompę paliwa, filtr paliwa, (ostatnio w weekend olej oraz filtr), ustawiłem zapłon a on cały czas mi pokazuje rogi, dodam jeszcze że gdy już go odpalę to śmiga aż miło, nie szarpie, trzyma obroty itd, odpalony po 2/3h też odpali jedynie po nocy ma takie objawy... Co jest? Wilgoć jakąś łapie ? tylko gdzie szukać ?

2.
Brak ogrzewania... Zaczyna się zima więc czas zająć się ...
14335 26

Układ chłodzenia : termostat ogrzewanie


Witam,

Zauważyłem, że ogrzewanie w aucie płata figle - odpalam auto, troche pochodzi, troche przejade i leci cieplutkie powietrze takjak powinno być ale po kilku kilometrach (jeszcze nie sprawdzałem po ilu, ale tak +/- 5-10) zamiast ciepłego powietrza zaczyna dmuchać coraz chłodniejszym powietrzem a po następnych paru znowu ciepłym...

Macie jakiś pomysł gdzie zajrzec i co zrobić żeby było ok???

Dzięki opcji szukaj widziałem, że po tych 5-10 km to powinno lecieć non stop gorące powietrze i też bym tak chciał :) w konću będzie coraz zimniej a takie zmiany w nawiewie zaczynają irytować...

Płyn w chłodnicy zmieniony na nówke, co prawda nie spuściłem z bloku silnika ale chyba to nie powinno mieć znaczenia, nie?
13509 13

[MK3] Problem z ogrzewaniem


Witam. Mam Fiest 1.3 rok 93 w gazie nie mam nawiewu ciepłego powietrza. Chłodne wieje dość mocno natomiast jak przełączę na ciepłe to praktycznie nie wieje wcale i do tego nie jest to ciepłe powietrze...w zimie jest do dość kłopotliwe jeździć w czapce i rękawiczkach skrobiąc jednocześnie szybę z lodu od środka. Nie wiem jak się zabrać za naprawę co może być przyczyną...nagrzewnica zapchana czy może ci od gazu coś pomieszali przy zakładaniu? Proszę o rady.
11452 15

[MK5] Problem ze wspomaganiem i nagrzewaniem


Witam
Mam problem mianowicie taki, że auto grzeje mi się dopiero po przejechaniu ok 7 km czyli bardzo długo, wcześniejszej zimy wystarczyło 2 km. Na co zwrócić uwagę ? Jeśli będzie mowa o filtrze kabinowym to prosiłbym o pzresłanie informacji na temat dostania się tam bo jestem troche zielony ...

Druga sprawa to od czasu kupienia auta kiepsko chodzi kierownica, i tu pytanie gdzie sprawdzić poziom płynu od wspomagania bo wkladałem głowe do okoła ale nie znalazłem zadnego poziomu.

Fiesta '00 1,8 td
11083 14

[MK3] Śmierdzi spalinami przy włączonym ogrzewaniu


Witam wszystkich.
Mam pytanko. Co to może być , jak włączę ogrzewania to wali mi w samochodzie jakby spalinami.Najwięcej jak stoi np. na światłach. Boje sie o swoje życie, co bym sie nie zatruł.Wydech prawie nówka, filtr powietrza wymieniony. Pomocy!!
10108 10

[MK3] Czyszczenie układu chłodzenia


Macie jakieś doświadczenia z preparatami do czyszczenia układu chłodzenia?

bo co jakiś czas muszę czyścić samą nagrzewnicę, bo auto przestaje grzać... czym najlepiej? czytałem że ocet pomaga... ale jakie proporcje?

w diesla wchodzi 7 l płynu
9919 8

[MK3] Ubytek płynu chłodzącego


Jestem tu nowy,więc witam serdecznie wszystkich klubowiczów! Ostatnio w mojej fieście pojawił się problem.Mianowicie ubywa mi płyn w zbiorniczku,żadnego wycieku pod maską,wszystkie przewody suche łącznie z chłodnicą. Za to w aucie po stronie kierowcy bagienko. Podejrzewam że to wyciek z układu ogrzewania. Chciałbym poradzić się co z tym fantem zrobić. Może jest to jakieś powszechne zjawisko wycieku,i jest na to prosta recepta terapeutyczna. Ewentualnie,jak się do tego zabrać? Pozdrawiam.
9622 12

[MK3] problem z ogrzewaniem


witam was mam problem z moja fiesta słabo działa jej ogrzewanie leci cały czas zimne powietrze może troszeczkę lekko ogrzane co zrobić aby grzała normalnie??? proszę pomóżcie mi!! bo marznę podczas jazdy :bezradny: :bezradny:
8842 13

[Inny] Jak rozpoznać zapowietrzenie/zapchanie nagrzewnicy ?


Mam pytanie. Jak rozpoznać zapowietrzenie nagrzewnicy a jak jej zapchanie. Bo mojemu bratu grzeje ale bardzo słabo. Termostat wymieniany, temperatura silnika prawidłowa.

Samochód to Renault Megane 1
7228 12

[MK5] Króciec elektrozaworu nagrzewnicy


Witam. Wczoraj miałem małą awarię. Otóż wężyk doprowadzający płyn chłodniczy ułamał się z mocowaniem i cały płyn wyciekł. Dzisiaj zawiozłem samochód do mechanika. Powiedział mi, że na razie złączy wężyki ze sobą, ale do zimy muszę znaleźć takie cuś bo zimą kontroluje przepływ ciepłego powietrza. Problem w tym, że nie wiem jak to się nazywa i czego mam szukać :bezradny: Czy to termostat? Na zdjęciu widać 2 wężyki wchodzące za ten plastikowy panel i muszę kupić dokładnie to coś co za nim się znajduje. Ktoś pomoże? :kaput:

5734 3

[MK5] Pęknięta nieznana część układu chłodzenia


Witam. Dziś matka która akurat prowadziła Fiestę zajechała pod blok w kłębach pary, szczęśliwie problem wystąpił dosłownie kilkadziesiąt metrów od domu.

Problem został zlokalizowany szybko, odłamał się element na którym zaciśnięta jest gumowa rurka układu chłodzącego, prowadząca od bloku silnika w kierunku kabiny, zapewne do ogrzewania powietrza z nawiewu. Nie wiemy jednak nic więcej, oto zdjęcia obrazujące problem:




Pytań jest kilka... Co to dokładnie jest za część, od czego jest ten silniczek/pompka i ile dokładnie jest tu do wymiany? Znaczy się, czy wystarczy wymienić plastikowy element do którego wczepia się wężyk, czy całą cześć widoczną na pierwszym obrazku?

Dzięki z góry na pomoc
3520 4


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.