Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » odpalanie
Tematy oznaczone jako odpalanie
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić


ZAczęła temperatura spadać poniżej zera. Czyli Zima już przyszła.
W związku z tym 90% fiest z dieslem szczególnie 1.8d ma problemy z odpalaniem.
Wysyp jak widać po tym dziale standardowych pytań się już zaczął :|

Żebyście nie musieli zadawać takich samych pytań jak co roku - bo po co czegoś poszukać w wyszukiwarce - i pytać innych o te same rzeczy zaśmiecając forum - piszę dlaczego wam nie chce odpalić silnik 1.8D:

1. Bo jest zima
2. silnik ten nie lubi zimy
3. jest zapowietrzony układ paliwowy - przez noc się zapowietrza a pompa paliwa w fordzie ma problemy aby szybko "zaciągnąć paliwo" zpowrotem - i trzeba długo kręcić
4. macie słabą kompresję na tłokach - poniżej 30
5. lejecie szajsowate paliwo - choć akurat ciężko znaleźć nie szajsowate
6. nie grzeją świece, jedna, dwie, wszystkie ...
258163 230

[MK4] 1.3 endura-e: gaśnie po odpaleniu


witam ponownie, mój problem jest następujący:
moja mk4 1.3 endura-e zawsze po odpaleniu wchodziła przez chwilę na wyższe obroty, włączało się wspomaganie hamowania (pedał hamulca przestawał stawiać opór) itp po czym obroty wracały do normalnych. ostatnio niestety po chłodniejszych nocach auto ma kaprysy: po odpaleniu znów wchodzi na wyższe obroty, ale za chwilę one spadają i auto gaśnie (nie włącza się też np wspomaganie hamowania), po czym świeci się tylko kontrolka akumulatora. czasem ponowne odpalenie jest już normalne i silnik pracuje, czasem jednak w identyczny sposób ponownie gaśnie. dodam że sam moment uruchamiania silnika jest prawidłowy, akumulator czy rozrusznik można nie sprawiają żadnych problemów i silnik odpala się bez problemu.

czy spotkał się już ktoś z taką sytuacją albo wie co to może być?
59200 36

[MK6] Fiesta 1,4 TDCI - nie odpala za pierwszym razem


Witam,

dwa tyg. temu kupiłem Fiestę MK6 2004r. 1,4 TDCI, przebieg 114000 km. Moje pierwsze auto, także proszę o wyrozumiałość.

Przez pierwszych kilka dni odpalała normalnie za pierwszym razem. Przy odpalaniu nie czekałem, aż zgasną lampki. Świece w ogóle się nie zapalają, co jest chyba ok.
Później jakaś dobra dusza podpowiedziała mi, żeby czekać aż zgasną lampki. Kilka dni odpalała w ten sposób, jednak teraz pojawił się problem.

Fiestka odpala za 5-6 razem. Chwilkę "burzy" i sama przestaje po kilka sek. mimo trzymania kluczyka w poz. III. Jak już odpali to śmiga cały dzień bez problemu. Silnik pracuje równo. Problem pojawia się po nocy.
Kiedy od razu przekręcam kluczyk do poz. III. odpala za 1-2 razem.

Co mogłem skopać i jak ją właściwie odpalać?
Dodatkowo proszę o odp. Czasem po odpaleniu pojawia się delikatny świst-szuranie ...
52465 63

[MK3] Nie chce zapalić


Witam...
Mam problem z moją ukochaną...
Otóż przed dzisiejszym powrotem z pracy wszystko było ok. Paliła za każdym razem, nawet ostrą zimą.
A dziś pod robotą odpaliłem ją i zauważyłem, że obrotek coś dziwnie wskazuje obroty. Znaczy jak był na jałowym biegu to wskazywał 1000rpm, a jak zapaliłem światła to od razu podskoczy mimo, że silnik nie podniósł obrotów, potem jak zacząłem go trochę wkręcać na obroty to obrotomierz stanął na 2000obr. mimo iż wyraźnie słyszałem pod maską już ze 3000. W czasie jazdy co prawda krótkiej kontrolka nie sygnalizowała uszkodzenia ukł. ładowania ani braku ciśnienia oleju, więc to chyba nie zatarty silnik, a oleju ostatnio ze 3 dni temu dolałem.
Po dojechaniu do domu zgasiłem silnik i chciałem uruchomić ponownie, a tu kicha. Silnik stoi. Po podłączeniu aku do prostownika okazuje się że że ładuje max prądem tak jakby był rozładowany.
44452 59

Silnik : problem z odpalaniem 1.8D


Witam wszystkich.
Poczytałem to forum i stwierdziłem ze tutaj zamieszcze swoje pytanie. mam nadzieję że ktoś mi choć trochę uświadomi oco chodzi z tym paleniem.
Otóż zakupiłem ten samochód tydzień temu a że zrobiło się własnie zimno więc już mam problem z paleniem. Ostrzegali mnie znajomi o tym problemie że diesel nie lubi ten w zimie palić, ale nie sądziłem że już przy zerowych temparaturach, myślałem że chociaż poniżej -10.
Znajolmy sprawdził mi wtryski i powiedział że są dobre, świece zarowe też, na koniec zalecił mi jeszcze wymianę szczotek i tulejek w rozruszniku, zeby szybciej kręcił, ze moze to coś pomoże. Sam już nie wiem.
Wieć prosze o poradę, kto miał taki problem i jak to rozwiązał. Moze trzeba coś dolać do oleju napędowego, tak jak pisza na forum, benzyny albo uszlachetniacz. A moze jednak ta wymiana w rozruszniku coś pomoże? Jeżeli ktoś ma ...
42136 56

[MK3] Po ruszeniu gaśnie, problem z odpaleniem


Witam.
Nie odpala akumulator kręci.
Fiesta 1.1 na wtrysku. Paliwo dochodzi do wtrysku, iskra na wszystkich świecach jest a autko nie pali.
Co to może być uszkodzone?
Normalnie stanąłem na parkingu a na drugi dzień odpaliłem było zimno -16 stopni ruszyłem i może metr i zgasła. Nie wiem czy miała zgasnąć czy dodałem za mało gazu.
Proszę o pomoc co mogę jeszcze posprawdzać?

Dziekuję.
40621 109

[MK6] 1.4 TDCi - nie odpala


Witam

mk6 przebieg 127tys. polisingowy tankuje bp i statoil auto kupione niecałe dwa miesiące temu, wbicie w książce serwisowej przegląd 7tys km temu

szukałem trochę znalazłem ale nie wszystko,
problem
kiedyś zaparkowałem auto przodem w dół (pochyła ulica) z jednym kołem na krawężniku
rano odpaliłem przejechałem kilkaset metrów i zgasła nie odpaliła
podejrzenie padło na układ paliwa rozrusznik kręci i nic pompowałem pompką przepychałem auto z płaskiego na pochyłe za którymś razem zagdakał i poszło

dziś rano to samo auto zostało zostawione na noc przodem w dół dwoma kołami na krawężniku (przechylenie na bok pasażera) i dziś nie odpala rozrusznik kręci, pompuje pompką i nic

przerobiłem kilka podobnych postów jednak tam było odwrotnie tak pozostawiane auto odpalało ( a nie chciało na płaskim),

pompka ręczna niby pompuje ...
29923 32

[MK6] 1,4 16v odpala i odrazu gaśnie


Witam

Mam taki problem ze swoją fiestą, jak jest ciepło to wszystko ładnie odpala, ale jak temperatura spadnie do około 0 stopni to odpala i gasnie tak ze dwa razy potem trzeba chwile pokręcić i odpali, jak dodam odrazu lekko gazu to działa dobrze. Nie zwieksza obrotów na zimnym silniku, czujnik już wymieniłem, świecei kable też, cewkę dwa miesiące temu bo padła. Jak podłączę pod kompa to nie ma żadnych błędów.

Jest jeszcze taka sytuacja że jak uderze w gaz to słychać takie zasyczenie powietrza dość głośne. Czy ma to jakiś związek z tym?

Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów.

A przy okazji to jeszcze zegarek jak ustawie to po czasie mi się spóznia i tak coraz bardziej i bardziej.
26458 32

[Ogólny] Szybsze uruchamianie diesla ?


Witam

próbując coś pomódz dislowi w uruchamianiu zastanawiam się nad takim systemem może nie konkretnie takim ale na podobnej zasadzie co myślicie na temat takiego rozwiązania ??

http://www.beru.com/pl/produkty/technologia-rozruchu-na-zimno-napedow-dieslowskich/uklad-szybkiego-zaplonu-instant-start
26296 34

[MK3] Problem z odpalaniem - 1.3i


Sprawa wyglada nastepujaco:
Moja kobieta pojechala 300km do Gliwic, autko bylo ok. Po pierwszej nocy autko nie odpalilo ale po poludniu juz bez problemu odpalilo.
Po kolejnej nocy ledwo krecilo a dzisiaj po poludniu zdechlo calkiem.

Założenia :
- radio wyciagniete
- swiatla wylaczone

Wymienione:
-kable na nowe
- swiece na nowe
- olej na nowy
- filtr powietrza nowy

Co moze byc ?? Narazie szukam kogos kto po sasiedzku (do jutra) by zerknal na miejscu bo jak nie to bede musial jechac te 300km :/

Pozdrawiam i dzieki za wszelkie wskazowki od czego zaczac i na czym skonczyc
25426 34

[MK3] Problem z odpalaniem na ciepłym silniku XR2i 1.6 8V


Witam wszystkich. W mojej Fofi mam taki oto problem (odkąd ją kupiłem czyli jakies 2 miesiące :) ) no więc jak silnik jest zimny to rozrusznik kręci bardzo ładnie i "lekko" moze nie zawsze łapie od strzału, ale nie o to chodzi. Gorzej jak przejadę jakiś dłuższy kawałek drogi, tak ze silnik sie nagrzeje dość solidnie to później jak chce odpalić to pierwszy obrót jest taki strasznie ciężki, powolny jakby akumulator był padnięty, kontrolki przygasają (aku jest nówka 100% sprawny naładowany) nie trwa to długo jakieś 1-2s potem juz normalnie kręci i zapala. Nie zdarza sie to zbyt często, no ale to chyba nie jest normalne... jakieś propozycje co mogę zrobić??. Jezdze głównie na LPG, niedługo czeka mnie wymiana rozrządu (jeżeli ma to jakieś znaczenie oczywiście :) )
Pozdrawiam.
24349 38

[MK6] 1.4 TDCi - nie odpala i gaśnie na mrozie


witajcie,moja kochana fiesta odpala i nagle gasnie na mrozie,myślałam ze to filtr wymieniłam i dalej to samo,próba na popych okazała sie fiaskiem, co teraz? przy dodatnich było ok? czy mógł sie przestawic zaplon?>
24145 30

[MK4] Nie odpala po przekręceniu kluczyka


witam kolejny problem z fiestą mianowicie nie odpala po przekręceniu kluczykiem zero reakcji rozrusznika kontrolki wszystkie sie zapalają pompe paliwa też słychać a rozrusznik nie kręci co może byc nie tak ???? :)
24022 25

[MK6] Odpalanie diesla zimą


Siemka. Chodzi mi głównie o silnik 1.4 TDCi.

1. Czy w zime dobrze jest przekręcić kluczyk 3 razy tak żeby zapaliły się 3 razy "spiralki" od świec czy lepiej żeby zapaliły się tylko raz i wtedy odpalać?

2. Dobrze jest potrzymać auto dłużej na zapłonie tak żeby podgrzewacz paliwa lepiej podgrzał paliwo czy to nie ma znaczenia?

3. Dobrze jest wsadzić jakąś osłone (tekturke itp) przed chłodnice czy lepiej tego nie robić?
23890 28

[MK3] Świeca Płomieniowa w Dieslu , recepta na nie palenie ?


Witam chciałem przedstawić relację z montażu jednej bardzo przydatnej rzeczy w dieslu zimą mianowicie świecy płomieniowej ,moja fieńka paliła do 10 * mrozu poniżej to już niekoniecznie ( jak większości niestety ) postanowiłem zaszczepić rozwiązanie z ciągników MTZ i MF do fordowskiego diesla:
1. Wymontowujemy górną część filtra powietrza , bierzemy rurę stalową 1 1/2'' ( 40 mm ) dł około 8 cm , wypalamy w niej dziurę palnikiem ( można wiertarką jak nie ma palnika na stanie ) i zataczamy końce żeby wchodziły w rozciętą wcześniej rurę od filtra do rury elastycznej

Następnie kupujemy nakrętkę pasującą do świecy ( w przypadku ruskich ciągników świeca ma metryczny gwint , ja do świecy z Massey Fergusona musiałem stoczyć trochę gwintu i zrobić nowy 7/8 '' 14 zwoi na cal ) i wspawujemy ją w uprzednio zatoczoną rurę

Jak mamy zaspawane to i obrobione ...
23005 38

[MK5] 1.8 TD - Nie odpala


Witam
Mam problem z Fiestą z 2000 roku 1,8 turbo diesel.
Tydzień temu rano nie odpalił, akumulator byl naładowany i rozrusznik ciagnął. Paliwa pokazywałe tak na 1/4 baku.
Auto zostało zaholowane do garażu gdzie miało ciepło. Wymieniliśmy filtr paliwa, dolaliśmy 15 l ropy + dodatek do paliwa i trochę benzyny. Miał problem z bendiksem w rozruszniku więc wymieniłem cały rozrusznik. Teraz znów ciągnie ale nie odpala ? Świece były sprawdzane, grzeją się normalnie. Stał cały tydzień w temp ok +5 stopni C. Wczoraj postał przez 2 h przy 16 i nie zmieniło się nic. Akumulator ma 4 miesiące.

Ps. Filtr paliwa został zalany ropą.


Co można jeszcze sprawdzić albo co jest przyczyną.

Pozdrawiam i z góry podziekowal za odpowiedz

Walery
21532 8

[MK3] Rozrusznik kręci ale nie odpala


Ostatnio jechałem trochę w korku. Gdy następnego dnia chciałem ruszyć zapalił tylko na chwilę, po czym zgasł. Dalsze próby nie dały skutku. Okazało się, że wskaźnik paliwa się zaciął, bo bak był już zupełnie pusty a wskazówka zatrzymała sie na pierwszej kresce przed końcem.
Znajomy mechanik siedział przy nim prawie dwa dni rozkręcając i składając wtrysk paliwa i szukając innych przyczyn, ale nic nie poradził.
Dodatkowo okazało się, że moja fiesta nie posiada wskaźnika położenia przepustnicy. Kiedyś zauważyłem jakąś dyndającą, zaklejoną wtyczkę, ale myślałem, że to pozostałości po autoalarmie.
Sam wtrysk ma dość popaloną izolację wiązek kabli podłączanych w środku.
Na razie sprowadzę inny wtrysk i sprawdzę na nim.
Może ktoś ma inną radę?
21472 30

[MK3] Nie odpala, problem z rozrządem - 1.8D


Witajcie.
Mechanik robi mnie przysłowiowo w konia. Wciąż mówi, że ma sporo klientów i nie ma czasu zajrzeć. Auto trzyma już ponad miesiąc i wciąż stoi w tym samym miejscu.
Kolega, który zajrzał mi pod maskę mówi, że mam luźny pasek i rolkę już troszeczkę wysłużoną. Auto mi nie pali w ogóle. Kręci, kręci i odpalić nie może. Wymieniłem świece żarowe, bo stare nie grzały już w ogóle jednak problem z odpalaniem pozostał. Jestem ciekaw, czy luźny pasek rozrządu może mieć coś z tym wspólnego skoro auto kręci, a nie może załapać ?
Wymienione zostało:
-akumulator
-świece żarowe
-filtry

Pomóżcie już sam nie wiem co robić. Mam dosłownie nerwy na tego mechanika jednak jest to taki znajomy znajomego, który nie skasuje mnie jakoś wybitnie dużo i to mnie trzyma przy nim. Nie chcę oddać samochodu gdzie indziej, bo nie mam grubego ...
20161 20

[MK3] Poprawne odpalanie 1.8D


Witam,

Mam prośbę do Was ekspertów znających się na silniku 1,8 D. Czy to w jaki sposób startuje jest poprawny? Chciałem tylko zapytać czy to jest normalne, że aż tak długo "łapie" już prawie. Bo odpalenie następuje dopiero w 1;11. Jeśli coś nie tak bardzo proszę o Wasze porady. (rozumiem, że przy takiej temperaturze mogą być problemy ale chciałbym przeczytać wasze opinie)



http://www.youtube.com/watch?v=k_XNbyXNpvA&feature=youtu.be

Sprawdziłem wg listy umieszczonej na forum.

1. Bo jest zima
2. silnik ten nie lubi zimy
3. jest zapowietrzony układ paliwowy - przez noc się zapowietrza a pompa paliwa w fordzie ma problemy aby szybko "zaciągnąć paliwo" zpowrotem - i trzeba długo kręcić
4. macie słabą kompresję na tłokach - poniżej 30
5. lejecie szajsowate paliwo - choć akurat ciężko znaleźć nie szajsowate
6. nie grzeją ...
19852 19

[MK3] nie odpala za pierwszym razem


mam fieste na gazie i nawet nie wlaczam benzyny (fakt mam pare litrow w baku ale to znajomy mi kazal wlac bo niby na poczatku odpalania i tak z tego bierze zeby czegos tam nie psuc) wiec odpalam na gazie i zawsze jak auto stoi dluzej typu przez noc to rano za 1 razem napewno mi nie zapali musze za 2 a nieraz za 3 razem i juz odpala. Czy przez to ze odpalam na gazie i musze zrobic to 2 albo 3 razy nie psuje auta ?
17461 22

[MK6] Nie odpala - 1.4 TDCi


Witam szanownych forumowiczów!!!

Od jakiegoś czasu Fieścina sprawia mi problemy...najpierw przetarł się przewód od wspomagania kierownicy a teraz nie chce odpalić...proszę o pomoc...

Sytuacja wygląda następująco:

Pod przekręceniu kluczyka zapala sie TYLKO kontrolka od oleju i poducha, poducha po chwili gaśnie pod maską słychać jednokrotne cyknięcie i ....już...zero reakcji, rozrusznik nie kręci.
Akumulator jest ok, radio, światła, szyby wszysyko działa...sprawdziłem bezpieczniki w schowku i tez są ok. Pali się nieustannie ( nawet bez akumulatora) wskaznik poziomu paliwa oczywiscie pokazuje ze jest zero tak jakby sie cos zawiesiło....generalnie zero jakiejkolwiek reakcji na przekręcenie kluczyka....gdy przekręciłem kilka razy pod rząd to słychać było jakiś sygnał dzwiękowy przez okolo 1-2 sek;) pomóżcie bo już mi ręce opadają;)

pozdr
dajtona88
17422 14

[MK3] Swap RS Turbo


Witam.
Myślałem że sam sobie ze wszystkim poradzę ale muszę jednak zasięgnąć opinii ludzi bardziej zagłębionych w temat.
Mianowicie to kupiłem silnik od rs turbo, zrobiłem generalkę i zamieniłem mechaniczny wtrysk na kolektor EFI. do tego dołożyłem regenerowaną turbinę Garret T3 i tym kompletem zamieniłem zwykłe xr2i. Turbina nie jest jeszcze spięta z układem. Ogólnie osprzęt typu komputer, sensor, czujniki pomiarowe i cewka zostały od xr-ki. Wtryski podmieniłem na pasujące oporem wydajniejsze z sabba turbo które zamontowałem w oryginalnej listwie z oryginalnym regulatorem ciśnienia paliwa, układ zasila elektryczna pompka paliwa z calibry turbo..
Problemem jest to, że ciężko odpala, a w sumie bez pomocy samostartu odpalić nie chce.
Oczywiście iśkra jest, kompresja ok 8 barów, paliwo jest podawane.
Dodam jeszcze że komputer nie ma zmienionej mapy.
Zastanawiam się czy problemem nie jest to, że przy założeniu kolektora od efi do głowicy od rs ...
16300 43

[MK3] Nie chce odpalic, akumulator naładowany


Wczoraj wieczorem fiesta odmowila posluszenstwa. Prad niby byl ale rozrusznik nie chcial krecic. Dzisiaj doladowalem akumulator, zalalem troche benzyny bo dawno nie lalem jezdzac na gazie ale nadal nic. Zamiescilem krotkie wideo z odpalania poniewaz wydobywa sie wtedy dzwiek trudny do opisania i moze na jego podstawie mi pomozecie ;)

link do filmu: http://www.youtube.com/watch?v=QGgceoEIGNE&feature=youtu.be
15076 21

[MK5] nie kreci rozrusznik i nie grzeja swiece


witam.mam problem.mam couriera 1.8 td di padla mi uszczelka pod glowica,wiec wymontowalem glowice i oddalem do planowania itd.a ze olej dostal sie do wody to po zmieszaniu oleju z woda w ukladzie chlodzenia zrobilo sie cos wrodzaju smaru grafitowego,wiec caly uklad chlodzenia trzeba bylo wyczyscic.zeby zrobic to dokladnie wymontowalem silnik i no zewnotrz go zmontowalem do kupyl.wrzucilem go spowrotem do budy.nie przykrecilem calego osprzetu(tj.chlodnica,wydech), chcialem sprawdzic czy odpali i zaczolem krecic.rozrusznik krecil, swiece grzaly a silnik nie chcial odpalic az wykrecilem akumulator.po naladowaniu pojawl sie nastepny problem,po przekreceniu kluczyka na pozycje rozruch przygasa tylko licznik przej.km. i zegarek a rozrusznik nie kreci,nie idzie prad do elektromagnesu i nie idzie do swiec kontrolka od immobilajzera zachowuje sie normalnie.sprawdzalem wszystkie bezp.stacyjka tez jest ok.moze ktos mial podobna sytuacje.prosze o pomoc i rade.pozdrawiam.
14743 4

[MK6] 1.6 TDCi nie kręci


witam

dziś sprawdziłem autko pod interfejsem i mam takie błędy

P0113,"Czujnik temp. powietrza wlotowego - wysoki sygnał wejściowy"
P0407,"Czujnik B recyrkulacji spalin - niski sygnał wejściowy"
P0620,"Obwód sterujący alternatora - usterka"

mam problem bo auta nie mogę odpalić (wczoraj normalnie je zgasiłem) przekręcam kluczyk i nic sie nie dzieje kontrolki się zapalają i tak ciągle nawet nie przygasną. Rozrusznik się nie odzywa. Mam także problem z ładowaniem może jakiś pomysł jak go rozwiązać ?
14695 21

[MK3] Rozrusznik nie kręci


Zakładam temat bo grzebałem ale nic na forum nie znalazłem, W elektryce bo to chyba tego wina, jesli nie to proszę moda o przeniesienie..

Problem mam takowy ze mi chyba bendix nie działa ;]
Zaczęło sie od tego ze ciężko kręcił a teraz nie kręci wogołe.

Jak przekręcę kluczyk to światełka przygasają(aku 100%sprawny i naładowany)
Słychać jak coś się kręci.
Próbowałem tez na krótko kluczem dałem + na elektro magnes i fakt kręci się ale tylko sam rozrusznik, a nie kolo zamachowe.

Jak to naprawić ;] ? Zaznaczę ze jak juz go na pych odpalę to potem jak go zgaszę to czasami odpalał na rozrusznik ale bardzo rzadko.
14575 14

[MK2] Problem z odpalaniem i brak ogrzewania


1.
Zaczyna powoli mnie przerastać... Chodzi mi głównie o problem z odpalaniem silnika. Na zimnym np. po nocy idę do samochodu, otwieram drzwi, siadam wygodnie, wkładam kluczyk, przekręcam na pozycję gdy zapłon jest włączony, pompuję 3 razy pedałem gazu (lub włączam ssanie i pompuję 3 razy) i "odpalam silnik" a tutaj niestety. Rozrusznik kręci jak szalony po chwili na sekundę zakręci i dupa. Mogę odpalać tak z 10min i po tym czasie odpali. Sprawdziłem kopułkę, palec, przewody WN, wymieniłem pompę paliwa, filtr paliwa, (ostatnio w weekend olej oraz filtr), ustawiłem zapłon a on cały czas mi pokazuje rogi, dodam jeszcze że gdy już go odpalę to śmiga aż miło, nie szarpie, trzyma obroty itd, odpalony po 2/3h też odpali jedynie po nocy ma takie objawy... Co jest? Wilgoć jakąś łapie ? tylko gdzie szukać ?

2.
Brak ogrzewania... Zaczyna się zima więc czas zająć się ...
14512 26

[MK3] Koniec benzyny, nie odpala


Witam wszystkich bardzo serdecznie - Jetem świeżakiem na forum, więc z góry proszę o wyrozumiałość :)

W mojej Fieścince wskaźnik poziomu beny jest troszkę przekłamany, więc zawsze jeździłem na oko - patrząc na przejechane kilometry. Ostatnio jednak zrobiłem ok 25 km przez 3h w mega dużym korku.

Rano po odpaleniu był na chodzie przez kilka, kilkanaście sekund po czym zaczął się jak by dławić. Dodałem gazu, pochodził przez chwilę na wysokich, puściłem gaz - zgasł. Zrozumiałem swój błąd :) Nie próbowałem go już odpalić tylko dawaj z karnistrem na stację.

Po wlaniu 5L nie mogę ponownie odpalić auta. Alternator kręci, silnik jak by chciał zaskoczyć ale nie może. Chwilę cicho pomruczy i gaśnie. Próbowałem tak kilka razy. Próbować dalej? Czy może się coś przytkało?

Jak mogę to naprawić domowymi sposobami? Samochód stoi przed domem a mechanik daleko. ...
14083 18

[MK3] Odpala dopiero po dodaniu gazu


Witam
bylem u znajomych wczoraj no i jak juz sie rozeszli wszyscy wsiadam do auta i bach nie pali, no to na popych odpalila fiescinka i wszystko bylo ok w czasie jazdy, podjechalem do sklepu zgasilem i znowu problem ;/ przy wcisnietym gazie przekrece kluczyk i odpala z problemami ale bez gazu to zero reakcji na przekrecenie kluczyka w stacyjce ;(
13852 18

[MK3] Fiesta nie odpala


Witam wszystkich.
Mam następujący problem. Fiesta nie odpala na postoju, ale na pych pali od razu. Rozrusznik kręci jak szalony. Z tego co wiem czujnik położenia przepustnicy jest uszkodzony, ale to chyba nie ma związku(bo na pych pali pięknie). Dodam że jak wtrysne strzykawką paliwo od góry filtra powietrza to też zapala od razu i chodzi.
Czy ktoś się z tym spotka albo wie co to może być.
13834 30

[MK3] Problem z odpalaniem na LPG


Witam.
Miesiąc temu zakupiłem Forda Fieste z instalacją gazową. Chodził pięknie odpalał na gazie bez problemu. Od jakiegoś tygodnia gdy chcę zapalić na gazie po prostu się nie da.
Przekręcam stacyjkę rozrusznik chodzi kręci się ale samochód nie zapala. Przełączam na benzynę rozrusznik chodzi kręci się ale auto zapala dopiero jak za 3-4 razem włączę stacyjkę. ( oczywiście przy każdym razie daje gaz żeby zapalił ale nie zapala aż wreszcie zapali za tym 3 czy 4 razem)
Co może być powodem takiego zachowania się auta?
Powiem jeszcze że jak już odpali to jeździ normalnie ne benzynie i na gazie po przełączeniu. Tak samo jak już dojadę w wyznaczone miejsce i zostawię samochód na parę godzin to bez problemu odpala na gazie.
Dodam jeszcze że strasznie dużo pali gazu. jest tam silnik 1.4 a samochód spali dobre 10-11 l gazu na 100 km. I co może ...
13582 10

[MK6] Nie odpala - a właściwie, odpala i nagle gaśnie.


Witam.
Pierwsza usterka w mojej fieście. Model MK6 z 2002 roku TDCi 1.4.
Auto prywatne do użytku służbowego. Jak dotąd niezawodne. Auto mam od 3 lat, 50 tyś ze mną, 180 tyś od wyjazdu z fabryki.
Od kilku dni zdarza się, że nie mogę odpalić auta. W ciągu 3 lat zdarzyło mi się to 2 razy. Problem nasila się - w tym tygodniu już 3 razy.
Objawy – kręci silnik, ale odpalić nie chce. Niby zaskoczy od razu, ale po sekundzie gaśnie i już nie chce odpalić.
Mój wniosek – brak paliwa w silniku.
Wystarczyło podpompować ręczną pompką i odpalał bez problemów. Do dziś ;-|
Dziś rano OK, ale po pracy po 16 – już nie. Pompowałem ręczną pompką chyba z 10 razy i nic. Paliwo słychać jak się przelewa a odpalić nie chce. Akumulator w końcu padł i ...
13258 11

[MK6] Nie pali - słabe ciśnienie pompy wtryskowej?


Witam,
Zacznę od pytania, czy 1000zł za diagnostykę pompy wtryskowej i wtryskiwaczy w Fieście 1.4TDCi to normalna cena w warszawie?

Od 1.5 roku mam Fiestę 1.4TDCi z 2003r., przejechałem ok 15tyś bez większych problemów. Ok 2 tygodnie temu zaczęły się problemy z odpalaniem, palił za 2-3 razem, wcześniej palił za pierwszym razem nawet po nocy na dużym mrozie. Odstawiłem do warsztatu i dzisiaj usłyszałem WSTĘPNĄ diagnozę, że pompa wtryskowa praktycznie nie pompuje paliwa, cytat "mam na wyjściu 4 bary a powinienem mieć przy odpalaniu ok 120". Mechanik stwierdził, że żeby mieć pewność musi rozebrać pół silnika i sprawdzić dokładnie ta pompę i wtryskiwacze. Wycena była na poziomie 1000zł. Czy faktycznie jest z tym tyle roboty?
12160 9

[MK3] Odpalanie Fiesty - czy to normalne ?


Witam,
czy to normalne że Fiesta 95 rok 1,1 i , odpala tak jakby miała słaby akumulator?-czy to taka uroda tego auta,-te typy tak mają? mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi - że nie ma cyk i już ,tylko 3 sekundy kręcenia noi odpala ale ze złudzeniem jakby aku słabł...
czy może to normalne u "kosiarki" jak to niektórzy pieszczotliwie nazywają :)
11767 11

[MK3] Dymi przy odpalaniu.


Witajcie, mam pytanie.
Po zmianie oleju za każdym razem jak odpalam zimny silnik strasznie dymi mi z wydechu, poprostu widze w lusterkach tylko siwy dym, czy to się poprostu benzyna wypala czy jak?
Po okolo minucie jest juz normalna ilośc spalin.
Ktos zna moze odpowiedz co sie dzieje?
Dzięki z góry :-)
11113 13

[MK4] Nie odpala


Witam

Jestem tutaj nowy

fiesta z 96' mk4 1.8D
kupiłem swoją fiestę po tym jak moja żona skasowała moje auto - miało to być na 3-4 miechy a tutaj już mam ją od marca - byłem nawet zadowolony do ostatnich przygód.
Podczas kupowania - facet powiedział ze jak postoi parę dni to ciężko pali - ale była wiosna i się tym nie przejmowałem
W sierpniu musiałem wymienić alternator bo stary się rozwalił (dosłownie mechanik wyjął go w 3 częściach ) i założyłem kupiony na szrocie - ale prawie nowy jak sam stwierdził + wymiana paska i rolki prowadzącej
Na początku listopada przestał odpalać - kręcił jak salony ale nie palił - sprawdziłem świece - 2 spalone - wymiana wszystkich na nowe orginalne. Po 2 tygodniach ponownie nie odpalił - ale wyglądało jak by padł akumulator ...
11044 14

[MK6] Na mrozie gaśnie po pierwszym odpaleniu


Witam!
Czy to normalne, że czasami autko na zimnym silniku w niskiej temperaturze (mamy teraz na Śląsku ok -12) po pierwszym odpaleniu gaśnie ? W sensie silnik się zapali na 2-3 sekundy , obroty spadają coraz niżej i gasnie. Wcześniej przy niskich termepaturach obroty także spadały do ok 400-500, ale komputer po chwili je podnosił na jakieś 1500 i zaczynał normalnie działać. Teraz od dwóch dni po prostu gaśnie. Za drugim razem odpaleniem wszystko jest już ok. Tak jakby komputer źle dobierał mieszankę na początku (olej gęsty, większe opory etc). Dziwi mnie tylko to, że wcześniej nie gasł - jakaś felerna benzyna ?
Przy okazji zapytam o jeszcze jedną sprawę - od pewnego czasu pojawiło mi się jakieś dziwne drganie - odgłos dochodzi od strony komory silnika- na niskich obrotach przy przyspieszaniu coś drga - jakby luźna osłona czegoś czy coś. Ogólnie jest to denerwujące, dzieje się ...
10663 16

[MK3] Problem z odpaleniem na zimnym silniku


Witam, jestem nowym użytkownikiem, ale już prejżałem forum i nie znalazłem rozwiązania na problem, który dolega mojej Fieścinie, a więc:

Na zimnym silniku, przy odpaleniu auto dziwnie się zachowuje. Prawidłowo powinien wskoczyć na wysokie obroty i po kilku sekundach powinny spasć na niższe, a u mnie odrazu są niskie i po pewnym czasie wskakują na wysokie (po nagrzaniu). Przy dodadniu gazu, auto się dławi, przy przełaczeniu na gaz, wskakuje na dobre obroty.

Dodam, ze po odpaleniu przez świeci się lampka akumulatora (po dodaniu gazu gasnie, kiedy nabierze obrotów).

Silniczek krokowy wymieniany był ze 2 lata temu. Niestety po wymianie było to samo. Już nie mam pojecia co jest nie tak. Pozdrawiam

P.S. Fiesta jest z 92 r. silnik 1.1, Benzyna + LPG
10648 14

[MK3] Problemy po wjechaniu w kałużę


No wiec w niedziele wpadłem w wielka kałurze nie mogłem zwolnic ani uciec na drugi pas poniewaz był ruch w przeciwnym kierunku auto nie zgasło kontynułowałem jazde wystzko było ok ale zgasło na garbie zauwazyłem ze chodzi jak traktor czyli nie na wyszysykich cylidrach przglodajac forum doszedłem ze wina jest cewka nastepnego dnia musiałem skorzystac z auta i jedziłem gdyz brat jest mechanikiem i mowił ze jedzic na tym mozna wiec tak zrobiłem dzis nie mogłem juz odpalic auta na pych nic aku sie rozladowal wykreciłem swiece byly ciemne i zalane oczysciełem wlozyłem i nadal nie chce zalapac i ciągle je zalewa co moze byc problemem??
10363 23

[MK6] Po samodzielnej wymianie wtryskiwaczy auto nie odpala


Na forum zaglądam sporadycznie lecz tym razem nie znalazłem żadnej odpowiedzi. Jako że to mój pierwszy post tak więc Witam Wszystkich :-)

Jeżeli nie chce Ci się czytać całego przejdz do ostatniego akapitu. Tam jest zawarta główna część tematu
Posiadam Fiescine 1.6 TDCi (czyli silnik mało popularny).
Kilka miesięcy temu zaczeła źle jeździć (słychać było wtryskiwacze, mniej mocy...) tak więc autko trafiło do serwisu. Wymienili wtryskiwacz na używkę, zapłaciłem 700zł i autko odebrałem. MYślałem że to będzie już koniec problemów ale jednak nie.

Znowu siadł wtryskiwacz (sam sprawdzałem w garażu), więc kupiłem na alledrogo 4 wtryskiwacze do takowego silnika, wymieniłem dwa (czyli wykręciłem stare i wkręciłem nowe, tyle mojej roboty) i silnik ożył. A teraz do głównego wątku:

Po czasie znowu silnik zaczął źle pracować, odkręciłem wtryski, jeden nie działał. Wymieniłem go na tego z alledrogo, zaczęło ...
10204 5

[MK3] Ciężko odpala jak ciepły silnik


Witam. Szukałem podobnego na forum ale znalazłem tylko o problemach na ciepło z rozrusznikiem.
Ostatnio zauważyłem, że jak mam ciepły silnik to jakiś ciężko odpala. Rozrusznik kręci jednak silnik nie chce zaskoczyć. Jak już się to uda mam wrażenie że przez chwilę jest coś nie tak tzn jak by nie miał mocy i trudno się wkręca na obrotu (po chwili już wszystko jest ok). Jakieś 3k km ustawiałem zawory, 5k km wymieniłem świece, przewody i filtr powietrza, i do tej pory było ok. Jak jest zimny nie ma sprawy zapala bez problemu. Zaczęło się tak dziać jak zmieniłem termostat (temp. otwarcia 88st.). Nie sadzę żeby to miało jakiś wpływ na odpalanie ale... Co się może dziać?
10096 14

[MK6] Problem po odpaleniu


Po odpaleniu samochodu 1,4 tdci w temp okolice zera i niższe przez kilka sekund silnik pracuje z szarpaniem tak jakby nawet nie palił na wszystkie cylindry a po okolo 15-20 sekundach jest wszystko w porządku.Wymieniłem świece w tym roku i czujnik temperatury tez jest sprawny.Prosze o podpowiedzi co jeszcze może być
9913 9

[MK3] XR2i nie chce odpalić


Cześć. Ostatnio niespodziewanie strzelił mi przegub zewnętrzny w mojej xrce co uniemożliwiło dalszą jazdę, w efekcie czego zepchnąłem samochód na bok, zgasiłem i zostawiłem na dwa dni. Próbowałem go odpalić potem parę dni później, co prawda było dosyć zimno, ale nic to nie dało. Myślałem, że go zalałem i zrezygnowałem. Znowu postał parę dni druga próba, akumulator naładowany, wszystko elegancko. Niestety nic. Objawy są takie jakby nie dostawał paliwa. Świece są nówki sztuki, kable tak samo. Iskra na świecach jest (sprawdzane). Pompa paliwa działa, to znaczy zasysa paliwo do listwy z wtryskiwaczami, po czym zwraca je z powrotem do baku. Tak myślę, ze winna może być elektronika i że nie działają wtryskiwacze (nie podają paliwa do cylindrów). Czy jest jakiś sposób, żeby to sprawdzić ? Macie jakieś własne pomysły/teorie co to może być i jak to naprawić ?
Pozdro.
9913 31

[Inny] Astra 1.6 ciepła nie odpala


Ojciec ma Astre 1.6 8v + Gaz. Pisze tutaj gdyż problem pojawia sie tez na benzynie.
Gdy auto jest zimne odpala jeździ normalnie. Po przejechaniu ok 7km gaśnie i za nic nie idzie go odpalić. Trzeba poczekać +/- 1h aż ostygnie i wszystko dziala do póki znów sie nie zagrzeje..


:: stosuj tagi ::
9703 11

[MK3] Nie odpala, nie otwiera się wtryskiwacz


Witam.
Po ostatnich perypetiach z pompą paliwa która się nie włączała,znowu mam problem.
W moim ostatnim temacie http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?p=540629#540629 pisałem że nie włącza się pompa paliwa,przyczyną było zwarcie w potencjometrze przepustnicy,zaizolowałem to i pompa się włącza,auto odpaliło i chwilkę pochodziło ale kiepsko,dusiło się itp.w końcu zgasło i nie odpala.
iskra jest,paliwo jest,pompka się włącza,więc pozostaje wtryskiwacz,na jednym kablu do zasilania wtryskiwacza jest 12v na drugim 0 pewnie jest brak sterowania z ECU,co to może być?Potencjometr może mieć z tym coś wspólnego?
ps.po zalaniu bezpośrednio paliwa do gardzieli odzywa się no i wiadomo po chwili gaśnie
9460 13

[MK3] RS1800, a kolektor ssący i osprzęt z Mondeo 2.0


Witam ponownie :ok:

Jak wiecie scooooter, posiada Fiestę RS1800, przeprowadził modyfikacje w postaci założenia plastikowego kolektora z mondeo wraz z osprzętem od zdaje się kolegi Marka z Gliwic.

Przy sprawdzaniu błędów na diodę, wyszło że wszystkie wsadzone elementy gryzą się z kompem tj. CPP, krokowiec i coś tam jeszcze...

Czy czasem nie jest tak, że potrzebny jest do tego wszystkiego komputer z mondeo?

Obecnie auto zgasło podczas jazdy i już nie chce zapalić ;-(

Prosiłbym osoby posiadające taką kombinację o zabranie głosu.

Pozdrawiam :-)
9295 14

[Inny] Silnik 1.8 16v problem na rozgrzanym.


Z potrzeby przesiadłem sie na drugiego escorta 1.8 16v z 94roku.

Problem polega na tym, iż gdy silnik jest ciepły nie można go odpalić, bądz jest to bardzo ciężkie.
Spalanie oscyluje ok 10litrów, przy jeździe 80km/h idzie zejść do 9litrów.
Moje podejrzenie to, to, iż silnik cały czas jedzie na ssaniu, bo gdy zimny pali od strzała, zaś gdy ciepły to trzeba kręcić i kręcić.. Do tego auto ma bardzo dużego muła.. tych 100KM w ogóle nie widać.. 20sekund do setki..

Czy da się jakoś odłączyć te ssanie? chociaż na chwile by sprawdzić czy to tego wina?
Bądź gdzie jest czujnik temp? ten na deskę znalazłem ale do kompa nie mogę.
9199 15

[MK3] problem z odpaleniem


witam

jak tylko robi sie chlodno 0C mam poranny problem z odpaleniem. Krece i krece a silnik nie chce zaskaczyc, gasnie i chodzi nierowno. Strasznie smrodzi, czuc benzyne i nafte olej blee. Czesto jest tak ze musze rozrusznikiem wspomagac zeby nie zgasl przez jakies 15sek. Problem mam taki na PB jak przerzuce na LPG przejade kawalek i wroce na Pb chodzi juz normalnie. Jak sie zagrzeje tez nie ma problemow. Tylko rano nie chce zaskoczyc a jak juz mu sie uda to chodzi jakby na 2 cylindrach.

Co moze byc przyczyna?
8926 13

[MK6] 1.25 - po wymianie rozrządu nie odpala i dziwny dźwięk


Witam :)

Ponieważ 110 tys stuknęło na budziku, a samochód kupiony był jako używany, postanowiłem wymienić w nim rozrząd. Jako, że trochę samochodów już przedłubałem, a rodziciel kilkanaście lat w ASO (innej marki co prawda) przepracował, garaż z kanałem jest, chęci były, zdecydowaliśmy się na wymianę samodzielnie (satysfakcja itp.)

Uzywliśmy płaskownika, trzpienie do blokady wału, plus tradycyjne kropeczki, sprawdziliśmy wszystko z 7 razy (obracało się "na klucz" bez problemu, kilka razy po montażu paska sprawdzaliśmy, czy trzpień wchodzi i blokuje wał i wałki są w odpowiednim położeniu), zmontowaliśmy do kupy i...wtopa. Nie odpalił.

Konkretnie to odpalił po dłuższym kręceniu rozrusznikiem na 10 sekund (ale bardzo bardzo anemicznie - jakby tylko jeden cylinder chodził) po czym zgasł. No wiec kolejna próba - to samo .Następnym razem dodałem gazu przy uruchamianiu - zaskoczył szybko, ale dźwięk z silnika się wydobył taki, jakby na ...
8788 9

[MK3] Nierówna praca, problemy z odpaleniem - 1.6 CVH


Witajcie. Znowu ja i znowu problem, tym razem silnik, mianowicie mój cvh*oj. Zacznijmy od problemu z odpalaniem, rano najczęściej odpali na rys, ale zdarza mu się że trzeba gaz wcisnąć żeby zapalił, potem za każdym razem jak przyjadę, zostawię auto, za jakiś czas zapalić chce to muszę z gazem, chyba że przyjadę i do 5min wrócę to odpali od razu, z tego co widziałem to przy odpaleniu zadymi na biało, dość spora chmura, jak jest zimniej to na zimnym kopcił, tak jak teraz nie widać żeby kopcił. Na wolnych obrotach skaczą obroty tak ze czasem zgaśnie, czasem trzyma dobre, czasem 2k. Kolejne co dziś zauważyłem jak stałem w kolejce na stacji, jak falują obroty coś kopci trochę. Jak się jedzie, puści się nogę z gazu to silnik czasem przerywa, raz czy dwa razy. Kolejne co mi się przypomniało to jak się odpali, jedzie na ciepłym to lubi zgasnąć czasem jeszcze. ...
8788 12


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.