Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » monowtrysk
Tematy oznaczone jako monowtrysk
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Rozrusznik kręci ale nie odpala


Ostatnio jechałem trochę w korku. Gdy następnego dnia chciałem ruszyć zapalił tylko na chwilę, po czym zgasł. Dalsze próby nie dały skutku. Okazało się, że wskaźnik paliwa się zaciął, bo bak był już zupełnie pusty a wskazówka zatrzymała sie na pierwszej kresce przed końcem.
Znajomy mechanik siedział przy nim prawie dwa dni rozkręcając i składając wtrysk paliwa i szukając innych przyczyn, ale nic nie poradził.
Dodatkowo okazało się, że moja fiesta nie posiada wskaźnika położenia przepustnicy. Kiedyś zauważyłem jakąś dyndającą, zaklejoną wtyczkę, ale myślałem, że to pozostałości po autoalarmie.
Sam wtrysk ma dość popaloną izolację wiązek kabli podłączanych w środku.
Na razie sprowadzę inny wtrysk i sprawdzę na nim.
Może ktoś ma inną radę?
21487 30

[MK3] Leje benzyną - problem rozwiązany


Witam,
koledzy jako, że fiesta nie jest moja a mojej dziewczyny, więc znam się na niej troche mniej ale mam nadzieje, że mi pomożecie:)

Wczoraj zadzwoniła mi dziewczyna, że smierdzi jej z nawiewu benzyną. Myślałem, że znowu spadł przewód od odmy i śmierdzi. Ale po wstępnych oględzinach wszystko było okej. Odpalilłem samochód i obserwowałem co się dzieje. I o zgrozo zauważyłem, że między obudową filtra powietrza, a przepustnicą dosyć intensywnie kapie benzyną. Ściągnąłem obudowę filtra i zauważyłem, że uszczelka między przepustnicą a obudową filtra jest porozdzierana (uszczelka już zamówiona w ASO Forda = 44,01zł). Czy to możliwe, że z tej uszczelki leje mi benzyną? Czy tam jest takie ciśnienie i czy w przepustnicy znajduje się wogóle benzyna? Bo ja myślałem, że leci tam tylko powietrze. Doradźcie coś koledzy prosze.

Dodam, że silniki 1.3 8V na monowtrysku.
17185 26

[MK3] Zmiana silnika - 1.1 gaźnik / 1.1 wtrysk


Mozecie napisac czy silnik 1.1 z ssaniem(1993r) da sie zaminic na silnik 1.1 z wtryskiem(1990)? Albo zrobic tak zze przrzucic sam silnik a gaznik zostawic na ssaniu???
czy przelozenie wymaga duzej wiedzy i czasu?
Co warto jeszcze wymienic przy okazji przerzucenia silnikow?
Macie moze jakąs instrukcje-porady w temacie przekladania silnikow.
dzieki.
szerokosci !
15664 20

[MK3] Regulacja wtrysku


Czy jest możliwość regulacji monowtrysku w mk3 1,1 ?
U mnie nie trzyma ciśnienia ; po uruchomieniu silnika wzrasta do ok . 0,8 , a potem dość szybko spada do zerowych wartości i tak już pozostaje.

Pozdrawiam.
14002 19

[MK3] Odpala dopiero po dodaniu gazu


Witam
bylem u znajomych wczoraj no i jak juz sie rozeszli wszyscy wsiadam do auta i bach nie pali, no to na popych odpalila fiescinka i wszystko bylo ok w czasie jazdy, podjechalem do sklepu zgasilem i znowu problem ;/ przy wcisnietym gazie przekrece kluczyk i odpala z problemami ale bez gazu to zero reakcji na przekrecenie kluczyka w stacyjce ;(
13855 18

[MK3] Rozbieranie wtrysku.


Jak w temacie .
Sam modół wtryskowy jest zaprasowany z dwóch stron.
Od strony gdzie wchodzi elektryka jest mosiężny bolec wewnątrz podfrezowanego obustronnie stalowego kołnierza .
Wydaje się że ów bolec jest mocowany kołkiem przechodzącym przez niego i ten stalowy kołnierz .
Dobierał się może już ktoś do tego , albo może ma ktoś rysunek przedstawiający ten wtrysk w przekroju ?
Uparcie szukam przyczyny ciężkiego odpalania z rana , lub po kilkugodzinnym postoju .
Jeszcze do sprawdzenia został ten wtrysk .

Pozdrawiam.
10642 17

[MK3] Nie odpala, nie otwiera się wtryskiwacz


Witam.
Po ostatnich perypetiach z pompą paliwa która się nie włączała,znowu mam problem.
W moim ostatnim temacie http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?p=540629#540629 pisałem że nie włącza się pompa paliwa,przyczyną było zwarcie w potencjometrze przepustnicy,zaizolowałem to i pompa się włącza,auto odpaliło i chwilkę pochodziło ale kiepsko,dusiło się itp.w końcu zgasło i nie odpala.
iskra jest,paliwo jest,pompka się włącza,więc pozostaje wtryskiwacz,na jednym kablu do zasilania wtryskiwacza jest 12v na drugim 0 pewnie jest brak sterowania z ECU,co to może być?Potencjometr może mieć z tym coś wspólnego?
ps.po zalaniu bezpośrednio paliwa do gardzieli odzywa się no i wiadomo po chwili gaśnie
9463 13

Gaźnik a monowtrysk - różnice


:: FAQ na podstawie tego topicu ::

Zdjęcia z zasobów użytkownika: JoeMix / Opis również jego autorstwa.

:: ---------------------------------------------------------------------------------------- ::

monowtrysk: Wtrysk umieszczony centralnie w jednej dziurze, podłączony 2 przewodami elektrycznymi.


Gaźnik: Charakterystyczne 2 przeloty, przy czym jeden bezpośrednio od góry przesłonięty przepustnica ssania (na zimnym silniku powinna być zamknięta, na gorącym - stać pionowo jak na zdjęciu) (czasem się trafiają się gaźniki jednoprzelotowe, wtedy jest jedna dziura przysłonięta zawsze ssaniem)


Jak na WYŁĄCZONYM silniku (bez kluczyka w stacyjce) będziemy naciskać pedał gazu to na jednopunkcie nic się nie będzie dziać.
W gaźniku przez pierwsze kilka naciśnięć (3 do 5 - póki starczy paliwa w komorze) będzie tryskać w gaźniku paliwo z dyszy przyspieszacza.
7549 0

[MK3] Monowtrysk weber, brak mocy, dławienie


Witam. Mam Fiestkę rocznik 90, z silnikiem 1,1 benzyna. Posiada monowtrysk webera (chyba był montowany w 1,3). Od pewnego czasu dławi się po wciśnięciu mocniej gazu, nie ma mocy. Co może być przyczyną?
I druga sprawa: jak powinien być wmontowany wtryskiwacz? w którą stronę? Styki na nim za bardzo nie mają oznaczeń...Jak obróciłem wtryskiwacz(czyli styki też) to fiestka szła jak formuła ale silnik pracował nierówno i gasł na wolnych obrotach.
Na pewno to nie sonda lambda, jest odpięta już gdzieś od 5 lat (albo więcej) bo jest raczej zła i nigdy nie było problemu.
6961 6

[Mk3]przekładka instalacji


mam możliwość kupić druga fiestke z instalacja LPG na gażniku i chciałbym przełożyć tę instalacje do mojej fiestki na monowtrysku troche poczytałem ale dla pewności spytam szpeców,mianowicie:
rozumiem że:
1)w momencie przełączania(ręcznie) na gaz ma otwierać się elektrozawór w butli
2)otwierać elektrozawór przy parowniku
3)odłączać wtryskiwacz
4)pompki nie trzeba odłączać gdyż ta po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia wyłącza się sama
obawiam się tylko o sonde lambda czy się nie zepsuje.temat regulacji prawnych pomijam
6094 2

[MK3] Wtrysk - napięcie sterowania


Czy ktoś się orientuje jakie napięcie/napięcia steruje wtryskiem ?

Pozdrawiam.
5818 5

[MK3] Wymiana monowtrysku na EFI


Witam wszystkich peace
Mam pewien problem który od jakiegoś czasu nie daje mi spokoju.
Mianowicie w fieście miałem silnik 1.1,zmieniłem słupek na 1.3 efi od forda ka,ale silnik kiepsko wkęcał się na obroty,przez ok 7 miesięcy nie pogarszało się i jakoś szczególnie mi to nie przeszkadzało,komp jedynie wywalał błąd ubogiej mieszanki,na silniku 1.1 też tak było.
Od jakiegoś czasu pogorszyło się,myślałem żeby wywalić ten monowtrysk i założyć kolektor i osprzęt od EFI,kolektor kompletny mam,potrzebował bym wiązkę,przepływomierz dolot i komputer,i tu zaczynają się schody czy każdy ford Ka/fiesta mk.IV endura ma immo?Bo z tym byłby największy problem,z resztą bym sobie poradził,czy wywalić ten monowtrysk z osprzętem i komputerem i wsadzić monowtrysk z kompem od 1.3?
Najchętniej wsadził bym kolektor z efi ale czy te immo można jakos obejść,lub iakiś inny patent??
3607 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.