Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » mk6
Tematy oznaczone jako mk6
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Czujnik temperatury zewnętrznej


Witam. Posiadam fiestę mk6 i chciałbym sobie założyć czujnik temperatury powietrza. Wie ktoś czy wystarczy go tylko wpiąć do instalacji która jest doprowadzona w okolice pasa przedniego i będzie pokazywać temperature na zwewnątrz czy jest to jakoś zaprogramowane w komputerze i nie będzie działać ? Proszę o pomoc :)

[ Dodano: Pią Sty 21, 2011 10:14 ]
wie ktoś może ?? Bardzo proszę o pomoc :)
22042 25

[MK6] Jaki płyn do chłodnicy ?


Witam,

jaki polecacie płyn do chłodnicy dla fiesty 1,4 tdci 2006.

Jaki inny poza fordowskim??

Czy maintenance fricofin - niebieski się nadaje???

Może ktoś podpowie jaki kupić i ile, nie wiem jaki mam płyn po starym właścicielu dlatego nie wiem czy mogę tylko dolać czy lepiej wymienić całość.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
21184 5

[MK6] instalacja gazowa w silniku 1.4 16V


Witam

Pytanie dotyczy
FORD FIESTA mk6 2002 1.4 16V, której jestem szczęśliwym posiadaczem :)

Proszę o opinie użytkowników lub osób, które spotkały się z instalacją LPG w tym silniku.
Jakie są przeciwwskazania, problemy, usterki, czy pozwala na to budowa tego
konkretnie silnika?
Szukałem na forum, ale jest bardzo mało informacji na ten temat, jedyne co się doczytałem,
to to że wypalają się gniazda zaworowe pokryte porcelaną (ile w tym prawdy, nie wiem)
Kwestia kosztów interesuje mnie trochę mniej, ponieważ instalacja zwróci mi się w ciągu
ok czterech miesięcy.

Pozdrawiam
21169 16

[MK6] FAQ Montaż elektrycznych lusterek z podgrzewaniem


Jakiś czas temu w ramach doposażania swojego samochodu wymieniałem manualne lusterka na lusterka elektryczne z podgrzewaniem.
Lusterka w okazyjnej cenie nabyłem na najpopularniejszym portalu aukcyjnym w PL pochodziły z rozbitka.

Dla przypomnienia zaczniemy od sposobu demontażu lusterek.
Jak zdemontować lusterka chyba było już opisywane wiele razy ale dla przypomnienia....
Najpierw ściągamy plastik (ja niestety nie mam już zdjęcia z lusterkami manualnymi więc pokazuje fotke juz z elektrycznymi)

Plastki ten ściągamy mniej więcej rychem jaki pokazuje zielona strzałka.

Następnie odkręcamy lusterko (tutaj zrobiłem wtedy fotke :) )

Po zdjęciu tej zaślepki musimy odkręcić śrube (1) - rozmiar śruby to "10", następnie zdjąć wsuwkę (2) i delikatnie ścisnąć zatrzaski (3) i wyciągnąć lusterko.
Montaż wykonujemy w kolejności odwrotnej.

Prace rozpocząłem od instalacji dodatkowych bezpieczników w skrzynce.
Należy dołożyć bezpiecznik F8 (7,5A), ...
20980 11

[MK6] Demontaż bębna?


Wie ktoś może jak zdjąć bęben z fiesty mk6? jest on jakoś przymocowany razem z łożyskiem? Męczyłem się dzisiaj z godzinę i nic...Pomoże ktoś? :)
20935 16

[MK6] Check Engine -błąd P0420 , zbyt mala wydajność kataliz


Witam
Samochod: Ford Fiesta mk6, 2003r, silnik 1,3 70km

Tydzien temu zaswiecila mi sie kontrolka silnika, pojechalem do mechanika, po podpieciu pod komputer wykazalo blad jak w temacie a dokladnie:

P0460 - Nieprawidlowa informacja w zbiorniku z zestawu wskaznikow - blad stały

Udalo sie ten blad skasowac, niestety po 2 dniach kontrolka zaswiecila sie ponownie. Prosze o porade co robic? Auto od roku ma zamontowana instalacje gazowa. Samochod pracuje poprawnie.

Czy ktos mial kiedys podobny problem ? Jestem z Katowic i zastanawiam sie czy nie podjechac do servisu Forda na pelna diagnostyke komputerowa.

Moge dotankowac PB95, czy taki blad moze sam zniknac po jakims czasie? (sam sie skasowac)
Moze zawiesil sie ten czujnik?, przeciez auto jezdzi na gazie, przez co komputer dostaje nieprawidlowa informacje?. Nie wiem tak gdybam.

...
20761 5

[MK6] Menu komputera - język polski


Witam mam Fieste mk6 z 2008 roku. Auto przyjechało z Francji i w tym właśnie języku wyświetla komunikaty komputera pokładowego(spalanie etc) czy jest możliwość zmiany języka na polski albo jakiś bardziej europejski(angielski) i jak to zrobić próbowałem w ciemno ze słownikiem ale nie widze nigdzie jakiegoś menu opcje. Proszę o pomoc
20641 11

[MK6] alternator


witam


mam taki problem z alternatorem. Został on sprawdzony w serwisie i po odpaleniu daje prawidłowe napięcie 14V ale po chwili przechodzi w tryb awaryjny i podaje 13 z groszem i przez to zapala mi się kontrolka ładowania. Wymieniłem w nim regulator napięcia bo był uszkodzony ale problem dalej istnieje. Moze jakieś pomysły ?
20539 20

[MK6] Wymiana foteli. Jak i na jakie?


Witam,
Zastanawiam się nad wymianą foteli w mojej fieście, ponieważ te są moim zdaniem strasznie niewygodne.

Pytanie - jak zdemontować fotele - po prostu odkręcić, wysunąć z szyn?
No i czy nie wiecie jakie fotele pasują do Fiesty mk6 - co ważne, wersji 3 drzwiowej. Pewnie muszę się wstrzelić w otwory. Ewentualnie jakoś przerobić?

Poza tym co to za kabelki wystają z fotela? Czy są fabrycznie wmontowane pod ogrzewanie fotela? Dodam, że w mojej wersji nie ma takiego luksusu :)

Z góry dzięki za pomoc
20425 28

[MK6] Czujnik temperatury zewnętrznej - umiejscowienie


Witam
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Fiesty z 2007 roku 1.4 tdci
Czy jest ktoś z Was wstanie mi pomóc bądź wskazać gdzie zazwyczaj jest umieszczony czujnik temperatury zewnętrznej i gdzie się znajduje gniazdo do jego podpięcia.

Dzięki za ewentualną pomoc w tym zakresie
19969 14

[MK6] Elektryczne lusterka z podgrzewaniem


Witam;
Właśnie dziś skończyłem doposażanie Fiestki w elektryczne lusterka z podgrzewaniem.
Mam tylko jedno pytanko: elektryczne lusterka w mk6 działają po przekręceniu stacyjki? czy niezależnie od jej położenia?
19828 30

[MK6] Spalanie - 1.3, 5D


Witam chciałbym się dowiedzieć ile wasze mk6 spalają benzyny????
moja za 40l przejedzie jakieś 550km ok 7l/100 w cyklu mieszanym. [ Dodano: Sob Wrz 11, 2010 12:12 ] Ile palą wasze mk6??
19537 11

[MK6] Pirotechniczne napinacze pasów


Witam wszystkich użytkowników FIEST:)

Mam pytanie związane z napinaczami pasów, które są przy fotelach pasażera oraz kierowcy, czy miałby KTOŚ opcje rzucić okiem w swoim mk6 i potwierdzieć.

U znajomego w Fiescie odkryłem iż lewy napinacz przy fotelu kierowcy jest wyżej niż u pasażera(jakby wystrzelony) a auto rzekomo BEZWYPADKOWE oraz generalnie naprawiane było blacharsko od strony kierowcy co mnie najbardzie szokuje.

Czy jest ktoś zorientowany o wysyokości tegoż oto mechanizmu???

Pozdrawiam :ok:

[ Dodano: Pią Gru 03, 2010 10:29 ]
P.S
Jeśli pomyliłem DZIAŁ to prosiłbym o przeniesienie Tematu.
19525 38

[MK6] Zdalne otwieranie drzwi


Witam,
dziś przeglądając moje wyposażenie samochodu po nr VIN w MICROCAT, zauważyłem, iż samochód wyposażony jest w zdalne otwieranie drzwi, natomiast ja kluczyka to tegoż nie posiadam, jak sprawdzić czy faktycznie zdalne otwieranie jest zainstalowane i czy jeśli jest to czy da się jakoś dorobić do niego pilot?
19522 26

[MK6] wycieraczki - pytanie


Posiadam Forda Fiestę S (1.6 TDCI) rocznik 2005. Dokładnie wczoraj programowałem w serwisie Forda pompę wspomagania kierownicy (jest elektryczna) + wymiana kości + programowanie komputera (ktoś kiedyś chyba w nim grzebał, więc trzeba to było zrobić). Po tych zabiegam zacząłem słyszeć przy każdym ruchu wycieraczek (w równym czasie, co wycieraczki - dotyczy to też tylnej wycieraczki) charakterystyczny PSTRYK. Dźwięk słyszę po stronie kierowcy, gdzieś w okolicy włącznika świateł/licznika (plus-minus). Czy Fiesty mają taki dźwięk przekaźnika? Powiem szczerze, że do tej pory nic nie było słychać, dopiero po wymianie kości i ponownym programowaniu komputera (być może było właśnie coś nie tak, a teraz jest w porządku).
Będę wdzięczny za informacje, komentarze. Kto pyta, nie błądzi.
:)
19267 20

[MK6] FAQ - Wymiana filtra powietrza w 1.25 , 1.4 , 1.6


Zabierając się do wymiany filtra powietrza w Fieście mk6 1,25 oraz 1,4 i 1,6 będą nam potrzebne:
-Filtr powietrza.
-Klucz nasadowy/oczkowy 10mm,
-Torx 25…

Wykręcamy dwie śruby (1) i wyszarpujemy obudowę filtra (za miejsca 2).


Żeby ściągnąć obudowę filtra z miejsc (3)


Odczepiamy “rury”:
“A” - ściągamy delikatnie kręcąc rurą w prawo i lewo,
“B” – przekręcamy o niewielki kąt zgodnie ze wskazówkami zegara,
„C” – wyciągamy w lewo…


Wykręcamy jedyne DZIESIĘĆ wkrętów z obudowy filtra powietrza (4):


Następnie wyjmujemy stary filtr powietrza (5):

I zastępujemy nowym…

Skręcamy obudowę, podłączamy „rury”, przykręcamy obudowę filtra na swoje miejsce i wymiana filtra powietrza zakończona…


To pisałem Ja, Parzyszek... gy
18877 8

[MK6] Halogeny - montaż (MK6 fl)


Witam wszystkich,

od października br. jestem szczęśliwym posiadaczem Fiesty 1.4 TDCi z 2007 r. Porównując ją z innymi Fiestami toczącymi się w jakże zawrotnym tempie po naszych wspaniałych , równych , szerokich i bezpiecznych drogach zauważyłem , że prawie wszystkie mają halogeny - a moja nie :( Od kilku tygodni przymierzam się do zakupu i montażu ale nie do końca wiem jak się za to zabrać . Wiem tylko tyle że na Allegro zestawy do samodzielnego montażu można kupić od 50 do 120 zł za sztukę (od 65 zł. z żarówką) a całość (2xhalogen + żarówka + maskownica) za ok. 300 zł. Może najlepiej podjechać do serwisu i zlecić to komuś by samemu nie zepsuć ??? Bardzo proszę o informacje , w szczególności własne doświadczenia życiowe Forumowiczów związane z montażem ww. świateł .

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi .

...
18316 25

[MK6] FAQ Wymiana kierownicy


Na początku roku wymieniałem kierownice. Gdyby ktoś też miał ochotę to zamieszczam kilka wskazówek. Ogólnie temat opisywałem na FCP więc może już go ktoś widział
Stara kierownica jaka miałem wyglądała tak


i nic jej nie było była w świetnej kondycji ale pod kryptonimem akcji "doposażanie" zapragnąłem mieć skórzaną.
W mk6 było montowanych chyba jak dobrze pamiętam 4 rodzaje skórzanych kierownic.
W moim przypadku wybór padł na kierownice z modelu po FL z małą pseudo aluminiową wstawką. Kierownica niemal identyczna jak w ST tyle że bez "grawerowanego" napisu ST. Po prostu ten wzór podoba mnie się najbardziej.

Przed wymiana słyszałem różne opinie na temat poduszki powietrznej tzn jedni mówili aby przed demontażem odłączyć akumulator inni mówili, że nie jest to konieczne... Do dziś jednoznacznie nie wiem jak z tym jest ale ja dla pewności wolałem sobie jednak ...
18058 11

[MK6] Drobny wyciek oleju spod dolotu - 1.4TDCi


Co to może być? Zaznaczyłem na zdjęciu - wycieka spod tego węża. Zbiera się też pod sterowaniem turbo, które jest umieszczone pod tym wężem.
Link do zdjęcia : http://img340.imageshack.us/i/c130200037.jpg/
17965 14

[MK6] Czynnik w obiegu klimatyzacji?


Witam mam takie pytanie jade napełnić klime i nie wiem ile jest potrzebne czynnika na pusty układ klimatyzacji ?? W cenie jest 100g ale przypuszczam że będzie to za mało a poproszę żeby oczyścili układ i napełnili na nowo z resztą chyba juz i tak nic nie ma bo ciepło w aucie :)



Z góry dziękuję za pomoc.

Przy tym do wymiany jest też filtr kabinowy prawda?? Lepiej po czy przed??
17899 12

[MK6] Zatrzymanie licznika kilometrów


Witam. Może ktoś wie jak w prosty spos zatrzymać licznik kilometrów - Fiesta mk6. Zmienili mi auto służbowe z Corsy na Fieste i skończyły się jazdy w prywatnych sprawach. Cholercia nawet do marketu w weekend nie moge wyskoczyć po zakupy bo sie prezio czepia że koszty trzeba ciąć, na co ja mu że naleje paliwa - na co prezio że auto jest do użytku służbowego - qrwa co za ludzie. W Corsie jest mały czerwony bezpiecznik i po problemie licznik gaśnie i prędkościomierz nie działa ale jeździć sie da. Moze jest jakiś myk żeby podobnie zakombinować fieste. Z góry dzięki za pomoc - pozdrawiam
17818 13

[MK6] Wyciek plynu, dym spod maski


Witam Forumowicze,
mam wielki problem z fiesta 1.4tdci 2003 rok.
jechalismy na slub i w centrum miasta na swiatlach nagle bialy dym spod maski. ciach na pobocze,maska w gore,a tu ubylo znacznie plynu chlodzacego., dym chyba z powodu wycieku plynu na ktorys z rozgrzanych elementow.. nie sprawdzalem jeszcze skad wyciek bo nie bylo czasu,na slub spieszno bylo a dopiero wczoraj powrot;)
dodam ze to byla dosyc swieza jazda po napelnieniu klimy.. nie wiem czy to ma jakis zwiazek ale wiedza ta moze pomoc...
jak sprawdzic co to za usterka moze byc? czytalem ze moze to byc uszczelka pod glowica? jak to zdiagnozowac albo wykluczyc?
albo moze znacie dobrego mechanika z poznania??

dzieki za wszelka pomoc
17812 35

[MK6] Kontrolka świecy żarowej


Niedawno kupiłem mk6 z 2005 i mam odnośnie fiesty kilka pytań.
Nie pali mi się kontrolka od świecy żarowej, ona działa bo samochód by nie odpalił, odkręciłem licznik ale chyba on jest nierozbieralny by wymienić żarówkę, sprawdziłem bezpieczniki ale nie ma takiego( wszystkie są od każdych swiatełek, duperelek ale nie od świecy) a poprostu chciałbym by ona sie paliła czy miał ktoś coś podobnego???
I drugie pytanie czy ktoś z forum przerabiał vana na cywilny pojazd???
pozdrawiam gTomus
17458 17

[MK6] Wymiana pompy sprzęgła krok po kroku


Witam. Przedstawię wam wymianę pompy sprzęgła na podstawie swojej Fiesty mk6 1.4 16V. W tym modelu sprzęgło jest uruchamiane hydraulicznie przy pomocy małej pompki umieszczonej przy pedale sprzęgła, gdy zaczyna ona przeciekać niezbędna będzie jej wymiana.

Podzespoły niezbędne do naprawy:
-Pompa sprzęgła: LUK nr: 511 0353 10 cena:110zł (ABC AUTO – Zielona Góra)
-Płyn hamulcowy: FERODO DOT4 0,25L cena:10zł (ABC AUTO – Zielona Góra)



Koszty wymiany:
- ABC AUTO – Zielona Góra: 80-100zł
-ASO FORD GERMAZ: 300zł ;-)
Wniosek: taniej zrobić to samemu…

Dodatkowo przyda się nam:
-Lampa/ latarka
-Klucz płasko-oczkowy 10 + klucz oczkowy(grzechotka) 10
-Śrubokręt krzyżakowy
-Słoiczek
-Gumowy wężyk + strzykawka 100ml
-Drut
-DYPLOM Z GIMNASTYKI SPORTOWEJ ;-)

1.Na początek zdejmujemy osłonę umieszczoną pod kolumną kierownicy- ułatwi ...
17416 0

[MK6] 1,3, 2004 - łańcuch rozrządu - czy i kiedy wymieniać ?


Witam,
Mam nadzieję że tym razem piszę zgodnie z regulaminem i mnie nie admin nie skasuje
Pytanie jak wyżej . Czytają forum dowiedziałem się że podobno się wcale nie wymienia.

Miał ktoś kiedyś z nim problemy ?

Teraz mam 96 tyś od 2004 roku.
17263 7

[MK6] Identyfikacja brakującej części przy silniku TDCi


Proszę o pomoc w identyfikacji brakującej części, która wydaje mi się, że powinna się znajdować w miejscu mniej więcej jak na zdjęciu pierwszym, obok akumulatora. Piszę "wydaje mi się" ponieważ mam mk6 po lifcie i jej nie ma, natomiast mk6 przed liftem ona jest. Nie jestem pierwszym właścicielem mojej mk6 więc ktoś wcześniej musiał ją usunąć z niewiadomych przyczyn.

Do części tej dochodzą dwa przewody (wężyki) układu hamulcowego o ile dobrze kojarzę. Na zdjęciu drugim widać zaślepiony jeden z tych przewodów, który powinien dochodzić do brakującej części auta.

Co to za część i do czego służy?

Zdjęcie 1


Zdjęcie 2



Pozdrawiam!
17233 8

[MK6] jak podlaczyc neonki zeby zapalaly sie przy otieraniu


Niech ktos napisze co i jak albo jakis rysunek pogladowy da?
16690 24

[MK6] Dolewka płynu do chłodnicy


Posiadam Fiestę z 2005 roku z silnikiem 1.6 TDCI 90 KM. W chłodnicy mam płyn Motorcraft (tzw. fordowski). Niestety w trasie ok. 400 km, zeszło mi go poniżej minimum (było pomiędzy Max a Min). Byłęm zmuszony dolac całkiem inny płyn, w serwisie samochodowym polecono mi Dynagel 2000 (producent: Autoland) i taki tez dolałem. Czy nie ma przeciwwskazań do tego, aby dolać taki płyn?
16597 13

[MK6] 1.6 TDCi - dobór skrzyni biegów


Od czego by tu zacząć, aaa tak, kupiłem Fiestę! super, wersja "S". Genialne auto, niestety w moim bolidzie wypada 2gi bieg, czasem uda się go wbić od razu, ale przeważnie w momencie zwalniania pedału sprzęgła bieg "wyskakuje" ale nie do pozycji N, tylko tak jak by w pół drogi miedzy N a 2ką, poszukałem po necie, wyczytałem ze to wodziki, bo są plastykowe i nie trwałe, że pikuś, no to biorę to moje wyśnione cudo! :V: pojeździłem tydzień, oddałem do znajomego mechanika, powymieniałem płyny filtry i wszystkie inne podstawowe inności, no i proszę mojego koleżkę o ta skrzynie, żeby te "wodziki" zobaczył/naprawił.
Wracam po autko po pracy, niestety, pono nic się zrobić nie da, (tylna łapa od skrzyni w ogóle była wyłamana - ale już jest nowa :-) ), mechanior mówi ze skrzynia do wymiany, bo nic nie udało mu się z zewnątrz wyregulować.

No to ...
16240 21

[MK6] Akumulator do 1.4 TDCi


Dziś pierwszy raz przymroziło porządniej, więc się domyślałem jak wstałem i spojrzałem na termometr, że będzie problem z odpaleniem, bo już lekkie "wstrzymanie powietrza" miałem przy lekkich przymrozkach. Ku zdziwieniu odpalił, ale na 2 sek i zgasł. Potem już próbowałem kręcić, ale było słychać, że już nie miał mocy. Oczywiście podpiąłem od razu do prostownika, zobaczymy co będzie, ale wcześniejsi właściciele kupili fiestę w 2008 i ponoć już ten aku był.

Pytam więc, co najlepiej : ile AH? jaka moc rozruchu? jaka firma, wiadomo, dobrze i rozsądnie.
Dzięki z góry, jutro z rana zobaczymy co będzie.
Pozdrawiam
16171 14

[MK6] Zapalona kontrolka silnika, tryb diagnostyczny


Witam,
mam pewien problem, jakiś czas temu zapaliła mi się kontrolka silnika, udałam się z tym do mechanika, który poprzez podłączenie auta do komputera usunął błędy i kontrolka już się nie świeciła. Niestety problem powrócił, ponieważ kontrolka znów się pali. Po przeczytaniu kilku tematów spróbowałam wejść w tryb diagnostyczny i na ekranie pojawiły mi się różne liczby i napisy (mam je zapisane więc jak będą ważne to podam). Jakim sposobem mogę sprawdzić co powoduje że kontrolka się świeci ? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź :)
16153 7

[MK6] Wymiana rozrządu - S 1.6 TDCI (2005)


Mam pytanko:
co ile kilometrów należy wymieniać rozrząd w modelu z silnikiem 1.6 TDCI 90 KM, rocznik 2005?
Z góry dzięki za informacje.
15979 17

[MK6] Gotuje się płyn chłodniczy


Witam forumowiczów!

Mam taki problem i proszę o wskazówki:)

Gotuje mi się płyn chłodniczy w całym układzie, ogrzewanie działa.
Wskaźnik temp nie przekracza 90 stopni, nie zauważyłem żeby chodził wentylator.


Jak myślicie czy to wina termostatu, czy pompy, a może czujnika temperatury?
Moze tez ktoś podzieli się jakimś zdjęciem, czy schematem układu chłodniczego Fiesty?


Pozdrawiam i wypatruje odpowiedzi:)
15946 14

[MK6] Spalanie - 1.6 S 100KM


Witam, moje pytanie następujące: ile palą wam wasze fiestunie? pytanie szczególnie kieruje do właścicieli mk6 o pojemności 1.6 mocy 100 KM benzyna, wersja "S". Moja pali, przy bardzo bardzo bardzo bardzo oszczędnej jeździe 8.8 w mieście, a na trasie minimum 8.4...czy takie zużycie paliwa jest normalne?
15214 14

[MK6] Wejście Aux


Witam, czy ktoś mógłby mi tak łopatologicznie wytłumaczyć jak podłączyć i jakimi kabelkami wejście aux w Fieście z 2008 rocznika? Mam radio 6000cd, przycisk na przodzie aux jest, obszukałam internet ale...co kobitka może zrozumieć z tego wszystkiego :P
Fajnie by było jakby ktoś podesłał zdjęcia.
Wyjmowałam z tatą schowek ale nic tam nie znaleźliśmy, żadnej kostki.
15193 8

[MK6] 1.4 TDCi - gaśnie w trakcie jazdy


WITAM.MAM PROBLEM MOJA FIESTA GAŚNIE PODCZAS JAZDY PRZY OK 60 KM/H,NIC NIE SZARPIE NIC NIE STUKA ....NA KOMPUTERZE ZERO BŁĘDÓW! NIE MA ZNACZENIA CZY AUTO JEST NA BIEGU CZY LUZIE.POOOOMOCY!
DODAM ŻE ŻADEN MECHANIK NIC NIE WIE:(
15100 12

[MK6] Czasami przerywa przy dodawaniu gazu - 1.4 80 KM


To sprawa wygląda następująco :

2 miesiace temu wymieniłem Przewody zapłonowe na Sentech Autko nie przerywało i smigało cudownie na gazie i na benzynie. Ostatnio stało tydzien nie uzywane i Okazuje sie że zaczęło znowu przerywac , Kable raczej są ok.
Na weekend chce zobaczyć co i jak . może jakimś smarem miedziany przesmaruje żeby wilgoć sie nie dostawała , i przeczyszcze swiece
Przerywa wtedy kiedy dodam więcej gazu .


1. Jak mam sprawdzić czy cewka jest dobra ?

2. Czy możliwe ze to palec zapłonowy ?

3. Jaka powinna być rezystancja przewodów ?

4. Na co jeszcze zwrócic uwage ??

Pozdrawiam
15034 20

[MK6] Centralny zamek


Witam wszystkich. Mam zamiar zabrać się za montaż uniwesalnego centralnego zamka ze sterowaniem z pilotów. Jednej rzeczy nie mogę tylko namierzyć i tu prośba do was:
chcę żeby zamknięcie i otwarcie zamka było sygnalizowane kierunkowskazami. Nie wiem jednak gdzie namierzyć przewody do ich sterowania. Czy są 2 sterujące czy 1 i jakiego koloru są te przewody. Chcę najpierw teoretycznie i optycznie przygotować się do instalacji przed pruciem elektryki.
Za wszelką pomoc wielkie dzięki.
15034 13

[MK6] Fiesta - w jaki sposób dobrać odpowiednie wtryskiwacze


Posiadam Fiestę 1.4 TDCI z 2002 r z silnikiem JH, w jaki sposób dobrać odpowiednie wtryskiwacze Siemensa. Może ktoś posiada tą tajemną wiedzę lub poda odpowiedniego linka ;-) ?
14938 16

[MK6] 1.4 TDCi Wymiana filtra paliwa


Witam,
od jakiegoś czasu przymierzam się do wymiany filtra paliwa, a ponieważ jest on cholernie drogi chcę zapytać Was o zdanie, albo najlepiej praktyczne wsparcie. Chodzi mi o markę tego filtra, na Allegro oraz w sklepach forda jest duży rozrzut cenowy od 85 do nawet 300 zł. Wiadomo że najlepiej Motorcraft ( 150-200zł), a co sądzicie o innych markach np. SCT Germany, PURFLUKS itd.
Pozdro
14719 6

[MK6] Kilka pytań odnośnie silnika 1.4 TDCi


Witam. Mam Fiestę mk6 1.4 TDCi (2006r) od kwietnia.
Mam kilka pytań ponieważ trochę niepokoi mnie praca silnika.
Na początku muszę przyznać że jeśli chodzi o odpalanie na zimnym/ciepłym to wszystko jest ok. Odpala za 1 razem. Nie puszcza żadnych kolorowych dymków nawet przy głębszym dodaniu gazu. Jeżdżąc ekonomicznie obliczyłem że za 100 zł przejeżdżam około 350-400km (tylko miasto). Więc wychodzi jakieś 4,5-5L

Pierwsza rzecz jaka mnie drażni to że przy gaszeniu silnika, przez chwilkę są takie drgania. Zawsze miałem benzynę i nie mam z kim skonsultować tych drgań, w benzynach tak nie miałem.

Druga sprawa to moc. Mianowicie niepokoi mnie turbo. Trochę czytałem i dowiedziałem się że w tym silniku turbo pracuję od razu. Po pierwsze to nie słyszę wgl świstu żeby to turbo działało. Ale najbardziej męczy mnie to że ludzie piszą że właśnie przez to że turbo działa od ...
14629 24

[MK6] 1.6 TDCi nie kręci


witam

dziś sprawdziłem autko pod interfejsem i mam takie błędy

P0113,"Czujnik temp. powietrza wlotowego - wysoki sygnał wejściowy"
P0407,"Czujnik B recyrkulacji spalin - niski sygnał wejściowy"
P0620,"Obwód sterujący alternatora - usterka"

mam problem bo auta nie mogę odpalić (wczoraj normalnie je zgasiłem) przekręcam kluczyk i nic sie nie dzieje kontrolki się zapalają i tak ciągle nawet nie przygasną. Rozrusznik się nie odzywa. Mam także problem z ładowaniem może jakiś pomysł jak go rozwiązać ?
14500 21

[MK6] Ogrzewanie przedniej szyby


Od kilku dni mam problem z ogrzewaniem przedniej szyby. Jestem laikiem i nie bardzo wiem od czego mam się zabrać żeby to naprawić. Ogrzewanie działało sprawnie do niedawna grzały sie obie sekcje i przy dużym mrozie po chwili wszystko się rozpuszczało i git. Kiedyś jadac przez ten Poznanski ser szwajcarski wpadlem w niezla dziure (az mi kolpak pekl ;p). Od tego momentu szyba nie grzeje. Co wiecej przy niskich obrotach zwlaszcza przy ruszaniu jak sie mu nie nadepnie powyzej 1,5 tysiaca obrotów słychać delikatne drezenie - odglos tak jakby drzala przednia szyba gdzies tak po srodku. Ogladalem i nic tam nie ma peknietego. Skad to drzenie ? Po wlaczeniu ogrzewania slychac po obrotach silnika ze idzie duuuzo pradu wiec chyba bezpieczniki ok sa? Moze sie rozlaczyla wtyczka co laczy szybe? A tak w ogole gdzie ta wtyczka od szyby jest gdzie ja znalesc? Jakies inne porady? 2 miesiace jezdzenia i ...
14296 12

[MK6] Nagły brak mocy i kontrolki oleju, aku oraz silnika


Witam.
Posiadam Fiestę 1.4 TDCi z 2006roku. Kupiłam ją w tym roku w czerwcu, sprowadzoną z Belgii. Już kiedy wracałam nią na kołach pojawił się problem, który ciągnie się za mną do teraz. Mianowicie nagle w trakcie jazdy Fiesta jakby traci moc. Na początku jest takie uczucie jakbym jechała szybko i nagle zdjęła nogę z gazu - takie szarpnięcie. I potem zaczyna się toczyć, zero reakcji na pedał gazu. Do tego zwykle zapala się kontrolka akumulatora lub silnika. Dziś zapaliły się obie i do tego jeszcze kontrolka od oleju. Zwykle pomagało wrzucenie na luz na pare sekund i potem dwójka i już szła normalnie. Dziś jednak kilkukrotne wrzucenie na luz nie pomogło. Musiałam zjechać na pobocze i odpalić auto jeszcze raz. Dodam jeszcze, że zwykle dzieje się to po przejechaniu niecałego kilometra. No i na dodatek to nie dzieje się codziennie, czasem kilka razy w tygodniu, czasem mam tydzień ...
14110 18

[MK6] Przepustnica 60mm do ST 150


Witam,

Czy wie ktoś może jaka przepustnica 60mm pasuje do ST 150?
Z tego co znalazłem to od S-Maxa 2.3L jest P&P.
widziałem też tanie z 2.5L focusa/galaxy na module, widzę że się trochę różnią, nie wiem czy wtyczka jest taka sama, na pewno się trochę różni budową, więc nie wiem czy to pasuje.

Jeżeli ktoś wie z jakich modeli by pasowała przepustnica 60mm, to proszę o odpowiedź.

Dzięki.
14092 16

[MK6] Kontrolka poduszki powietrznej


Witam, zapaliła mi się dzisiaj w kontrolka poduszki powietrznej (Fiesta 2005).

1. Co mogę sprawdzić sam zanim pojadę do elektryka?
2. Czy to, że często jest przesuwany fotel kierowcy (skrajne pozycje: b,blisko-b.daleko) mogło spowodować zapalenie się kontrolki? Są jakieś połączenia pod fotelem kierowcy (napinacze pasów itp) które mogły się rozłączyć?

Dzięki za pomoc.
14032 16

[MK6] 1.4 TDCi - czy są kolizyjne?


Witam, zaczęło się od dziwnego stukania rano w połowie drogi do pracy i nie ustało. Wracając palił i chodził normalnie, bez zastrzeżeń poza tym dziwnym stukaniem natężającym się z obrotami. Myślałem ze kolo pasowe od paska wieloklinowego albo dwumas, ale na sprzęgle nadal stukało. Dojechałem po pracy do wujka żeby pobieżnie diagnozę dokonać i po chwili zaczął jakby nie chodzić na wszystkich garach ale obroty były równe, do stukania doszło cykanie, po chwili zaszurało, zrobiło buuum jak przy odpalaniu i zgasł. Nie chciał już odpalić, do domu wróciłem na holu. Pod samochodem na wysokości alternatora znalazłem 2 blaszki ze śladami tarcia i wycierania...
Po doholowaniu do domu zauważyliśmy na śniegu ślady wycieku, ale nie był to olej silnikowy, ani ze skrzyni bo nie ta barwa i zapach. Wygląda na hamulcowy albo od wspomagania. Miało to barwę czerwonawą i drogą dedukcji doszliśmy, że wyciek nastąpił w chwilach dociśnięcia hamulca, i ...
13918 8

[MK6] Zakup tylnego zderzaka


Witam,
piszę z kolejnym zapytaniem, otóż zamierzam trochę odświeżyć lakier samochodu po przez zmianę na inny kolor i przy okazji chciałem wymienić trochę szpecący tylni zderzak, który ma pajęczynę oraz zerwane mocowania przez co trochę odstaję - są szpary - od pozostałych części karoserii (zastanawiam się też nad wymianą przedniego zderzaka), tylko że cena nowego zamiennika gotowego do malowania waha się w przedziale 500 - 750 zł dla wersji przed FL, natomiast wersja zderzaka po FL w oscyluje w granicach 120 - 250 zł.
Jak widać jest to spora różnica cenowa choć nie wiem dlaczego, gdyż dla mnie widoczne zmiany w tych wersjach to tylko dwa odblaski i tu rodzi się moje pytanie, (jako że chciałbym trochę zaoszczędzić) czy można zamontować zderzak po FL do wersji samochodu z przed FL?.
Na koniec dodam, że mam wersję fiesty 3 drzwiowej, tylni zderzak nie jest dzielony i jest ...
13903 22

[MK6] FAQ Montaż drzwiowego oświetlenia podłoża:


Najpierw zdejmujemy osłony uchwytów do zamykania drzwi (1) (są na zatrzaskach), odkręcamy te rączki torxem (2), odkręcamy śrubkę trzymającą klamkę (3), odczepiamy trójkąciki przy lusterkach (4) ciągnąc od strony zawiasów - siedzą na dwóch zapinkach, następnie wykręcamy plastikowe „śruby” od spodu boczków drzwi (5) i wyciągamy kołki rozporowe w których siedziały, później, zaczynając od strony zawiasów, wyczepiamy boczki z zatrzasków/spinek (6) ciągnąc za krawędzie boczków do siebie i zdejmujemy boczek unosząc go do góry. Dodam że w obu czerwonych szóstkach urwały się w „łby” i zostały w poszyciu drzwi, trzeba było kupić nowe… Trzeba również wypiąć linkę z klamki.



Zdejmujemy zaślepki (7) i opuszczamy szybę do momentu, aż zobaczymy plastikowe mocowania szyby, tak tak w tej wersji szyby siedzą na zatrzaskach...



Tył drzwi


Przód drzwi


...
13861 6

[MK6] Złamana miarka oleju 1.4 Tdci


Witam ,pierwszy mój post , wypadało by się przedstawić ,a wiec na imię mam Artur:)Teraz do rzeczy.
Złamał mi sie bagnet oleju we fiesie 1.4tdci z rocznika 03 i wpadłem na genialny pomysl;) a mianowicie; jak by ktoś był na tyle miły i znalazł chwile żeby wyjąc bagnet w swojej fiescie i go zmierzyć ,to był bym bardzo wdzięczny. W załączniku zdjęcie poglądowe, interesuje mnie wymiar nr1 i nr2. Z góry dziękuje i pozdrawiam Artur.

http://img256.imageshack.us/i/bagnetz.jpg/
13852 14


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.