Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » mk6
Tematy oznaczone jako mk6
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] wewnętrzny obieg powietrza w MK6


Witam wszystkich forumowiczów. Na wstepie chciałem w (w razie potrzeby) przeprosic jesli nie w tym dziale założyłem temat ale nie mam zielonego pojęcia gdzie go umiejscowić.
Mianowicie chodzi o to iż o tyg. jestem (a raczej moja żona) posiadaczem Fiesty z 2002 roku. Wszystko ładnie pięknie ale jest "ALE". Otóż to cudeńko nie posiada przycisku (pokrętła) które by włączało/wyłączało wewnetrzny obieg powietrza. Przegladałem na necie już kilkanascie fotek wnetrz i w miejscu gdzie inne maja ten przycisk u mnie jest po prostu zaslepka...??? A na forum wyczytałem że ów obieg jest w fiestach od MK5 wzwyż...

Czy ktoś może mi pomóc o co chodzi.?? <???>

Z góry dziękuje za wszelką pomoc i wyjaśnienia... :) notw
5095 3

[MK6] Brak wtyczki do podgrzewacza paliwa


witam

Dzisiaj chcialem sie dostac sie do filtra paliwa, zeby sprawdzic wielkosc podgrzewacza. Gdy juz sie dostalem do filtra - po wyjeciu z zawiasu zauwazylem, ze wtyczka do podgrzeawacza jest niepodpieta, a wlasciwie jej brak!

W zimie, na poczatku, autko palilo idealnie, problemy zaczely sie pod koniec zimy - auto nie palilo po wielu probach, a zwlaszcza gdy auto zostawalo na parkingu przechylone na ktoras strone. Auto mam od roku, dopiero teraz wymieniam filtr paliwa.

Czy jest mozliwe, zeby auto mi palilo bez problemu w zimie bez podgrzewacza?

Czy moglby ktos sprawdzic skad wychodzi dokladnie ta wtyczka do podgrzewacza? Jakie jest jej zrodlo?


Czy mozna ta wtyczke jakos dosztukowac, czy nie ma szans?

1.4 TDCI 2003 r

czy wtyczka wyglada podobnie jak ta??:::

...
5056 3

[MK6] skrzypienie/dzwonienie przy ruszaniu


Witam
Dziwna rzecz się stała w mojej mk6. Generalnie od dłuższego czasu już miałem problemy z wrzucaniem biegów na postoju (w szczególności wstecznego na zimnym silniku - zgrzyty), ale to co się stało dzisiaj, bardzo mnie zaniepokoiło.
Silnik był nagrzany, samochód stał w miejscu z pracującym silnikiem, wcisnąłem pedał sprzęgła i w tym momencie rozległ się skrzypiąco-dzwoniący dźwięk, który trwał, dopóki trzymałem wciśnięty pedał sprzęgła. Wrzucenie biegu (zasadniczo któregokolwiek) jest możliwe, ale czuć duży opór (czuć, że męczy się synchronizator, bo jak już "przepchnę" drążek zmiany biegów przez ten pierwszy centymetr, to dalej idzie lekko - jest tak na każdym biegu, oczywiście poza wstecznym). Wsteczny praktycznie nie daje się włączyć (ciągły terkot przy próbie wrzucenia). Przy ruszaniu na półsprzęgle dźwięk bardzo się nasila, ale jak puszczę pedał i sprzęgło "sklei", to wszystko jest jakby normalnie, tzn. nie ma żadnych niepożądanych dźwięków. Problem wraca z każdym wciśnięciem pedału sprzęgła. ...
5020 3

[MK6] Demontaż mcphersona i wymiana łożyska


witam

Chciałbym wiedzieć czy natrafie na jakies trudnosci w zwiazku z wymiana lozyska kolumny mcphersona?

Wiem, ze odkrecam sruby przy tarczy, pozniej pod maska, pozniej wyjmuje cala kolumne i sciagaczami przytrzymuje sprezyny i odkrecam pokrywe i dostaje sie do lozyska.

Czy potrzebuje jakichs specjalnych kluczy oprocz sciagaczy do sprezyn?

pozdrawiam
5020 2

[MK6] Zmiana trybu licznika pod zegarkiem


Witam, w naszych mk6 (może w innych też... niewiem) jest zegarek elektroniczny a pod nim standardowo licznik kilometrów. Ostatnio coś grzebałem przy aucie i okazało się że jeżeli przytrzymam przycisk "000" na liczniku podczas uruchamiania/ przekręcania kluczyka na II pozycję kilometry zmieniają sie na coś innego. Puściłem to w niepamięć jednak.
Znalazłem jednak ten filmik na YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=5_1e4A0NuwU
I ciekawi mnie co tam tak liczy zamiast kilometrów ? można to ustawiać w różne tryby ?

[ Dodano: Pią Sie 27, 2010 18:04 ]
Dobra, znalazłem, tym się testuje komputer pokładowy. Nie wiem jednak dalej co jest pokazane na tym filmie ?
4975 1

[MK6] Dziwne dźwieki po wyłączeniu stacyjki


Witam!

Od 3 misięcy posiadam fiestę mk6 z silnikiem 1.3. Wczoraj po przekręceniu stacyjki, czyli wyłączeniu śilnika, usłyszałem dziwny dzwięk jakby skrzypienie, obracanie się czegoś, trwający około 1-1,5 sekundy.
Co to może być?
4909 6

[MK6] Nie można otworzyć bagażnika kluczykiem


Witam,
mam problem, poniewaz nie moge otworzyc bagaznika kluczykiem..od przycisku normalnie sie otwiera..
problem drugi..


co to za pasek zaznaczony na zdjeciu?
Sory jetsem zielony w autach;))

Problem trzeci..
wylamalem lekko dzwig w fotelu do jego przechylania, zeby wejsc do tylnej kanapy.. dostana taka czesc gdzies na szrocie lub allegro? bo nie cholery nie iwem jak jej szukac:)


dzeki za pomoc
4840 3

[MK6] Czujnik światła - automatyczne światła


Witam!

Mam pytanie. Czy w GEMie jest jakaś możliwość aby przeprogramować lekko czujnik świateł przednich, tak aby w pozycji "AUTO" uruchamiały się one z lekkim opóźnieniem? Obecnie czujnik jest zaklejony, wszystko działa jak ta lala, ale niestety światła zapalają się już na zapłonie i muszę odpalać silnik na światłach. To strasznie niszczy żarówki, dwa razy już zmieniałem, a nie widzi mi się robić to co chwilę. Zacząłem jeździć na ręcznych ustawieniach, ale jak to człowiek, przyzwyczaiłem się do dobrego i często zapominam o świeczkach. Jest na to jakaś rada?
4807 4

[MK6] Wyświetlacz informacyjny - godzina


MAm forda fiestę mk6 i wyświetlacz informacyjny typu 2.
I nie wiem dlaczego nie wyświetla mi się na nim godzina.
Proszę o pomoc.
4798 2

[MK6] Kontrolka oblodzenia.


Witam, od kilku dni tzn. jak sie zaczęły mrozy -10 stopi, zaczęła mi sie świecić kontrolka oblodzenia na kolor czerwony. I w związku tym mam pytanie czy to normalne ze ona takie się świeci i czy ciągle sie świeci, czy powinna zgasnąć po jakimś czasie???
4765 4

[MK6] Linki zmiany biegów


Witam,

Ostatnio byłem zmuszony wymienić linki łączące wybierak skrzyni z samą skrzynią. Poprzednie miały uszkodzoną plastikową końcówkę która w końcu pękła. Kupiłem używane, warsztat zamontował i pojawił się problem... Przesunęły się biegi! To znaczy - normalnie 3 i 4 są od pozycji wyjściowej (luz) prosto w górę i dół, u mnie teraz trzeba pociągnąć lekko do siebie i dopiero w górę. Jest to dość kłopotliwe bo zdarza mi się przy szybkiej zmianie nie trafić we właściwy bieg.

Warsztat twierdzi, że nie da się z tym nic zrobić i trzeba było kupić nowe linki. Stąd moje pytanie - czy jest możliwość regulacji na tych linkach? Może jakiś inny pomysł na rozwiązanie problemu?

pozdro.,
Foxx
4684 3

[MK6] obroty szaleją, wywala błąd itd


Witam, pany fiesta mk6 1.3 szaleje na mrozie, obroty falują, gaśnie, ostatnio wywaliło czeka, po podpięciu pod kompa pokazało błąd pochłaniacza oparów paliwa. jest możliwe żeby zaworek zamarzł i świruje? gdzie w ogóle znajduje się pochłaniacz? dodam że jak jest conajmniej 0 st na dworze to wszystkie problemy znikają, zeszłej zimy było dokładnie to samo :yyy:
4672 2

[MK6] Kontrolka AirBag


Witam wszystkich.

Od kilku dni zaczęła mi mrugać kontrolka poduszki. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć co oznacza następująca kombinacja mrugnięć AirBag'a:
-jedno mrugnięcie przerwa (ok 3sek) dwa mrugnięcia (jedno po drugim) przerwa ok 5sek i ponownie to samo. Ta kombinacja powtarza sie 5 razy po czym kontrolka zapala sie i świeci cały czas.
4651 4

[MK6] Alternator 1.3 8v duratec


Witam

Posiadam Fieste z 2007 roku silnik jak wyżej i mam problem ponieważ podł mi regulator napięcia w alternatorze. Miałem już dwa zamieniki jeden przeładowywał akumulator a drugi kłucił się z centralą więc poszukuje orginału alternatora lub regulatora
Alternator jest z Firmy VISTEON
2S6T-FC
wogóle nie mogę dostać a samochód musi jeździć :głowąwmur:
4639 1

[MK6] Problem ze sprzęgłem


Witam serdecznie

Mam problem ze sprzęgłem w mojej fieście. W niedzielę coś strzeliło i nie miałem sprzęgła. Myślałem, że poszła linka, ale dowiedziałem się że w mk6 jest sprzęgło hydrauliczne. Samochód postał sobie 3 godzinki i problem zniknął. Sprzęgło dziala. Co by to mogło być? Od jednego mechanika dowiedziałem się, że mogło pójść łożysko, a inny twierdzi, że gdyby to było łożysko to wyciekłby płyn hamulcowy. Pomóżcie proszę!
4597 4

[MK6] Problem z klimatyzacją


Witam

Zacznę od tego ,że niedawno kupilem Fiestę mk6 z 2004 roku po kilku miesiącach miałem problem z klimatyzacją ,nagle przestała działać. Pojechałem do warsztatu i facet sprawdził niby była pełna ,zlutował jakieś kabelki i wszystko działa , jednak problem polega na tym ,że wydaje mi sie ,że gdy mam włączony zwykły nawiew na zimny a A/C jest wyłączone to leci powietrze jak z klimy ,wcześniej tak nie było , natomiasto po włączeniu przycisku A/C nie widać żadnej różnicy ,tak jakby klima ciągle chodziła.Czy to możliwe?jak to sprawdzić ?
4549 3

[MK6] Sterowanie centralnym zamkiem.


Witam,

Tata kupił Forda Fieste 2003rok.
Jest w niej zamek centralny lecz sterowany tylko i wyłącznie kluczykiem.

Zakup sterownika z pilotami to nie problem, tata sobie poradzi z montażem - lecz mamy problem z informacjami dostępnymi w internecie, mianowicie chodzi o sterowanie oraz kolory kabelków.

Czy w tym modelu:
1. Centralny sterowany jest "plusem" czy "masą"?
2. Gdzie możemy się wpiąc z kabelkami aby podać impuls, gdzie znajdziemy tą wiązkę oraz jakie bedą to kabelki. (może jakiś schemat? :))

Dziękuje.
Pozdrawiam.

Karolina
4531 3

[MK6] Sterowanie siłownikiem centralnego zamka


Witam. Na zdjęciu przedstawiam zdjęcie zamka z siłownikiem do mojej fiesty.
Jak widać wiązka jest odcięta, nie posiadam u siebie oryginalnej wiązki, będę prowadził nowe kable do sterowania. Pytanie do Was czy znacie sposób sterowania tego siłownika? Dodam, że potrafię wysterować uniwersalny siłownik impulsem +/-, przez dwa przekaźniki.
Czy ktoś to już przerabiał i zna oznaczenia tych kabli?





Pozdrawiam
4519 2

[MK6] Oświetlenie bagażnika


Witam
Dlaczego po dłuższym postoju autka, gdy otwieram klapę bagażnika nie zapala się w nim lampka? Jeśli najpierw otworze drzwi a później klapę to lampka się zapala?
Czy jest jakiś czasowy wyłącznik?
4501 4

[MK6] Pilot do radia


Czy ktoś 'trenował" podłączanie pilota do radia w Fieście mk-6 , w chwili obecnej takiego pilota radio nie posiada, ale przeglądając Allegro zauważyłem pilota do radia MK-6 i teraz jak wygląda podłączanie tego pilota , OTO JEST PYTANIE :kaput:
link do pilota
http://allegro.pl/fiesta-mk6-fusion-sterowanie-radiem-radia-pilot-i1442302836.html
4498 5

[MK6] Sterownik podcisnienia TURBO tdci


Wie ktos mote gdzie znajduje sie sterownik podcisnienia turbo w fiescie 1.4 tdci ? Pozdrawiam :)
4477 0

[MK6] Samoregulator szczęk hamulcowych 1.4 TDCI - pomysły


Hej,
postanowiłem wymienić szczęki hamulcowe w mojej Fieście.
Zastałem tam uszkodzony samoregulator w jednym kole. Uszkodzenie polega na ułamanej "super blaszki" w tym "przedziwnym" samoregulatorze.
Nowy komplet kosztuje prawie 300 zł. <wow>
W tym momencie pojawił się pomysł wstawienia bardziej prostego w budowie, starszego typem, tańszego.
Może ktoś wie czy do tych szczęk pasują inne samoregulatory, ze starszych modeli?
4417 3

[MK6] Złamana szpilka


przy odkrecaniu kola zlamalem wczoraj jedna szpilke. wiecie jak zabrac sie do jej wymiany? czy szpilki sa zamocowane w bebnie czy w piascie?
4387 4

[MK6] Pasek wieloklinowy wymiana


Witam,
proszę o pomoc.
Wczoraj podczas jazdy usłyszałem dziwne stuki pod maską niezwłocznie się zatrzymałem okazało się, że pasek wielklinowy postrzępił się, po kilku minutowej męczarni udało mi się odciąć postrzępiony kawałek, po niespełna 7 km znowu to samo i znowu odcinałem postrzępiony kawałek, po dotarciu do mechanika okazało się że pompa wspomagania jest na pasek 6 pk natomiast ja miałem założony pasek 5 pk.
W lipcu wymieniałem pompę wspomagania na regenerowaną, czy możliwe jest żeby wymienili mi pompę z kołem na 6 pk, czy jednak powinno tak być podobnie jak w renault?
http://www.motofocus.pl/technika,3094,paski-micro-v-xf-5-i-6-pk-w-silnikach-renault.html
Ma ktoś może instrukcję wymiany paska wieloklinowego, np taką jak dają do zakupionych pasków z motocraft.
4375 0

[MK6] Zmiana ustawień na komputerze


Witam,
kilka dni temu dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy F.Fiesty.
Jak to zwykle bywa od razu przeleje na was moje "problemy" ;-)

Otóż komputer wyświetla mi tylko ile kilometrów mogę przejechać na paliwie w zbiorniku. Próbowałem to przełączyć na średnie spalanie, ale nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. Próbowałem już chyba wszystkiego. Pytanie moje brzmi czy możliwe, że moja Fiesta ma tylko opcje która mi się aktualnie wyświetla? A jeśli nie, to jak to przełączyć. Fiesta mk6 po lifcie w 1.4tdci, sprowadzona z Francji (jeśli to ma jakieś znaczenie)

Szukałem tego na forum i nie mogłem znaleźć. Jeśli jednak podobny temat już był, to proszę o link.

Pozdrawiam
Duczy
4372 2

[MK6] Dziwny dźwięk przy puszczaniu sprzęgła


Jak w temacie. podczas puszczania sprzęgła po zmianie biegu słychać dziwne "puste łupnięcie".Czyżby sprzęgło do wymiany? I drugie pytanko: jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni?
4312 1

[MK6] Nie działająca zapalniczka


Witam,
włożyłem do zapalniczki transmiter fm, niestety rozpadł się na pół i musiałem wyciągać z zapalniczki części transmitera. Od tego momentu zapalniczka przestała działać.

Sprawdziłem bezpiecznik i okazało się, że w miejsce bezpiecznika zapalniczki jest puste. Nie mogę także włożyć bezpiecznika w to miejsce, bo lata luźno i wypada. Da się to jakoś naprawić? Co może być z zapalniczką? Jakim cudem wcześniej działała bez bezpiecznika?
4300 3

[MK6] Rozrusznik Fiesta MK6 ST 2007


Mam pytanie odnośnie rozrusznika do Fiesty jak w temacie. Orientuje się ktoś czy pasuje tutaj rozrusznik z Mondeo MK3 2.0HE? :) Mój wydaje dosyć przerażające dźwięki podczas odpalania i myślę nad kupieniem jakiejś sprawnej używki motorcrafta z tym że patrząc na aukcjach rozrusznik do Mondeo można dostać w granicach 70-200zł a do Fiesty ST jest jeden cena- 220. Podobne sprawa odnośnie pompy wspomagania, pasuje z Mondeo? :)
4282 9

[MK6] Obudowa odmy / Separator


Witam!!

Muszę zakupić obudowe odmy/separator. W aso powiedzieli mi 250zl wiec szukam innych możliwości które ograniczają się do części używanych.
Znalazłem taką część na allegro za 100zł, ale zaraz potem znalazłem przypadkiem taką samą do mk5 1.6 16v.

Wiec moje pytanie jest następujące, czy to ta sama część była stosowana w 2 generacjach? Czy zwykła pomyłka na allegro? Bo do mk5 separator kosztuje 50zł, czyli połowę taniej.

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź:)

mk6
http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/20/46/60/41/2046604182

mk5
http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/20/97/72/45/2097724551
4267 2

[MK6] lewe lusterko - nie podgrzewa


lusterka elektrycznie skladane podgrzewane ale od strony kierowcy zaniemoglo. sprawdzane bylo czy dochodzi prad - dochodzi sklada rozklada ale nie grzeje.. pytanie- czy do wymiany jest tylko szklo i bedzie ok? czy kompletne lusterko? ewentualnie jak z demontazem montazem szkla jest?
4174 4

[MK6] Gasnące wskaźniki


Witam. Podczas mrozów zaobserwowałem dziwną rzecz: od razu po odpaleniu silnika przygasają mi wszystkie wskaźniki i kontrolki i ponownie się włączają- tak jakby się robił jakiś reset.
Czy to normalny objaw- bo wcześniej tak się nie działo..
4141 1

[MK6] 1.3 - szarpie zimny/ciepły silnik


Witam. Postaram się jak najdokładniej opisać problem który mam ze swoim autem. Więc zacznę od tego, że auto pali bez problemu, ale jak wrzucimy mu bieg aby np. wyjechać z garażu puszczając sprzęgło często gaśnie, wiec powtórka z rozrywki odpalamy i znowu to samo, tak się dzieje jeżeli Fiesta postoi w garage 2-3dni nie odpalana. Powiedzmy że za 3 razem odpala, wyjeżdżam z garażu i po 2min. ruszam/ pierwsze 300m jest tragiczne. Samochód szarpie, trzeba gazować, potem już zależy od jego widzi mi się raz szarpie nawet przy prędkości 70km/h, raz jedzie płynnie. W dalszej trasie przerywanie pojawia się co jakiś czas. Po przejechaniu 30km czasami szarpie, a czasami płynnie jedzie już do końca trasy. Niekiedy zaświeci się kontrolka silnika, świeci jakiś czas i gaśnie.
Dane autka:
Ford fiesta mk6 1.3 benzyna 60KM 2003r. 120tyś przebiegu.

Proszę o podrzucanie pomysłów co może być ...
4072 2

[MK6] Włączam światła i gaśnie


Cześć, mam problem z Fiesta z 2005r., po naprawie okazuje się że bez światłe działa bez problemu a jak włączę światła to gaśnie, był wymieniany prawy reflektor i w warsztacie mówią że tak jest tam jakiś kabel który nigdzie nie pasuje, i sprawdzali przy mnie dwa razy ten reflektor i jest niby ok, co lepsze po zamknięciu drzwi świeci się kontrolka że nie są zamknięte spotkał się ktoś z takim problemem?

o co może chodzić?

z góry dzieki
4027 2

[MK6] Silnik nierówno pracuje, (cewka??)


Witam.
Autko: Fiesta mk6 1.4 16V
Podczas jazdy autko straciło moc i silnik zaczął nierówno pracować.
Podejrzenie problem z zapłonem.
Wykręciłem świece:
-świece 1, 2, 3 suche
-świeca 4 wilgotna.
dobrą świecą i kablem zacząłem sprawdzać kolejne wyjścia na cewce i na 4 brak iskry.
Czy cewka jest do wymiany czy coś innego padło
4003 1

[MK6] Pomoc przy ustaleniu cześci zawieszenia


Witam wszystkich na początek! Od niedawna stałem się posiadaczem Fiesty z 2006 roku. Wszystko byłoby bardzo fajnie gdyby nie jeden feler - stukające (strzelające) sprężyny w brzydką pogodę. Czytałem już troszkę na ten temat ale pozbawiony czasu na własnoręczną dłubaninę oddałem auto do serwisu. Tu zlano je wodą i stwierdzono, że nie będzie żadnej naprawy bo oni nic nie słyszą...przy okazji człowiek wychodzi na idiotę. Z mojego śledztwa wynika, że gdzieś dostaje się brud lub same sprężyny mają jakiś feler. I tu pojawia się pytanie do Was drodzy forumowicze: Chciałem zaryzykować i zamówić sobie na próbę sprężyny (przód) przez znajomy warsztat ale jest jeden problem. Wszystkie katalogi podają numery sprężyn z rocznika 2001 - 2004 a 2005 - 2008 (a wiec po face liftingu) nie widnieje w katalogach - po prostu te lata gdzieś uciekają. Konsultując się z serwisem forda otrzymałem informację, że sprężyny w latach 2005-2008 są inne (inny ...
4000 3

[MK6] Kabelki od reflektorów - Który do czego ?


Witam, wtyczka od reflektora ma 7 wychodzących z niej kabelków. Skąd mogę wziąść który do czego jest ?
Kabelki są takie:
Czarny -
Czarny -
Niebieski -
Pomarańczowy z zielonym paskiem -
Niebieski z czerwonym paskiem -
Zielony z pomarańczowym paskiem -
Zielony z białym paskiem -

Jakies pomysly ?

PS. Skąd można wziąść schemat elektryczny całego samochodu tj. mk6
3967 2

[MK6] Zakup Komputera, sterownika Fiesta mk6 1.3


Witam.Jestem zmuszony kupic sterownik do forda fiesty mk6 2003 rok poj.1.3
i teraz moje pytanie do drogich forumowiczów,czy wszystkie nr które sa na nim napisane musza być identyczne z tymi moimi?Tak np. podam co pisze u mnie
Siemens
4S61-12A650-KA
S118763006A
SIM21
9ANA
J38AC
I-002081

Przeglądałem różne ogloszenia i znalazłem jedno z bardzo podobnymi nr nizej link.Różni sie tylko tym ze u mnie jest 9ANA a w ogłoszeniu 9ANB
czy np.ten sterownik bedzie u mnie pasował? z gory wielkie dzięki

http://allegro.pl/ford-fiesta-mk6-02-06-komputer-silnika-benzyna-i2050138695.html
3964 5

[MK6] Świecąca kontrolka otwarcia drzwi i lampki wewnętrznej


Witam. Wiem ze to co napisze zaraz ktos powie ze juz było czytałem inne posty ale wydaje mi sie ze nie odzwierciedla mojego przypadku. Jest do mk6 1,4 bez alarmu
Przechodzimy do rzeczy , problem dotyczy kontrolki otwarcia drzwi na check panelu ( desce przy zegarach) oraz wewnetrznej lampki, albowiem kontrolka otwarcia cały czas świeci niezaleznie od zamkniecia drzwi, bagażnika - swieci zaraz po załaczeniu zapłonu( o ile lapmke mozna wyłaczyc recznie) ale jak sie ustawi lampke na znaczek"drzwi" to swieci takze cały czas czyli połaczone sa kontrolka z lampka z tego wynika.
Chodzi mi o najprawdopodobniejsze przyczyny usterki co sprawdzac najpierw i jak sie rozbiera poszczegolne elementy tak zeby nie urwac jakis zaczepów.
Podkreslam ze z pilota wszystko działa otwieranie i zamykanie autka oraz otwarcie bagaznika z pilota.
Moze ktos pomoc? Prosze o konkretne odpowiedzi!
Pozdrawiam
3940 2

[MK6] światła mijania


Witam. Mam problem. Jak włączam światła mijania to się nie włączają tylko postojowe świecą. Jak zmienię na długie i z powrotem na mijania to zaświecą się mijania i jest ok. Co to może być. Bezpieczniki już wymieniłem. dodam że problem nie powtarza się za każdym razem
3928 4

[MK6] Przełącznik od sterowania lusterek


Witam! Chce zamontować sobie elektrycznie sterowane lusterka (składane manualnie). Jedyne czego mi do szczęścia brakuje to wiedza jakie kabelki (kolory) są powtykane do przełącznika. Chodzi mi o to jaki kolor przypasować od odpowiedniego pinu.
Czy ktoś może mi pomóc?? Z góry dzięki!!!
3859 2

[MK6] Odświeżenie po zakupie


Cześć, jestem nowy na forum dopiero co kupiłem fiestę w wersji standardowej niestety mój egzemplarz był trochę zaniedbany więc trzeba go odświeżyć. Chodzi mi o kratki grilla w których wersjach są one zamienne wiem że napewno fiesta st i zwykła przedliftowa mają różne kratki aczkolwiek wersja poliftowa zwykła wygląda jakby była taka sama. Docelowo chce ją malować ale moja wymaga dużo pracy żeby ją ładnie zrobić a kupno poliftowej w dobrym stanie jest łatwiejsze od kupna do wersji st. Z góry dzięki za informacje
3844 1

[MK6] Sprężyny fiesta 1.3


Witam

Czy te sprężyny https://inter-rally.pl/product-pol-20352-Sprezyny-obnizajace-Eibach-Pro-Kit-Ford-Fiesta-VI-10-08.html nadadza się do fiesty 6 rok 2003 silnik 1.3,3d? Czy może maci jakieś inne?
3766 3

[MK6] Ruszające się środkowy tunel


Witam, mam pytanie. Ostatnio zauważyłem że środkowy tunel (tam gdzie jest ręczny itp.) Ogólnie strasznie się rusza po dotknięciu tych "wspaniałych plastików" co robią za zabudówke.

Niżej zamieszczam film z tym jak to się rusza itp. (mam nadzieję że widać co nieco). I prosiłbym o odpowiedź czy u was też się tak to wszystko rusza, czy co. Jak zauwazycie cos niepokojacego, to również bym prosił o jakieś porady. Film ma ~3MB więc z pobraniem myślę że nie będzie kłopotu.

Pozdrawiam.

Link: http://www.sendspace.pl/file/41e5eb8a44008562916d79d
3736 1

[MK6] Błedy w module GEM jak naprawić ?


Koledzy pokazuje mi taki błąd B1315 przekaźnik oszczędzania akumulatora /zwarcie do plusa zasilania ( nieciagły)
który to jest ten przekaźnik i w jaki sposób moge sprawdzic co sie dzieje ze ten bład wyświetla, akumulatora nie rozładowywuje wszystko niby ok ale skąd ten bład?

Mam jeszcze jeden bład B1342 Uszkodzenie sterownika (nieciagły) w System audio /moduł sterujący audio czym moze być spowodowane?
3709 0

[MK6] Zapach spalin w kabinie i trzęsie na niskich obrotach


Witam,
Od pól roku jestem posiadaczem Fiesty 1,4 tdci, 2004r, przebieg 136tys. Na początku było wszystko ok ale od jakiegoś miesiąca zaczęły się problemy. Samochód na niskich obrotach szarpie a w kabinie czuć zapach spalin. Ma problemy z odpalaniem jak jest zimna. Wymieniłem w niej filtr paliwa i jeden wtrysk, bo mechanik stwierdził że zalewa, objawy nie ustąpiły...

Może ktoś wie co może być przyczyną?? Nic nie mogę znaleźć na forum o tym :(
3613 3

[MK6] Cięzko wchodzący wsteczny


Witam, zauważyłam że od jakiegoś czasu ciężko mi wchodzi wsteczny, nie wskakuje tak jakby na swoje miejsce. Co to może być za objaw? (Auto ma 32000km przebiegu). Nie ma znaczenia czy samochód jest ciepły czy zimny. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
3559 3

[MK6] Zmiana radia 4500 na SCOTT DNX 2100GPS


Witam,

Mam pytanie, czy da rade wcisnąć do mojej fiesty z 2003 r. takie radyjko ?

SCOTT DNX 2100GPS 2DIN DVD USB SD NAWIGACJA 7CALI

link

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AB0jmyPVN3E&noredirect=1[/youtube]

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdr.
3472 1

[MK6] montaż centralnego zamka - co potrzebne ?


Witam

Od kilku dni jestem posiadaczem Fiesty z 2007r. i chciałbym zamontować do niej centralny zamek.

Zamierzam zakupić orginalne używane zamki(centralne). Czy będę potrzebował innego modułu GEM ?

Autko ma alarm Challenger , czy mogę wykorzystać pilot od alarmu do sterowania centralnym zamkiem ?

Czego jeszcze będę potrzebował ?

pozdrawiam
mrjoy
3439 1

[MK6] Dziwny problem z odpalaniem przy 0-4*C


witam,

mam następujący problem przy temp 0-4 i duzej wilgotnosci np. deszcz całodzienny, podczas próby zapalenia jest stęknięcie i cisza(nie ma grzania świec, bo to wg instrukcji od-5*C), za drugim, trzecim razem odpala. a podczas mrozów takich jak dzis czy wczoraj odpala za pierwszym razem (są grzane świece). o co chodzi? coś wilgotnieje i robi jakieś zwarcie?ogrzewacz w filtrze paliwa? coś w rozruszniku?

pozdrawiam
balood
3400 2

[MK6] Nie działa elektryczna szyba pasażera.


Witajcie,

Mam problem z szybą od strony pasażera. Opuszcza się ale nie chce wrócić do góry - niezależnie czy używam przycisku od strony pasażera czy kierowcy.

W pierwszej kolejności pomyślałem, że to silniczek padł, wymieniłem więc na kupiony na allegro używany - problem nadal ten sam - szyba w dół idzie gładko i za każdym razem ale w górę już nie.

Posprawdzałem w miarę możliwości kable pod kątem ich przetarć itp i przełączniki kierowcy i pasażera. Zrobiłem również "reset?" komputera poprzez odłączenie akumulatora na czas powyżej 30 minut. Po podłączeniu wszystkiego o dziwo zadziałało podniesienie szyby i opuszczenie jej z powrotem.. niestety tylko raz - problem po paru minutach wrócił.

Styki w przełącznikach wyglądają na niezaśniedziałe, ogólnie żeby mieć jakiś pogląd na samochód to nie jest to wyeksploatowane auto służbowe a samochód który jest w rodzinie od nowości, ...
3370 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.