Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » mk6
Tematy oznaczone jako mk6
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 
13792 8

[MK6] Regulator, przełącznik predkosci wentylatora - usterka


Zauważyłem usterkę, nie wiem dokładnie gdzie leży problem, czy po stronie przełącznika, czy po stronie silniczka wentylatora. Jak rozwiązać ten problem, czy ktoś się spotkał z taka usterką, działa tylko czwarty bieg wentylatora.

Proszę o poradę. :la:
13720 12

[MK6] Odpowietrzenie układu paliwowego (filtr paliwa)


Witam!

Samochód:
Fiest 1.4 TDCi 2002r.

Problem:
Wczoraj wymieniłem filtr paliwa, jednak wcześniej doprowadziłem go do takiego stanu, że już autko odpalało np. po 20 zakręceniu, niestety wczoraj odmówiło posłuszeństwa, już filtr był tak zapchany, że wogle nie przechodziło paliwo. Po wymianie rzecz oczywista, że układ była zapowietrzony.

1. Pompuje pompka koło silnika jednak wciąż lecą pęcherzyki wymieszane z bardzo mała ilością paliwa i płynnej substancji nie widać.

2. Próbowałem kręcić niestety to nic nie daje.

3. Napełniłem filtr paliwa paliwem i spróbowałem cały proces ponownie, nadal to samo.

Wyczytałem na innej stronie, że jak układ jest mocno zapowietrzony to najlepiej wyjąc jakiś wężyk blisko wtrysków zassać samodzielnie lub jakaś inną pompą paliwo z tej rurki aż zacznie lecieć. Pierwszy razy wymieniam ten filtr więc nie chciałbym ...
13213 9

[MK6] piszczenie wewnątrz auta


witam,
mam problem w mojej mk6 3-drzwiowej. Polega on na tym, że nawet na minimalnych nierównościach lub jeździe po polbruku wewnątrz z prawej strony z tyłu dochodzi irytujące piszczenie. Najprawdopodobniej wydobywa się ono spod plasitkowych boczków z tyłu. Wydaje mi się, że piszczenie jest coraz większe, gdy na dworze jest ciepło. Przerabiałem to w zeszłym roku latem, w zimę było w miarę ok, ale teraz znowu strasznie piszczy.
Auto miało kiedyś lakierowany tylni błotnik z tej strony, ale nie wiem, czy do malowania był on zdejmowany. Czy możliwe jest, żeby to piszcenie było skutkiem złego montażu po lakierowaniu?
Czy macie jakiś pomysły co to może być? Ktoś już to przerabiał?
Czy ktoś może podpowiedzieć jak zdemontować tylne boczki, żeby sprawdzić co piszczy?
HELP !!!!
Z góry dziękuję
13060 14

[MK6] Wybijanie płynu chłodniczego po wymianie uszczelki gło


Witam
Mam problem z wylewaniem się płynu chłodzącego ze zbiorniczka wyrównawczego. Wymieniony został korek i po oględzinach mechanik stwierdził, że uszczelka pod głowicą była już wymieniana. Stwierdził, że skoro problem dalej występuje to problem może być poważniejszy i najsensowniejszym rozwiązaniem było by wymienić silnik.
Dodam, że płyn wylewa się przy większych prędkościach po przekroczeniu 3-3.5 tys obrotów. Bagnet i korek czyściutki bez żadnych śladów uszkodzonej uszczelki, na powierzchni chłodziwa niewielki ciemny osad bez jakiś plam oleju. Dodam też, że po odpaleniu zimnego silnika przez jakiś czas lekko drga wskazówka obrotomierza do maks 0,9 obr/min oraz leci biały dym, który znika po przejechaniu kilkunastu metrów.
Czy ktoś z Was miał podobny problem? Czy jest sens wymiany całego silnika czy tylko jego części? co może być ewentualnie problemem i czym może skutkować dalsza jazda przy opisanych objawach?
Fiesta 1.6 TDCi 90KM, 2005 rok.
12952 15

[MK6] Wymiana rozrządu 1.4 16V 80 KM


Witam,

Pytanie dotyczące wymiany rozrządu w silniku 1.4 16V 80KM Forda Fiesty '2003: mój mechanik mówi, że wystarczy wymienić sam pasek i rolkę. Pompy wody nie trzeba, bo ona chodzi na pasku akcesoriów i jeżeli nie cieknie to nie ma sensu jej wymieniać.

I teraz pytanie, czy faktycznie jest tak, że gdyby padła kiedyś pompa wody to można ją wymienić niezależnie od rozrządu, czy jednak żeby wymienić pompę (i pasek akcesoriów) trzeba będzie i tak rozpinać rozrząd?

Co radzicie kupić, w sensie - jaki pasek? Ruville, SKF, Contitech?
12868 5

[MK6] Oświetlenie wnętrza i bagażnika


Witam.

Mam następujący problem:

Wymieniałem żarówkę oświetlenia wnętrza w mojej Fieście 1.4 TDCi z 2007 roku.

Wyciągnąłem "oryginalną"(w pełni sprawną - działała - świeciła) i włożyłem kupioną (niebieska) jednak nie świeciła.

Założyłem z powrotem tą oryginalną i nie ta też już nie świeciła mimo iż przed momentem działała.

Zarówki nie są spalone. Powinny świecić. Jednak nie świecą ;/

Co za tym idzie - zepsuło się w tym samym czasie oświetlenie bagażnika.

Nie wiem czy dobrze kombinuje ale one pewnie mają ten sam bezpiecznik i to on mógł się spalić ? Proszę o porady.

Wszystko jest sprawne poza oświetleniem wnętrza i bagażnika.

Proszę pomożcie ;/

Pozdrawiam.
12814 11

[MK6] Wymiana sondy lambda


Witam
Mam uszkodzona sondę lambda, ta pierwszą co jest w komorze zaraz za silnikiem.
Byłem u kilku fachmanów ale nie posiadali ponoć "specjalnego klucza" do tejże czynności.
Chciałem się spytać czy komuś udało się ją samą wymienić a jeśli tak to w jaki sposób zanim ostatecznie pojadę do servisu forda ?
12811 7

[MK6] 1.4 TDCi - nadmierne kopcenie po odpaleniu i inne kwes


Witam.
Jako że autko rano kopci niemiłosiernie po odpaleniu (parę minut) i ustaje zacząłem przeszukiwać fora o takich problemach.
Wpadłem na temat egr-u. W sporej liczbie przypadków egr był winny takiemu dymieniu. Wężyk egr zaślepiony. Spoko. Efekty jutro rano obejrzę.

W trakcie rozbiórki trafiłem na nigdzie niepodłączoną, zawiniętą w taśmę izolacyjną wtyczkę. Znajduje się ona w okolicach filtra paliwa więc obstawiam że jest to zasilanie ogrzewacza- nie podłączałem jeszcze, bo chce się upewnić że nic nie wysadzę w powietrze.


Druga rzecz. Zaślepiłem przewodzik idący od EGR i idąc po nim chciałem zobaczyć gdzie on idzie dalej. Nie bardzo wiem co to za komedia, ale przy pacy silnika czuć, że pracuje.

Chodzi mi o to ustrojstwo na środku zdjęcia. To białe po prawej to wlew płynu do spryskiwaczy z moim "magicznym" zamknięciem.
12778 12

[MK6] Szybko migające kierunkowskazy


Witam!
Przejrzałem już wiele tematów nie tylko na tym forum w sprawie szybko migających kierunkowskazów w fieście mk6 ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.
Mój problem polega na tym że prawy jak i lewy kierunkowskaz mrugają szybko. Awaryjne chodzą normalnie. Sprawdzałem wszystkie żarówki i styki wszystko jest w porządku (zdziwiło mnie tylko że nawet po wyjęciu 2 żarówek z 3 z prawej strony auta prędkość migania nie wzrosła). Podświetlenie tablicy rejestracyjnej z tyłu świeci słabiej (czytałem gdzieś że ktoś też miał taki objaw). Wszystkie bezpieczniki sprawdziłem od kierunkowskazów i modułu GEM, zrobiłem nawet test modułu GEM i wszystko wydaje się być w porządku. Nie mam już pomysłów co można zrobić, myślałem wmontować żarówki o większej mocy ale czy to coś zmieni skoro po wyciągnięciu żarówek (rezystancja całego układu spadła) czyli teoretycznie powinny jeszcze szybciej migać, a tu jest bez zmian.
Proszę o pomoc,
Pozdrawiam!
12718 15

[MK6] Kierunkowskazy szybko migają


Witam, mam problem z kierunkowskazami: szybko migają - prawy i lewy, przy awaryjnych jest normalnie, wszystkie żarówki świecą normalnie, czy ktoś ma pomysł o co chodzi?
12562 14

[MK6] Spalanie chwilowe


Witam wsystkich.
Pytanko czy Fiesty mk6 mialy taka opcje wyswietlania?
Moja Fiescia wyswietla tylko srednie, da sie robic zeby pokaywala tez spalanie w danym momencie?
I drugie pytanko:
gdzie znajde czujnik temperatury zewnetrnej w tym aucie? Bo jesli zamiast stanu faktycznego pokazuje mi przez sekunde minus 40 a pozniej kreski caly czas, to pewnie to muse wymienic?
Nowy nabytek, niestety byla rozbita i staram sie ja doprowadzic do ladu.
Pozdrawiam wsystkich.
12559 15

[MK6] zaślepiony egr


Nic konkretnego w szukajce nie znalazłem na temat zaślepiania całkowitego bądź częściowego zaworu EGR w silniku 1.4 tdci.Ciekawi mnie jakie macie doświadczenie z takimi przeróbkami.Mam nadzieje ,że wypowiedzą się tutaj ci z podciśnieniowymi zaworami jak i bardziej mnie interesującymi, elektrycznie sterowanymi zaworami.
12499 7

[MK6] Jak odróżnić czy silnik 1.4 TDCi jest 8V czy 16V ?


Witam, jak w temacie. Ostatnio wyczytałem że były 2 wersje tych silników, ale jak je rozróżnić czy ma się wersję 8V czy 16V? oczywiście bez zdejmowania pokrywy zaworów:)
12490 7

[MK6] Często padający alternator.


Cześć wam.
Mam Fieścinkę od lutego.
Jak brałem ją od znajomego, był walnięty komutator. Zrobiliśmy z kumplem i śmigał ładnie przez jakieś 2-3 tygodnie.

Nagle jade sobie jade i bach. kontrolka akumulatora znowu się świeci. nie ma ładowania.

Dzwonie do Michała, robimy znowu, co sie okazuje Dioda poszła. Płytka do wymiany (160zl).

miesiąc później znów. Problem powraca...
Świeci się kontrolka = znowu coś poszło...
Jeszcze nie wiem co.

Czy uważacie (tak jak ja powoli zaczynam uważać)
że ten TREFNY Visteon robi wewnetrzne zwarcia bo ma np. średniej jakości obudowę?
Auto było raz bite nieopodal alternatora i może coś się w nim przesunęło..
Ale zeby tak raz na miesiąc cośumierało w nim?

Krótko... Zaczyna mnie to wkur.... :|

Proszę o opinię.
Pozdrawiam! :|
12391 14

[MK6] Bicie na kierownicy


witam,

chłopaki pomóżcie ... wiem znamy problem w fofi, ale borykam się z tym problemem juz ponad , a że często jeżdzę autostradą to wkurza. bicie występuje 110-120kmk/h.
co zrobiłem:
- koła wyważane 3 razy (trochę pomogło),
- koła zimowe (inne felgi i opony) też występuje,
- przed świetami wymieniłem tarcze + klocki i nadal bije.

trochę brakuje mi pomysłów. pytanie:
- czy ta oś łącząca półosie powinna mieć luzy?
- czy lewa półoś powinna być tak ,że przy kole powinno być wyżej niż przy silniku (brak poziomu- jak patrzyłem na kanale)?
- czy to wina przegubów czy sprzęgła?
12346 14

[MK6] Brak mocy i EAC Fail


Witam. Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Fiesty mk6 1.4 TDCi. Po roku bez awaryjnej jazdy obecnie pojawił się problem. Otóż w trakcie tych obecnych mrozów zauważyłem, że Fiesta mocno muli podczas przyspieszania - do 2000 obrotów. Tak jakby nie miała siły, nie reagowała w pełni na gaz. Powyżej 2000 - 2500 jest już wszystko okej i śmiga aż miło. Dodatkowo co jakiś czas gaśnie mi zegar i przebieg i wyświetla się EAC Fail. Znalazłem tu już kilka opisów tego błędu, ale nie było moich syndromów, więc dlatego nowy temat. Może ktoś miał coś podobnego i będzie potrafił pomóc.

Pozdrawiam
12232 8

[MK6] Nie pali - słabe ciśnienie pompy wtryskowej?


Witam,
Zacznę od pytania, czy 1000zł za diagnostykę pompy wtryskowej i wtryskiwaczy w Fieście 1.4TDCi to normalna cena w warszawie?

Od 1.5 roku mam Fiestę 1.4TDCi z 2003r., przejechałem ok 15tyś bez większych problemów. Ok 2 tygodnie temu zaczęły się problemy z odpalaniem, palił za 2-3 razem, wcześniej palił za pierwszym razem nawet po nocy na dużym mrozie. Odstawiłem do warsztatu i dzisiaj usłyszałem WSTĘPNĄ diagnozę, że pompa wtryskowa praktycznie nie pompuje paliwa, cytat "mam na wyjściu 4 bary a powinienem mieć przy odpalaniu ok 120". Mechanik stwierdził, że żeby mieć pewność musi rozebrać pół silnika i sprawdzić dokładnie ta pompę i wtryskiwacze. Wycena była na poziomie 1000zł. Czy faktycznie jest z tym tyle roboty?
12046 9

[MK6] Skrzynia Fiesta ST


Witam serdecznie forumowiczów :) Jak widziecie jestem tu nowy i potrzebuje pomocy kolegów :)
Od grudnia 2011 roku posiadam Fieste ST mk6 2006 rok wersja po FL. Samochodem jezdzi sie naprawde swietnie i jestem z niego zadowolony.
Problem pojawił sie w niedziele bo nie wytrzymał mechanizm róznicowy w skrzyni i trzeba ja wymienić bo nie nadaje sie do niczego...
-Czy jest mozliwość dobrać inna skrzynie do tej wersji czy jestem zmuszony kupić taka samą? Moze pasuje skrzynia od fiesty mk6 1.6 16V?
A moze dobiore jakąś od mondeo...

Czekam na odpowiedz i pozdrawiam

Przepraszam za jakość zdjęcia.

11866 21

[MK6] Błąd czujnika poduszki bocznej pasażera


Witam,
Parę dni temu zapaliła mi się kontrolka AIRBAG w mojej fiescie 1.4TDCI. Wygląda to tak że kiedy przekręcam stacyjkę kontrolka się zapala potem po odpaleniu auta na 3 sekundy gaśnie i znowu się zapala:( . Dzis pojechałem do stacji diagnostycznej gdzie powiedziano mi że to błąd sensora (czujnika) poduszki bocznej - tak mówi komputer. Niestety elektryk nie wiedział gdzie jest ten sensor zlokalizowany i zaproponował żebym przyjechał w innym dniu wtedy on już się dowie i mi pomoże. Ja ze swojej strony obiecałem popytać na Forum.
Dlatego drodzy koledzy proszę zapodajcie czy już mieliście taki problem i jak go rozwiązaliście?
Wielkie Dzięki
Pozdrawiam
Kampia
11863 12

[MK6] jaki GEM do 3D a jaki do 5D FL


Witam
Problem jest następujący biorę się za zakładanie centralnego i elektrycznych szyb do mojej FL. Potrzebuje pomocy z doborem GEM nie potrafię rozróżnić 3D i 5D oraz przed liftem i po.
Sterowanie ma być radiowe więc będzie pilot 433 i tu znowu czy jest od focusa i mondka taki sam czy są jakieś drobne różnice o których muszę wiedzieć bo nie wiem czy wersja przed liftem i po ma ten sam pilot.
Wiem że są różne instalacje drzwi do wersji przed FL i po inna kostka ale ten problem znam z forum.
Dzięki za pomoc .
Pozdrawiam.
T.
11854 9

[MK6] Problem ze spryskiwaczem tylnej szyby


Witam. Mam taki problem nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby .Pompke słychać ale płyn nie leci , może zwinął się wężyk albo coś się zatkało ? wie coś co to może być? Pozdrawiam
11812 14

[MK6] Centralny?


Z związku z tym że nie dostałem odpowiedzi w innym temacie, zapytam w tym. :-P

:: kaczornysa napisał/a:
Żeby nie zakładać nowego tematu, to mam pytanie z innej beczki.
Czy każde Fiest mk6 miały zamek centralny na pilota ? Chodzi mi dokładnie o 2004r.
Kupiłem Fiestę tylko z jednym kluczem (bez pilota) i właśnie nie wiem czy moja fiesta ma centralkę na pilot.

Z góry wielkie dzięki. :-P



Nie nie wszystkie. Były 4 rodzaje modułów GEM
- bez obsługi centralnego zamka
- z centralnym zamkiem sterowanym kluczkiem
- z centralnym zamkiem sterowanym z pilota
- z centralnym zamkiem z podwójnym ryglowaniem sterowanym z pilota

Wszystko zależy jaki masz GEM. Możesz mieć wersje bez sterowania zdalnego ale równie dobrze możesz miec wersje ze sterowaniem zdalnym i ...
11734 12

[MK6] Wyłączenie kontrolki airbag`a


witam
Mam fieste mk6 miała kiedyś wypadek, poduszki są wystrzelone i świeci kontrolka.
Czy da się samemu zrobić aby przestała świecić ta kontrolka od poduszek?
dzięki za odpowiedź.
11728 16

[MK6] Jaki interfejs?


Witam,
szukajka mi nic nie znalazla ciekawego, wiec pytam.
Jaki kabelek kupic do fiesty, aby moc sobie zczytywac bledy itp?
Czy polecany kabelek bedzie pasowal tylko do fiesty czy do innych aut tez (np. VW POLO czy vectra b)?
W mojej Fiescie 1.4 tdci wychodzi strasznie duze spalanie (7.5L) przy naprawde spokojnej jezdzie po miescie;/ i chcialbym zobaczyc czy mam zdrowy egzemplarz:)
Pozdrawiam,
11722 10

[MK6] Jaki jest olej w skrzyni biegów? fiesta 1.4 tdci


Jak w temacie, może ktoś napisać jaki trzeba wlać olej do skrzyni? muszę wymienić uszczelniacz bo cieknie ale nigdzie nie mogę znaleźć jakiej specyfikacji ma być to olej. Znalazłem temat ad oleju w skrzyni ale ktoś chyba nie rozróżnia oleju w skrzyni od oleju silnika bo skierował temat do działu dot. oleju w silniku a nie skrzyni... Chętnie jakiś link do specyfikacji by się przydał.
11389 5

[MK6] Biegi


Witam, ma troche prostackie pytanie. Czy to prawda, że aby właczyc wsteczny trzeba odczekac 3 sekundo po wcisnięciu sprzęgła????
11311 19

[MK6] demontaż konsoli


witam (wersja po lifcie)

mam pytanie czy ktoś z was demontował całą deskę? mam problem wydaje mi się że wszelkie śruby odkręciłem ale jednak trzyma ją ciągle coś. Odkręciłem airbag pasażera, całe panel środkowy, deska jest luźna z prawej strony trzyma gdzieś z lewej, czy konieczne jest wyciągniecie licznika ? mam z nim problem i nie mogę go wyciągnąć był przykręcony na dwa wkręty ale jednak nie chce wyjść. Proszę o rady
11251 7

[MK6] Swap z 1.25 na 2.0 z ST


Czy ktoś robil kiedykolwiek lub miał styczność jak wygląda przeszczepienie serducha w fieście ? jakie to są koszty jeżeli ma się już silnik 2.0 i z czym trzeba się ewentualnie liczyć ? czekam na podpowiedzi (jestem tutaj poczatkujący i dopiero co zaczynam). Prosze o jakiekolwiek poodpowiedzi ;)
11188 30

[MK6] Dane z komputera, jak uzyskac informacje, kabel ?


Witam, mam pytanie. Wiem że jest możliwość odczytania błędów, różnych informacji o samochodzie na komputerze. I teraz moje pytanie, do kogoś obytego w tej tematyce. Chodzi mi o:
1) jaki kabel potrzebuje by się podpiąć do komputera i do kompa
2) gdzie się znajduje, wtyczka by ten kabel wetknąć :)
3) czy potrzebuje jakiś specjalny program do "wejścia" w ten komputer?
4) czy jest możliwość czegoś popier... przez takie wejście do kompa samochodu ?
5) OGÓLNIE PROSZĘ O JAKIŚ PORADNIK KROK PO KROKU, JAK PRZEPROWADZIĆ TAKIE "BADANIE" ITP. Dla osoby która, wytłumaczy to postawię duże piwko :).

Pozdrawiam, serdecznie i prosiłbym o odpowiedzi zgodne z pytaniami. By nie robić zbytniego zamieszania w wypowiedzi. Np. pierwsza kreska/pierwsze pytanie to ktoś piszę np. 1 ... odpowiedź

POZDRO !!!
10915 11

[MK6] Czyszczenie przepustnicy w 1.25 75 KM


Dzień dobry!
W związku z falującymi obrotami silnika na jałowym przeprowadziłem małe śledztwo. Po objawach (podwyższone obroty na jałowym, delikatne pływanie obrotów) doszedłem do wniosku, że to silnik krokowy. Niestety w mk6 1,25 (Model rocznikowy 2003), silnik krokowy wbudowany jest w przepustnicę. (w MICROCAT też nie potrafię go znaleźć jako osobnej cześci) Postanowiłem więc tą ostatnią przeczyścić. Znalazłem taki opis- a niestety nie znając kompletnie języka rosyjskiego korzystam z translatora- tłumaczenie brzmi co najmniej śmiesznie.

http://www.fusionguru.ru/articles/index.php?dir=/articles/dvigatel/chistka_drosselnoy_zaslonki.htm

Czy ktoś probował czyścić przepustnicę w mk6 ? Procedura kalibracji po czyszczeniu ogranicza się tylko do tych kroków

1.Włącz zapłon i czekaj
2.Wyłącz zapłon, odczekać 5 minut
3.Włącz zapłon, 5 sekund, aby uruchomić silnik.

??

W innych autach trzeba wpinać się pod komputer.

Jakieś praktyczne rady przed czyszczeniem ?
10909 7

[MK6] 1.4 TDCi - regeneracja wtryskiwaczy


witam

mam maly problem z wtryskami, mam prawie pewnosc ze ktorys jest niesprawny lub leje. Mianowicie w zime kiedy temperatura waha sie w okolicach 0 stopni to przy odpalaniu strasznie trzepie silnikiem jak by na jeden gar nie palil i puszcza sporego baka w postaci siwej chmury i do tego ostro klekocze. po lekkim rozgrzaniu juz mnie daje sie we znaki i klekocze tylko jak dodaje gazu. gdy temperatura jest wlasciwa problem znika. natomiast przy ekstremalnie wysokich temperaturach typu 35 st. i stanie w korku zaczyna trzepac silnikiem tak jak by nie palil takze na jeden gar. Przymierzam sie do regeneracji wtryskow i sam chce je wyciagnac. dac do sprawdzenia i ewentualnej regeneracji. Co o tym sadzicie. Jestem z okolic Swidnicy. slyszalem ze w Slotwinie jest dobry zaklad zajmujacy sie regeneracja. wypowiedzcie sie o nim jezeli macie z nim jakies doswiadczenia.

Aha i jeszcze ...
10879 5

[MK6] Podświetlenie w schowku By FICUS


Dzięki uprzejmości Użytkownika FICUS. :

"
Sprawa wygląda następująco:
1. Wbijamy się pod plus:



Uploaded with ImageShack.us
2. Wpinamy się pod wyłącznik krańcowy (mój pochodzi z sejaka, duży musi być):


Uploaded with ImageShack.us

3. Z wyłącznika do taśmy LED przyklejonej do schowka. Minus z LEDów idzie na prawą stronę.
Wiem że podświetlenia niewiele widać bo fotki robione w dzień ale działa to fajnie, niezależnie od kluczyka.


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Mi się takie rozwiązanie bardziej podoba. Rzecz gustu;) "

Ja tylko przeedytowałem - Christopher
10870 19

[MK6] Problem z wrzucaniem biegów.


Chłopaki kolejny problem koleżanki z fiestą mk6 2006r 1,6TDCi, mianowicie wg jej opisu na nei rozgrzanym aucie skrzynia chodzi miodzio ponoć 1 paluszkiem, natomast po przejechaniu wiecej niz 10 km mówi że za nic nei jest wstanie wyszarpać biegu. co to może byc
10624 12

[MK6] Na mrozie gaśnie po pierwszym odpaleniu


Witam!
Czy to normalne, że czasami autko na zimnym silniku w niskiej temperaturze (mamy teraz na Śląsku ok -12) po pierwszym odpaleniu gaśnie ? W sensie silnik się zapali na 2-3 sekundy , obroty spadają coraz niżej i gasnie. Wcześniej przy niskich termepaturach obroty także spadały do ok 400-500, ale komputer po chwili je podnosił na jakieś 1500 i zaczynał normalnie działać. Teraz od dwóch dni po prostu gaśnie. Za drugim razem odpaleniem wszystko jest już ok. Tak jakby komputer źle dobierał mieszankę na początku (olej gęsty, większe opory etc). Dziwi mnie tylko to, że wcześniej nie gasł - jakaś felerna benzyna ?
Przy okazji zapytam o jeszcze jedną sprawę - od pewnego czasu pojawiło mi się jakieś dziwne drganie - odgłos dochodzi od strony komory silnika- na niskich obrotach przy przyspieszaniu coś drga - jakby luźna osłona czegoś czy coś. Ogólnie jest to denerwujące, dzieje się ...
10450 16

[MK6] problem z obrotami przy wysprzęglaniu


Witam, postaram się krótko opisać problem, który pojawił się po wymianie rozrządu, filtrów i oleju, świec i kabli, chociaż same te naprawy nie muszą mieć związku. Przy rozgrzanym silniku (mniej więcej po przejechaniu 10km) przy naciskaniu sprzęgła obroty spadają do około 500 obr/min i później podnoszą się do ok. 800 obr/min. Zdaża się jednak, że silnik zgaśnie. Dodatkowo hamowanie potęguje efekt. Po wyczyszczeniu przepustnicy problem pozostał. Mechanik sugeruje, że konieczna jest wymiana całej przepustnicy i nie ma możliwości naprawy np. samego CPP. Zastanawiam się czy cała usterka go nie przerasta. Prosiłbym o jakieś sugestie...
Dodam tylko silnik 1.25 benzyna przebieg 100k
pozdrawiam
10426 12

[MK6] Cykanie podczas właczania klimy - 1.4 TDCi


Mam dziwny przypadek w swojej fiescie w 1,4 tdci

włączam klimę na 3 i na maxa chłodzenie
Dodaje gazu na 2 tys rpm i słyszę cykniecie pod maska . (pewnie klima się załączyła )
puszczam gaz i znowu dodaje i znowu słyszę cykniecie .
Jak bym tak zrobil w ciągu minuty 30 razy to bym miał 30 cyknieć.

Objaw występuje tylko z włączoną klimatyzacją.

Czy w waszych fiestach 1,4 tdci też tak jest.
10312 10

[MK6] olej na przepustnicy, skąd?


Witam, jak w temacie i opisie. co jakiś czas wycieram tam, ale nie wygląda to zbyt estetycznie. Może ktoś już się z tym spotkał? silnik to 1.4 tdci. szukałem na forum ale jakoś nie znalazłem.
10192 5

[MK6] Po samodzielnej wymianie wtryskiwaczy auto nie odpala


Na forum zaglądam sporadycznie lecz tym razem nie znalazłem żadnej odpowiedzi. Jako że to mój pierwszy post tak więc Witam Wszystkich :-)

Jeżeli nie chce Ci się czytać całego przejdz do ostatniego akapitu. Tam jest zawarta główna część tematu
Posiadam Fiescine 1.6 TDCi (czyli silnik mało popularny).
Kilka miesięcy temu zaczeła źle jeździć (słychać było wtryskiwacze, mniej mocy...) tak więc autko trafiło do serwisu. Wymienili wtryskiwacz na używkę, zapłaciłem 700zł i autko odebrałem. MYślałem że to będzie już koniec problemów ale jednak nie.

Znowu siadł wtryskiwacz (sam sprawdzałem w garażu), więc kupiłem na alledrogo 4 wtryskiwacze do takowego silnika, wymieniłem dwa (czyli wykręciłem stare i wkręciłem nowe, tyle mojej roboty) i silnik ożył. A teraz do głównego wątku:

Po czasie znowu silnik zaczął źle pracować, odkręciłem wtryski, jeden nie działał. Wymieniłem go na tego z alledrogo, zaczęło ...
10138 5

[MK6] Dobór letnich opon 195 50 R15 + felgi alu


Aktualnie wymieniam opony zimowe (175 65 R14) na letnie (tak wiem, że późno) i dobrałem sobie taki zestaw:
opony 195 50 R15
http://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroyal-rainexpert-195-50-r15-82-h
oraz felgi alu
http://www.felgi.pl/felga/tsr/lesmo/ford/fiesta/hatchback/v/1-3/15/p%3d65 (najpewniej)
lub ewentualnie:
http://www.felgi.pl/felga/tsr/pomona/ford/fiesta/hatchback/v/1-3
http://www.felgi.pl/felga/tsr/brno/ford/fiesta/hatchback/v/1-3

Rozumiem, że felgi rozmiar 6,50x15, rozstaw 4x108 oraz ET40 pasują do wybranych opon no i mojej Fiesty? :)
Wydaje mi się, że wszystko OK i po założeniu będzie się dobrze sprawować (głównie jazda po mieście), ale wolę poradzić się fachowców z forum. Co o tym myślicie?
10045 7

[MK6] Ustawianie czasu


witam
zakupiłem fiestę mk6 jest w niej prostsza wersja komputera pokładowego i nie ma systemu audio normalnie pokazuje ilość kilometrów na paliwie jakie jest w baku pod spodem kilometru przejechane i na dole suma kilometrów (drogomierz)
lewym przyciskiem kasuję kilometry a jak przytrzymam prawy to pokazuje się godzina
mam niemieckąinstrukcję z której wynika ze aby ustawić czas trzeba kluczyk ustawić w pozycję 2 i przytrzymać drugi przycisk chyba ze źle przetłumaczyłem
proszę o pomoc krok po kroku bo nie wiem jak go ustawić

pozdr
piotr
9913 5

[MK6] Wymontowana automatyczna skrzynia biegów, Check Engine


Witam.
Jestem nowym, ale niestety nieszczęśliwym posiadaczem Fiesty mk6. Kupiłem samochód, można powiedzieć, że "w ciemno" i to był mój błąd. Sprzedawca powiedział, że jest wymontowany Tiptronic, bo były z nim jakieś problemy i jest przerobione na zwykłą skrzynię (przekładnię). Zapewniał, że wszystko działa jak należy, niestety nie miałem jak sprawdzić, jeździłem tylko po parkingu (samochód był nieubezpieczony, ściągany z Niemiec). Jak zwieźli go do domu na lawecie i zacząłem jeździć to zaświeciła się kontrolka "check engine" a prędkościomierz w ogóle nie działa, nie działa też licznik km. Byłem u kilku fachowców i rozkładają ręce. Błagam pomóżcie.
9907 13

[MK6] Bęben hamulca tylniego - czy wymieniać?


Witam,
Byłem niedawno na stacji diagnostycznej, auto zostało przetestowane ręczny naciągnięty. Klocki hamulcowe przednie niedawno wymieniałem, natomiast tylne bębny chyba od nowości wymieniane nie były. Na stacji dostałem takie wyniki:
oś. przednia
Lewa 3,15kN Prawa 2,97 kN
oś tylna:
Lewa 1,64 kN Prawa 1,52 kN
Ręczny jeszcze przed regulacją 1,17kN 1,29kN

Suma sił hamowania HR 9,28kN
Suma sił hamowania HP: 2,46 kN

Pytanie jak w tytule, czy wymieniać bęben hamulca tylnego? Czy siła hamowania nie jest za słaba?
9874 6

[MK6] Problem po odpaleniu


Po odpaleniu samochodu 1,4 tdci w temp okolice zera i niższe przez kilka sekund silnik pracuje z szarpaniem tak jakby nawet nie palił na wszystkie cylindry a po okolo 15-20 sekundach jest wszystko w porządku.Wymieniłem świece w tym roku i czujnik temperatury tez jest sprawny.Prosze o podpowiedzi co jeszcze może być
9793 9

[MK6] podświetlanie zegarów a wciskanie hamulca


witam,
koledzy mam taki problem, mam nadzieje że nie wyśmiejecie mnie jako baby za kółkiem :) mam wrażenie że w mojej fiescienie dzieje się ostatnio dziwna rzecz. jak wsiadam do samochodu i włączam silnik nie włączając świateł i naciskam hamulec zapala sie podświetlenie zegarów i światła pozycyjne. mam to auto od 6 lat ale nie zwróciłam na to uwagi wcześniej, czy to normalny objaw?
9784 10

[MK6] Co to za część?


część . Chodzi mi o to do czego sluzy cienka rurka ktora "wchodzi w rure ktora jest miedzy przeplywomierzem a turbina. U mnie jest cała uwalona olejem silnikowym. Co to moze oznaczac?
9526 8

[MK6] 1.4 TDCi - słabe przyśpieszanie na 1 i 2 biegu


witam
jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.
kupiłem 3 miesiące temu fiestę (ciężarową) 1.4 tdci i trzeba ją panicznie wysoko kręcić żeby jechała np. jak auto się toczy i wrzucam 2 i chce kontynuować jazdę to gaz mam w podłodze a wyprzedza mnie rodzina ślimaków?
Poradźcie czy to normalne przy tym silniku? do tej pory jeździłem autami z grupy vw czy wszystkie tdi i nigdy nie miałem takiej akcji żeby auto stało w miejscu do momentu załączenia się turbiny.
nadmienię że auto jest dość świeże bo z grudnia 2008 i przebieg 113 tys (prawdziwy bo do końca auto miało serwis)
Pozdrawiam i liczę na merytoryczne rady
Rafał
9502 11

[MK6] Problemy po montazu alarmu - kierunki + tylna klapa


WITAM

jakis czas temu chcialem zamontowac sobie alarm, oczywiscie sam. Kupilem i zabralem sie do pracy. Mialem sterte instrukcji + porady z forum. Jednak po montazu okazalo sie, ze alarm niby sie zazbraja, jednak nie zamyka drzwi i slacza syrene bez powodu.

Stwierdzilem, ze nie mam czasu sie nad tym glowic i wymontowalem alarm.

Od tego momentu (wszystkie kabelki zostaly dobrze z powrotem zlutowane i zabezpieczone) nie dzialaja mi KIERUNKI przy zamykaniu drzwi (dosyc irytujace, teraz musze stac kolo auta i nasluchiwac, czy centralny zaskoczyl i czy drzwi sie zamknely, a wczesniej z kilku metrow zamykalem i bylem pewny zamniecia)

Drugi - mniej irytujacy problem to nieotwierajaca sie KLAPA z przycisku przy kierownicy (z pilota i z klucza sie otwiera). Guzik przy kieownicy chyba stracil podswietlenie i w ogole nie reaguje. Dodatkowo jak zamykam drzwi i nastepnie otwieram ...
9283 12

[MK6] Moduł GEM + centralny i programowanie kluczy


Witam. Mam do was forumowicze pytanie odnośnie modułu GEM. Posiadam Fieste 1.4 TDCi z 2008 roku z oznaczeniem modułu GEM 6S6T-15K600-AL( 5WK4 8853K) SIEMENS VDO/ date code:8125/ EOL code FT_011. Niestety moduł GEM po sprawdzeniu na kompie mam do wymiany, na allegro namierzyłem następujacy moduł: http://allegro.pl/komputer-sterownik-modul-komfortu-fiesta-mk6-i1262488946.html
Mysle ze spasuje do mojego auta, jednak kwestia dotyczy tego czy po wymianie sam moduł GEM musze jakos zakodowac? Wiem ze potrzebne bedzie na pewno kodowanie klucza oryginalnego, niestety przy zakupie mialem oryginalny tylko jeden klucz. Kontynuując przed cała ta sprawa z modułem nabylem alarm tego typu: http://allegro.pl/alarm-do-ford-escort-fiesta-focus-galaxy-mondeo-i1290325310.html
, bo sadzac po oznaczeniach mojego modulu GEM tylko taka opcja centralnego z pilota wchodzi w gre, chyba ze sie myle. Jeden magik zaprogramowal mi juz 1 grot w tym pilocie-scyzoryku jako ze chcialem miec centralny otwierany na pilota itd. i pewnie znajac zycie po wymianie modulu GEM na nowy analogicznie ten grot wymaga ...
9154 5

[MK6] moduł komfortu


witam,

mam jeden kluczyk,ale bez pilota i chcę dorobić drugi z pilotem, na moim module komfortu są następujące oznaczenia:

5WK4 8757a T83sa
siemens 5WK4 8862/433,92 MHz

i moje pytanie:
czy ten moduł może mieć otwieranie drzwi i klapy z kluczyka?

pozdrawiam
PM
9133 8


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.