Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » mk6
Tematy oznaczone jako mk6
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] 1,4 16v odpala i odrazu gaśnie

Witam

Mam taki problem ze swoją fiestą, jak jest ciepło to wszystko ładnie odpala, ale jak temperatura spadnie do około 0 stopni to odpala i gasnie tak ze dwa razy potem trzeba chwile pokręcić i odpali, jak dodam odrazu lekko gazu to działa dobrze. Nie zwieksza obrotów na zimnym silniku, czujnik już wymieniłem, świecei kable też, cewkę dwa miesiące temu bo padła. Jak podłączę pod kompa to nie ma żadnych błędów.

Jest jeszcze taka sytuacja że jak uderze w gaz to słychać takie zasyczenie powietrza dość głośne. Czy ma to jakiś związek z tym?

Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów.

A przy okazji to jeszcze zegarek jak ustawie to po czasie mi się spóznia i tak coraz bardziej i bardziej.
4210 32

[MK6] Świecenie świateł któtkich i długich jednoczesnie

Witam,
Chciałbym uzyskać informację czy to normalne, czy można i czy się da....

Problem dotyczy jednoczesnego świecenia świateł mijania i drogowych. Jest to pytanie mnie nurtujące z uwagi ze taka kombinacja daje ZNAKOMITĄ jakość oświetlenia drogi co oczywiście przekłada się na bezpieczeństwo.
1) Czy tak jest zawsze ze jak się zapali długie to krótkie gasną?
2) Czy jest możliwość i da się tak zrobić aby świeciły oba ja włączę na długie?

Pozdrawiam
Szymon

P.S.
Aby w nowym roku lepiej się działo, NAM szczęśliwcom i aby dalej NAS woziły NASZE Fieścinki :hihihi: ( A mogę się pochwalić - posiadam 3 wersje - moja siostra mk5, ja mk6 , mój tata mk7 - oczywiście wszystkie poczciwie srebrzyście zmetalizowane:D)
4204 58

[MK6] Jak odróżnić czy silnik 1.4 TDCi jest 8V czy 16V ?

Witam, jak w temacie. Ostatnio wyczytałem że były 2 wersje tych silników, ale jak je rozróżnić czy ma się wersję 8V czy 16V? oczywiście bez zdejmowania pokrywy zaworów:)
4195 7

[MK6] Bęben hamulca tylniego - czy wymieniać?

Witam,
Byłem niedawno na stacji diagnostycznej, auto zostało przetestowane ręczny naciągnięty. Klocki hamulcowe przednie niedawno wymieniałem, natomiast tylne bębny chyba od nowości wymieniane nie były. Na stacji dostałem takie wyniki:
oś. przednia
Lewa 3,15kN Prawa 2,97 kN
oś tylna:
Lewa 1,64 kN Prawa 1,52 kN
Ręczny jeszcze przed regulacją 1,17kN 1,29kN

Suma sił hamowania HR 9,28kN
Suma sił hamowania HP: 2,46 kN

Pytanie jak w tytule, czy wymieniać bęben hamulca tylnego? Czy siła hamowania nie jest za słaba?
4117 6

[MK6] Wymiana sondy lambda

Witam
Mam uszkodzona sondę lambda, ta pierwszą co jest w komorze zaraz za silnikiem.
Byłem u kilku fachmanów ale nie posiadali ponoć "specjalnego klucza" do tejże czynności.
Chciałem się spytać czy komuś udało się ją samą wymienić a jeśli tak to w jaki sposób zanim ostatecznie pojadę do servisu forda ?
4063 7

[MK6] demontaż konsoli

witam (wersja po lifcie)

mam pytanie czy ktoś z was demontował całą deskę? mam problem wydaje mi się że wszelkie śruby odkręciłem ale jednak trzyma ją ciągle coś. Odkręciłem airbag pasażera, całe panel środkowy, deska jest luźna z prawej strony trzyma gdzieś z lewej, czy konieczne jest wyciągniecie licznika ? mam z nim problem i nie mogę go wyciągnąć był przykręcony na dwa wkręty ale jednak nie chce wyjść. Proszę o rady
4045 7

[MK6] Spalanie chwilowe

Witam wsystkich.
Pytanko czy Fiesty mk6 mialy taka opcje wyswietlania?
Moja Fiescia wyswietla tylko srednie, da sie robic zeby pokaywala tez spalanie w danym momencie?
I drugie pytanko:
gdzie znajde czujnik temperatury zewnetrnej w tym aucie? Bo jesli zamiast stanu faktycznego pokazuje mi przez sekunde minus 40 a pozniej kreski caly czas, to pewnie to muse wymienic?
Nowy nabytek, niestety byla rozbita i staram sie ja doprowadzic do ladu.
Pozdrawiam wsystkich.
4009 15

[MK6] Złamana miarka oleju 1.4 Tdci

Witam ,pierwszy mój post , wypadało by się przedstawić ,a wiec na imię mam Artur:)Teraz do rzeczy.
Złamał mi sie bagnet oleju we fiesie 1.4tdci z rocznika 03 i wpadłem na genialny pomysl;) a mianowicie; jak by ktoś był na tyle miły i znalazł chwile żeby wyjąc bagnet w swojej fiescie i go zmierzyć ,to był bym bardzo wdzięczny. W załączniku zdjęcie poglądowe, interesuje mnie wymiar nr1 i nr2. Z góry dziękuje i pozdrawiam Artur.

http://img256.imageshack.us/i/bagnetz.jpg/
4003 14

[MK6] Pęknięta rurka od klimy

Witam, mam problem z przewodami klimatyzacji, bo mam pękniętą rurke od klimy co wychodzi z sprężarki klimy.

Chce zakupić takie przewody bo są do kupienia.

Ma takie pytanie. Czy te przewody jakoś trzeba najpierw rozłączyć i jakoś/gdzieś połączyć koło skraplacza, moze gdzies indziej sie rozłańcz lub nie idzie. ;-( .
Czy to musi zrobic zakład zajmujący sie naprawą klimy, czy da to sie zrobić samemu.
Prosze o pomoc !!!![
4000 14

[MK6] Odpowietrzenie układu paliwowego (filtr paliwa)

Witam!

Samochód:
Fiest 1.4 TDCi 2002r.

Problem:
Wczoraj wymieniłem filtr paliwa, jednak wcześniej doprowadziłem go do takiego stanu, że już autko odpalało np. po 20 zakręceniu, niestety wczoraj odmówiło posłuszeństwa, już filtr był tak zapchany, że wogle nie przechodziło paliwo. Po wymianie rzecz oczywista, że układ była zapowietrzony.

1. Pompuje pompka koło silnika jednak wciąż lecą pęcherzyki wymieszane z bardzo mała ilością paliwa i płynnej substancji nie widać.

2. Próbowałem kręcić niestety to nic nie daje.

3. Napełniłem filtr paliwa paliwem i spróbowałem cały proces ponownie, nadal to samo.

Wyczytałem na innej stronie, że jak układ jest mocno zapowietrzony to najlepiej wyjąc jakiś wężyk blisko wtrysków zassać samodzielnie lub jakaś inną pompą paliwo z tej rurki aż zacznie lecieć. Pierwszy razy wymieniam ten filtr więc nie chciałbym ...
3976 9

[MK4] Dobór akumulatora - 1.4 TDCi

witam kolegów,

na forum nie mogłem znaleźć odpowiedzi więc pytam. jakiej firmy akumulator polecacie do fofi 1.4 tdci, bo przyszly nocne przymrozki i rano proboje zapalic i lekko próbuje kręcic i siada - za trzecim razem odpalił. samochód z 2004 z oryginalnym akumulatorem to chyba wymiana będzie konieczna. wiem, że musi mieć 60 Ah, ale co wybrać centre, vartę, boscha i czy pasują pod ten uchwyt co jest w mk6.

z góry dzięki za odp.
3898 2

[MK6] Czy można załozyć zegary od wersji z 2004 roku.

Witam. Posiadam wersje mk6 2002 roku.
I wersja od 2004 roku posiada na wyświetlaczu komputer który pokazuje jakie jest spalanie i inne dane.
Czy myślicie że można założyć do wersji z 2002 roku takie zegary z komputerkiem z wersji od 2004 roku. ??
3784 7

[MK6] moduł komfortu

witam,

mam jeden kluczyk,ale bez pilota i chcę dorobić drugi z pilotem, na moim module komfortu są następujące oznaczenia:

5WK4 8757a T83sa
siemens 5WK4 8862/433,92 MHz

i moje pytanie:
czy ten moduł może mieć otwieranie drzwi i klapy z kluczyka?

pozdrawiam
PM
3751 8

[MK6] Bicie na kierownicy

witam,

chłopaki pomóżcie ... wiem znamy problem w fofi, ale borykam się z tym problemem juz ponad , a że często jeżdzę autostradą to wkurza. bicie występuje 110-120kmk/h.
co zrobiłem:
- koła wyważane 3 razy (trochę pomogło),
- koła zimowe (inne felgi i opony) też występuje,
- przed świetami wymieniłem tarcze + klocki i nadal bije.

trochę brakuje mi pomysłów. pytanie:
- czy ta oś łącząca półosie powinna mieć luzy?
- czy lewa półoś powinna być tak ,że przy kole powinno być wyżej niż przy silniku (brak poziomu- jak patrzyłem na kanale)?
- czy to wina przegubów czy sprzęgła?
3730 14

[MK6] Po samodzielnej wymianie wtryskiwaczy auto nie odpala

Na forum zaglądam sporadycznie lecz tym razem nie znalazłem żadnej odpowiedzi. Jako że to mój pierwszy post tak więc Witam Wszystkich :-)

Jeżeli nie chce Ci się czytać całego przejdz do ostatniego akapitu. Tam jest zawarta główna część tematu
Posiadam Fiescine 1.6 TDCi (czyli silnik mało popularny).
Kilka miesięcy temu zaczeła źle jeździć (słychać było wtryskiwacze, mniej mocy...) tak więc autko trafiło do serwisu. Wymienili wtryskiwacz na używkę, zapłaciłem 700zł i autko odebrałem. MYślałem że to będzie już koniec problemów ale jednak nie.

Znowu siadł wtryskiwacz (sam sprawdzałem w garażu), więc kupiłem na alledrogo 4 wtryskiwacze do takowego silnika, wymieniłem dwa (czyli wykręciłem stare i wkręciłem nowe, tyle mojej roboty) i silnik ożył. A teraz do głównego wątku:

Po czasie znowu silnik zaczął źle pracować, odkręciłem wtryski, jeden nie działał. Wymieniłem go na tego z alledrogo, zaczęło ...
3712 5

[MK6] Jaki płyn do chłodnicy ?

Witam,

jaki polecacie płyn do chłodnicy dla fiesty 1,4 tdci 2006.

Jaki inny poza fordowskim??

Czy maintenance fricofin - niebieski się nadaje???

Może ktoś podpowie jaki kupić i ile, nie wiem jaki mam płyn po starym właścicielu dlatego nie wiem czy mogę tylko dolać czy lepiej wymienić całość.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
3682 5

[MK6] Problem ze spryskiwaczem tylnej szyby

Witam. Mam taki problem nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby .Pompke słychać ale płyn nie leci , może zwinął się wężyk albo coś się zatkało ? wie coś co to może być? Pozdrawiam
3652 14

[MK6] Co jest z tym silnikiem to normalny obiaw?

Witam! Ostatnio zauważyłem że silnik mojej fiesty dziwnie chodzi jak się rozgrzeje ...
Trudno to opisać ale ten dźwięk jest tak jakby coś wyło czy coś to zależy
Pomóżcie! dodam że pompa od wspomagania odpada bo jest odpowietrzona i była przekładana od znajomego aby sprawdzić tylko ...
Tutaj macie nagranie jak chodzi ten silnik aha dodam że ten silnik ma 100 000km przejechane...
http://drelo.wrzuta.pl/audio/7YF9dq2VX1d/nagranie000
3616 10

[MK6] Kontrolka poduszki powietrznej

Witam, zapaliła mi się dzisiaj w kontrolka poduszki powietrznej (Fiesta 2005).

1. Co mogę sprawdzić sam zanim pojadę do elektryka?
2. Czy to, że często jest przesuwany fotel kierowcy (skrajne pozycje: b,blisko-b.daleko) mogło spowodować zapalenie się kontrolki? Są jakieś połączenia pod fotelem kierowcy (napinacze pasów itp) które mogły się rozłączyć?

Dzięki za pomoc.
3589 16

[MK6] olej na przepustnicy, skąd?

Witam, jak w temacie i opisie. co jakiś czas wycieram tam, ale nie wygląda to zbyt estetycznie. Może ktoś już się z tym spotkał? silnik to 1.4 tdci. szukałem na forum ale jakoś nie znalazłem.
3586 5

[MK6] Przekładnia kierownicza cała mokra

zajrzalem pierwszy raz po spod mojego nowego samochodu i okazalo sie ze caly jest mokry. wydaje mi sie ze zlokalizowalem miejsce z ktorego wycieka plyn i wydaje mi sie ze jest to z przekladni kierowniczej- z miejsca gdzie sa takie gumy. i teraz pytanie- jak sie zabrac do naprawy tego? widzialem ze jest bardzo mozna przykrecone do podlogi i wymiana tego jest chyba dosc trudna rzecza. macie pomysl co to moze byc za plyn? plyn od wspomagania? prawde piszac to auto niby ma wspomaganie a kierwonica chodzi mi ciezko jak w samochodzie bez tego udogodnienia. i kolejne pytanie to co sie stanie jak calkiem strace ten plyn od wspomagania- poprostu przestanie zupelnie dzialac czy jakies gorsze konsekwencje mnie czekaja?;/
3538 7

[MK6] Ustawianie czasu

witam
zakupiłem fiestę mk6 jest w niej prostsza wersja komputera pokładowego i nie ma systemu audio normalnie pokazuje ilość kilometrów na paliwie jakie jest w baku pod spodem kilometru przejechane i na dole suma kilometrów (drogomierz)
lewym przyciskiem kasuję kilometry a jak przytrzymam prawy to pokazuje się godzina
mam niemieckąinstrukcję z której wynika ze aby ustawić czas trzeba kluczyk ustawić w pozycję 2 i przytrzymać drugi przycisk chyba ze źle przetłumaczyłem
proszę o pomoc krok po kroku bo nie wiem jak go ustawić

pozdr
piotr
3529 5

[MK6] Centralny?

Z związku z tym że nie dostałem odpowiedzi w innym temacie, zapytam w tym. :-P

:: kaczornysa napisał/a:
Żeby nie zakładać nowego tematu, to mam pytanie z innej beczki.
Czy każde Fiest mk6 miały zamek centralny na pilota ? Chodzi mi dokładnie o 2004r.
Kupiłem Fiestę tylko z jednym kluczem (bez pilota) i właśnie nie wiem czy moja fiesta ma centralkę na pilot.

Z góry wielkie dzięki. :-P

Nie nie wszystkie. Były 4 rodzaje modułów GEM
- bez obsługi centralnego zamka
- z centralnym zamkiem sterowanym kluczkiem
- z centralnym zamkiem sterowanym z pilota
- z centralnym zamkiem z podwójnym ryglowaniem sterowanym z pilota

Wszystko zależy jaki masz GEM. Możesz mieć wersje bez sterowania zdalnego ale równie dobrze możesz miec wersje ze sterowaniem zdalnym i ...
3460 12

[MK6] Ogrzewanie przedniej szyby

Od kilku dni mam problem z ogrzewaniem przedniej szyby. Jestem laikiem i nie bardzo wiem od czego mam się zabrać żeby to naprawić. Ogrzewanie działało sprawnie do niedawna grzały sie obie sekcje i przy dużym mrozie po chwili wszystko się rozpuszczało i git. Kiedyś jadac przez ten Poznanski ser szwajcarski wpadlem w niezla dziure (az mi kolpak pekl ;p). Od tego momentu szyba nie grzeje. Co wiecej przy niskich obrotach zwlaszcza przy ruszaniu jak sie mu nie nadepnie powyzej 1,5 tysiaca obrotów słychać delikatne drezenie - odglos tak jakby drzala przednia szyba gdzies tak po srodku. Ogladalem i nic tam nie ma peknietego. Skad to drzenie ? Po wlaczeniu ogrzewania slychac po obrotach silnika ze idzie duuuzo pradu wiec chyba bezpieczniki ok sa? Moze sie rozlaczyla wtyczka co laczy szybe? A tak w ogole gdzie ta wtyczka od szyby jest gdzie ja znalesc? Jakies inne porady? 2 miesiace jezdzenia i ...
3427 9

[MK6] problem z biegami

Zgłaszałem ten problem już bardzo dawno. Przy wyłączonym silniku lewarek biegów chodzi bez zarzutu. Po załączeniu silnika nie można włożyć biegów, wchodzą bardzo ciężko. Do piero po rozgrzaniu silnika ( przejechaniu kilku km po mieście) biegi wchodzą prawidłowo. Wymieniłem olej w skrzyni biegów. Nasmarowałem linki . Nie wiem co dalej robić. Czy to pompa sprzęgła czy zapowietrzony układ?
3406 7

[MK6] Dobór letnich opon 195 50 R15 + felgi alu

Aktualnie wymieniam opony zimowe (175 65 R14) na letnie (tak wiem, że późno) i dobrałem sobie taki zestaw:
opony 195 50 R15
http://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroyal-rainexpert-195-50-r15-82-h
oraz felgi alu
http://www.felgi.pl/felga/tsr/lesmo/ford/fiesta/hatchback/v/1-3/15/p%3d65 (najpewniej)
lub ewentualnie:
http://www.felgi.pl/felga/tsr/pomona/ford/fiesta/hatchback/v/1-3
http://www.felgi.pl/felga/tsr/brno/ford/fiesta/hatchback/v/1-3

Rozumiem, że felgi rozmiar 6,50x15, rozstaw 4x108 oraz ET40 pasują do wybranych opon no i mojej Fiesty? :)
Wydaje mi się, że wszystko OK i po założeniu będzie się dobrze sprawować (głównie jazda po mieście), ale wolę poradzić się fachowców z forum. Co o tym myślicie?
3391 7

[MK6] Szybko migające kierunkowskazy

Witam!
Przejrzałem już wiele tematów nie tylko na tym forum w sprawie szybko migających kierunkowskazów w fieście mk6 ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.
Mój problem polega na tym że prawy jak i lewy kierunkowskaz mrugają szybko. Awaryjne chodzą normalnie. Sprawdzałem wszystkie żarówki i styki wszystko jest w porządku (zdziwiło mnie tylko że nawet po wyjęciu 2 żarówek z 3 z prawej strony auta prędkość migania nie wzrosła). Podświetlenie tablicy rejestracyjnej z tyłu świeci słabiej (czytałem gdzieś że ktoś też miał taki objaw). Wszystkie bezpieczniki sprawdziłem od kierunkowskazów i modułu GEM, zrobiłem nawet test modułu GEM i wszystko wydaje się być w porządku. Nie mam już pomysłów co można zrobić, myślałem wmontować żarówki o większej mocy ale czy to coś zmieni skoro po wyciągnięciu żarówek (rezystancja całego układu spadła) czyli teoretycznie powinny jeszcze szybciej migać, a tu jest bez zmian.
Proszę o pomoc,
Pozdrawiam!
3376 15

[MK6] zimny silnik - charakterystyczne cykanie

witam,

dziś odpaliłem auto i słyszę takie charakterystyczne cykanie na wolnych obrotach.przejechałem z kilometr - w międzyczasie odpaliłem klimę. po wyłączeniu klimy, a także podgrzaniu płynu chłodniczego przeszło. później po 2h wsiadłem i nie było tego problemu.

Co to mogło/może być?

pozdrawiam
balood
3373 7

[MK6] Centralny zamek + otwieranie klapy MK6

Witam,

Na samym początku chciałbym się przywitać, ponieważ to mój pierwszy post na forum. Kupiliśmy z żoną Forda Fiestę z 2007 jako drugi samochód w rodzinie. Była to wersja VAN, którą już udało się przerobić na osobowy.

Teraz moje pytanie dotyczące centralnego zamka oraz otwierania klapy bagażnika z guzika.
Prace zrobione
Wymienone zostały wiązki drzwi + dołożone siłowniki (niestety z wersji angielskiej jak się okazało podczas montażu) + wymieniony zamek klapy + wiązka klapy+ wymienony GEM z końcówki Ax na Bx
Niestety centralny ani klapa nie działa, co więcej lampka wewnętrzna w tej chwili się nie wygasza. BEzpiecznik sprawdzony siedzi 20A . Mam prośbę o podpowiedź co może być przyczyną, że to nie gra. Czy trzeba jakoś uaktywnić centralny lub GEM ? Czy posiada ktoś jakiś chemat centralnego zamka ?
3337 4

[MK6] problem z obrotami przy wysprzęglaniu

Witam, postaram się krótko opisać problem, który pojawił się po wymianie rozrządu, filtrów i oleju, świec i kabli, chociaż same te naprawy nie muszą mieć związku. Przy rozgrzanym silniku (mniej więcej po przejechaniu 10km) przy naciskaniu sprzęgła obroty spadają do około 500 obr/min i później podnoszą się do ok. 800 obr/min. Zdaża się jednak, że silnik zgaśnie. Dodatkowo hamowanie potęguje efekt. Po wyczyszczeniu przepustnicy problem pozostał. Mechanik sugeruje, że konieczna jest wymiana całej przepustnicy i nie ma możliwości naprawy np. samego CPP. Zastanawiam się czy cała usterka go nie przerasta. Prosiłbym o jakieś sugestie...
Dodam tylko silnik 1.25 benzyna przebieg 100k
pozdrawiam
3313 12

[MK6] jak wyjąć wtryskiwacze 1.4tdci

jak w temacie. jak sie do nich dostac?
3301 3

[MK6] Podświetlenie w schowku By FICUS

Dzięki uprzejmości Użytkownika FICUS. :

"
Sprawa wygląda następująco:
1. Wbijamy się pod plus:

Uploaded with ImageShack.us
2. Wpinamy się pod wyłącznik krańcowy (mój pochodzi z sejaka, duży musi być):

3. Z wyłącznika do taśmy LED przyklejonej do schowka. Minus z LEDów idzie na prawą stronę.
Wiem że podświetlenia niewiele widać bo fotki robione w dzień ale działa to fajnie, niezależnie od kluczyka.

Mi się takie rozwiązanie bardziej podoba. Rzecz gustu;) "

Ja tylko przeedytowałem - Christopher
3268 19

[MK6] Instrukcja jak odblokować komputer pokładowy

http://www.youtube.com/watch?v=aD7iYIPobvg
3250 2

[MK6] gdzie jest przerywacz kierunkowskazów

Jak w temacie...
Na zespolonym go niemam.
3241 2

[MK6] Problem z wrzucaniem biegów.

Chłopaki kolejny problem koleżanki z fiestą mk6 2006r 1,6TDCi, mianowicie wg jej opisu na nei rozgrzanym aucie skrzynia chodzi miodzio ponoć 1 paluszkiem, natomast po przejechaniu wiecej niz 10 km mówi że za nic nei jest wstanie wyszarpać biegu. co to może byc
3235 12

[MK6] Rozrząd w 1.4 TDCi

Witam .
Szukam info co ile się wymienia pasek rozrządu w mk6 z 2006 z silnikiem 1,4 TDCI . Wyszukałem info że co 200 tys . Nie jestem jednak tego pewny czy to poprawna info .
3199 6

[MK6] Jaki płyn do wspomagania dla 1,4TDCi

Witam,
jestem w trakcie wymiany pompy wspomagania i przewodu wspomagania jaki płyn polecacie wlać, czy płyn Orlenu jest dobry?
3175 3

[MK6] Na mrozie gaśnie po pierwszym odpaleniu

Witam!
Czy to normalne, że czasami autko na zimnym silniku w niskiej temperaturze (mamy teraz na Śląsku ok -12) po pierwszym odpaleniu gaśnie ? W sensie silnik się zapali na 2-3 sekundy , obroty spadają coraz niżej i gasnie. Wcześniej przy niskich termepaturach obroty także spadały do ok 400-500, ale komputer po chwili je podnosił na jakieś 1500 i zaczynał normalnie działać. Teraz od dwóch dni po prostu gaśnie. Za drugim razem odpaleniem wszystko jest już ok. Tak jakby komputer źle dobierał mieszankę na początku (olej gęsty, większe opory etc). Dziwi mnie tylko to, że wcześniej nie gasł - jakaś felerna benzyna ?
Przy okazji zapytam o jeszcze jedną sprawę - od pewnego czasu pojawiło mi się jakieś dziwne drganie - odgłos dochodzi od strony komory silnika- na niskich obrotach przy przyspieszaniu coś drga - jakby luźna osłona czegoś czy coś. Ogólnie jest to denerwujące, dzieje się ...
3154 16

[MK6] Problem z biegami

Witam, przejrzałem forum i nie znalazłem identycznego przypadku.
Kiedy silnik pracuje mam bardzo duże trudności z wrzucaniem biegów, w czasie jazdy musiałem używać dużej siły. Na luzie nie słychać żadnych nietypowych odgłosów, silnik pracuje równo, tak samo po wrzuceniu biegu autko jedzie i nic dziwnego się nie dzieje.
Objawy nie narastały w czasie, tzn. wczoraj wieczorem miałem drobne trudności z wrzucaniem biegów (wchodziły trochę ciężej) i myślałem że to może wina mrozu, a dziś prawie popychałem dźwignię kolanem.
Przy niepracującym silniku biegi wchodzą lekko. Pedał sprzęgła - normalny, tzn. ani miękki ani twardy. Po popompowaniu chwilę pedałem wypłynęło skądś trochę oleistej(?) cieczy, nie wiem dokładnie skąd.
Problem leży w tym, że jestem chwilowo w Szwecji i po pierwsze nie mam pojęcia, jak opisać te objawy mechanikowi, a po drugie nie chciałbym wydać nie wiadomo jakiej kasy.
3151 11

[MK6] Wyłączenie kontrolki airbag`a

witam
Mam fieste mk6 miała kiedyś wypadek, poduszki są wystrzelone i świeci kontrolka.
Czy da się samemu zrobić aby przestała świecić ta kontrolka od poduszek?
dzięki za odpowiedź.
3124 16

[MK6] Często zapala się kontrolka temperatury wody

Chciałem przywitać wszystkich użytkowników Fiesty na tym forum jako że jestem nowy :greenpeace: .
Od razu przejdę do rzeczy. Niedawno stałem się posiadaczem Fiesty mk6 rocznik 2002. Bardzo często zupełnie bez powodu zapala się kontrolka informujaca o zagotowaniu wody w chłodnicy, komputer szaleje pokazując maksymalną temperaturę i dzieje się tak jakis czas. Wiem też ze zanim samochód stał się moja własnością również się tak zdarzało więc nie jest to nowa dolegliwość tego Forda.
Jakieś sugestie co może być tego przyczyną ?
3115 4

[MK6] Czynnik w obiegu klimatyzacji?

Witam mam takie pytanie jade napełnić klime i nie wiem ile jest potrzebne czynnika na pusty układ klimatyzacji ?? W cenie jest 100g ale przypuszczam że będzie to za mało a poproszę żeby oczyścili układ i napełnili na nowo z resztą chyba juz i tak nic nie ma bo ciepło w aucie :)

Z góry dziękuję za pomoc.

Przy tym do wymiany jest też filtr kabinowy prawda?? Lepiej po czy przed??
3109 12

[MK6] ile płynu wchodzi do układu wspomagania ?

WItam ile płynu wchodzi do układu wspomagania do fiesty tdci 2006
3103 4

[MK6] Otwieranie bagażnika z wewnątrz auta

Witam
Mam pytanie czy ktoś dorabiał odmykanie bagażnika przy mk6 z wewnątrz samochodu.
W mojej wersji otwieranie jest tylko na kluczyk
3097 13

[MK6] Błąd czujnika poduszki bocznej pasażera

Witam,
Parę dni temu zapaliła mi się kontrolka AIRBAG w mojej fiescie 1.4TDCI. Wygląda to tak że kiedy przekręcam stacyjkę kontrolka się zapala potem po odpaleniu auta na 3 sekundy gaśnie i znowu się zapala:( . Dzis pojechałem do stacji diagnostycznej gdzie powiedziano mi że to błąd sensora (czujnika) poduszki bocznej - tak mówi komputer. Niestety elektryk nie wiedział gdzie jest ten sensor zlokalizowany i zaproponował żebym przyjechał w innym dniu wtedy on już się dowie i mi pomoże. Ja ze swojej strony obiecałem popytać na Forum.
Dlatego drodzy koledzy proszę zapodajcie czy już mieliście taki problem i jak go rozwiązaliście?
Wielkie Dzięki
Pozdrawiam
Kampia
3076 12

[MK6] Brak mocy i EAC Fail

Witam. Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Fiesty mk6 1.4 TDCi. Po roku bez awaryjnej jazdy obecnie pojawił się problem. Otóż w trakcie tych obecnych mrozów zauważyłem, że Fiesta mocno muli podczas przyspieszania - do 2000 obrotów. Tak jakby nie miała siły, nie reagowała w pełni na gaz. Powyżej 2000 - 2500 jest już wszystko okej i śmiga aż miło. Dodatkowo co jakiś czas gaśnie mi zegar i przebieg i wyświetla się EAC Fail. Znalazłem tu już kilka opisów tego błędu, ale nie było moich syndromów, więc dlatego nowy temat. Może ktoś miał coś podobnego i będzie potrafił pomóc.

Pozdrawiam
3055 8

[MK6] zaślepiony egr

Nic konkretnego w szukajce nie znalazłem na temat zaślepiania całkowitego bądź częściowego zaworu EGR w silniku 1.4 tdci.Ciekawi mnie jakie macie doświadczenie z takimi przeróbkami.Mam nadzieje ,że wypowiedzą się tutaj ci z podciśnieniowymi zaworami jak i bardziej mnie interesującymi, elektrycznie sterowanymi zaworami.
3028 7

[MK6] Nieregularne drgania silnika 1.4 TDCI

Witam,
Od jakiegoś czasu silnik w mojej fieście dziwnie się zachowuje, mianowicie co jakiś czas, podczas jazdy silnik zaczyna drgać i jakby terkotał, nie reaguje na gaz. Tak dzieje się przez parę sekund i wszystko wraca do normy. Tak jakby nie pracował jeden cylinder. Ostatnio jakby częściej się to zdarzało. Zdarza się to zarówno na ciepłym jak i zimnym silnika. Żadne kontrolki się nie świecą. Wymieniałem ostatnio pasek rozrządu i podkładki pod wtryskami. Do tego czasu nie zaważyłem takich objawów.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
3013 4

[MK6] Problemy po montazu alarmu - kierunki + tylna klapa

WITAM

jakis czas temu chcialem zamontowac sobie alarm, oczywiscie sam. Kupilem i zabralem sie do pracy. Mialem sterte instrukcji + porady z forum. Jednak po montazu okazalo sie, ze alarm niby sie zazbraja, jednak nie zamyka drzwi i slacza syrene bez powodu.

Stwierdzilem, ze nie mam czasu sie nad tym glowic i wymontowalem alarm.

Od tego momentu (wszystkie kabelki zostaly dobrze z powrotem zlutowane i zabezpieczone) nie dzialaja mi KIERUNKI przy zamykaniu drzwi (dosyc irytujace, teraz musze stac kolo auta i nasluchiwac, czy centralny zaskoczyl i czy drzwi sie zamknely, a wczesniej z kilku metrow zamykalem i bylem pewny zamniecia)

Drugi - mniej irytujacy problem to nieotwierajaca sie KLAPA z przycisku przy kierownicy (z pilota i z klucza sie otwiera). Guzik przy kieownicy chyba stracil podswietlenie i w ogole nie reaguje. Dodatkowo jak zamykam drzwi i nastepnie otwieram ...
2998 12

[MK6] Halogeny - montaż

Witam szanownych forumowiczów. Posiadam Fiestkę z roku 2004 1.4 TDCI i chciałbym zamontować w niej halogeny ponieważ ona ich nie posiada czy może ktoś z kolegów miał okazję je montować i chciałby się podzielić ze mną informacją krok po kroku jak to się robi pozdrawiam :myśli:
2989 16