Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » mk4
Tematy oznaczone jako mk4
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK4] jak jade to huczy


witam jestem pierwszy raz na forum wiec moge zrobic kilka bledow za co przeprzszam. mam pewien problem z fiesta a mianowicie tak jak jest w temacie jesli jade to cos w niej huczy. huczenie zaczyna sie od jakis 45 km/h. jak sie przyspiesza juz ponad 45 km/h to huczenie robi sie coraz glosniejsze. znajomy powiedzial mi ze to moze byc wina opon lecz zmienilem wszystkie 4 opony na inne (zimowe) i dalej huczalo. jakis mechanik mi powiedzial ze to moze wina przegubow lecz jak go postawilem na ''kolkach'' i w powietrzu byly przednie kola to wsiadlem odpalilem i jechalem w miejscu ok 70 km/h i nic nie bylo slychac. dodam jeszcze ze jak sie siedzi z tylu w czasie jazdy to z tylu glosniej sluchac niz z przodu. moze to cos z tylu jest nie tak ?? co o tym sadzicie ?? prosze o szybka pomoc!!
4939 6

[MK4] Oświetlenie kabinowe


Witam, to znowu ja :V:
jakis czas temu miałem problem z oswietleniem kabinowym nie swieciło, po czyszczeniu właczników w drzwiach było ok. pare dni temu zauwazyłem ze owe oswietlenie nie gasnie po zamknięciu drzwi ale nie zawsze a teraz za kazdym razem ;-( po czyszczeniu nadal to samo ;-( co jeszcze można zrobić???
4894 4

[MK4] dziwne zachowanie silnika, obroty


Witam
Od jakiegoś czasu zaobserwowałem dziwne zachowanie silnika. Otóż jak jadę to i zmieniam bieg to bardzo często wchodzi sam na parę sekund na wysokie obroty, po tym spada.
Dzisiaj rano jak jechałem, to przy hamowaniu (tylko hamulcem) sam wskoczył na wysokie obory na jakieś 4, 5 sekund, po tym uspokoił się.
Nie zawsze się tak dzieje, czasem na jednym skrzyżowaniu wyje jak najęty, a na drugim wszystko w porządku.
Też zaobserwowałem nie dochodzenie wskazówki temp. do napisu NORMAL. Chociaż to może być spowodowane wymiana, stary się uszkodził.
Termostat jest nowy. Filtry wymienione, olej też maks 2 tys km temu.
Co może być przyczyną takiego zachowania?
4819 3

[MK4] Podłączenie poduszki pasażera


Czy były poduszki pasazera podłaczane 1 przewodem ?
Czy jesli nie było to dlaczego od mojego sensora poduszki idzie tylko 1 zolty kabel na poduszke ?
Skad idzie 2 przewod ?
Ma ktos zdjecie mk4 bez deski rozdzeilczej ?
4546 3

[mk4] nie otwiera się klapa bagażnika z przełącznika


witam

znowu coś dopadło moją "kaczkę" i nie otwiera mi się klapa bagażnika z przycisku. Wcześniej też miała problemy nie zawsze ją otwierało jak naciskałem przycisk musiałem kilka razy po naciskać, może to wina przełącznika?
Wycieraczka chodzi normalnie czyli masa jest, ruszałem stykami nie pomogło, bezpieczniki też ok, chyba że jest jakiś ukryty.

proszę o pomoc
4495 4

[MK4] Stukające drążki stabilizatora


czy stukające drążki stabilizatora lepiej wymienić? przy kole ponoć luzów dużych nie ma? mam do wymiany przegub i potem ustawianie zbieżności. wymienić przy okazji czy jeszcze wytrzymajądrążki ?

dzięki
4408 2

[MK4] Wymiana maglownicy


Witam, mam pytanie czy jest ktoś w posiadaniu instrukcji demontażu maglownicy w Fieście mk4 1.3 benz? Czy jest to bardzo skomplikowany proces i czy dam radę zrobić to samemu w garażu z kanałem? Rozumiem, że później czeka mnie wizyta u mechanika w celu ustawienia zbieżności, ale czy nie będzie problemu np. z odpowietrzeniem układu itp?

Pozdr
4393 2

[MK4] Tylny spryskiwacz - nie działa


Witam!
Mam taki problem, gdyż nie działa mi tylni spryskiwacz czytałem na forum, że może to być wina przekaźnika zespolonego. Jednak zanim go będę rozbierał chciałbym sprawdzić czy czasami wina nie leży po stronie pompki. Jednak nie wiem, gdzie ta pompka się znajduje i czy trudno do niej dojść bo nie mam pewności czy nie jest zapchany przewód ale raczej to wykluczam bo podczas włączania tylniego spryskiwacza nie słychać pompki i włączają się przednie wycieraczki. Bezpiecznik nie gra roli bo jest jeden do wszystkiego, pompka działa po przód pryska bez problemu. Szczerze mówiąc nie wiem co mam zrobić może ktoś mi pomoże.
4354 2

[MK4] początek zimy i dławienie


Witajcie. Mam taki problem który pojawił mi się wraz z pierwszą temperaturą ujemną na termometrze. Podobne objawy były jak w lato było strasznie gorąco. Problem polega na tym, że po odpaleniu silnika, który de facto odpala prawidłowo za 1 razem bez problemu i silnik pracuje ok alee jeśli tylko dodaje gazu od razu go dławi. Problem trwa około 2 minut kiedy to muszę dodać gaz puścić dodać puścić i tak aż do momentu kiedy coś mu zaskoczy i działa normalnie bo na początku to nawet jak wciskam gaz do końca to zero mocy zero obrotów jakby się dusił. Ok 2 min albo jakiś kilometr jazdy (jak mi się spieszy) mija i już przy dodawaniu gazu przyspiesza alee... tu pojawia się też kolejny problem bo przy każdej zmianie biegów puszczeniu sprzęgła i naciśnięciu gazu przez pierwszą max 1-2 sek też go coś jakby dusi na chwilę ale zaraz już normalnie przyspiesza ...
4273 5

[MK4] Pompa wtryskowa a odpalanie


witajcie

mk4 endura de 1.8 diesel 1997 jak wiadomo wszystkim przyszły mrozy a silnik ten ich nie lubi i pojawiły się problemy z odpalaniem a mianowicie: -22 stopnie nowy akumulator alternator rozrusznik świece sprawdzone (grzeją) z trudem odpalił po przejechaniu około 4km zaczęło go dusić spadły obroty stanął, zaświeciła się kontrolka akumulatora i ciśnienia oleju. przekręciłem kluczyk udało się go odpalić podniosłem maskę i widzę: w wężyku który idzie od przepływowego filtra paliwa śmiga ropa z bańkami powietrza z pompy wtryskowej wycieka paliwo-silnik cały czas pracuje zamknąłem klapę i jadę kolejny postój po 2-3 km i tak zdarzyło mi się 4-5 razy, w baku ok 24l ON z dolanym denaturatem auto postawiłem pod domem na drugi dzień nie odpalił olej pod autem akumulator echo. co się mogło stać? z pompy po podniesieniu maski widać iż jest wyciek, pompa jest z cięgnem nie wiem tylko czy jest to ...
4246 1

[MK4] wentylator chłodnicy i spryskiwacz - jak podłączyć


Witam

w ostatnim czase stałem sie właścicielem Fiesty 1.3 1997. DOztałem ja prawie za darmoche po domorosłym mechaniku który poskładał ją po drobnej stłuczce. Nie wszystko udał mu sie popodłączać :) wiec ja mam teraz zabawe. ponieważ nie mam drugiego autka żeby zobaczyć jak tam kable leca prosze o pomoc
ważna informacje - autko miało kiedys klime której teraz brak wiec częśc kablli może być do tej instalacji

1. wentylator chłodnicy - nie idze do niego żaden kabel - al ejest jakiś luźno zwisający obok.
- czy te 2 kable bez wtyczki mają iśc do wentylatora ?
- czy wentylator ma jakoś zaznaczony + i -
- czy tam była orginalnie jakas wtyczka ?
- po co jest ta druga wtyczka

a tu fotka poglądowa
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f973c81956e45ea9.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/269cb790ed7c35c0.html
[br ...
4153 2

[MK4] Ogrzewanie tylnej szyby


Witam wszystkich. Jestem nowym właścicielem Fiesty mk4 i mam problem. Mianowicie chodzi o ogrzewanie tylnej szyby. Zakupiłem nową kostkę do styków bo poprzednia była zepsuta. Gdy silnik chodzi ogrzewanie włącza się samo automatyczne mimo, że przycisk od włączenia nie został uruchomiony. Czytałem gdzieś na forum ze gdy wycieraczka jest włączona ogrzewanie tez moze sie załączać ale u mnie gdy wycieraczka nie chodzi ogrzewanie tez się włącza.
Proszę o porady co mam zrobić. Z góry dziękuje :)
4147 2

[MK4] Demontaż skrzynki przekaźników.


Witam.Zabrałem się za montaż przekaźnika który rozłączy pompe paliwa podczas załączenia lpg.I mam problm.chce podnieść ten cały środek z bezpiecznikami i przekaźnikami ale nie mogę go wyjąć.dwa zatrzaski z przodu odginam i jeden od stron lewego koła a to nadal trzymaDodam że odpięcie tych trzech kostek odpada bo nie chce zresetować kompa.czy dam rade wyjąć to bez odpinania zasilania?
4057 3

[MK4] Stukanie w tyle samochodu


Witam.

Moi drodzy od jakiegoś czasu słyszę stukanie w tyle samochodu - amortyzatory mają 1,5 roku - gazowe KYB. Dziś byłem na rutynowym przeglądzie i mechanik stwierdził, że simerbloki są 'rozerwane'.
Aby to wymienić trzeba wyjąć belkę - powiedzcie mi proszę czy ktoś już to robił i czy faktycznie ten stukot to ich wina? Mam inna wersję, że to wina faktu, że to amortyzatory gazowe....

Będę wdzięczny za jakąkolwiek poradę.
3940 5

[MK4] Przekaźnik sondy lambda


Witam, jestem tu nowy. Mam problem ze swoją fiestą, otóż sonda lambda podaje mi złe wskazania i zanim ją wymienię chcę sprawdzić obwód elektryczny grzałki sondy. Czy jest do niej jakiś przekaźnik?
3910 1

[MK4] Siłownik zamka centralnego.


Witam.Pomóżcie zlokalizować tą głowną pompkę zamka centralnego.Z góry dzięki.
3892 3

[MK4] linka pedału gazu fiesta 1.25 16v


Witam ! :) mam pytanie jak naciągnąć linkę pedału gazu ponieważ zauważyłem jak jedna osoba wciska pedał gazu to patrząc na przepustnice jest ona całkiem nie otwarta podciągając tą dzwigienkę do góry gdzie zahaczona jest linka gazu dopiero wtedy następuje pełne otwarcie jeszcze o około pół cm może troszkę więcej czy tak powinno być ? dodam że linka jest zahaczona dość luźno a jak powinna być prawidłowo napięta ?prosiłbym o pomoc jak zabrać się za to naciągnięcie linki czy to przy pedale gazu się reguluje czy jak ??Pozdrawiam
3832 5

[MK4] Niebieska nakrętka - od czego ?


Poniżej podaje link do zdjęcia.
Co to za niebieska nakrętka ?

3829 4

[MK4] przebieranie i syczenie silnika


witam.mam fiestę z 97r. 1.3 60KM
ostatnio wymieniałem obejmę węża od układu chłodzenia.przy ściąganiu węża trochę płynu wlało mi się do gniazda zaworowego wokół świecy-wytarłem w miarę możliwości-po założeniu nowej obejmy samochód odpaliłem,przejechałem się kawałek i wszystko było ok.na drugi dzień zaczęły się szopki-silnik zaczął konkretnie przebierać na wolnych obrotach i syczeć-w trakcie jazdy wszystko jest w porządku-tylko gdy stoję zaczyna się jazda.proszę o pomoc.
3808 1

[MK4] Terkotanie, dźwięk jakby wahadłowy


Mam taki problem. Dodam od razu, że:
1. Na stacji diagnostyki zawieszenie sprawdzone dokładnie - ok.
2. Wulkanizacja i serwis opon - ok.
3. U mechanika - nie zdiagnozowali problemu na 100% - tylko, że coś w układzie napędowym.

Problem:

Podczas jazdy na wprost, skręcania także, słychać terkotanie, które przyspiesza wraz z nabieraniem prędkości i zwalnia przy hamowaniu. Przy hamowaniu silnikiem, ale i hamulcem dźwięk słychać wyraźniej niż przy jeździe. Przy większych prędkościach terkotanie jest bardzo intensywne i szybkie, silnik zaczyna je zagłuszać. Dodam, że to taki dźwięk nie typowo pukający albo jakby wahadłowy, obrotowy, o ile tak to mogę nazwać.

Co może być przyczyną? Co sprawdzić?
3766 4

[MK3] Siłowniki centralnego zamka z MK4


Witam, mam pytanie czy siłowniki CZ podejdą z mk4 do mk3? Mowa o przodzie.
3748 4

[MK4] Kilka problemów z nowym samochodem


Witam, jest to moja pierwsza fiesta 1.25 v16 1996r. i mam kilka pytań

1. Zauważyłem że jak jadę tak w cztery osoby to coś zaczyna stukać z prawej strony. Jak jadę sam albo pasażera mam tylko z przodu to tego nie słychać.

2. Podczas jazdy lata mi kierownica, od 90 do 130 problem znika i przy predkości 140 znów drga.

3. Na zimnym silniku mam mały problem z ruszeniem, samochód jest słaby, czasem potrafił nawet zgasnąć.

4. No i ostatni taki niepokojący problem to obroty, jak już zaparkuję samochód po jeździe to obroty zaczynają lekko falować nie przekraczają 1 ale falują.

Jeśli coś byłoby nie zrozumiałe dla Was to spróbuję jakoś inaczej to napisać. Dzięki pozdrawiam.
3700 4

[MK4] Podłączenie Radia


Cześć chłopaki, będąc w niemczech wyciagnałem sobie z fiesty radio oryginalne na kasety
lecz dopiero w Polsce zauważyłem ze mam całkiem innewtyczki bo radio ma płaskie podłuzne a ja mam jedną prawie kwadratową a druga ma dwa rzędy wpięć ktoś potrafiłby by to jasno podłączyć;> da się dokupić te wtyczki i podłączyć?
3577 1

[MK4] Pykanie przerywacza od kierunkowskazów


Witam wszystkich! jestem tutaj nowy i to mój pierwszy temat.
Ostatnimi czasy zakupiłem Fiestę mk4 i ciągle mam z nią kłopoty..
Otóż.. po włączeniu świateł ciągle pyka przerywacz od kierunkowskazów, na początku było to raz na jakiś czas a ostatnio ciągle bez przerwy, raz szybciej raz wolniej jest to okropnie irytujące. podczas pykania światła nie świecą, zaś gdy włączam kierunkowskaz przestaje pykać. Proszę o pomoc, rady co mógłbym zrobić?
3559 1

[MK4] Problem z sprzęgłem - 1.25 ZETEC


Witam w mojej fieście 1.25 zetec z 1997 roku miałem problem z płynnym włączaniem biegów po krótkiej jeździe biegi po prostu ciężko wchodziły. A teraz już przy wciśniętym na maxa sprzęgle nie mogę wrzucić żadnego biegu. Co mogło uleć uszkodzeniu , ponieważ poziom płynu jest w normie. Za podpowiedzi z góry dziękuje.
3409 1

[MK5] różnice między silnikiem 1.25 model DHA a modelem DHB


Witam.

Chciałbym się podzielić z wami informacjami które ciężko znaleźć a mogą się komuś przydać np. w sytuacji takiej jak ja miałem kiedy silnik zakończy swój żywot i żaden remont już mu nie pomoże. Posiadam Fieste MK5 rocznik 1999 (pierwsza seria). Miałem w niej zamontowany silnik 1.25 model DHB. udało mi się dogadać z gościem który sprowadza auta z Niemiec żeby mi poszukał i kupił kompletny silnik o takim samym oznaczeniu. Dwa tygodnie później silnik przyjechał na pierwszy rzut oka wyglądał identycznie. Po sprawdzeniu symbolu okazało się że jest to model DHA. Na szczęście silnik był kompletny brakowało jedynie przepustnicy, więc mogłem sprawdzić czym się różniły oba modele.

Różnice:
- kolektor wydechowy w DHA składa się z dwóch kawałków, a w DHB jest połączony odrazu z katalizatorem (rozstaw dziur , śrub, mocowań jest tak sam przełożyłem kolektor wydechowy bez problemów z ...
3376 2

[MK4]Klepanie przednich błotników + zamek maski


Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Otóż po wpakowaniu w samochód około 1000zł(zawieszenie przód głównie) los postanowił mnie wynagrodzić dzwonem z barierką :hihihi: .
Zarzuciło mnie na zakręcie, próbowałem kontrować ale koniec końców wbiłem się przodem z niską prędkością w barierkę.

Szczęście w nieszczęściu jest takie, że nie uszkodziłem nic w silniku ani zawieszeniu...
Lampy zbite, grill do wymiany, do klepania przody błotników, pas też trochę oberwał no i oczywiście pomalowanie wszystkiego.

Zdjęcie po dzwonie:


No i po pierwszym dniu pracy udało się nam już w miarę zaprowadzić porządek:



Moja prośba do Was jest następująca:

Potrzebowałbym zdjęć przednich błotników spasowanych z lampami jak fabryka dała.
W miarę bliskie zdjęcia tak abym mógł się wzorować na czymś żeby to wykończyć(prawie) idealnie.
Zapewne niektórzy z Was ...
3364 1

[MK4] Obracanie się kół - auto na lewarku


Witam mam takie pytanie, czy to normalne ze po uruchomieniu silnika gdy samochod jest na lewarku koła kreca sie ze spora predkoscia a po wciśnieciu sprzegła zatrzymuja sie?
3109 3

[MK4] pochłaniacz par paliwa


witam

smierdzi mi w aucie paliwem, zadnych wycieków nie widze wiec padło podejrzenie że to pochłaniacz par paliwa ( prz przeczytaniu kilku postów na forum). Czy ktoś mógłby mi powiedziec gdzie znajduje sie pochłaniacz par paliwa w mk4. znalazłem informacje że po stronie pasażera w okolicach leflektora ale go tam nie widze, nawet nie wiem gdzie mógłby sie tam zmieścić? czy gdzies przy zderzaku czy raczej od strony silnika? może nadkole? z czym ten pochłaniacz jest połączony i którędy biegnie to połączenie
3001 1

[MK4] Problem z wycieraczkami


Witam ponownie :)

Problem z poprzedniego tematu zostal rozwiazany ( http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=60882 ).

Lecz po zamontowaniu nowego przekaznika, wywala bezpiecznik od wycieraczek :(
Bylem na szrocie i zakladalem kilka przelacznikow, w wiekszosci wycieraczki dzialaly ale nie chcialy sie zatrzymac, stawaly w bezruchu gdy naciesnelo sie przycisk od spryskiwaczy, a plyn nie lecial.

Dodam ze bezpiecznik wywala odrazu po przekreceniu kluczyka do II pozycji.

Co da sie z tym zrobic? Czy mozna to jakos zrobic tak na chama, jakis przelacznik i tyle? :)

Pozdrawiam, wojtoo :)
2836 0

[MK4] Wymiana teleskopów bagażnika


Witam wszystkich forumowiczów.
Pewnie dla wielu moje pytanie będzie śmieszne lub banalne ale pomimo tego spróbuję poradzić się Was: jak wymienić teleskopy przy klapie tylnej bagażnika? Czy wystarczy je "na siłę" wyciągnąć z przegubów i wcisnąć nowe? czy też należy poczynić jakieś dodatkowe czynności (fiesta "99 silnik 1,3)

z góry dziękuję za wszystkie konstruktywne odpowiedzi
2377 2

[MK4] Sprężyny jak rozróżnić


Witam.
Mam taki problem, pękła mi sprężyna i dziś jezdziłem po szrotach w celach poszukiwawczych lecz nie wiem jak stwierdzić czy te co mi pokazuje pan ,,Jan'' będą pasować. na moich sprężynach jest oznaczenie w 3 kolorach - niebieski, żółty czerwony, lecz w żadnym szrocie nie znalazłem sprężyn z takim oznaczeniem, jedne były bez oznaczeń a inne miały różne kolory oczywiście każde miały pasować do 1.8D ale ale oczywiście w razie czego o zwrocie niema mowy...
Stąd moje pytanie czy jest jakiś sposób na stwierdzenie czy będą pasowały ? czy szukać z takim samym oznaczeniem jak moje ?

I jeszcze jedno pytanie, czy będą pasować sprężyny z MK3 do mk4 ?
2197 0

[MK4] Problem ze światłami i odpalaniem


Witam, mam problem z moim fordem courierem fiestą 1998 r. 1.8D

Gdy przekręcam kluczyk wszystkie kontrolki świecą, ale są jakby wygaszone.
Czekam aż kontrolka świec zgaśnie całkiem i odpalam, odpala mocno i normalnie (a wygaszone kontrolki sugerują jakby aku był rozładowany...).
Po wciśnięciu hamulca silnik gaśnie...
Po dłuższym szperaniu odłączyłem tylne lampy i silnik już nie gaśnie, ale kontrolki nadal są wygaszone...
Drugi problem polega na tym że po przekręceniu kluczyka nie zawsze zapala się kontrolka świec, co za tym idzie samochodu nie da się odpalić... Po kilku próbach dopiero się zapala i kręci rozrusznik.
Jestem dopiero co po wymianie akumulatora, rozrusznika, włącznika zespolonego(na używany), alternatora, filtra paliwa, świec itd...

Proszę o szybką pomoc ;)
Pozdrawiam.
2179 1

[MK4] Wariujące obroty w 1.3ohv


Witam,
Śledzę wątki na tym forum od kiedy kupiłem swoją Fiestę i przyznam, że zgromadzona tutaj wiedza nie raz mi pomogła. Miałem nadzieję, że uporam się ze wszystkim samodzielnie ale nadszedł moment, w którym kompletnie przestałem ogarniać, a żaden z istniejących tematów nie wyczerpuje problemu. No to po kolei:

Jakieś dwa miesiące temu kupiłem mk4 1.3i (endura-e), z ładną blachą i za dobre pieniądze. Jedynym problemem były falujące obroty - postawiłem na krokowca, łyknąłem auto i... zaczęło się:

- wymiana silniczka nie dała nic.
- wymiana TPSa też nie (aczkolwiek nie żałuje bo stary aż "chrobotał" w środku i nie wracał)
- wymiana sondy lambda - bez efektu (ale też była do wymiany - po podpięciu do kompa martwa)
- przepływomierza nie wymieniałem. zdemontowałem go natomiast i wygląda w porządku - czysty, wszystkie druty całe.
- resetów kompa po ...
2059 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.