Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » mk4
Tematy oznaczone jako mk4
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK4] Pompa Lucas- zwiększenie dawki paliwa


Mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć jak się reguluje pompe wtryskową w Fiescie dieslu '94 rok na pompie Lucasa- moim skromnym zdaniem autko dostaje za mało paliwa, bo po:
-pierwsze: nawet przy ostrym przeciągnięciu nie chce puścić grama dymu (wydech jest szczelny)-a co to za diesel bez kopcenia :rotfl: :łoś:
-drugie: np. przy ruszaniu lub przy jeździe na średnio niskich obrotach auto wpada w bardzo mocne wibracje (poduszki pod silnikiem i skrzynią są OK, sprzęgło również), tak jakby dostawało za mało paliwa
-trzecie: moim zdaniem ciężko wykręca maksymalne prędkości na poszczególnych biegach

Aha filtry paliwa i powietrza są nowe i drożne więc to nie ich wina, testowane na paliwach z różnych źródeł, na każdym to samo

Gdzieś mi się obiło że robi się to jakąś śrubką,ale którą i jak mocno się nią kręci niestety nie wiem.
7213 3

[MK4] Podświetlanie pokręteł nawiewu i temperatury


Są 3 pokrętła: moc nawiewu, kierunek nawiewu i temperatura. Podświetloną mam tylko lewą połowę, czyli lewe pokrętło, środkowe już słabo, a prawe w ogóle. Pewnie przeszła jakaś żarówka. Może mi ktoś powiedzieć, jak mam to rozebrać, żeby wymienić tą żarówkę? Nie chcę tego robić "siła razy gwałt", żeby czegoś nie połamać. Gdzie co odkręcić, gdzie co podważyć i jak to wyciągnąć? Z góry dzięki.
7201 6

[MK4] Zmiana odgłosu silnika po wymianie oleju


Witam wszystkim forumowiczów:
Chciałbym zapytac czy ktoś zauwazył podobny objaw:
Tydzień temu zmieniałem olej (z 10W40 BP Visco na 10W40 Mobil 2000) wraz z filtrem i po zmianie zauważyłem, ze silnik wydaje trochę inny dźwięk niż przed wymianą - po prostu na niższych obrotach doszło jakby 'lekkie buczenie' - czy ktoś ma pomysł dlaczego się tak stało?

Pozdrawiam,
Michaell26
7159 8

[MK6] Instrukcja jak odblokować komputer pokładowy


http://www.youtube.com/watch?v=aD7iYIPobvg
7078 2

[MK4] Kontrolka akumulatora świeci na niskim zakresie obr.


Witam. Nie dawno wymieniłem akumulator. Po wymianie jak i przed świeciła kontrolka akumulatora ale mechanik przegazował auto i jeździłem przez tydzień może nawet dwa bez problemów. Dziś auto zaczęło wariować! Podczas jazdy zapala się kontrolka akumulatora! Gdy dodam gazu i wejdę na większy zakres obrotów to kontrolka gaśnie. Czasami muszę nawet gazować do 4tyś/obr aby kontrolka zgasła.

Co robić? Wina alternatora? Nie ładuje?
7027 6

[Blacharstwo] Czy ratować mk4


Rozbiłem ostatnio dość mocno fieste, do wymiany pas przedni, chłodnica, rozrusznik, lampy, zderzak, maska. Samochód w dobrym stanie blacharskim, silnik 90k przebiegu, nowy wydech, akumulator. Koszt naprawy ok 2400zł i teraz nie wiem, naprawiać czy kupować coś innego?



7027 13

[MK4] Nie chiała chłodzenie / obieg


Nie chiała chłodzenie / obieg - Ford Fiesta 96

Nie działające 2 przyciski
Witam.
W mojej fieście nie działają 2 przycisku na PANELU STEROWANIA NAWIEWAMI FORD FIESTA mk4 96-99




A mianowicie po naciśnięciu przycisku zaznaczonego strzałka koloru czerwonego w ogole nie ma reakcji, a wydaje mi się, że ten przycisk jest odpowiedzialny miedzy innymi za parowanie szyb.

Drugi problem - strzałka koloru zielonego - nie działa chłodzenie, nawet jak się ustawi na zimno cały czas leci cieple powietrze.

Moje pytanie jest takie jaka może być tego przyczyna i w jaki sposób naprawić powyższe ustarki ?

Z góry dziękuję za wypowiedzi.
7003 3

[MK4] Problem z przerywaczem pod przełącznikiem zespolonym


Witam

Mialem problem z swiatlami gdy puszczalem lewy migacz - poprostu gasly

Rozebralem przelacznik, zauwazylem niezailozowany, prawie luzny kabelek od swiatel
Poprawilem kabel, przeczyscilem reszte, zmontowalem

Po podlaczeniu wszystko smiga jak ma oprocz migaczy
Awaryjne oraz migacze nie dzialaja - zero dzwieku, zero kontrolek

Domyslam sie ze upalilem przerywacz - czy jest jakis sposob aby sprawdzic czy przerywacz jest sprawny?

Sam probowalem go pomierzyc kiedy byl podpiety do przelacznika, wyprowadzilem kabel do nozki 49 - nic nie wykazuje, to samo nozka 31

Podejzewam ze jezeli "kolyska" byla by zle ulozona to awaryjne powinny dzialac?
Wiec jest to raczej przerywacz

Czy jest jakis sposob zeby to sprawdzic?

:: Proszę pamiętać o tagowaniu tematów.
- trzeci ::
6973 4

[MK4] wymiana rozrządu i innych różności


Cześć,
zbliżam się do wymiany rozrządu. Obecnie motor ma przejechane ponad 260Kkm.
Co można wymienić przy okazji skoro będę miał wyjętą skrzynię w celu jej wymiany?
Na jakie koszty za same części powinienem się nastawiać?
Tak, głowica też będzie zdjęta- uszczelniacze zaworowe.
Robiłem wstępne rozeznanie według cen ze sklepów online, ale wyszło blisko 700zł za pasek i rolkę+uszczelki i uszczelniacze :|
6802 7

[MK4] przekaźnik przełącznika czasowego wycieraczek przód


mam standardowy przełącznik wycieraczek. przełączenie go w dół włącza wycieraczki co pewien czas. Czy jest jakiś inny na podmianę, może z innego modelu forda, który przełączał by w innym odstępie czasu?

pozdro
6791 6

[MK4] Gaśnie po przełączeniu na gaz


Tak jak w temacie; Jadę samochodem, sterownik przełącza z benzyny na gaz, zapala się zielona lampka (od gazu) i samochód gaśnie tak jakby nie było gazu a jest pełny zbiornik. Co to może być?
6733 4

[MK4] Zwarcie w instalacji


Witam,
po obfitej w opady jesieni dziś pojawił się problem, mianowicie jak włączam wycieraczki szyby przedniej (obojętnie w jakim tempie) w momencie gdy wycieraczka osiąga maksimum (jest w pozycji pionowej) zapala mi się na chwilę lampa oświetlenia wnętrza.
Owszem można wyłączyć lampkę i nie będzie to denerwować ale coś jest nie tak.

Dodatkowo nie wiem czy z tym powiązane, ale dwa dni temu po odpaleniu auta radio ( fordowski oryginalny kaseciak chyba model 1000) włączył się na maksymalna głośność na wcześniej ustaloną stację i się zawiesił. Nie mogłem go ściszyć, wyłączyć , czy zmienić stację. Pomogło wyłączenie zapłonu, czyli odcięcie prądu. Gdy zjechałem by wyjąć kostkę z zasilaniem do radia, radio się odblokowało.

Edit:

Za dnia kiedy słońce świeciło udałem się w to święto do Fiesty. pierwsze co mi rzuciło się w oczy to kabel [ + ...
6685 5

[MK4] cecha charakterystyczna niewyregulowanych zaworów


jaka jest cecha charakterystyczna zaworów nadających sie do regulacji albo źle wyregulowanych zaworów? jakies klepanie? stukanie? objaw tylko na zimnym lub też na ciepłym silniku?

pozdro :bigok:
6664 4

[MK4] Luz zaworowy - 1.4 16V


Witam

Chce wyregulować zawory (fiesta 1.25 zetec) ale nie wiem jaki ma byc luz?
Gdzie znajde jakieś dane ? może ktoś wie jaki powinien być luz?
6604 4

[MK4] Woda w gnieździe świecy


Pojawia mi się woda w gnieździe gdzie wchodzi świeca do silnika. Obok jest termostat, czyżby uszczelka pod nim poszła, może wąż?? 1.3 Endura 60 KM, dodam że ostatnio pojawiły się problemy z dławieniem i szarpaniem podczas jazdy, ale teraz jak się zrobiło ciepło to problem zanikł.
6595 6

[MK4] Problem z zegarkiem i kabelkami radia.


Witam. Mimo że jestem tu nowy to korzystałem z opcji "szukaj" jednak nic nie znalazłem, dlatego zakładam nowy temat.

Problem mam taki, przy zmianie radia ze standardowego na inne, o czym napiszę później, w którymś momencie, chociaż nie mam pewności że moje majstrowanie przy radiu to spowodowało, przestał działać zegarek, ale co dziwne, nie do końca... Ponieważ mimo iż podświetlanie zegarka działa, nie wyświetla on godziny.. w ogóle nic nie wyświetla.. nie wiecie może czym to jest spowodowane?

Oraz drugie pytanko, mianowicie: Do radia idą, między innymi, 2 przewody napięciowe jeden ze stałym napięciem do potrzymania pamięci a drugi w którym napięcie pojawia się po przekręceniu stacyjki tak? U mnie to jednak wygląda inaczej:


Wiem na pewno że niebieski kabelek to Plus po przekręceniu stacyjki, zielony po Lewej to masa. Jednak na żadnym niema napięcia ciągle.. mimo że ...
6499 10

[MK4] Montaż klimatyzacji z 1.25 do 1.3


witam !
Mam klimatyzacje z fiesty mkIV 1.25 .
Moja MKIV nie posiada klimatycji na pierwszy rzut oka z silnika 1.25 powinna pasować
Czy wiecie coś w tym temacie ?
6298 4

[MK4] Nie trzyma obrotów


Witam serdecznie. Problem dotyczy "trzymania" wolnych obrotów w czasie jazdy. Na postoju wszystko jest cacy, natomiast w ruchu, gdy wciskam sprzęgło lub dodatkowo wrzucam luz i puszczam sprzęgło, obroty spadają do 500 na minutę, a podnoszą się do jałowych dopiero po całkowitym wyhamowaniu auta. Co ciekawe, problem raz się pojawia, a raz nie. Z reguły jest to uwarunkowane już przy rozruchu, to znaczy: gdy od razu po odpaleniu problem występuje, to występuje aż do wyłączenia zapłonu i ponownego uruchomienia silnika. Dzisiaj był wyjątek bo jak wyjechałem na główną drogę i na 2 biegu doszedłem do odcięcia to problem ustąpił, co nie zmienia faktu, że coś jest nie halo. Obciążenie alternatora (ilość odbiorników elektrycznych) nie ma znaczenia. Silniczek krokowy był wymieniany nieco ponad pół roku temu. Co to może być ?
6295 11

[MK4] 1.4 16V szarpie po rozgrzaniu i zamula


Mam oto taki problem:

Jak silnik rozgrzeje się to podczas jazdy szarpie a jak chcę przyspieszyć to jest przymulony i czasem mam "zawieszkę" przy 2 tyś. obrotów a później "puszcza" i normalnie przyspiesza..

Przepływomierz jest O.K.. cewka też... krokowy również (no ale to nie ma nic do rzeczy ale piszę) po odpięciu VSS-a problem nie znika..

Czy przez nieprawidłowy reset mogą być takie objawy? (w co wątpie..) Obroty na postoju w normie.. podczas zmiany biegów również.. bike notw :kaput:
6250 4

[MK4] Za długie linki ręcznego


Cześć,
dzisiaj mechanik miał wymienić linki ręcznego w mojej fieście. Linki zamówiłem dużo wcześniej sądząc, że będzie dobra. Niestety okazało się, że są za długie o jakieś 10cm.
Czy w mk4 były różne długości linek?
6235 11

[MK4] Problem ze szwankującymi lusterkami elektrycznymi


Witam, mam problem z lusterkami elektrycznymi, mianowicie działają jak chcą.

Czasami załapują, czasami nie. Sprawdziłem i przeczyściłem tak jakby główny "mechanizm", którym się reguluje położenie lusterek, bez rezultatu, więc podejrzewam ze problem leży w zasyfionych stykach przy lusterkach i tutaj pojawia się problem, bo nie mogę się do nich dostać. Jak się dobrać tam do środka i wszystko przeczyścić ? Zdejmuje się lusterko czy demontuje się jakoś tą plastikową obudowę ?
6160 5

[MK4] Problem z hamulcem przednim


Witam
Mam problem z hamulcem w przednim lewym kole w mojej Fiescinie :(
Problem polega na tym ze po przejechaniu ok 10 km czuje ze auto jest jakby przytrzymywane a felga jest tak goraca, ze nie da sie jej dotknac. Jak kolo ostygnie to wszystko wraca na chwile do normy Sprawa ciagnie sie juz od pol roku. Mechanik wymienil tarcze i klocki, ktore sie wczesniej zuzyly. Dokonal rowniez regeneracji zaciskow polegajacej na wymianie tloka i gumowych uszczelek, wymienil tez przewody i plyn hamulcowy. Niestety nadal mam problem z tym lewym kolem a mechanik rozklada rece i mowi ze zrobil juz wszystko co mogl !!! Moze ktos z Was mial podobny przypadek i mi cos doradzi
Z gory dziekuje za wszelkie sugestie
Pozdrawiam
Tomek
6109 7

[MK4] Problem z chłodzeniem


wskazówka od temperatury bardzo szybko idzie do gory za czerwony kwadracik a silnik jest jeszcze zimny mam wymieniony czujnik temperatury ale nic nie pomoglo
6091 6

[MK4] Uszkodzony przewód


Witam.

Posiadam Forda fiestę rocznik 1997 (mk4) motor: 1.8 Diesel 75Km.

Uszkodziłem przewód w miejscu, w którym jest bezpośrednio przykręcony do pompy wspomagania. W związku z powyższym zaczął ubywać w tym miejscu płyn. Nowe przewody są bardzo drogie, doradźcie co mam zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź.
6064 4

[MK4] Różnica w sile tylnych hamulców


Witam forumowiczów:
Podczas badania diagnostycznego wykryto różnicę w hamowaniu tylnych hamulców (różnica 33% , prawy jest słabszy) i generalnie hamulce są słabe (przednie są w porządku).
Czy ktoś miał podobny problem? Jeżeli tak to będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.
6052 6

[MK4] Dane techniczne silnika 1.8D


Witam to mój pierwszy post tak, że witam wszystkich. Potrzebuje dane o silniku w fieście z lat 96-99 silnik 1.8 d bez turbo. Dane to:
-Średnica tłoka
-skok tłoka
-Pojemność komory spalania
-Kąt wyprzedzenia zapłonu (statyczny)
-Kąty otwarcia zaworu ssącego (αd, βd)
-Kąty otwarcia zaworu wydechowego (αw, βw)

Dziś spędziłem ładne parę godzin i nic nie znalazłem. Posiadam niektóre dane ale nie jestem pewnie czy są poprawne, a jak ktoś mi poda to będę mógł porównać je. Dlatego ich nie zamieszczam. Te dane potrzebne mi są do pracy do szkoły niestety nie mogę nigdzie znaleźć:(
Liczę na pomoc forumowiczów.
Z góry dziękuje Adrian
6046 4

[MK4] 1.8D wyje, piszczy, dymi - umiera?


Witam od zakupu mojej mk4 więcej czasu spędzam pod autem niż w aucie, pojawiły się problemy których nie potrafię zidentyfikować. Na niskich i średnich obrotach z pod maski wydobywa się wycie niczym dźwięk auta bez tłumika, cały wydech sprawdziłem 2 razy i jest jak nowy, rok temu był wymieniany. Na wysokich obrotach auto piszczy, tutaj typuje pompę wspomagania ale pewności nie mam, rozrząd ma przejechane 25tys km. A na jałowym jak się doda gazu to śmiało można moją fiestę wysłac na front do produkcji zasłony dymnej..
Jakieś pomysły ? notw
6037 4

[MK4] RADIO - ODCIĘTE PRZEWODY


Witam wszystkich użytkowników.
Kupiłem do swojej fiesty radio 4000 trafic, ale po wyjęciu starego moim oczom ukazały się kabelki bez oryginalnych kostek przyłączeniowych ( kostki odcięte ) I w chwili obecnej nie wiem jak prawidłowo podłączyć radio - moje dotychczasowe próby kończą sie na tym że radio gra , ale nie załącza/wyłącza sie po przekręceniu kluczyka no i rozładowywuje akumulator na postoju. Jest na pewno źle podłączone.
Czy mógłby ktoś podesłać mi opis kolejności przewodów z określeniem kolorów do podłączenia radia lub fotkę oryginalnej kostki z widocznymi przewodami tak abym mógł zidentyfikować kolory i ustawienie przewodów?
Szukałem na wielu forach ale na próżno. Sam nie mogę sobie z tym poradzić.
PROSZĘ O POMOC.
6022 8

[MK4] Amortyzator tył


witam
mam problem z tylnym zawieszeniem
zdaje sie ze czegoś brakuje w nim . jakoś guma odstaje od nadkola.
wszystko na zdjęciu .

http://img520.imageshack.us/my.php?image=1006165q.jpg

jak to wygada u Was ?
6019 5

[MK4] Moduł komfortu


Witam. Mam pytanie w związku z tym ze chce zamontować centralny zamek na pilota bo mam na kluczyk. I czy jak założę oryginalny moduł komfort to da sie go jakoś zgrać z centralką żeby domykała mi szyby?
Moduł wygląda tak :


Uploaded with ImageShack.us
5995 6

[MK4] Chłodnica i wentylator do 1.4 90 KM


Witam wszystkich! To mój pierwszy post tutaj. Dwa miesiace temu kupiłem fieste mk4 z silnikiem 1,4. Zaistniała potrzeba zakupienia do niej chłodnicy i wentylatora. Do tego modelu nie łatwo mi znaleźć odpowiednią chłodnice (Ford PA66-GF30 )i wentylator (?). Proszę o pomoc jeśli ktoś ma taką na zbyciu lub zna sklep bądź szrot Forda w Krakowie lub okolicach.
Oprócz tego poszukuje jeszcze termostatu ale to na później może.
5965 6

[MK4] Brak świateł awaryjnych


witam mam taki problem otóż brak świateł awaryjnych po lewej stronie samochodu z przodu i z tyłu kierunkowzkazy są jeszcze jedno czym się rózni mk3 rocznik 1996 od mk4 ten sam rocznik
5920 3

[MK4] 1.25 - jak poprawnie założyć pasek klinowy?


Witam, mam FOrda fiestę mk4 1.25 16v 96r. I mam taki problem żę spadł mi pasek klinowy i nie jestem pewien czy go dobrze zamontowałem. Wcześniej się nie przyglądałem . Miałyby ktoś może zdjęcie albo jakiś rysunek jak ma być ułożony pasek? Bo nie wiem z której strony mam wejść pasek na pompę(część zewnętrzna paska). Niby jeździ i wszystko działa ale tak dziwnie... i chce być pewien. Dorzucam zdj i rysunek jak zamontowałem. No chyba że jest ok?

:: 1,25 to nie to samo co 1,3 (więc poprawiłem posta)... Parzych ::
5815 3

[MK4] Wnętrze z MK5?


Witam wszystkich może już ktoś z was robił taka przekładkę i bedzie wiedział czy wnetrze z mk5 bedzie pasować do mk4? W mk4 sa takie plastiki oslaniajace wtyczke chyba do napinacza taka miedzy progiem a siedzeniem czy w m5 jest to samo? Czy rozstaw otworów do przykrecania przednich siedzen oraz mocowanie kanapy z tył jest takie same? Czy napinacze podejda od starych siedzen? Prosze o pomoc, zamieszczam w tym dziale bo nie wiem za bardzo gdzie, z góry dzieki Pozdrawiam
5678 5

[MK4] Wyciek oleju


Witam jaki może być powód wycieku oleju w tym miejscu ?

http://imageshack.us/photo/my-images/197/img0002rg.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/864/img0001tuvv.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/690/img0007hwk.jpg/

:: a wybrać model fiesty z listy przy tworzeniu tematu to nie łaska?
- bidżej ::
5638 5

[MK4] Drgania kierownicy


Otóż zauważyłem, że drga mi kierownica i nieważne, czy jadę 20, czy 100km/h, bo mniej więcej drga tak samo. Wymieniłem już łączniki stabilizatora (a nie było łatwo po 14 latach) i nadal to samo. Fiesta nie ma wspomagania i kierownica od jakiegoś czasu lekko chodzi, a nawet za lekko, bo muszę zwalniać na rondzie do 20, bo inaczej nie wyrabiam, bo ja kręce, a ona znowu swoje :P, tak jakby były luzy. I teraz co mam jeszcze w niej wymienić, krzyżak?, czy to cos poważniejszego? Dzięki za wszelakie odpowiedzi :)
5419 3

[MK4] Ciśnienie na cylindrach - 1.3 Endura


Witam.dzisiaj mechanik zmierzył mi cisnienie na cylindrach i wyszło na 1-10 na 2 -9,9 na 3 cylindrze 10,1 i na 4-11,8.moja pytanie jakie powinno byc cisnienie w tym modelu.serdecznie dziekuje za odpowiedz.pozdrawiam
5395 3

[MK4] Wzrost spalania i ubytek płynu chłodzącego


Witam

Od jakiegoś czasu (powiedzmy pół roku) trochę walczę ze znacznym wzrostem spalania i jednoczesnym ubytkiem płynu chłodzącego.

Spalanie wzrosło mi ze średniej 5,8 l/100 km do około 6,5-6,8 l/100 km. Ubytek płynu nie jest znaczny, ostatnio jak dolewałem to weszło może trochę ponad pół litra - max litr.
W tej chwili myślę że znowu trzeba by dolać 0,5 l.

Szukając wycieków płynu niczego nie stwierdziłem, ani przy pompie "wody" ani przy chłodnicy, przy zbiorniczku też sucho. Węże też suche.

Idąc za radą mechanika, że może być jakiś mikro wyciek którego nie zobaczę, zastosowałem sodek do uszczelniania takowych nieszczelności - wg mnie bez rezultatu.

W zbiorniczku wyrównawczym płyn jest normalnego koloru, bez śladów oleju. Na korku oleju też nie widać śladów "majonezu", w oleju też nie stwierdziłem płynu, olej normalnej konsystencji i ...
5287 2

[MK4] Zamarznięta odma i perypetie z nią związane...


Witam

W mojej Fieście znajduje się 60 konna stajnia o pojemności 1.8 występująca pod szyldem ENDURA DE

Pewnego razu zamarznięta odma sprawiła że auto wypluło mi dość sporą ilość oleju przez bagnet...
Po rozmrożeniu wszystko wróciło do normy jednak olej dalej wydostaje się przez bagnet.
Tym razem w minimalnych ilościach.

Olej jest już po przebiegu i na dniach chciałem go wymienić jednak teraz się zastanawiam czy to wypluwanie oleju ustąpi po odwilży a jeżeli nie to dumam gdzie mogło się zatkać...
Głupio było by potem spuszczać nowy olej.

Czy tylko mnie trapią takie rzeczy zimą?? Można sobie z tym jakoś poradzić bo ja sam mam poważnie mieszane uczucia..
Nie wiem jak to ugryźć a auto w ciągłej eksploatacji...

Proszę o jakieś sugestie
pozdrawiam
Czarek
5200 2

[MK3] Lusterka MK3.5


Mam pytanie czy lusterka w mk3.5 są takie same jak w mk4 ?
bo ja w swoim mam chyba takie:
http://allegro.pl/fiesta-mk3-lusterka-lakierowane-okazja-i1345573439.html

a nie takie typowe jak mk3 te prostokątne.

więc te co podalem w aukcji to są od mk3,5 i czy są takie same jak w mk4?
5182 7

[MK4] żarówki tablicy rejestracyjnej


Witam!

wie ktoś może jak wyglądają żarówki tablicy rejestracyjnej??? ponieważ w mojej fiescie nie ma żadnej wiec nie wiem jak ona wygląda, możne ktoś podesłać foto?
5113 3

[MK4] Sprzegło do 1.3 - dobór


Mam pytanie na temat sprzęgła do Ford Fiesta mk4 1,3 1996 5 drzwi, silnik endura
czy będzie do niego pasowało z takiej fiesty: FORD FIESTA mk4 1.25 16V ZETEC ROCZNIK 1996 - 1999
Bo w sklepie nie potrafią mi odpowiedzieć a jeden mechanik twierdzi, że tak a inny znowu że nie. Jeżeli ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi będę bardzo wdzięczna.
5053 2

[MK4] Nierównomierna praca silnika 1.25 16V


Witam "Fiestomaniaków"
mam od niedawna fiestę mk4 1,25 16v ghia i ostatnio jak się okazało psełdo mechanik zrobił mi rozrząd przytym coś uszkodził że trzeba było ustawiać luzy zaworowe (nie mam pojęcia co to jest) wkręcił też jedną nową świecę.
Od pwenego czasu zauważyłem że gdy np. rano odpalam fiestę to silnik nierówno pracuje wskazówka obrotomierza skaka pomiędzy 900 Bardzo mnie to niepokoji bo gdy go kupiłem tak nie było.
Nie wiem co mam teraz robić słyszałem że mam wymienić swiece, filtr paliwa
a może to jest usterka po psełdo mechaniku <???>
PROSZE O POMOC
Z GÓRY WIELKIE DZĘKI.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH <oki>
5047 8

[MK4] szczęki hamulcowe do MK4


witam
na stronie http://ford.sklep.pl/ są szczęki do bębnów 7 i 8"
jakie mam kupić? czy 8" są do większych kół albo jak?
czy lepiej kupić Motorcrafty albo mogą być zwykłe np. LPR ?

dzięki i pozdro :bigok:
5020 2

[MK4] Falowanie obrotów, szarpanie - nieszczelna pompa hamul


Witam, chciałem napisać o przypadku jaki trafił się w moim samochodzie. Może dla kogoś będzie to przydatne. Jeżdżę Fiestą 1,25 75KM mk4.
Jakiś czas temu samochód zaczął się dusić, na zimnym silniku miałem duże problemy nawet z wyjazdem z garażu. Na "luzie" obroty ciągle falowały a w trakcie jazdy ze stałą prędkością często nagle tracił moc, dusił się, przestawał przyspieszać a po chwili znowu wszystko wracało do normy.
Zacząłem szukać podobnych przypadków m. in. tutaj na forum i w wielu z nich przyczyną był silniczek krokowy, czujnik położenia przepustnicy. Nie byłem w stanie sam tego wymienić (jeżeli nie jestem pewien że umiem coś zrobić wolę oddać w sprawdzone źródło bo pewnie narobię jeszcze większych szkód :) Mechanik polecił podpiąć najpierw auto pod komputer a w moim mieście jest tylko jeden taki przyzwoity. Pojechałem, podpięli, wykazało błąd, wymienili część i co najlepsze - nie pomogło ;-| Wymieniali w ten ...
5017 2

[MK4] Cieknie olej


Z silnika cieknie olej. Tylko podczas pracy, chwila na wyłączonym silniku i przestaje. Przetarłem do sucha uruchomiłem silnik i zauważyłem, że wyciek jest powyżej filtra. Podejrzewam, że to czujnik ciśnienia oleju (ale nie jestem pewien, czy to co widziałem to właśnie ten cco). Odchodzi od niego jeden kabelek. Niestety nie zrobiłem fotki. Mam więc pytania:

1: Czy po tych objawach co pisałem oprócz cco coś jeszcze może być powodem?

2: Czy do wymiany cco trzeba spuszczać olej?
5008 2

[MK4] Kolektor ssący


witam na fotce zaznaczyłem dwa wężyki które łączą sie z trzecim takim grubszym a on dochodzi do silnika i wokół niego gromadzi się chyba olej albo benzyna z olejem . Do czego służy ten węzyk.raczej tak nie powinno być ?? :)


http://img594.imageshack.us/i/kolektor.jpg/

[ Dodano: Pon Lut 14, 2011 21:17 ]
A i jeszcze jedno czy pod kolektor ssący uszczelka jest oryginalnie bo widze że u mnie ktoś na silikon go wstawił?
4987 3

[MK4] Którędy najlepiej wykręcić filtr oleju


Mam zamiar samodzielnie wymienić olej w moim endura e i tak zaglądam pod maski i nie bardzo wiem którędy najlepiej wykręcić filtr oleju z góry czy z dołu. Nie mam kanału więc z dołu lewarek i nurek pod auto. Może ktoś ma doświadczenia?
4978 2

[MK3] Hamulce


Czy ktoś może wie, czy podejdą szczęki hamulcowe razem z samoregulatorami od mk4 do mk3? Oczywiście chodzi o zwykłe bębny 180 mm. Na pierwszy rzut oka wygladają podobnie.
4936 4

[MK4] Luz na górnym mocowania amortyzatora.


Witam mam pytanie za 100 punktów. czy to tak ma być czy szykuje mi sie wymiana amortyzatora wraz ze sprężyną
4915 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.