Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » mk4
Tematy oznaczone jako mk4
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK4] Bieg wsteczny wyskakuje


hejka, jaka moze byc przyczyna tego, że czasami bieg wsteczny wyskakuje? przy szybkich manewrach czasami jest to uciazliwe niestety, zwlaszcza jak za Toba na ulicy trabia :P
pozdrawiam
11353 4

[MK4] wymiana sprzęgła, niedziałający prędkościomierz


Witam,

Wczoraj spotkałem się z takim problemem. Wymieniałem sprzęgło. Po wymianie od razu zauważyłem, że wrzucenie wstecznego jest bardzo trudno (bardziej kopanie nogą by tu było adekwatne, niż ruch ręką). W czasie jazdy okazało się również, że piątka też się wrzuca gorzej niż pozostałe biegi. Co więcej, przejechałem ok. 400 km i przestał działać prędkościomierz. Dokładnie z prędkościomierzem samochód nie podejmuje wolnych obrotów np. w sytuacji kiedy hamuję na biegu do niskich obrotów i później wciskam sprzęgło do redukcji. W czasie zmiany biegów w górę jest ok. Moja obserwacja, to gaśnięcie przy wciśnięciu sprzęgła na niskich obrotach.
Czy problemu z wrzucaniem niektórych biegów mogą być związane ze złym wyregulowaniem drążka w skrzyni biegów? Czy niedziałający prędkościomierz może być związany z wymianą sprzęgła? Chciałem iść do mechanika, który mi zrobił tą wymianę i to zareklamować, ale za mało się znam, żeby mu coś wyrzucić.

...
11311 9
11310 0

[MK4] Brak mocy, szarpie


Witam serdecznie :)


Mam problem ze swoim fiestolotem i nie mam bladego pojęcia na czym ten problem polega ani jak się za niego zabrac. Opiszę więc co się dzieje z moim transformersem :) Około dwa miesiące temu jadę sobie radośnie aż tu nagle przy 50km/h i bodajże 4 biegu ziuuuuuu spadek mocy...auto zaczyna skakac jak na pierwszej jeździe podczas kursu na prawko :) mocy zero, wciskałem pedał gazu do dechy to szarpał, skakał ledwo jechał dokulałem się jakimś cudem do domu. Autko postało 2 może 3 dni pod blokiem wskoczyłęm do niego i elegancko poszło jak przecinak :)
Dziś zajeżdżam na tanksztele zalałem bak na maxa i kaplica...ledwo ruszyłem. Znów zbiera się jak muł,mocy zero, pedał w podłodze a auto ledwo się turla. Przy 20km/h muszę wrzucac 3 przy 30-40km/h muszę wrzucac 4 w przeciwnym razie tak szarpie i kopie jak koń ...
11215 6

[MK4] Sensor airbag - umiejscowienie


witam mam problem gdzie znajduje sie sensor od poduszek mk4 rok 98
11197 13

[MK4] Słabnie, gaśnie podczas jazdy. - Odświeżenie tematu


Pierwsze się przywitam!

Mam problem z autkiem mojego taty. Sam nim nie jeżdżę i nie znam jego dolegliwości osobiście, a z opowiadania. Staram się mu pomóc. Szukałem trochę na forum, ale na coś takiego konkretnie nie wpadłem, a może po prostu nie potrafiłem odnaleźć.
Problem uwidacznia się tylko w czasie jazdy. Bez widocznej przyczyny nagle zaczyna słabnąć i zaczyna nim rzucać. Kilka razy nawet zgasł. Po odstaniu pali normalnie i chwilę jedzie bez problemu (ta chwila to od kilku kilometrów do kilku dni). Był już u mechanika i wymieniono świece, przewody wysokiego napięcia. Okazało się, że brał lewe powietrze - usterka wyeliminowana. Była również regulacja zaworów. Elektryk z kolei sprawdzał wszystko co możliwe i stwierdził, że jest jak w książce napisali. Problem nadal występuje tak jak i przed naprawami. Dla mnie to może być coś z pompą paliwa, lub filtrami, ale mechanik ponoć tak nie ...
11089 11

[MK4] Nie odpala


Witam

Jestem tutaj nowy

fiesta z 96' mk4 1.8D
kupiłem swoją fiestę po tym jak moja żona skasowała moje auto - miało to być na 3-4 miechy a tutaj już mam ją od marca - byłem nawet zadowolony do ostatnich przygód.
Podczas kupowania - facet powiedział ze jak postoi parę dni to ciężko pali - ale była wiosna i się tym nie przejmowałem
W sierpniu musiałem wymienić alternator bo stary się rozwalił (dosłownie mechanik wyjął go w 3 częściach ) i założyłem kupiony na szrocie - ale prawie nowy jak sam stwierdził + wymiana paska i rolki prowadzącej
Na początku listopada przestał odpalać - kręcił jak salony ale nie palił - sprawdziłem świece - 2 spalone - wymiana wszystkich na nowe orginalne. Po 2 tygodniach ponownie nie odpalił - ale wyglądało jak by padł akumulator ...
11044 14

[MK4] Problem ze sprzęgłem


Witam i pozdrawiam.

Kiedyś udzielałem się na forum jak miałem Fieste MK3. Niedawno kupiłem dla żony Fieste mk4 1.25 z 1996. Ale niestety jest problem. Pedał sprzęgła bierze dosyć wysoko, przy nieumiejętnym operowaniu sprzęgłem autem trzęsie, jak delikatnie puszcza się pedał to słychać wycie sprzęgła. Dodatkowo przy puszczonym pedale strasznie hałasuje, jak się wciśnie to jest cisza. Szukałem na forum jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Proszę o pomoc bo to pierwsze auto żony a boi się nim jechać.

Dziękuje.
10936 16

[MK4] Nie odpala, rozrusznik ?


Witam

Ostatnio powrócił problem z odpalaniem mojej fiesty mk4. Mianowicie po postoju ( może być nawet 30 minutowy ) przy probie odpalenia kontrolki się zapalają ale oprócz tego żadnej reakcji ze strony silnika. Czasami po paru próbach rozrusznik zakręci a czasami trza pchać ?
Dodam że akumulator jest OK, i temp. powietrza też nie ma tu większego znaczenia bo działo się to również w lecie.
Niestety mechanik nie był w stanie powiedzieć mi co może być nie tak w związku z tym piszę do Was, może ktoś miał podobny problem.

Oczywiście żeby nie było za łatwo problem występuje losowo, i nie znam dnia ani godziny...

Paweł
10900 12

[MK4] Znów problem z sprzęgłem


Witam.
Słuchajcie mam problem z sprzęgłem.
Od 3 dni (gdy są te mrozy) jak zapale auto to nie da się wrzucić biegu. Jak trochę pochodzi(z dosłownie minute dwie) staje się to już możliwe, ale auto zaczyna ciągnąc gdy popuszczę 0,5 cm pedał sprzęgła(czyli przy samej podłodze).Jak już się bardziej nagrzeje wszystko wraca do normy(bierze jak zawsze gdzieś w połowie)
Co może być tego przyczyną?
Macie jakieś propozycje co sprawdzić?
Ps. sprzęgło wymieniane ok 10 tyś temu(nie katowane itd), płyn hamulcowy na max i brak ubytków.
10837 13

[MK4] wyciek oleju


Witam
Mam problem ze swoją fiestką, otóż pewnego dnia zauważyłem slady oleju na asfalcie. Zaglądam pod auto i widzę tam taki widok:




Posprawdzałem wszystko, uszczelki ok. uszczelniacze na przegubach też. Co może być przyczyną takiego wycieku?
Pogrzebałem na forum ale nic nie znalazłem co by odpowiadało na moje pytanie.
Aha zauważyłem też słaby dym po wyjęciu korku od wlewu oleju.
Przed tą sytuacją, olej nie znikał, płyn chłodniczy też nie.
10834 12

[MK4] Kontrolka bagażnika


Witam. Mam pytanie odnośnie kontrolki niedomkniętego bagażnika. Posiadam fieste mk4 , bez alarmu , z centralem i elektrycznymi szybami.

Mianowicie czy da się coś takiego dorobić? Jeśli to jest w miarę proste i nie jest bardzo drogie to prosił bym o instrukcję co i jak. Na desce jest kontrolka niedomkniętych drzwi ale z tego co wyczytałem na tym forum to w wersji bez fabrycznego alarmu nie ma czujników w drzwiach. Jak by nie było bardzo problematyczne i kosztowne to też bym chciał dorobić, a jeśli się nie da to pod nią podpiąć tylko bagażnik. Chciał bym to zrobić przy okazji sprawdzenia kontrolki od paliwa która nie świeci.

Kolejna sprawą która mnie zastanawia są jakieś żółte kable co idą do zamków pasów. Czy to jakieś czujniki? Jeśli tak to dlaczego nie ma kontrolki na desce ?

Pozdrawiam
10774 18

[MK4] Uszkodzona automatyczna skrzynia biegów w 1.25 16V


Witam na wstępie wszystkich klubowiczów :)

nabyłem autko jak w temacie za śmieszne pieniądze. Samochód bezwypadkowy ,ładny ,czyściutki ,zadbany , oryginalne 110 tys km . ma tylko jeden feler - przyczynę dla której poprzedni właściciel je prawie darmo oddał - nie do końca sprawną automatyczną skrzynię biegów . Jak mi sam relacjonował skrzynia przestała działać po długiej trasie (Niemcy-Polska) dosłownie kilka km przed celem , ale zalał olej ATFII i dojechał pod dom . Rano auto już nie chciało ruszyć z miejsca , jednakże wystarczyło dolać litr oleju i znów można było pare km przejechać . Działa tak do tej pory . Auto wstawiłem do suchego garażu ( po zalaniu olejem samo wjechało dosłownie 500 m ) rano już nie rusza - poziom oleju skrzyni na bagnecie - zero . Garaż suchutki brak śladów jakichkolwiek wycieków . Co się może dziać z olejem ? Czy ktoś ...
10771 11

[MK4] Świecą sie kierunki i wariuje centralny.


Prosze o pomoc,auto zony.Jadac w deszczu w pewnym momencie zapalily sie na stale kierunki i wariuje centralny.Zeby zamknac auto musialem odlaczyc akumulator.Mozecie mi cos podpowiedziec bo ja jestem laikiem.Z gory wielkie dzieki za pomoc
10741 16

[MK4] budowa przepływomierza


Witam szystkich.
Mam mały problem z obrotami w mojej fifi, na zimnym silniku jest ok natomiast po rozgrzaniu gasnie chociaz nie zawsze jak zchodzi z wysokich obrotow. po czyszczeniu przepustnicy, krokowego i przeplywki to samo :głowąwmur: moje pytanko czy w przepływomierzy te 4 druciki sa ze sobą połaczone 1-2, 3-4 bo na dwoch znajduja sie jeszcze cieńsze druciki z jakimiś kondensatorkami ale nie sa połączone z drutami na przeciwko nich. Bede wdzieczny za podpowiedz albo jakas fotke sprawnego przepływomierza.
10738 13

[MK4] Akumulator - rozładowuje się


Witam mam mały problemik... Niewiadomo z jakich przyczyn ale akumlator sie rozladowywuje... Auto bylo dzisiaj sprawdzane napiecie na akumulatorze jest bardzo dobre (akumulator jest 7 miesieczny z centry) wiec i on jest tez sprawny w 100 %. Poboru pradu rowiez nie ma i tez bylo to dzisiaj sprawdzane, a co do ladnowania to jest one bardzo dobre czyli alternator jest sprawny... a mimo wykluczenia tych usterek musze ladowac go co jakies 4 dni a dzieje sie mi to od jakis 3 tyg (wczesniej nigdy sie to nie zdazalo) kompletnie nie wiem o co w tym chodzi.... Moze wiecie o co w tym chodzi?? Co sie dzieje?? Co jej dolega?? :D
10732 11

[MK4] Kontrolka otwartych drzwi, nie swieci.


Witam,

Mam na desce kontrolkę otwartych drzwi, niestety ciemna... czujki w drzwiach to te co od światełka w środku? jak tak to chodzą, żarówka dobra a kontrolka nie działa... Jakieś pomysły?
10522 11

[MK4] Regulacja luzów zaworowych z-etec 1.25 16v


Witam! W niedługim czasie chciałbym zabrać sie za regulację luzów zaworowych w mojej fieście mk4 1998 1.25 16v. Mam więc do was pytanie koledzy. Czy ktoś z was już robił takie rzeczy? Macie jakieś ogólne porady jak to zrobić? Może potrzebne są jakieś specjalne narzędzia? Z teorii wiem jak to zrobić, tylko problem bede miał chyba z wyjęciem płytek regulacyjnych. Jeżeli macie jakieś rady to piszcie.
Z góry dzięki.
10111 10

[MK4] Alternator - ładowanie


Wczoraj meczyłem sie troche z altkiem, taka mała kontrola stanu. Po złożaniu wszystkiego do kupy sprawdziłem ladowanie: 14,1V(tylko radio na czuwaniu) lecz spada do 13,4 po włączeniu długich świateł, wentylatora, ogrzewania szyby i przeziw mgielnych, dodam jeszcze ze zarówki h7 i h1 są 100/90W a pomiar na wolnych obrotach był robiony . Co sadzicie o takim ładowaniu??? <???>
10090 15

[MK4] Automat CTX


Witam
Mam taki problem z samochodzikiem żony. Przy przełączaniu na D bardzo często gaśnie niezależnie od tego czy jest zimna czy rozgrzana. Przy włączaniu wstecznego nie gaśnie w ogóle. Od czego to jest zależne olej sprawdzony, obroty równiutkie nie szarpie.Czy to jest kwestia jakiejś regulacji, ponieważ przy włączeniu D strasznie się wyrywa.
Dziękuję za wszelkie porady.
Pozdrawiam...

Dodam jeszcze że jak już się ruszy to wszystko ok.
9991 9

[MK4] MK4 -pali bezpiecznik zapalniczki .....


Witam.
Jako ze potrzebuje gniazdo 12V , probowalem podlaczac navigacje , okazalo sie ze bezpiecznik spalony... Wlozylem nowy ... Po podlaczeniu bylo trzeba przytrzymac kabel od nawi zeby ladowalo , potem spod zapalniczki polecialy iskry i spalilo bezpiecznik...
Moje pytanie-gdzie szukac przyczyny?
Ja myslalem zeby jako pierwsza rzecz wymienic samo gniazdo zap. tyle ze jak to wyjac zeby tego nie polamac?

pozdro
9766 8

[MK4] 1.4 16V - duże spalanie


Witam
Mam taki problem od kliku dni moja mk4 zaczęła palić bardzo dużo palowa w pt zatankowałem do pełna do dziś zrobiłem tylko 180 km a mam tylko pol baku co możne być tego przyczyna
9679 12

[Blacharstwo] Dziurawe nadkole fiesta mk4


Witam

Mam taki problem z nadkolem i chce zrobić to możliwe jak najtaniej samemu, liczę na jakieś sugestie jak najlepiej się za to zabrać. Ewentualnie za ile zrobiłbym to u jakiegoś blacharza.
Jeszcze jedno pytanie czy takie cos dyskwalifikuje auto z pomyślnego przejścia przeglądu który mu się zbliża?


Z góry dzięki za pomoc, jeśli coś jest źle to przepraszam, ale to mój pierwszy wpis na forum :ups:
9604 4

[MK4] Pompa sprzęgła/sprzęgło


Witam zaczęło sie 2 tyg temu wracając z Warszawy, pedał sprzęgła zostawał w połowie swojego położenia. Dojeżdżając do domu (15km) pedał już w ogóle nie odbijał. Pojechałem do pierwszego mechanika (niestety mój sprawdzony z przyczyn zdrowotnych sie zawinął). Diagnoza padnięta pompa sprzęgła. Wymienił ją po jakimś czasie. Ostatnio ruszając zauważyłem kałuże pod samochodem, lampa sie zapaliła od hamulców!!! Dolałem płynu i ciągle wycieka. Pojechałem znowu do tego magika i mi mówi że jak jest wyciek między skrzynią a silnikiem to na pewno wysprzęglik albo skrzynie trzeba wymienić bo teraz cylinderek dalej sie wysuwa i wycieka płyn. Krzyknął mi że koszt będzie ok 2 tyś.
Czy aby na pewno aż tak może to być kosztowne i tak sie zepsuć z dnia na dzień?
9319 8

[MK4] Dodatkowa lampka wewnętrzna


Czy jest możliwość zamontowania dodatkowej lampki wew. chodzi mi o taką co jest przy lusterku tyle że na środku podsufitki.Wersja fify 3 drzwiowa
9145 15

[MK4] Rozrząd w 1.3 - pasek czy łańcuch


Witam. Czy wszystkie rodzaje silników 1,3 mają pasek rozrządu czy któryś ma łańcuszek ? 97 r dokładnie chodzi o Curiera
9142 5

[MK4] Wysokie obroty


Witam
Fiesta 97r., silnik 1.3 Endura 60KM.
Silnik długo schodzi z obrotów przy wrzuceniu na luz lub zdjęciu nogi z gazu.
"Mechanik" odłączył jakąś kostkę i na jakiś czas pomogło ale auto gasło (nie zawsze) przy włączonej klimatyzacji.
Wiem, że na forum jest sporo postów z tym problemem i jego rozwiązaniem.
Niestety nie mam czasu i możliwości aby samemu to zrobić.
Czy ktoś z okolic Zielonej Góry miał taki problem i potrafi sprawdzić, naprawić lub polecić dobrego mechanika celem usunięcia usterki?
Obiecane zdjęcie odpiętej/rozłączonej kostki.


Uploaded with ImageShack.us
9100 6

[MK4] czarna skrzynka, pochłaniacz par paliwa


Witam, potrzebuje małej pomocy. MIanowicie, postanowiłem wymienic filtr paliwa w mojej fifi 1.3 benzynka, wszedłem pod samochod znalezłem czarna skrzynke koło baku i ja wykręciłem gdyż byłem przekonany że to filtr paliwa ale niestety teraz nie jestem tego pewien. Na fotkach to ustrojstwo co to moze byc jeśli nie jest to filtr paliwa?


http://img819.imageshack.us/i/zdjcie0005f.jpg
http://img819.imageshack.us/i/zdjcie0004d.jpg
9097 10

[MK4] który kabel od świateł awaryjnych


witam
mam taki problem
zakładałem dziś sterownik (bx40 z allegro)do zamka centralnego na pilota.
Do podłączenia kierunków jest jeden kabelek, który podłącza sie pod 2 kabelki od kierunkowskazów przy kierownicy. pod dwa żeby pokazywało na lewym i prawy ze auto sie zamkneło.

jak podłączyłem wg, instrukcji ten 1 kabel do tych dwóch to przy włączaniu kierunku lewy czy prawy załączają się dwa.

chciał bym podłączyć ten kabel pod kabelek od awaryjnych tylko że nie wiem który to jest kabel w tej wiązce kabli. Od kierunkowskazów jest kabelek niebieski i niebiesko czerwony.

który kabel jest od włącznika świateł awaryjnych, próbowałem podłączać do wszystkich po kolei ale żaden nie działał, bo albo załączało światła albo coś. a przełącznika nie mogłem rozebrać żeby tam podłączyć.

fotka kabli:

http://img16.imageshack.us/i/zdjcie0124d.jpg/

proszę o ...
8881 9

[MK3] Silnik 1.3 Endura z MK4 w MK3 na jednopunkcie.


Witam!!!

Jesli macie problemy z swoim silnikiem w mk3 1.1i lub 1.3i , brakiem kompresji, braniem oleju i innymi objawami zmęczonego silnika. Zastanawiacie się nad wymiana silnika na nowszy mniej zużyty. Przeważnie silniki z jedno punktowym wtryskiem paliwa 1.1i jak i 1.3i były produkowane w fiestach do 96r (mk3). Potem zastąpiono je silnikami 1.3 EFI na pełnym wtrysku.
Silnik 1.3 EFI ma inna głowice , większe kanały ssace i jest to jedyna różnica pomiędzy stara generacja a nowa generacja tego silnika. Wiec możemy kupić o wiele młodszy silnik np z 2000r i spokojnie umieścić go w swojej fieście bez oprawie jakichkolwiek przeróbek.

Dobra dość pitolenia. Przechodzimy do sedna sprawy:

-Posiadałem silnik 1.1i w swojej fieście mk3. Silnik padł (dziura w bloku).
-Wymontowałem go i porównałem z silnikiem 1.3 EFI Endura 98r:
-Większe kanały ssace ale to nie ...
8860 8

[MK4] Dym spod maski i wyciek oleju


Prosze o pomoc, dzis na parkingu kiedy chciałam ruszyc auto było juz odpalone jakis czas zaczelo mi sie dymic spod maski smierdziaiało spalenizną i kiedy wysiadłam zobaczyłam wielka plame oleju pod autem silnik zaczal pracowac nierowno kiedy kreciłam kierownicą buczało. Co to moze byc???? Kontrolki sie nie zapliły. Wiem ze musze jechac do mechanika ale chciałam sie chociaz na juz dowiedziec co sie moglo stac.
Bede zobowązana za pomoc
8683 7

[MK4] Przy hamowaniu zapala się lampka hamulców


Witam
Mam problem, otóż przy mocniejszym hamowaniu zapala się czerwona dioda ta która sygnalizuje włączanie hamulca ręcznego. Co to może oznaczać ?? Szukałem na forum ale nie znalazłem o tym nic ciekawego.
8263 10

[MK4] Cieknie woda do środka auta


Witam
Czytam te forum od dluzszego czasu, az w koncu musialem sie zalogowac bo potrzebuje pomoce. Ostatnio zauwazylem ze woda stoi pod nogami pasazera, po demontazu: fotela pasazera, prawego progu, plastikow itp. odsunieciu wykladziny i usunieciu/wycieciu czesci wygluszenia okazalo sie ze woda leci do srodka po prawej stronie pod nogami pasazera, tak jakby po nadkolu... polewajac auto woda nad kratka chwytu powietrza/filtra kabinowego woda cieknie cienkim strumieniem w srodku

rozebralem caly srodek, schowek, poduszke, srodkowa konsole itp. i probowalem wyjac deske, jednak nie dam rady, widzialem na forum i internecie zdjecia, ale zadnego opisu, czy kto wyjmowal deske w mk4 i potrafi mi podpowiedziec jak to zrobic?

tak samo z zewnatrz, nie moge wyjac obudowy filtra kabinowego, przeszkadzaja mi przewody od klimatyzacji, nie widze dziury ktoredy moze przeciekac

auto bylo bite przodem, mysle ze albo to w okolicy filtra powietrza, ...
8224 7

[mk4] Zmiana głośników


Witam jestem zielony jeżeli chodzi o elektrykę, dlatego też przychodzę tutaj by zadać parę pytań :)

Posiadam
-radio Sony Mex5100bt
-Głośniki JBL cs-5c

Czego będę potrzebował by podłączyć te głośniki do mojego radyjka?
8113 5

[MK4] Blokowanie kierownicy podczas jazdy


Dwa razy przydarzyło mi się ostatnio przyblokowanie kierownicy podczas skrętu w prawo- trwało to ułamek sekundy i puszczało, ale co się strachu najadłam to moje... Oczywiście auto stoi, bo boję się tak jeździć. Wczoraj byłam u mechanika i stwierdził, że winne jest łożysko amortyzatora- do wymiany. Przy okazji poprosiłam o zdiagnozowanie problemów ze zmianą biegów (2 i wsteczny)- okazało się że mam wybity krzyżak. Mechanik wycenił całość roboty z częściami na max. 500 zł w wariancie pesymistycznym. Byłabym wdzięczna, gdyby mi ktoś tak "na chłopski rozum" wyjaśnił, co ma łożysko amortyzatora do blokowania kierownicy i czy koszty podane przez mechanika są realistyczne.
8008 5

Bicie na kierownicy / ściąganie auta


Problem odczuwania na kierownicy drgań, które pojawiaja się w różnych okolicznościach, jest problemem złożonym.
Może mieć miejsce cały czas, przy określonych prędkościach, przy hamowaniu, auto może ściągać... Najczęściej spotykane usterki i kroki zaradcze:

Kierownica trzepie cały czas, niezależnie od prędkości

Możliwe przyczyny:
- skrzywiona felga
- rozlatująca się opona - "bąbel" z boku lub garb na czole bieżnika
- brak współosiowości koła i piasty
- słabo przykręcone koło

Usunięcie problemu:

Jeśli zamienisz przednie koła z tylnymi i problem ustanie to potwierdzisz kwestie uszkodzenia felgi lub opony. Sama kwestia ustalenia czy felga czy opona, polega na oględzinach wzrokowych - każde mechaniczne uszkodzenie obręczy felgi będzie widoczne, jedynie możesz nie zauważyć skrzywienia płaszczyzny mocowania do piasty względem obręczy. To da się ustalić albo na wyważarce w ...
7912 0

[MK4] Spuszczenie oleju z miski - help!


Witam

Panowie proszę o pomoc ponieważ walczę z tak głupia sprawa już trzy dni.Problem tkwi ,że chciałem wymienić sam olej oraz filtr w żony dieselku 1.8 D. Pełen werwy przystapiłem do pracy zaopatrzony w klucz oczkowy 13 i zanurkowałem pod auto.Z tyłu miski olejowej tak mniej więcej po środku znalazłem śrubkę . I tu już był problem - łepek śruby był tak zjechany ,że nie dało się odkręcić.Przyniosłem sobie szczypce regulowane z zatrzaskiem i znów nic .Szczypce się slizgały ,łepek śruby coraz bardziej się kruszył , a ona ani drgnęła ! Próbowałem kręcić w prawo i lewo i nic ! Próbowałem na koniec punktaczkiem,przecinakiem i młotkiem ją drgnąć i nic ! Na koniec zaświtał mi pomysł ,aby uciąć szlifierką ten łepek,a potem wysunę taka większą i grubszą podkładkę co była pod tym łebkiem i dalej będę próbował wykręcać tymi szczypcami.Jakież było moje zdziwienie jak uciąłem łepek i ...
7912 8

[MK3] /[MK4] Podnosnik szyb el.


Witam.Mam pytanie czy podnosniki el.szyb MK3 przód bedą pasowały do mk4 97rok?
7798 9

[MK4] KME Bingo strzał i po odpaleniu nie ma mocy i gaśnie


Witam, dzisiaj miałem taką nieprzyjemną sytuację... Jechałem spokojnym tempem na gazie i po przepuszczeniu Pani na pasach przy dodaniu gazu autko sobie strzeliło wyjątkowo mocno (wydawało mi się, że w komorze silnika) i od razu straciło moc, przejechałem 5m i poczułem dziwny zapach (jakby spalenizna, nie był to na pewno zapach gazu) więc zjechałem na bok. Auto zaraz zgasło i problem jest taki, że gdy odpalam na benzynie samochód ledwo chodzi, bardzo ociężale, po dodaniu gazu zaraz gaśnie i delikatnie czuć ten smród, nie wchodzi na obroty więc nie mam jak przełączyć na gaz. Wiecie co się mogło stać? Nie wiem nawet czy udać się do mechanika czy gazownika... Z pierwszym rozmawiałem ale jak usłyszał, że autko na gazie to nie ma czasu i się nie zna...
7783 6

[MK4] Brak ssania, nierówna praca silnika, inne 1.3 endura


Witam szanownych forumowiczów

bardzo proszę Was o pomoc, o radę. Kupiłem siostrze Forda Ka 1.3 endura/60km i niestety mam z nim problemy z którymi nie mogę sobie poradzić...

problem 1- rano po odpaleniu silnik nie podaje większej dawki paliwa, czyli nie ma tak zwanego ssania, przez co silnik się dławi, nierówno pracuje...na cieplym silniku jest w miarę dobrze. Jak się rozgrzeje to całkiem inne autko...

problem 2- właśnie ta nierówna praca na zimnym silniku i szarpanie i dławienie podczas jazdy na 1 i 2 biegu "do czasu aż się rozgrzeje"

problem 3- tutaj zacznę od początku...ostatnio podczas wizyty u mechanika okazało się, że jest odłączony przewód od układu odprowadzania par paliwa...mechanik podłączył go spowrotem i auto jeździło dobrze do zatankowania Kaczki do pełna....teraz kiedy auto ma podłączony ten przewód i zostało zaraz po tym zalane na full silnik ...
7783 3

[MK4] Co to za część ? - Odpowietrzenie skrzyni biegów


niewiadoma
co to za część, pod akumulatorem; coś mi się trochę zapociła...

z góry dzięki
7714 7

[MK4] Nie odpala


Witam

Problem jest taki. Moja Fiesta dosyć długo stała. Miałem do roboty wspomaganie - wymiana simmerring - ale to już inna historia. Więc musiałem wjechać na kanał. Odpalam auto, coś ruszyło i padło. :sad: Od tego czasu nie chce odpalić. Rozrusznik nie kreci, lampka od immobiliseru się nie świeci. Prąd jest. Lampki w kokpicie działają, świece grzeją. Przekręcam i nic. Akumulator nowy. Rozrusznik sprawdzany i działa. Bezpieczniki wszystkie sprawne. Co może być przyczyną?

Proszę o radę ;-(
7633 10

[MK4] kierunkowskazy świecą zamiast migać


Witam,

Mam problem jak w temacie: kierunkowskazy po włączeniu nie migają a świecą stałym światłem. Obydwa. Po włączeniu awaryjnych dzieje się to samo. Również kontrolka na tablicy rozdzielczej świeci non stop, to samo z awaryjnymi.
Jaka może być przyczyna? Stało się to w czasie jazdy, po przejechaniu przez kilka większych kałuż. Podejrzewam, że spalił się jakiś bezpiecznik, albo przekaźnik.. ale nie bardzo wiem co jest odpowiedzialne za to, aby kierunkowskazy migały, jakiś przerywacz? ale jeśli tak, to gdzie on jest? A może trzeba wymienić lub wyczyścić cały przełącznik zespolony?
Co proponujecie?
7579 7

[MK4] Poważna awaria


Witam mam dość nietypowy problem z moją fieścinką a mianowicie,

-Brak świateł mijania i drogowych, po włączeniu świecą się światła tyle i prawe postojowe
natomiast lewego brak (kierunki działają)

-po włączeniu kierunkowskazu w lewo mrygają światła awaryjne natomiast
prawy działa w porzątku

-po włączeniu światła kabiny (włącznikiem na świetle) lub jego wyłączeniu
całkowitym mrygaja światła awaryjne

nie mam pojecia czym to jest spowodowane sprawdzałem bezpieczniki żarówki
wszystko ok rozbieralem równierz cały zespół przełączników i wszystko wydaje się
ok jak wypne koś z zespołu i zepne światła na krótko to działaja mijania jak i drogowe
natomiast po włączeniu włącznikiem świecą się tylko postojówki
7459 6

Układ kierowniczy : wyciek z przekładni


Ostatnio zauważyłem wyciek na zaznaczonej strzałką gumie w mojej mk4. Zanim podskocze do mechanika chciałbym mieć jakąkolwiek orientację co do przyczyn tego wycieku, żeby mi mechanol kita nie pocisnął (i przy okazji nie skroił z siana). Wpisujcie więc Wasze przypuszczenia. Z góry wielkie dzięki -->

7448 8

[MK4] Dziwne dźwięki przy wysprzęglaniu


Witam. Parę dni temu zadeklarowałem się że spróbuję trochę podreperować naszą fieścinkę :) Nie mam zbytniego doświadczenia w mechanice samochodowej, ale spróbować zawsze warto.
Zaczęło się od małej stłuczki gdzie w fieście została zbita lampa - tak oto samochodzik stanął pod domem i czekał. Postanowiłem się nim zająć, wcześniej jeździła nim moja mama.
Jako, że akumulator leciwy, rozładował się. Poszedł pod prostownik, działa.

Zauważyłem że przy dodawaniu gazu spadają obroty - doczytałem, by przeczyścić przepływomierz, poprawiło się. Nie zlikwidowało to problemu z lekkim sporadycznym falowaniem RPMów (między 800 a 1100 na biegu jałowym/sprzęgle, aktualnie są poważniejsze usterki :P )

Mianowicie - pojawił się jakiś dziwny dźwięk jakby ścierania się ze sobą elementów. Trudno mi opisać gdzie dokładnie. Silnik oczywiście włączony, skrzynia na luzie, wciśnięte sprzęgło - wszystko gra. Puszczając sprzęgło, gdzieś w połowie, może 3/4 zaczyna się pojawiać w/w dźwięk/zgrzyt.
W ...
7444 8

[MK4] Czy ten napinacz będzie pasował do 1.25 Zetec ?


Mam problem otóż chce dokupić napinacz paska rozrządu, ponieważ chce wymienić paski: klinowy i rozrządu. Mechanik polecił mi abym wymienił także napinacz bo bez jego wymiany nie da mi gwarancji na tą wymianę. Pytanie czy ten napinacz napewno będzie pasował link

http://moto.allegro.pl/napinacz-rolka-rozrzadu-focus-fiesta-puma-fabia-i1753152678.html

Fiesta mk4 1,25 zetec rok 1997 przebieg 15600km. Proszę napisać czy owy napinacz podany w linku będzie pasował.

Za pomoc będę wdzieczny :V:
7429 9

[MK4] Fotele od Escorta 3D do Fiesty 3D


Przepraszam od razu jeżeli założyłem temat w złym dziale(proszę go o przeniesienie)

Mam pytanie czy fotele od escorta 3d 1997r będą pasować do fiesta mk4 97 r (czyli do mojej ) chodzi mi o przełożenie foteli plug and play ,dlatego że moje już się wytarły oraz mechanizm składnia foteli i szyny też są wyrobione. Wiem że fotele od pumy do fiesty pasują plug and play ale czy od escorta ??Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Mam okazję kupić takie fotele w stanie praktycznie nowe ??


Fotele od escorta do fiesty ??
7252 7

[MK4] Wzrastające obroty podczas zmiany biegów


Witam i przepraszam za wałkowanie tematu ale nie znalazłem idealnej odpowiedzi .Problem polega na wzrastajacych obrotach do 3000 obr przy zmianie biegow miał ktos cos takiego ? prosze o pomoc !! :-)

[ Dodano: Wto Mar 29, 2011 23:59 ]
wczesniej dochodziło max 1500 obr i to było chyba normalne krokowka wyczyszczona przepustnica rowniez przepływka sprawdzona

[ Dodano: Sro Mar 30, 2011 00:04 ]
pomysły mi sie skonczyły acha jakie powiny byc obroty na begu jałowym ja mam 1015 to normalne ?
7249 8

[MK3] Zawieszenie przednie z MK4 do MK3


Witam. Jestem nowy na forum i mam nadzieje że temat w dobrym dziale :)

Moje pytanie to czy da sie załozyc przednie sportowe zawieszenie(amortyzator i sprezyna) od fiesty mk4 do mk3 ?(jeśli nie to co by tam nie pasowało ). A, i przydał by sie jakis rysunkowy schemat montazu zawiesznia, przód i tył. Jaka guma, tulejka gdzie i w jakiej kolejnosci.

Z góry dzięki :)
7216 12


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.