Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » mk4
Tematy oznaczone jako mk4
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

OGRZEWANIE I NAWIEW W MK4 I MK5


:: :mod: ::
:: Pytania i wątpliwości proszę pisać w tym temacie, a nie zakładać kolejny na temat ogrzewania!!! ::

===================================================================================================================

Ogrzewanie/wentylacja w mk4/5 jest trochę inaczej zbudowana niż w mk3/2/1, a w zasadzie różni się elektronicznym sterowaniem czy chcemy mieć ciepło czy zimno. Tutaj tkwi problem większości usterek. Wszystkie opisy/dane są takie same dla wersji z i bez klimatyzacji.

Podstawowe usterki i ich przyczyny:

1. Brak lub słabe ogrzewanie::: - zapchana nagrzewnica
- zapchany/uszkodzony elektrozawór
- uszkodzona elektronika sterująca -> panel sterowania
- niedogrzany silnik -> uszkodzenie termostatu
- uszkodzona pompa wody ::
2. Leci tylko ciepłe powietrze, brak reakcji na pokrętło temperatury i klimatyzacje::: - uszkodzony/zablokowany elektrozawór
- uszkodzona elektronika sterująca -> panel sterowania ::
3. Nie działa klimatyzacja::: - brak lub za duża ilość czynnika chłodzącego w ...
270295 498

FAQ - żarówki w Fiestach


Jako że non-stop pojawiają się pytania, jakie żarówki tu, jakie tam i owam w Fieście takiej lub owakiej, pomyślałem, że warto byłoby stworzyć temat z wyszczególnieniem jakie - gdzie i podwiesić go dla potomności...

MK1
Reflektory przód - H4 lub R2 40/45W i R5W
Kierunki przód - P21W symetryczne
tylne lampy - P21W symetryczne i P21/5W
Rejestracja - T4W (metalowy zderzak)
Oświetlenie kabiny - ?
Oświetlenie bagażnika - ?

MK2
Reflektory przód - H4 i W5W
Kierunki przód - P21W symetryczne
Tylne lampy - P21W symetryczne i P21/5W
Rejestracja - ?
Oświetlenie kabiny - ?
Oświetlenie bagażnika - ?

MK3
Reflektory przód - H4 i W5W, XR2i p/mgłowe i drogowe H3, Futura p/mgłowe H3
Kierunki przód - P21W symetryczne
Kierunki bok - W5W
Tylne lampy ...
149635 99

[MK4] Remont hamulców - kilka pytań


Dzień dobry. przymierzam się od pewnego czasu do samodzielnej wymiany hamulców na tyle w Fiescie mk4 z 99r. Zaopatrzony jestem juz w bębny, szczęki, cylinderki, zestaw naprawczy, dekielki i łożyska. brakuje mi tylko tej nakrętki spod dekielka. Mam kikl pytan:
1. czy konieczna jest nowa nakrętka pod dekielkiem, czy mozna uzyc starej?
2. czy jej gwint jest prawy czy lewy, bo naczytałem się juz róznych rzeczy i jedni pisza tak inni inaczej..
3. z jaka siłą należy dokrecać te nakrętkę pod dekielkiem? i tu znowoz jedni pisza ze do oporu z siła ponad 200n a inni ze nalezy troche poluzowac. w ksiazce do mk4 pisze tak:
"Piasta koła do ramienia : 66N
Nakrętka osi koła 27N
Nakrętka kół: 85N"
jak widzimy, wedle ksiazki 3x mocniej dokrecane sa nakretki koła niż ta nakretka pod dekielkiem. a wiec?
4. hamulec awaryjny nie trzma mi ...
105973 111

BIAŁA MAŹ POD KORKIEM WLEWU OLEJU - MLEKO, MAJONEZ


Przed chwilą wziąłem Tatę, by sprawdził kilka rzeczy pod maską i otworzył korek wlewu oleju, po czym naszym oczom ukazała się jakaś dziwna biała maź zarówno na korku jak i wewnątrz wlewu(na tych ściankach wokół).
"Co to za syf?! Jaki Ty olej lejesz?!" - spytał.
Ja na to, że Mobil1 multigrade 15W40, taki jak poprzedni właściciel.
"Nie wiem, tak być nie może, coś się dzieje..." dodał.
No i właśnie, jak problem, to pierwsze co odpalam to FiestaKlubPolska.pl z nadzieją, że cosik pomożecie :) Czy to coś poważnego? Czy może jednak normalne zjawisko wskutek czegoś tam...? Czekam na Wasze opinie :piwkowanie:
PS. I taki mały OT...Czy jeśli Fiestka bierze mi oleju około 0.3l/1000km, to jest konieczna wymiana oleju np. co te 15.000km powiedzmy, skoro i tak go ubywa i muszę dolewać? :) PZDR
82801 75

[Mk4] Czyszczenie przepływomierza - poradnik


Witajcie!

Od kilku tygodni zauważyłem w moim aucie straszny spadek mocy. Auto na poszczególnych biegach osiągało maksymalne prędkości:

1- 30kmh
2- 60kmh
3- 80kmh
4- 100kmh
5- 140kmh

Podczas przyśpieszania gdy obroty wchodziły powyżej 3tyś obrotów na minutę silnik się dławił i przestawał przyśpieszać. Po postach przeczytanych na forum wywnioskowałem, że popsuł się przepływomierz. Pojechałem więc do sklepu w celu zakupu nowego - oczywiście nie kupiłem bo nie dam za część z ASO 800zł czy chociażby 360zł za marnej jakości podróbkę, którą jak to sam Pan sprzedawca nazwał - najlepiej założyć i sprzedać auto póki auto działa.

Postanowiłem naprawić przepływomierz osobiście, chociaż nasłuchałem się od znajomych, że i tak nic nie wskóram.

Materiały potrzebne do naprawy:

benzyna ekstrakcyjna - 5zł
Klucz Torx T-20 ( kupiłem komplet ...
82435 41

Akumulatory


Jako że szlag trafił mój akumulator postanowiłem poszukać coś o akumulatorkach - może komuś się przyda :)

:: KUPUJEMY AKUMULATOR ::

:: O dobór akumulatora pytamy tutaj: KLIK
::

Każdy kierowca, raz na jakiś czas, staje przed koniecznością zakupu nowego akumulatora. Dylemat polega na wyborze marki i parametrów oraz na wyborze miejsca zakupu tego urządzenia.

Jeszcze parę lat temu, kierowca stojący przed koniecznością zakupu kupował akumulator, patrząc jedynie na prawidłowość zastosowania. Dostępne były akumulatory uruchomione, suchoładowane i wykonane z surowej płyty przeznaczonej do formacji blokowej, które często kupowano na zapas. Do czasu ich zamontowania w pojeździe, akumulatory traciły ładunek, gwarancję i parametry eksploatacyjne. Dziś sytuacja wygląda inaczej. Akumulator kupuje się w dniu, w którym stary odmówił posłuszeństwa.


W sprzedaży znajdują się głównie akumulatory w formie uruchomionej. Przy kupnie, kierowcy koncentrują się na ...
79003 20

[Ogólny] FAQ - trochę o świecach i kablach WN


Jako że na dniach zmuszony jestem kupić świece do mej padaki, postanowiłem zrobić coś w rodzaju poradnika. Generalnie posiadam samochód od kilku lat i troche świeczek przwinęło sie przez moje łapki. O Briskach nie ma co gadać - sama świeca nie ma w sobie takiego pontecjału przyrostu mocy jak próbują to wcisnąć ludziom (za tajkie głupoty powinni zabijać na miejscu). Do Iskry nie mam zastrzeżeń. Champion mam mieszane uczucia. Bosh - owszem pod warunkiem o ile nie jest wyprodukowany w Polsce i przeznaczony na nasz rynek. Świece Beru - hmmm nie miałem z nimi do czynienia. Ze świec marki NGK jestem najbardziej zadowolny - oferują najlepszą moim zdaniem jakość do ceny.

Rozkodowanie świec NGK:

Wartość cieplna:

Zakres temp. pracy świec:

Tak powinna wyglądać dobra i sprawna świeca (bez względu na markę):


Materiały ...
78687 51

[MK4] Wymiana oleju w skrzyni biegów


Witam, Panowie mam pytanko ,bo nie znalazłem na forum odpowiedzi, odnosnie skrzyni biegów bo nie moge wrzucić 5 -go biegu jak sa mrozy, jakies 15km musze jechac na 4 i potem 5-ty bieg elegandzko wchodzi ,mysle ze trzeba by olej zmienić niech mi ktoś powie jak spuscic olej i gdzie jest korek wlewowy i ile litrów sie miesci w skrzyni ,a moze ktoś ma jakąś fotke byłbymm wdzieczny
Dziekuje
62335 23

[MK4] 1.3 endura-e: gaśnie po odpaleniu


witam ponownie, mój problem jest następujący:
moja mk4 1.3 endura-e zawsze po odpaleniu wchodziła przez chwilę na wyższe obroty, włączało się wspomaganie hamowania (pedał hamulca przestawał stawiać opór) itp po czym obroty wracały do normalnych. ostatnio niestety po chłodniejszych nocach auto ma kaprysy: po odpaleniu znów wchodzi na wyższe obroty, ale za chwilę one spadają i auto gaśnie (nie włącza się też np wspomaganie hamowania), po czym świeci się tylko kontrolka akumulatora. czasem ponowne odpalenie jest już normalne i silnik pracuje, czasem jednak w identyczny sposób ponownie gaśnie. dodam że sam moment uruchamiania silnika jest prawidłowy, akumulator czy rozrusznik można nie sprawiają żadnych problemów i silnik odpala się bez problemu.

czy spotkał się już ktoś z taką sytuacją albo wie co to może być?
58567 36

[MK4] Łożyska tylnych kół, problem z trwałością


Witam
Mam pewien problem z moją fofi, mianowicie przez około pół roku zajechały się 3 łożyska na tylnych kołach. Nie wiem jakiej firmy były te łożyska, jednak na pewno nie były to najtańsze. Naprawiał mi to kuzyn, mechanik z przodu łożyska mają się dobrze zrobione na prasie i nic im nie dolega. Jednak tylne znów padły. Podejrzewam że jest to spowodowane zbyt mocnym dokręceniem nakrętki piasty koła. Czytałem na forum i widzę że jedni mówią iż moment zalecany przez książkę (27Nm) jest zbyt mały. Kupię teraz prawdopodobnie łożyska SKF (chyba że inne w podobnej cenie polecacie??), nowe nakrętki samo kontrujące, jednak chcę to zrobić raz a dobrze, a by nie wymieniać znów po około 3 tys km łożysk.
Pytam się więc jak to jest z dokręcaniem tych piast tylnych kół??
Dzięki za info i pozdrawiam
50731 70

[MK5] Poradnik - elektryczne otwieranie bagażnika w mk5


Zdecydowałem się stworzyć taką instrukcję obrazkową, bo sam chciałem skorzystać z takowej z mk4, ale natknąłem się na pewne problemy techniczne po drodze. Znalazłem później to właśnie forum i stwierdziłem, że co prawda zbyt wielu ludzi z mk5 tutaj nie ma, ale nawet tym nielicznym taka fotorelacja z montażu może się przydać :) A nóż ich zachęci do małego "upgrade'u" auta :)


Większość obrazków można powiększyć klikając na nie :)


Co będzie potrzebne?
Siłownik - i tu ważne - te, reklamowane na Allegro jako 4kg nie dają rady (a ściślej: dają, ale odpowiedni ich montaż to masakra - naprawdę warto wydać kilka zł więcej, żeby nie spędzić nad tym połowy dnia)
Kupujemy więc model 6-8 kg taki jak na obrazku:





Oprócz tego przekaźnik, przycisk, kilka metrów kabla ...
47758 43

[MK4] FAQ - woda na dywaniku kierowcy, uszczelki kabli.


Problem dostawiania się wody do kabiny w mk4 jest rzeczą wręcz normalną. Głownym, choć nie jedynym sprawcą są gumowe uszczelki kabli wchodzących do kabiny :|

Aby dostać sie do tych gumowych uszczelek najlepiej jest wyjąć skrzynke bezpieczników w komorze silnika, zaczynamy:

Otwieramy maskę, odłączamy akumulator oraz zdejmujemy górna osłonę skrzynki która jest na zatrzaski oraz odpinamy kable (kostki) :


Odkręcamy trzy śrubki które ja mocują (2 x gwiazdka i 10 nasadowa):



Czas wyjąc skrzynkę. Z prawej strony trzyma ja w bolec który wchodzi w budę :



Trzeba się troszkę naszarpać, najpierw w lewo żeby wyszedł bolec a następnie lewą stronę skrzynki do góry...a tak wygląda po wyjęciu:



Po wyjęciu skrzynki jak już się dostaniemy to kabli to ...
47569 23

[MK4] Gasnie po wciśnięciu sprzęgła


Proszę o pomoc w ustaleniu co może być przyczyną.

Sytuacja:
jadę poza miastem 80, wciskam sprzęgło i po ok 2 sek silnik gaśnie ale tylko przy rozgrzanym silniku, czasami zdarza się to przy mniejszych prędkościach.

Było zrobione: wymiana filtru powietrza i paliwa, czyszczenie silniczka krokowego, regulacja zaworów, wspawane elastyczne połączenie wydechu. Jest lekko uszkodzona obudowa filtru powietrza ale po jej sklejeniu problem jest bez zmian. Po tych operacjach nic się nie zmieniało. Tylko po regulacji zaworów i wspawaniu elastycznego połączenia wydechu (co było robione za jednym zamachem) przez chwilę nie gasł.

Z góry dziekuję za odpowiedź, jeśli jest gdzieś rozwiązanie tego problemu na forum to proszę o linka, bo nie znalazłem.
41803 56

[MK4] zamknięty obieg powietrza - hałas po włączeniu zapłonu


Mam nastepujacy problem. W momencie gdy przekrecam stacyjke i chce zapalic silnik pojawia sie glosny klekot trwajacy okolo 7 sekund . W samochodzie mam przycisk odpowiedzialny za zamkniecie badz otworcie obiegu zamknietego powietrza. W przypadku gdy go naciskam klekot automatycznie zaprzestaje swojego klekotania :) . Moje pytanie brzmi w ktorym miejscu w Fiescie znajduje sie "silniczek" "przepustnica" ? odpowiedzialny za niniejszy klekot ?? I jak sie do niego dostac w przypadku gdy chcialbym go wykrecic bo nie mam pojecia jak sie do tego zabrac . A byc moze to inna przyczyna ? dziekuje za rady i sugestie . pzdr serdecznie forumowiczow.
40357 38

[MK5] Poradnik - montaż czujnika poziomu płynu spryskiwaczy


Poradnik wersja 2.0 (uwzględnia prócz mk5 także mk4 ;) )

Od razu zastrzegam (coby nie było potem lamentu i płaczu, że nie działa) - te "how to" jest przeznaczone przede wszystkim do Fiest mk5 (właściciele mk4 muszą się trochę pobawić, ale o tym za chwilę).
Warto sprawdzić bulbtestem (info tutaj) czy pali się lampka wskaźnika niskiego poziomu płynu w zbiorniczku spryskiwaczy. Od biedy można wypiąć kostkę 6-pinową (zlokalizowana przy nogach pasażera, z prawej strony za progiem, na wysokości schowka). Jeśli nic takiego się na desce nie pali, to prawdopodobnie padło podświetlenie tegoż wskaźnika (bo instalacja raczej w każdej mk5-tce być powinna).


Jeśli mowa o starszych Fiestach [mk4], w których nie ma LCD - sprawa jest ciut bardziej skomplikowana z racji braku instalacji pod czujnik. JoeMix podzielił się wiedzą co to trzeba zrobić, żeby z takiego bajeru dało się skorzystać w mk4:[br ...
40021 30

[MK4] Jak podłączyć obrotomierz


Witam
Mam fieste podłączałem obrotmierz, niestety moje autko nie miało fabrycznej instalacji pod obrotomierz, więc przejrzałem dokumentację (pomogło mi w tym wykształcenie elektryczne) i zrealizowałewm plan podłączenia obrotomierza. Działa i autko wzbogaciło się o nowy element (oraz satysfakcja, że zrobiłem sam i nie musiałem wywalać kasy na jakiegoś specjalistę), więc postanowiłem podzielić się moją wiedzą i przedstawiam krótki opis prac:

Po pierwsze do niebieskiej kostki od licznika należy doprowadzić dwa przewody pod zacisk 9 fabrycznie przychodzi przewód czarny masowy (E) należy go zmostkować z czarnym przewodem białej kostki (druga która jest podłączona do licznika - są dwa przewody czarne nie ma znaczenia do którego i tak są w dalszej części instalacji zmostkowane numery to chyba 10 i 5)

Drugi przewód fabrycznie biało-czarny podłączamy do zacisku 8 jest to przewód sygnałowy do obrotomierza (S) jego należy przeprowadzić do puszki z bezpiecznikami w komorze silnika.[br ...
38005 44

[MK4] Temperatura silnika


Witam!

Mam pytanie odnośnie prawidłowej temperatury silnika 1.3 Endura-E fiesta rok 97. Mój tata kupił ten samochód 10 lat temu (Używany 4 latek) i jeździł nim 6 lat ja nim jeżdżę 4 lata. Temperatura silnika zawsze dochodzi do początku litery N czasami w korku w upał wskazówka się wyprostuje. Czy to jest prawidłowe przy silniku Endura-E? Dodam że samochód jeździ w 100% po mieście i spalanie wychodzi ok.7 litrów a ogrzewanie włącza się po przejechaniu ok.1,5 km. Czy jest wszystko w porządku ? Pytam ponieważ moja ciotka kupiła fiestę z silnikiem 1,25 i tam temperatura dochodzi do połowy i tak zostaje.

Dodam że przez te 10lat użytkowania u mnie w rodzinie temperatura zawsze dochodziła do początku litery N a nawet lekko przed i wszystko się wydawało ok. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam!
37789 69

[MK4] Właściwa temperatura silnika i układ chłodzenia


Witam,

mam krótkie i techniczne pytanie - jaka powinna być właściwa temperatura silnika w 1.3 endura? Przy jeździe poza miastem temperatura na wskaźniku u mnie nie dochodzi do litery N na napisie NORMAL.

Nie jeździłem tym samochodem zbyt dużo więc nie wiem jaka powinna być właściwa pozycja.

Druga sprawa - w którym miejscy znajduje się termostat?
Trzecia - nie wymieniałem jeszcze płynu chłodzenia - w którym miejscu znajdę spust płynu i czy sa jakieś odpowietrzniki?

Dzięki wielkie za odpowiedź :)
35203 48

[MK4] Wysokie obroty po wciśnięciu sprzęgła


Witam

Wiem że na temat obrotów jest już sporo na forum ale nie znalazłem rady na mój problem.

Mianowicie polega on na tym, że silnik wchodzi na wysokie obroty po wciśnięciu sprzęgła w czasie jazdy, po zatrzymaniu się nawet gdy nadal jest wciśnięte sprzęgło obroty spadają.

Nie mam obrotomierza i nie wiem jaka jest wartość tych wysokich obrotów ale tak na słuch to wydaje mi się, że im dłużej trzymam wciśnięte sprzęgło w czasie jazdy tym obroty coraz bardziej rosną.

Jeśli ktoś zna przyczynę i wie ewentualnie jak to naprawić to proszę o rady.
Jeśli problem już był na forum to proszę o linka bo sam sie go nie doszukałem.
35017 52

[MK5] Kluczyk dorobienie i kodowanie.


Witam wszystkich zainteresowanych tematem.

1. Słowo wstępu
Wstawiam ten wpis gdyż sam poszukiwałem takich informacji.
Od pierwszego właściciela samochodu dostałem 2 czarne klucze z czerownym oznaczeniem transpondera i wzorzec nacięć na grocie. Po kilku latach używania samochodu bez centrala jeden kluczyk starł się do tego stopnia, że nie mogłem otwierać zamka klapy. Pozostałe zamki działały.

2. Dorabianie klucza
Są dwie opcje
* Dorobienie oryginalnego klucza z tego, co pamiętam to koszt rzędu 300 zł
* Dorobienie nieoryginalnego klucza.
Ja kupiłem na allegro 2 nieoryginalne, ale bardzo podobne od oryginalnych kluczyki z logo forda, które mają miejsce pod transponder montowany w czerwonej oprawie.
Na zdjęciu widać jak wygląda oryginalny kluczyk i wyjęty z niego transponder oraz jak wygląda kluczyk nieoryginalny, do którego bardzo prosto montuje się transponder.

Szczegółowy kosztorys u mnie ...
32488 30

[MK4] PORADNIK - jak zrobić elektrycznie otwierany bagażnik


Niedawno kupiłem sobie fiestkę mk4 no i denerwującą rzeczą było latanie i otwieranie bagażnika kluczykiem, zatem postanowiłem z tym skończyć i zrobiłem jego elektryczne otwieranie :)

Gdzieś na forum natknąłem się na jakieś tam małe porady jak to zrobić w mk4, ale ogólnie rzecz biorąc nic ciekawego :-P

No to do dzieła:
@ potrzebne pierdołki: siłownik slave z blaszką, wkrętami itd, jakaś stara bądź nowa linka stalowa z łebkiem - ja użyłem takiej od hamulca rowerowego + jakieś 15cm pancerza, ok 8m przewodu, stycznik, trochę końcówek do połączeń, izolacja i jakiś browar + trochę wolnego czasu :)

1. nie bawiłem się w przeciąganie kabelka przez uszczelki i inne ciężko dostępne miejsca, wybadałem, że mam wolne miejsce na listwie łączeniowej od klapy - w zasadzie to miejsce jest od włączania i wyłączania światła w bagażniku, ale działa to ...
32446 27

[MK4] Ogrzewanie przedniej szyby


Hey.

Mam problem.

Kiedys spalil mi sie przycisk od ogrzewania przedniej szyby (chyba zwarcie jakies i sie troszke w srodku przytopil). Wczoraj kupilem nowy, podlanczam do kostki, zapalam silnik i wlaczam szybe...zaswiecil sie przycisk na sekunde i zgasl...i juz sie nie wlancza (chyba)...jak go przytrzymam to wszystko w autku przygasa:) wiec nie probowalem dluzej go trzymac:) Mam nadzieje ze przycisk jest ok. tylko gdzies jest zwarcie...Poza tym co tym cholerstwem steruje, bo jak rozebralem ten stary przelacznik, to tam sa jakies dwie blaszki i tyle...ale przeciez cos tym steruje...bo szyba nie ogrzewa sie dopoki wlacznik jest wcisniety...(on nie pozostaje wcisniety) tylko cos tym steruje i wylacza sie po jakims czasie, albo po ponownym nacisnieciu przycisku....

Prosze o pomoc, ja kompletnie na tym sie nie znam....a za nim sam nie sprobuje, lub z kogos pomoca wolalbym nie oddawac auta do elektryka, serwisu ...
31765 28

[MK4] Wymiana zaworów / ustawianie rozrządu


Chciałem opisać wam wymianę zaworów i ustawianie rozrządu w Fieście z 1998 roku.
Wiem jak trudno jest znaleźć informacje na ten temat, ale uwierzcie mi trochę chęci i można zaoszczędzić kupę kasy.

Robię to pierwszy raz mam nadzieję że się uda, teoretycznie wiem wszystko.

Będę aktualizował posta na bieżąco.

Ford Fiesta Zetec - S 16v 1.25



:: ::

Pierwszy krok to odłączamy akumulator i odkręcamy plastik w którym był, bo będzie nam przeszkadzał.

Drugi krok odkręcamy korek z pojemnika na płyn chłodzący, zdejmujemy węża z pompy i spuszczamy płyn.
Odpinamy przewody wysokiego napięcia.
Następnie zdejmujemy pokrywę zaworów. Cztery śrubki kręcimy raczej w lewo.

:: ::
30700 51

[MK4] Wymiania/wyjęcie licznika MK4/MK5


Opis i zdjęcia pochodzą z postu kolegi maras78 ja to jedynie znalazłem i trochę ogarnąłem :)


Właśnie jestem po wymianie licznika na taki z obrotomierzem i zrobiłem małą fotorelacje może komuś się przyda.

Zaczynamy od odkręcenia osłony licznika razem 3 śrubki.

Dwie przy liczniku



I jedna obok nawiewów



Odkręcamy 4 śrubki mocujące licznik



Potem odpinamy kostki i linke licznika można odkręcić przy skrzyni wtedy licznik więcej się wysunie trzeba nacisnąć taki biały zatrzask i odciągnąć.



Wyciągamy licznik, nie jest łatwo, jest kilka sposobów:

1. Odkręcić kierownice.
2. Rozdzielić licznik na dwie części (4 zatrzaski i oddziela się czarna część z szybką)
3. Wycinamy z kokpitu ...
30310 47

[MK4] Hamulce tył


Witam
Mam prośbę poradzcie mi co mam zrobić wymieniłem tylne szczęki na nowe i hamulec nie działa jak powinien jest bardzo słaby (zarówno ręczny jak nożny), dodam że samoregulator wygląda wporządku bębny nie były przetaczane, brak mi pomysłów co to może być.
Pozdrawiam z góry dziękuję za pomoc.
29059 38

FAQ Elektroniczny licznik z MK5 w MK4


FAQ - Elektroniczny licznik z mk5 w mk4 (analogicznie w mk3)

Różnice w stosunku do licznika z mk4:
- brak linki prędkościomierza - sygnał z czujnika prędkości VSS
- odwrotne sterowanie kontrolki braku płynu do spryskiwaczy - potrzeba albo zamienić polaryzacje w czujniku przy zbiorniczku lub dołożyć inwerter stanu przy liczniku (ja tak właśnie zrobiłem)
- przesunięty zakres wskaźnika stanu paliwa - kupić czujnik z mk5 lub przerobić ten co mamy w samochodzie
inna wtyczka, mk5 - 32piny, mk4 2x12pin - ja zrobiłem przejściówki do podłączenia pod wtyki z mk4

link do angoli - przekładka do mk3,5 http://www.fiestaturbo.com/forums/post1746801/#p1746801


Rozpiska pinów z licznika z mk5:
1 - zasilanie z przed stacyjki
2 - zasilanie, stacyjka poz. 2 - zapłon
3 -
4 -
5 -
6 -
7 ...
28651 17

[MK4] Sprzęgło - ślizga się.


Witam.
Pisałem już o moim problemie z sprzęgłem parę miesięcy temu.
Do dziś tego nie zrobiłem, bo problem ustąpił.
Mianowicie ślizgało sie na wyższych biegach jak mu ostro dałem gazu przy małej prędkości(np 4-ka i 45 km/h)
Dziś znów problem sie pojawił i te same objawy.
Dałem sie przejechać autem ojcu i stwierdził, że wcześniej jak jeździł to sprzęgło było o wiele dłuższe( skok pedału).
Pomyślałem, że może na tych zębach od samo regulatora czy coś sie przestawiło, ale nie mogę tego znaleźć pod pedałem...
Czy jest możliwe że coś trzyma pedał, że nie odbija do końca i jest jakby wciśnięte?
Faktem jest to, że sprzęgło brało w połowie i od razu zaczęło brać na końcu.
Macie może jakieś pomysły, jak to sprawdzić?

:: Proszę pamiętać o tagowaniu tematów.
- trzeci ::
27742 33

[MK4] Czujnik biegu wstecznego MK4 - demontaż


Wycieka mi ojej przez czujnik cofania w mk4 i próbowałem wykręcić czujnik i uszczelnić, jednak problem polega w zdemontowaniu tego czujnika. Męcze się z tym od dłuższej chwili niechce niczego robić na siłę ale odkręciłem dwie śruby mocujące go do skrzyni, czujnik wysówa się na ok 1cm, po wrzuceniu wstecznego troszke dalej ale nie da się go sciągnąć całkowicie.
Czy jest jakaś zapadka mocująca albo coś podobnego co trzeba przestawić,
może trzeba to robić na określonym biegu czy coś podobnego?

słyszałem że jest to prosta czynność a najwidoczniej coś robię źle :(
26350 27

[MK4] Dmuchawa działa tylko na 4 biegu - rozwiązanie


Temat był wałkowany do bólu i czytałem na forum co i jak. Znalazłem przyczynę awarii. Jeden z kabelków idących do kostki pod schowkiem jest naderwany i dlatego ogrzewanie szwankuje. Mam tylko pytanie techniczne. Da się jakoś to wyciągnąć na wierzch bo odkęciłem jedną śrubkę, wyciągnąłem całe to ustrojstwo, ale nie za daleko bo cała wiązka kabli to ogranicza. No i mam problem żeby tam się dostać. Ledwo co łeb wsadziłem, palce od mrozu mi prawie poodpadały (garażu nie mam). Jakoś ten kabelek wczepiłem. Zailozowałem taśmą i działa. Ale jak cieplej się zrobi to chciałbym to porządnie zrobić. No i stąd moje pytanie. Czy da się to jakoś wyciągnąć żeby na luzie można było wymienić tą kostkę tudzież przylutować kabelek??? Pozdrawiam.
26191 20

[MK4] Gaśnie przy hamowaniu na luzie


Problem jest następujący. Po wymianie sprzęgła i przednich sprężyn, mój courier gaśnie, jak wrzucam luz z 5tki, lub 4ki. Na niższych biegach tego nie ma. Nie za każdym razem, ale średnio co 2gi - 3ci raz. Wygląda to tak: jadę na 4rce, wbijam luz, po sekundzie zapalają się czerwone diody. Wrzucenie biegu i auto jedzie dalej. Dodam, że byłem na diagnozie silnika 3 dni temu. (wtedy jeszcze nie wiedziałem o tym problemie). Wszystko w normie, brak błędów.
Instalacji nie posiadam.
Czy nieszczelny wydech może mieć na to wpływ?
25948 35

[MK4] Duże spalanie 1,3 endura 60 Km


Witam

Od niedawna jestem właścicielem fiesty 98 r. Flair 1,3 endura 60 KM z oryginalnym przebiegiem 35 Kkm (przez ostatni rok stało na parkingu). Po zakupie zatankowałem auto pod korek i do tej pory zrobiłem ok 170 Km (w miarę spokojna jazda) a wskaźnik paliwa wskazuje 1/2 baku :/. Co może być przyczyną tak dużego spalania, no chyba że wskaźnik jest walnięty ??

Mam też drugi problem - wg wskazań bagnetu oleju mam dużo powyżej max (o tyle ile zawartość pomiędzy min a max) wg instrukcji bagnet do silnika 1.3 powinien być płaski (drugi na skanie) a ja u siebie mam z zagłębieniem (pierwszy) Podpowiedzcie jakie macie u siebie bo nie wiem czy mam za dużo wlane oleju (wymieniany był przez serwis forda przed samą sprzedażą) czy zły bagnet. [img][/img]
25450 38

[MK4] Stacyjka


Witam. Jestem tutaj nowy, przeszukalem forum i nie spotkalem się z takim tematem.

Fiesta ktorą jeźdzę ma "mały" problem z stacyjką. Konkretnie nie można z niej wyjąć kluczyka. Ponieważ jak sami dobrze wiecie stacyjka ma taką "zaślepkę" która się podnosi gdy się wkłada kluczyk, w tej niestety to się nie dzieje i nie da rady włożyć kluczyka, raz jak spróbowalismy z ojcem włożyć to musieliśmy podnosić to jakimś malym kluczem plaskim aby moc włożyć kluczyk. W dwóch warsztatach powiedziano jeszcze mojemu ojcowi, że nie da się tego naprawić. Ja ostatnio będąc na przeglądzie opowiedzialem o tej stacyjce mechanikowi i też powiedział że nie da się tego zrobic. Zastanawiam się czy po prostu nie wiedzieli jak to zrobić i powiedzieli że się nie da... moi drodzy, wiecie jak rozwiązać ten problem ? moze sami się z tym spotkaliście?

a zapomnialbym, fiesta to mk4 z ...
24937 43

[MK4] Spryskiwacze - nie działają


Siemanko
Mam problem ze spryskiwaczami.Nie działa ani przód ani tył <???> centralna cisza
Wszystkie sugestie mile widziane
24406 31

[MK4] Kontrolka ciśnienie oleju, głośniejsza praca.


Witam,
Mam forda fieste z 96r z silnikiem 1.3 , 60KM
Problem wygląda następująco, głównie rano odpalając silnik długo, nawet parę minut, świeci się kontrolka oleju. Auto wtedy chodzi sporo głośniej. Po paru minutach gdy kontrolka zgaśnie silnik nagle pracuje dużo ciszej. Dodam że sprawdzane jest to na biegu jałowym.

W czym tkwi problem ?
23917 16

[MK4] Miga kontrolka poduszek powietrznych


Auto z tego co wiem nie było bite , slyszałem ze jakiś czujnik jest pod siedzeniem i wystarczy go odłączyć i podłączyć ale nie wiem czy to prawda miał ktos taki problem ? jesli tak proszę o wyjasnienie.
23824 24

[MK4] Nie odpala po przekręceniu kluczyka


witam kolejny problem z fiestą mianowicie nie odpala po przekręceniu kluczykiem zero reakcji rozrusznika kontrolki wszystkie sie zapalają pompe paliwa też słychać a rozrusznik nie kręci co może byc nie tak ???? :)
23797 25

[MK4] Fiesta Mk4 1.3 mało mocy


Witam,

Na wstępie chciałbym wszystkich miło powitać, jako że to mój pierwszy post tutaj i z góry podziękować za poradę.

Otóż jestem świeżym (od przedwczoraj) posiadaczem Fiesty mk4 1.3 z instalacją LPG. Niestety nie jestem również auto - specem, a możnaby nawet powiedzieć żem laik. Stąd z góry przepraszam jeśli moje pytanie okaże się głupawe.

Mianowicie zakupiona przeze mnie fiesta wydaje mi się trochę zbyt "mulasta" - sprzedawca twierdził, że przed sprzedażą dał ją do myjni, gdize, choć o to nie prosił - umyli również silnik:/ (Podejrzewam, że chciał ukryć jakieś wycieki czy cuś, no ale to przy okazyjnej postanowiłem wziąść na klatę) W każdym bądź razie powiedział też, że trochę słabo przez to ciągnie i że trzeba trochę pojeździć, żeby woda odparowała?? Faktycznie wydaje mi się, że z 60km powinno się dać wyciągnąć nieco więcej niż Vmax-120 i baardzo rachutyczne ...
23509 12

[MK4] Zgubiony kluczyk


Witam! Mam dwie fiesty, mk3 i mk4. Do obu (****a jego mać!!!) Zgubiłem kluczyki ( nie pytajcie o okoliczności...). W mk4 był immobiliser. I właśnie o to się martwię, bo mk3 i tak jest do robienia. Wystarczy zamówić stacyjkę czy co mam robić? Pytam orientacyjnie, bo póki co trochę wstyd mi do mechanika z tym iść.
Koszta?
22717 33

[MK4] Skok obrotów na sprzęgle, głośna praca silnika


Witam. Naczytałem się już trochę na temat wiszących obrotów podczas zmiany biegów, od trzech dni mam ten sam problem. Chciałbym go w miare możliwości rozwiązać samodzielnie. Czytałem coś o zaworze bocznikowym. Czy ten zawór to to samo co przepływomierz z teog tematu http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=40504&postdays=0&postorder=asc&start=0 ? spotkałem się juz z różnymi określeniami różnych cześci silnika i się w tym zgubiłem. Prosiłbym więc o wskazanie mi na zdjęciu zaworu bocznikowego i przepływomierza (jeżeli to dwa rózne elementy), oraz jak powinienem się do tego zabrać by naprawić usterke.



PS. czy za niski poziom oleju oraz rozregulowana instalacja gazowa mogą być również przyczynami warczenia samochodu na sprzęgle ? Warczenie to występuje u mnie tylko na gorącym silniku po przejechaniu kilkunastu kilometrów.
22438 28

[MK4] Czy da się sprawdzić pompę paliwa ?


witam serdecznie
od jakiegoś tyg mam problem z odpaleniem rano samochodu jak silnik jest ciepły to odpala od razu podczas jazdy nic się nie dzieję . podczas odpalania leci czarny dym wcześniej też leciał ale szybciej odpalał np po 8 godzinach stania nawet jak były duże mrozy odpalał za 1 razem a teraz jak jest powyżej 0 to przynajmniej 3 razy muszę kręcić. Wymieniłem filtr paliwa bo myślałem ze jakiś syf w nim był tym bardziej ze przed zima nie zmieniałem ale nic to nie dało :( na warsztacie powiedzieli że możliwe że popa siada ale nikt nawet auta nie oglądał więc moje pytanie czy da się sprawdzić pompę lub co to może być :( silnikt to 1.8 endura diesel 60 km .
22075 15

[MK4] jaki oryginalny płyn do wspomagania


Mam takie pytanko, jaki jest ori płyn do wspomagania do fiestki z 98 roku??Musze dolać płynu z uwagi na jego niski stan i nie wiem jaki dolać.
20998 22

[MK4] Zerwany łańcuch rozrządu


Witam! Troche pechowo zaczynam istnienie na forum, bo od usterki. Mianowicie coś strzeliło, a ja za bardzo nie wiem co. Mam swoje typy, ale czekam na opinie bardziej doświadczonych.

Pierwsza sprawa:
Pewnego pieknego dnia przejezdzajac przez "spowalniacz osiedlowy" stalo sie ze auto zgaslo i nie dalo sie reanimowac.. Pacjent to Fiesta mk4 '99 1.3 endura. Wedlug mojej analizy:
paliwo dostaje;
kreci kolem zamachowym;
ale nie startuje;
po zdjeciu pokrywy zaworow okazuje sie ze nie graja jak sie startuje silnik.

Rozrzad byl wymieniany ostatnio (tak na marginesie).

Druga sprawa to kontrolka cisnienia oleju mruga przy wolnych obrotach i rozgrzanym silniku. Z uwagi na fakt, ze panewki byly ostatnio wymieniane, celuje w czujnik, trafnie? jakie moga byc inne przyczyny?

Pozdrawiam i dzieki za pomoc.
20965 29

[MK4] Odcinka już przy 4.5 rpm


Witam. Obawiam się, że coś nie tak z fiestką. Przy 4,5 tys obr/min zachowuje się jakby nie dostawał już mieszanki i nie chce przyspieszać albo dzieje się to wolno. Te 4,5tys to nie za mało ? W czym może być problem ?
20407 40

[MK4] Czujnik temperatury cieczy


witam mam pytanie czy we wtyczce którą się podłącza do tego czujnika powinien byś jakić prąd bo u mnie po sprawdzeniu nie ma mam włączony zapłon nic na odpalonuym aucie też nic czy tak powinno być???poniżej daje linka gdzie ten czujniuk się znajduje taki gruby wchodzi na niego wtyczka z dwoma przewodami kosztuje koło 80 zł może ciut mniej pozucja nr 9 czy to może być przyczyną nie załączającego się wentylatora chłodnicy ???

któryś link działa

http://img39.imageshack.us/img39/3355/fiesta074.jpg
http://img96.imageshack.us/i/fiesta074.jpg/

druga sprawa mniej ważna to czujnik temp zasysanego powietrza W OBUDOWIE FILTRA POWIETRZA jak go sprawdzić czy zepsuty bo mam 2 i obojętnie którego założe to nic się nie dzieje czy ma on wpływ na ilość spalanego paliwA ??NA JEDNYM Z TYCH CZUJNIKÓW jest symbol 30 a na drugim 24 ma to jakieś znaczenie??? Pozdrawiam :)
19990 16

[MK4] Dziwne wzrastanie obrotów podczas zmieniania biegów


Witam moi drodzy
Tym razem chciałbym poruszyć temat dziwnego wg mnie wzrastania obrotów przy zmianie biegów na wyższy tj. rozpędzamy się zmieniamy bieg i pdoczas wysprzęglania obroty zamiast spdać do powiedzmy 1000 , wzrastają do 3000 i dopiero po jakimś czasie opadają.

Usterkę ta miałem już 2 lata temu ale z kolegą odkryliśmy, że kabel do silnika krokowego miał przerwę na izolacji i zapewne tam jakaś iskra musiała przeskakiwać co powodowało tą usterkę - i faktycznie przez dłuższy czas był 'spokój' aż do teraz....co to jeszcze może być? Ktoś miał coś podobnego?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Paweł
P.S. Izolacja jest nadal wporządku....
19945 26

[MK4] VSS a ABS


Czy czujnik prędkości jest w jakiś sposób zależny od czujników ABS? Komputer diagnostyczny pokazał błąd prawego przedniego czujnika ABS więc jest on do wymiany. Jednocześnie wolne obroty szleją na poziomie 4,5-5 tyś. (ale tylko podczas jazdy).Wysokie obroty nie są efektem wadliwego silniczka krokowego, bo zakładałem trzy inne i bez zmian. Wymieniałem również czujnik prędkości i nic. Natomiast kiedy wypnę go (VSS) z gniazda wszystko jest OK. Wskazywałoby to na uszkodzenie instalacji elektrycznej w obrębie VSS, albo na ścisłą zależność między tymi układami. Czy jeśli wymienię czujnik ABS zniknie również problem z wysokimi obrotami podczas jazdy czy tez nic się nie zmieni i trzeba będzie jeszcze dalej szukać przyczyny? Auto kupiłem z tą usterką więc nie wiem kiedy zaczęły się kłopoty.
19750 32

[MK4] Odpowietrzenie skrzyni korbowej


Wymyśliłem sobie, że trochę zmodyfikuje odpowietrzenie skrzyni korbowej, bo możliwe, że przez badziewny zawór odpowietrzający czasami występują podwyższone obroty. Sam zawór wykazuję brak działania, bo powinien być jednokierunkowy, a puszcza w obydwa... (tak wiem, można wymienić)

ten biały pierdolnik z krućcem to zawór odpowietrzający


dolot, pomiędzy kanałami 1-2 3-4 są króćce, które oryginalnie są podłączone do tego pierdolnika co jest na zdjęciu powyżej


tak ja to podłączyłem, krucce w kolektorze zaślepione



Teraz pytanie, czy tak może być? Góra ori była pociągnięta od krucca z dekla zaworów do puszki filtra powietrza. Odpowietrzenie skrzyni jest wysysane przez podciśnienie w kolektorze.

Jak to wygląda w innych silnikach. To co zrobiłem to dobry pomysł czy nie? Po modzie wolne obroty częściej są w okolicach 900 niż przed, trochę mało testowałem, więc ...
19267 17

[MK3] Przedładka licznika z Fiesty MK4/EscortaMK7 do Fiesty


Zamierzam wsadzić licznik z Esiego MK7, czyli jak się orientowałem taki, jak w fofi mk4.
Wiem że był już temat ale nie dogrzebałem się odpowiedzi..... (a juz zamknięty)

Chodzi o to, iż moje 3 liczniki z MK3,5 mają jedną kostkę a ten z Esioka ma 2, niby żadna filozofia :P

Mam dwie ucięte wtyczki z Escorta i teraz muszę tylko podpiąć to pod moją jedną wtyczkę w Fieście... Ma ktoś może jakiś schemat wtyczki w Fieście, albo podpinał już ktoś tak?
19186 21

[MK4] Problem z ogrzewaniem


Witam

Mam problem z ogrzewaniem a mianowicie pokretlo od powietrza [zimno-cieplo] nie dziala. <???> <???> Mam ustwione zeby lecialo zimne powietrze a z wentylatora przy wlaczonym obiegu zewnetrzym nadal leci gorace powietrze, nie ukrywam ze jest to irytujace podczas jazdy w cieple dni:P:P:P i stad moje pytanie czy przepustnica podajaca cieple badz zimne powietrze zamyka wloty elektronicznie czy jest to rozwiazanie linkowe i moze linka sie odczepila od pokretla???

Pozdrawiam Marcin
18802 22

Czy zegary z pumy pasują do fiesty?


Czy zegary białe z pumy z obrotomierzem pasują do fiesty mk IV 1.3 Endura E, a jesli nie to czy jakie kolwiek z obrotomierzem moge zamontować
18502 23


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.