Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » mk3
Tematy oznaczone jako mk3
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Osłona przegubu wewnętrznego - jak wymienić?


Witam ponownie....
Awaryjnie jadąc na odklejonych tulejach przedniego wahacza. Uszkodziłem osłonę wewnętrznego przegubu półosi (strona pasażera). Za bardzo skręciłem kołami, za dużo gazu i po tzw. zawodach.
W sumie i tak mam zamiar uzdrawiać wahacze w tym tygodniu. Więc zrobił bym dwie roboty za jednym zamachem.

1.) Czy aby wymienić tą osłonę gumową, trzeba wyjąć całkowicie półośkę z samochodu. Wiąże się to z wyciekiem oleju ze skrzyni. Czy można ją jakoś wymienić bez jej rozłączania od skrzyni? Na tej półośce jest jakiś ciężarek zamontowany. Więc przeciągnąć się raczej nie da od drugiej strony. A nie chciał bym też ruszać osłony zewnętrznej.

2.) Jak zajdzie taka potrzeba.. Jakim olejem uzupełnić skrzynkę (takim dostępnym w każdym sklepie)?

Przejrzałem prawie 150 wątków, w głowie mi się kręci. A w sumie konkretnej porady brak.
3541 3

[MK3] przednie zawieszenie w mk3 z 94r


cześć wszystkim.
Jestem nowy na forum ale już od jakiegoś czasu obserwuję forum i dopiero teraz kiedy mam wymarzoną Fiestę postanowiłem napisać o problemie..
Chodzi mi o to że strasznie mi łupie zawieszenie z przodu auta niedawno mój brat wymieniał tam wachacz z tulejami i niewile to dało ... Możecie mi pomóc? Powiedzieć jakie części potrzebuję jakich nażędzi będę potrzebował i ile kasy muszę przeznaczyć na to zawieszenie? Słyszałem opinię że części wyjdą gdzieś około 500zł ale ja wolałbym takie które są dobre i w miarę tanie ... Dla ułatwienia powiem że jestem z Gdańska to może znacie kogoś kto weźmie za to 800-900zł? (Robota plus części)
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

:: Taguj tematy, bo grozi to ostrzeżeniem... ::
3520 2

[MK3] 1.6 16V - co to jest ?


Witam.
Remontuje sobie silnik :luzik: i odkryłem takie dziwne cos: <wow> (Sory za jakość zdjęc)




wie ktoś co to jest, do czego służy i gdzie ma być przymocowane?
Krótki opis tego czegos: płytka z małym układem scalonym, z jedenj strony(tej co się świeci) jest blaszka albo cos podobnego i wydaje mi się że ta strona odpowiada ze pomiar temp i jest jakies oznaczenie: R0 3/1(lub RO 3/1) SWF. Z drugiej strony tego czegoś są przylutowane 3 przewody.
Nie mam pojęcia co mam z tym zrobić.
Pomożecie? ;-(

Jeśli pisze to w złym dziale to przepraszam ale nie byłem pewien pod ktory dział to podpiąć :-)
3481 5

Różnice pomiędzy MK3.5 a MK3


:: Topic podsumowujący różnice pomiędzy Fiestami mk3.5 a mk3 ::
Powstał przy udziale naszych użytkowników - czytaj

- klapka na wlewie paliwa (w mk3 bezpośrednio korek)
- inne lusterka (bardziej obłe niż paletki z mk3)
- inna średnica sworzni wahacza
- inna średnica amortyzatorów
- inne kierownice
- poduszki powietrzne
- tylna klapa bez przetłoczeń
- deska z wyciąganą półką lub poduszką pasażera
- inne szyny foteli
- inne przyciski otwierania bagażnika i elektrycznych szyb
- owalne boczne kierunkowskazy
- inne klamry pasów bezpieczeństwa
- plastiki na słupkach B montowane na wciski zamiast wkrętów
- wzmocnienie boczne w drzwiach
- zegary z plexi
- inny bak i pompa paliwa
- inne przeguby
- wzmocnienia dachu
- zmienione mocowanie wkładki zamka
- inna budowa osłony ...
3469 0

[MK3] Wariujący obrotomierz


Problem jak widać nagrany na filmiku. Obrotomierz wariuje im wyższe obroty silnika są i jak pedał w podłogę wciśnięty jest, jak stopniowo daję gazu to działa w miarę dobrze ale i tak jak nie powinien. Podpinałem inny licznik i znowu to samo. W czym jest problem?

3412 2

[MK3] Światło przeciwmgielne


Witam
Posiadam Fieste i od jakiegoś czasu nie działa mi światło przeciwmgielne, poświetlenie przycisku oraz żółta dioda. Lecz, gdy podłączyłem te kabel na krótko z innym źródłem zasilania niż przez włącznik żarówka zapaliła się . W czym tkwi problem?? Bezpiecznik jest sprawdzony włożony także nowy na wszelki wypadek :) Czyżby padł jakiś przekaźnik proszę o pomoc :)
Fiesta CLX 1.8 D 60 KM :) 93 :zwyciężca:
3388 2

[MK3] Ogromny łomot podczas zmiany biegów


Witam mam problem, ostatnio spotkała mnie taka sytuacja ruszałem z jedynki i potem wrzuciłem dwójkę i odrazu szarpnęło całym samochodem jakbym w dziure wjechał albo zahaczył o wystającą rzecz :( a to było wszystko na prostej drodze :) co może być przyczną? Kilka razy ta sytuacja się powtórzyła :(
3379 2

[MK3] Fiesta RS Turbo czujnik temp. powietrza


Więc po długich poszukiwaniach czujnika postanowiłem sie zapoznać bliżej z tematem. Słynny czujnik to zwykły czujnik BOSCHa o nr.0280 130 060 z redukcją. Czujnik jest dostępny w naszym kraju i to nowy. Aby pasował do fiesty trzeba mieć oryginalna redukcję gwintu którą to sobie ford zrobił.

Oryginalnie czujnik wykręcony z Fiesty RS turbo wygląda tak


a to ten sam czujnik Boscha wykręcony z fordowskiej redukcji



Mam nadzieje ze raz na zawsze przełamałem wielki mit o czujnikach z coswortha ;-) i ze temat moderator podklei dla ownerow ;-)

ten sam czujnik i innych autach

Marka Model Typ [cm3] [KM] [kw] od..do
AUDI 80 (8C, B4) 2.6 quattro 2598 150 110 1992.06
1994.12
AUDI 80 Avant (8C, B4) 2.6 quattro 2598 150 110 1992.07
1995.07
AUDI ...
3349 0

[MK3] Jaka zwrotnica do 1.8D?!


Witam. Muszę kupić gdzieś na "szrocie" zwrotnicę. Na dwóch różnych znalazłem:
* zwrotnica od diesla 1.8D ale curiera za 90zł :/
* zwrotnica od 1.3 benzynki za niecałe 70 zł do negocjacji ;]

I mam teraz pytanie. Czy owa zwrotnica (prawego kola) pasuje od 1.3 benzynki do mojej "maliny" z silnikiem 1.8D. Koleś mówił mi, że kiedyś sprzedał zwrotnice z 1.3 i kupujący zamontował ją do fiestki z silnikiem diesla 1.8 -> pasowała!

Proszę o Pomoc.
Jak porównywać zwrotnice?! różnią się wielkością i ilością ząbków?!
Jak sprawdzić czy ta od 1.3 pasuje do mojego 1.8D?!

Jakie są rozmiary i parametry tej od 1.8D?!

Pozdro notw

[ Dodano: Pon Sie 02, 2010 17:44 ]
PONAWIAM PYTANIE BO ZALEŻY MI NA CZASIE ! ! !

HELP :sad:
3340 0

[MK3] Jak pomierzyć VSS


Pytanie jak w temacie: jak pomierzyć VSS wyciągnięty z mk3 (a dokładniej z mk3.5)? które przewody, jakie wartości i czego...
3340 4

[MK3] Zawór regulacyjny prędkości obrotowej biegu jałowego


Nie mogę zlokalizować tego zaworu .
Gdzie to może być ?
Tester wyrzucił błąd 48 , a pod tym numerem kryje się tenże zawór lub jego obwód.
Wrzuciłem w szukajkę , ale chyba nie posługuję się tym należycie .

Pozdrawiam.
3301 3

[MK3] Piski i zgrzyty podczas hamowania


Witam. Od jakiegos pół roku zaczeły hałasowac w moim fiestolocie hamulce. Gdy samochod jest zimny słychac piski. Poprawia sie sytuacja wraz z wzrostem temperatur (na zewnatrz jak i auta). Na stacji diagnostycznej stwierdzono fatalny stan tarcz. Wymieniłem tarcze wraz z klockami ale piski jak byly tak dalej są. W zeszłym roku wymieniłem tylne szczeki hamulcowe. Co jeszcze moze tam halasowac? Dodatkowo jak stane na światłach i wciskam hamulec słysze takie niezaprzyjemne zgrzyty z dołu
3268 1

[MK3] Po odpaleniu pochodzi pare minut i zgasnie


Witam mam takie pytanie jak w temacie mianowicie Po odpaleniu pochodzi pare minut i zgasnie :sad: jaka moze byc przyczyna tego :sad: .Dzieki z gory,czekam na sugestie z waszej strony
3226 0

[MK3] alarm


witam
Niedawno znalazłem centralkę alarmu w swojej xr2i. Po podłączeniu wtyczki widocznej na zdjęciu centralny zamyka drzwi i nie da się otworzyć nawet od środka. Czy jest możliwość dorobienia pilota czy lepiej nie zawracać sobie tym głowy.
3220 1

[MK3] Problem z montażem radia sony z serii CDX.


witam Wszystkich!

jestem tu nowy, stosunkowo niedługo posiadam swojego fordzika.

przepraszam, że przedstawiam się w założonym temacie, ale nie orientuje się jeszcze, gdzie na forum znajduje się kącik dla nowych użytkowników.

mam pewien problem - jak wiadomo, fordy, w skutek posiadania charakterystycznych wtyczek do radia, mogą stwarzać pewne problemy montażowe, związane z tym tematem. taki problem, niestety, nie ominął i mnie.

dużo szukałem na ten temat, w internecie setkami stron wylewają się oferty dotyczące przejściówek FORD-ISO.
moje stare radio CD, soniak z serii CDX, posiada jednak inne gniazdo.

http://www.soucastky.eu/files/products/sony3000_16p.jpg

niestety, w moich poszukiwaniach nie udało mi się znaleźć przejściówki FORD-SONY.
stąd moje pytanie - czy kombinować z dwiema przejściówkami [FORD-ISO + ISO-SONY], czy może ktoś z Was miał podobny problem i rozwiązał go w lepszy sposób?
3205 2

[MK3] Wymiana tylnych hamulców - czy bedą pasować.


Witam ,mam pytanie kupiłem tylne bebny z tarczami kotwicznymi z linka od wersi pieciodrziowej odkrecone od tylnej belki czy beda pasowac do wersji trzy drzwiowej, czy bedzie cos trzeba przerabiac wersje bez abs ,obydwa hamulce o rozmiarze 180 , bardzo prosze o poradę jestem zielony w tym temacie
3187 1

[MK3] Alternator do xr2i


Witam od jakich silników pasuje alternator do xr2i 1.6 8v widziałem w escorcie taki silnik tylko ze to był chyba na gaźniku filtr miał na gorze silnika
3184 1

[MK3] Centralny zamek


Witam na wstępie proszę o przeniesienie tematu jeżeli jest w złym dziale. Chciałem zamontować centralny zamek do Fiesty i mam pytanie czy taki komplet byłby dobry? http://allegro.pl/centralny-zamek-2-drzwi-pilot-2-mastery-prezent-i1999159410.html Fiesta oczywiście 2-drzwiowa. I jak jest z montażem czy to trudno czy łatwo, co trzeba zrobić w tym kierunku. Pozdrawiam
3178 1

[MK3] Tłoczki, pompa, zapowietrzony ukłd??


Otóż mam taki problem, zacisnął mi się hamulec przedni lewy. Po podniesieniu przodu koło praktycznie wogóle się nie kręci. Odkręcałem tą śrubkę od odpowietrzania to leci płyn. Tłoczek wydaje mi się, że jest cały czas w pozycji "dociskania" ale na 100% pewien nie jestem. Piszę tutaj gdyż jak pojadę do mechanika to pewnie każe mi wszystko wymieniać. Miał ktoś taki problem???

Z góry dziękuje
3175 4

[MK3] jaka pompa hamulcowa?


witam. jestem nowy na forum. W mojej xr2i padła pompa hamulcowa i serwo. szukalem po tagach ale nic ciekawego nie znalazłem. Mam okazje kupić serwo z pompką od fiesty 1.4 z 1990 roku. moje pytanie to czy ona bedzie wystarczająco mocna do xr2i bo wiem ze były dwie srednice 19mm i 22mm. myśle ze w 1,4 zamontowali juz tą wiekszą ale niewiem na pewno. Pozdrawiam Darek
3121 1

[MK3] czy lusterko w mk3.5 el. i zwykłe jest takie samo


witam
chodzi o to czy da rade przełożyć bebechy z lustra el. do zwykłego lustra
3112 1

[MK3] Problemy z odpalaniem po wymianie rozrusznika


Podczas odpalania, zaczęło bujać cala buda, od skrzyni słychać było jak latają jakieś graty, dojechałem tak 700 metrów pod dom.Po ściągnięciu rozrusznika okazało się że bendix pękła na pół.Po wymianie rozrusznika na zregenerowany, rozrusznik się klinuje, pyka pod maska ale się nie obraca, po kilku pyknięciach jak się obróci to słychać zgrzyty dziwne.Patrzyłem pod pokrywę zaworów wałek rozrządu cały, pod pokrywą kół zębatych paski są.Co się stało?Czy to rozleciał się docisk i tak blokuje rozrusznik?! Ponadto zauważyłem że urwało dwa boczne ucha mocowania skrzyni, śruba nie jest w pełni obejmowana przez nie od góry, jednak śruby górnego mocowania blok skrzynia są całe.Gdzie leży przyczyna?
3094 2

[MK3] HCS gaśnie na LPG i benzynie


Witam,

Od wczoraj mam problem z Fiesta 1.3 1994r. Fiesta zagazowana, wczoraj gdy były śniezyce, auto w pewnym momencie samo wchodziło na wysokie obroty (wyglądało to tak, że jadąc samo dodawało gazu a kiedy wrzuciłem na luz to silnik był na bardzo wysokich obrotach). Stało się to nagle trwało może 20-30 sec, po czym auto teraz gaśnie nie zależnie czy na paliwie czy na LPG. Po uruchomieniu silnik odrazu gaśnie, ale gdy trzymam go na obrotach to działa bez problemow. Odłączyłem jakiś wężyk (odpowiedzialny pewnie za sprężanie jakiegoś powietrza tak mi się przynajmniej wydaje -zaznaczyłem dokładnie na fotce) i autko działa tylko na paliwie ale wchodzi na bardzo wysokie obroty 2-3 tys na biegu jałowym. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Wyczyściłem krokówkę i styki na CPP ale nadal to samo;/

Tutaj fotka któy wężyk odłączyłem
http://img406.imageshack.us/i/img5622edit.jpg/

...
3070 2

[MK3] linka od zamka w drzwiach


Panowie mam problem. Jeżeli jest już gdzieś to jest wyjaśnione to przepraszam, ale nie znalazłem. Otóż, mam taki problem. Muszę założyć linkę od zamka w drzwiach kierowcy. Zdjąłem boczek. Gdy kręcę kluczykiem w zamku, to widzę jak linka skacze góra-dół, ale nie wiem jak ją założyć tzn, jest tam tak ciasno, że nie wchodzą mi w szczelinkę gdzie jest ta linka nawet dwa palce. Mógł by ktoś coś poradzić ? Czy muszę odkręcać prowadnicę od szyby ?
3019 0

[MK3] Szarpanie tylko na benzynie.


jak zaczynam jechać autem (odpalam i pierwsze około 1,5km żeby rozgrzać silnik) na benzynie to auto jakoś tak lekko szarpie. Często jak odpalam chodzą jakoś nie równo te obroty i muszę trochę gazu dodawać żeby auto nie padło. Jak wyjeżdżam np z parkingu i naciskam sprzęgło jak już ruszę żeby np ze wstecznego dać na bieg 1 to nieraz mi auto zgaśnie. Co to mogą być za objawy?
3007 1

[MK3] Pytanie odnośnie ukł. chłodzenia silnika CVH 1.4


Czy ktoś z zawodowych mechaników może powiedzieć czy w fieście mk3 1.4 CVH jest korek spustowy płynu? W HCS'ach jest przy rozruszniku. W CVH jest jeden na chłodnicy, a ten drugi? Chodzi mi o spuszczenie całości płynu z bloku. Z góry dzięki!!! I kolejne pytanie wchodziło 7 litrów po spuszczeniu z całości? Ile wchodzi po spuszczeniu korkiem na chłodnicy? 4 litry?
2947 0

[MK3] Uszczelniacz


Wie ktoś z was jakie rozmiary ma uszczelniacz od pompy wspomagania fiesty 1,3 z 1995 roku?
2929 0

[MK3] choina z tylnich świateł


Witam. Mam mały problem z tylnymi światłami w swojej fieścinie ;/ autko stało półtora roku niejeżdżone i był zaczęty remont, w sumie nie było mi potrzebne bo mam swoje służbowe auto więc fiesta stała... no ale świeta sie zbiliżaja i postanowiłem skończyć...

Problem jest taki jak w opisie totalna choinka ze światłami, na początku były tylko pozycyjne i nic więcej, kierunki już naprawiłem (przekaźnik był do wymiany) ale brakuje mi przeciwmgielnych i światła cofania trochę poczytałem i jutro jeszcze sprawdzę kilka rzeczy ale najbardziej mnie dziwi taka sprawa że pozycje palą się dobrze ale kiedy włączam stop to w lewej lampie gaśnie pozycja a w prawej się stop włącza ;/ nie mam pojęcia co to może być... spotkał się ktoś z was kiedyś z czymś takim i jaka możne być tego ewentualnie przyczyna ??
2908 2

[MK3] Pozycyjne z mijania


Witam jak to jest mozliwe ze podczas wlaczania swiatel pozycyjnych mam swiatla mijania nunu . ktos mial podobny problemik prosze o odpowiedz :]
2872 1

[MK3] Nie chce odpalić


Witam Was. Mam problem z moją Fifi. Wczoraj sobie ją normalnie odpaliłem, a dziś wsiadam do samochodu i już nie chce odpalić. Akumulator sprawny, na wszelki wypadek go podładowałem.
Rozrusznik kręci, pompa paliwa też działa. Czy jest opcja że coś zamarzło? (było ponad -15C! w nocy). Dodam może jeszcze że zawsze przy odpalaniu musiałem dodawać gazu żeby załapała ale to wina krokowca. Ale to chyba nie jego wina? Bo teraz mogę mieć ciągle wciśnięty gaz i nie łapie.

O! i jeszcze czuć trochę zapach paliwa jak go próbuję odpalić.
Co może być przyczyną? Paliwo nie dochodzi do iskry?
2848 2

[MK3] Kilka problemow z 1.3 94r.


czesc mam kilka problemow

1 zapalanie - czasami szczegolnie po dluzszej jezdzie np 100 -1500 km zatrzymuje sie na stacji benzynowej gasze auto i gdy chce je zapalic za 15 min przekrecam kluczyk zapalaja sie kontrolki a rozrusznik ani drgnie cisza jak makiem zasial,
dopiero jak otworze maske poszarpie kablami , akumulatorem, postukam w rozrusznik to mu sie poprawia, co to moze byc ?

2. co zrobic by ze spryskiwaczy leciala woda od razu po wcisnieciu galki, bo teraz to sie musze ze tak powiem napompowac by pociaglo wode ?

3. czy jak rudego zamalowalem hamerajdem to cos mu to pomoze ? czy po prostu gnije sobie niewidocznei dla oka ? :-)
2824 4

[MK3] Prawe koło, dziwny stukot, bicie. Nie przegub


Siemka.

Jest problem od jakiegoś czasu słyszę głuchy stukot, bicie z prawego koła, podczas jazdy. Im szybciej tym stukot częstszy. Słychać to tak jakby był flak albo felga uszkodzona. Jednak wszystko jest sprawne - opona nowa, koło proste, zbieżność ok.
Zauważyłem jeszcze że podczas lekkiego skręcania w lewo stukot ustępuje. Nie wiem co to jest? Również przy hamowaniu ustępuje.

Jakieś pomysły? Wszystkie rady mile widziane.

Pzdr.
2806 2

[MK3] Wyciek oleju ze skrzyni biegów.


Witam.
Nie wiem czy w dobrym dziale. Czy mógłby mi ktos pomoc.
cieknie mi plyn? (olej, plyn chlodniczy) nie wiem.
Na zdjeciach widac jakas gume pod silnikiem od czego ona jest?
Cały czas jest mokra od tego plynu.






:: już raz wygaszałem, usuwałem temat i dalej to samo
http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=35659 ::
2803 2

[MK3] spinol przy dodawaniu gazu


witam mam problem z fiesta 1.4 kat z 94 roku chodzi o to iz gdy odpale samochod po dodaniu gazu auto nie wchodzi na obroty tylko sie dlawi zauwazylem ze przy przygasaniu towazyszy dziwny efekt skakania obrotomierza w gore oraz wszystkie lampy gasna moglby mi ktos wymienic slabe punkty mojego samochodu w ktorym ewentualnie moglo dojsc do przetarcia kabla ktory robi mi te zwarcie ? badz czekam na inne propozycje rozwiazania problemu :kaput: pozdrawiam
2800 1

[MK3] Problem z odpalaniem.


Na początek cześć wszystkim!
Jestem nowy na tym forum i w ogóle jestem laikiem, więc wybaczcie wszelkie ubytki :)
Otóż mam problem z moją fiestą. Może zacznę od początku.
Samochodzik kiedy stoi na zimnym, a zwłaszcza na mokrym- ma problem z odpalaniem. Nie pomaga ssanie i trzeba wcisnąć pedał gazu do podłogi i dopiero za 5-6 razem załapie. Jednakże wczoraj kiedy stał w garażu już nie odpalił. Dzisiaj rano też nie. Słychać tylko jak rozrusznik pracuje i pracuje i tak przez wieczność. Moje pytanie jest oczywiście co jest tego przyczyną?
Dodam również, że wczoraj, gdy stał w garażu, był odkręcany filtr (czyszczenie- były jakieś zacieki) i chwilowo odłączony akumulator (smarowanie wazeliną klem przed mrozem). Czy to mogło być powodem?
Słyszałem również, że w przypadku odłączenia akumulatora, może dojść do rozstrojenia modułu (nawet nie wiem, czy taki posiadam :ups: ) Dzisiaj sprawdzę, czy przypadkiem ...
2800 2

[MK3] Biegi ciężko wchodzą


Witam.

Ten problem istnieje od kiedy pamiętam (6lat), a oto co zaobserwowałem na standardowej długości drążka zmiany biegów:

- Lewarek od zmiany biegów chodzi jakby elastycznie z wyczuwalnym oporem lewo 1,2-prawo 5,R, najlepiej się wbija 3 (czasem trzeba drugi raz wbić, bo się blokuje jakby w połowie skoku) oraz 4

- Przy redukcji na 2 jest zgrzyt, sporadycznie również zgrzytnie R

Aktualnie skróciłem drążek zmiany biegów i jest masakra ze zmianą biegów (trochę przesadziliśmy z wysokością :/) - strasznie ciężko wchodzą, komfortu brak - raczej siłownia.

Wyczytałem, że zgrzyt na 2 to ponoć synchronizator w skrzyni, zgrzyt R na postoju to ponoć kończące się sprzęgło, 3 którą trzeba wbić ponownie to ponoć popularna bolączka...

Czy też macie/mieliście takie problemy ze zmianą biegów? Pamiętam, że siedziałem kiedyś u kumpla w escorcie i miał ...
2782 1

[MK3] problem z centralnym zamkiem


Witam!
Mam problem z centralnym zamkiem, a mianowicie chodzi o to, że kluczyk otwiera zamki ale ich nie zamyka i muszę to robić poprzez klamkę wchodząc od tylnych drzwi :| spotkał się już może ktoś z takim problemem? Proszę o pomoc!
2782 0

[MK3] Brak połączeń, co do czego ??


Mam kilka niepołączonych elementów, jeden dziwnie zaślepiony. o co chodzi?? Co do czego ma być podpięte ?? prosze o pomoc

2692 2

[MK3] Wyskakuje trójka


Od pewnego czasu mam coraz większy problem z wyskakującym 3-biegiem. Czuć, że dośc płytko on wchodzi (w porównaniu do 2 i 4 gdzie ruch lewarka jest dłuższy). Wyskakuje głównie przy jeździe bez gazu na nierównościach. Podczas jazdy na prostej równej drodze nie ma problemów. Z innymi biegami też nie ma problemów (sporadycznie jedynka potrafi wyskoczyć).

Czy problem jest w ustawieniu mechanizmu zmiany biegów, czy zużyte sa poduszki pod skrzynią? W jaki sposób można regulować mechanizm zmiany biegów?
2677 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.