Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » mk3
Tematy oznaczone jako mk3
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] FAQ - OBROTOMIERZ , OZNACZENIE I RODZAJE


Sporo problemów sprawiają obrotomierze, więc czas na zaprezentowanie rodzajów jakie można spotkać w różnych wersjach fiest (mk3).

1. obrotomierz bez oznaczenia (powyżej 1,6 cm3 zasilanie ZI(gaźnik) lub ZS(diesel), ABS);
2. obrotomierz z oznaczeniem C (powyżej 1,6cm3 zasilanie ZI(gaźnik) lub ZS (diesel), ABS);
3. obrotomierz z oznaczeniem V (do pojemności 1,3 cm3, zasilanie ZI(gaźnik) lub ZS (diesel), ABS);
4. druga strona druk niebieski Numer obudowy: 89FB-10848-BA;
5. obrotomierz z oznaczeniem 1E (do pojemności 1,3cm3, zasilanie ZI(wtrysk) lub ZS (diesel), ABS);
6. druga strona druk zielony;
7. obrotomierz z oznaczeniem 1E (do pojemności 1,3cm3, zasilanie ZI(wtrysk), ABS, AiRBAG);
8. druga strona druk zielony plus płytka ostrzeżenia (ABS, AiRBAG) Numer obudowy: 94FB-10848-BA








152878 203

FAQ - żarówki w Fiestach


Jako że non-stop pojawiają się pytania, jakie żarówki tu, jakie tam i owam w Fieście takiej lub owakiej, pomyślałem, że warto byłoby stworzyć temat z wyszczególnieniem jakie - gdzie i podwiesić go dla potomności...

MK1
Reflektory przód - H4 lub R2 40/45W i R5W
Kierunki przód - P21W symetryczne
tylne lampy - P21W symetryczne i P21/5W
Rejestracja - T4W (metalowy zderzak)
Oświetlenie kabiny - ?
Oświetlenie bagażnika - ?

MK2
Reflektory przód - H4 i W5W
Kierunki przód - P21W symetryczne
Tylne lampy - P21W symetryczne i P21/5W
Rejestracja - ?
Oświetlenie kabiny - ?
Oświetlenie bagażnika - ?

mk3
Reflektory przód - H4 i W5W, XR2i p/mgłowe i drogowe H3, Futura p/mgłowe H3
Kierunki przód - P21W symetryczne
Kierunki bok - W5W
Tylne lampy ...
149632 99

[MK3] FAQ - Regulacja luzu zaworów w silniku 1,1i oraz 1,3i


Regulacja luzu zaworów mk3 (89-95) silnika 1,1i
120532 123

[MK3] Wymiana świec i przewodów WN w Fieście 1,1i


Cześć.

Dziś pierwszy raz wymieniałem świece i przewody wysokiego napięcia w swojej pięknej - nie były w tragicznym stanie, ale nie wiedziałem kiedy coś było przy nich robione. Koszty nie są astronomiczne, a w dodatku idzie zima...

Nie znalazłem tu nigdzie poradnika na ten temat, więc musiałem trochę pogrzebać tu i ówdzie żeby się dowiedzieć co i jak. Dlatego zebrałem to w całość i oto jest - mam nadzieję że pójdzie do przyklejonych i co niektórym ułatwi życie, a innym oszczędzi nerwów :D

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: banalny

CZAS WYKONANIA: do 30 minut?

POTRZEBNE GADŻETY:

Potrzebne są przede wszystkim nowe świeczki i kable. W moim przypadku komplet Motorcrafta:
# świece AGFS 22CM1 - 7pln/szt
# przewody EWR10 - 99pln/komplet



Niektórzy mówią że lepiej kupić NGK, ...
97432 75

KODY MIGOWE


Wykonanie testera i procedura odczytywania - by Abla

Kody 3-cyfrowe ZETEC-a

:: ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ ::

edit od bidżeja

Na podstawie książki "KODY USTEREK - Poradnik diagnosty samochodowego". Informacje delikatnie przesiane pod kątem EEC IV stosowanego w Fiestach MKIII. Idąc za terminologią z książki, to jest EEC IV w wersji wzbogaconej (z pamięcią dynamiczną), generujący kody 2-cyfrowe. Z racji wieku książki EEC V zostało potraktowane marginalnie jako nowinka, z której kody odczytuje się tylko odpowiednim czytnikiem (w sumie na tamte czasy to racja - nie było jeszcze wyświetlaczy w zegarach w MK4).

Tabela co i jak odnośnie sterowników:

:: MODEL KOD SILNIKA LATA PROD.: SYSTEM:

Fiesta 1.1 oraz Van, z katalizatorem.........G6A od 1989 Ford EEC IV
Fiesa 1.25...................................DHA od 1995 Ford EEC V
Fiesta 1.3 Van Courier, z ...
95458 95

[MK3] Wymiana termostatu i czujnika temperatury wody


Troche w tym temacie mechaniki :) troche elektryki ( i dużo wody :D ) ale zdecydowałem że wrzuce do elektryki ponieważ jest tutaj bardzo miły moderator szynszyl który już przekleił pare moich tematów do "Ważnych" i dlatego wiem że tutaj napewno nie zginą!!

WYMIANA TERMOSTATU ORAZ CZUJNIKA TEMPERATURY WODY

Jeszcze trochę info o wymianie termostatu
88396 87

[MK3] Elektrycznie otwierany bagażnik


Już jeden poradnik był na tym forum ale i tak postanowiłem umieścić swój skrócony i udoskonalony (jak najmniej przeciągania kabelków) opis.
Wiedzy nigdy za wiele, a ułatwi sprawę przyszłym chętnym na taki bajer.

Materiały:
-przede wszystkim siłownik slave,
-bezpiecznik, ja użyłem 10A,
-przycisk,
-troche przewodu, ze 3 metry tego chyba było,
-podstawowe narzędzia i 2 godzinki wolnego czasu oraz ładna pogoda (ja robiłem to pod chmurką)

1) Zdejmujemy ostrożnie czarny plastik spod klapy
2) Właśiwy montaż samego siłownika, nie jest to takie proste jak sie wydaje, pod klapą jest ciasno.
Zamieszczam fotki (niestety jakość tylko z telefonu):




3) Najgorsze za nami, zostało tylko podłączenie elektryczne:
- przycisk montujemy w jakimś dogodnym miejscu (u mnie na konsolce ze względu na brak innych wolnych miejsc):
...
83275 99

BIAŁA MAŹ POD KORKIEM WLEWU OLEJU - MLEKO, MAJONEZ


Przed chwilą wziąłem Tatę, by sprawdził kilka rzeczy pod maską i otworzył korek wlewu oleju, po czym naszym oczom ukazała się jakaś dziwna biała maź zarówno na korku jak i wewnątrz wlewu(na tych ściankach wokół).
"Co to za syf?! Jaki Ty olej lejesz?!" - spytał.
Ja na to, że Mobil1 multigrade 15W40, taki jak poprzedni właściciel.
"Nie wiem, tak być nie może, coś się dzieje..." dodał.
No i właśnie, jak problem, to pierwsze co odpalam to FiestaKlubPolska.pl z nadzieją, że cosik pomożecie :) Czy to coś poważnego? Czy może jednak normalne zjawisko wskutek czegoś tam...? Czekam na Wasze opinie :piwkowanie:
PS. I taki mały OT...Czy jeśli Fiestka bierze mi oleju około 0.3l/1000km, to jest konieczna wymiana oleju np. co te 15.000km powiedzmy, skoro i tak go ubywa i muszę dolewać? :) PZDR
82801 75

[Mk4] Czyszczenie przepływomierza - poradnik


Witajcie!

Od kilku tygodni zauważyłem w moim aucie straszny spadek mocy. Auto na poszczególnych biegach osiągało maksymalne prędkości:

1- 30kmh
2- 60kmh
3- 80kmh
4- 100kmh
5- 140kmh

Podczas przyśpieszania gdy obroty wchodziły powyżej 3tyś obrotów na minutę silnik się dławił i przestawał przyśpieszać. Po postach przeczytanych na forum wywnioskowałem, że popsuł się przepływomierz. Pojechałem więc do sklepu w celu zakupu nowego - oczywiście nie kupiłem bo nie dam za część z ASO 800zł czy chociażby 360zł za marnej jakości podróbkę, którą jak to sam Pan sprzedawca nazwał - najlepiej założyć i sprzedać auto póki auto działa.

Postanowiłem naprawić przepływomierz osobiście, chociaż nasłuchałem się od znajomych, że i tak nic nie wskóram.

Materiały potrzebne do naprawy:

benzyna ekstrakcyjna - 5zł
Klucz Torx T-20 ( kupiłem komplet ...
82432 41

Akumulatory


Jako że szlag trafił mój akumulator postanowiłem poszukać coś o akumulatorkach - może komuś się przyda :)

:: KUPUJEMY AKUMULATOR ::

:: O dobór akumulatora pytamy tutaj: KLIK
::

Każdy kierowca, raz na jakiś czas, staje przed koniecznością zakupu nowego akumulatora. Dylemat polega na wyborze marki i parametrów oraz na wyborze miejsca zakupu tego urządzenia.

Jeszcze parę lat temu, kierowca stojący przed koniecznością zakupu kupował akumulator, patrząc jedynie na prawidłowość zastosowania. Dostępne były akumulatory uruchomione, suchoładowane i wykonane z surowej płyty przeznaczonej do formacji blokowej, które często kupowano na zapas. Do czasu ich zamontowania w pojeździe, akumulatory traciły ładunek, gwarancję i parametry eksploatacyjne. Dziś sytuacja wygląda inaczej. Akumulator kupuje się w dniu, w którym stary odmówił posłuszeństwa.


W sprzedaży znajdują się głównie akumulatory w formie uruchomionej. Przy kupnie, kierowcy koncentrują się na ...
79003 20

[Ogólny] FAQ - trochę o świecach i kablach WN


Jako że na dniach zmuszony jestem kupić świece do mej padaki, postanowiłem zrobić coś w rodzaju poradnika. Generalnie posiadam samochód od kilku lat i troche świeczek przwinęło sie przez moje łapki. O Briskach nie ma co gadać - sama świeca nie ma w sobie takiego pontecjału przyrostu mocy jak próbują to wcisnąć ludziom (za tajkie głupoty powinni zabijać na miejscu). Do Iskry nie mam zastrzeżeń. Champion mam mieszane uczucia. Bosh - owszem pod warunkiem o ile nie jest wyprodukowany w Polsce i przeznaczony na nasz rynek. Świece Beru - hmmm nie miałem z nimi do czynienia. Ze świec marki NGK jestem najbardziej zadowolny - oferują najlepszą moim zdaniem jakość do ceny.

Rozkodowanie świec NGK:

Wartość cieplna:

Zakres temp. pracy świec:

Tak powinna wyglądać dobra i sprawna świeca (bez względu na markę):


Materiały ...
78687 51

[MK3] FAQ - czyszczenie przełącznika zespolonego


:: zapraszam do zapoznania się z kolejnym odcinkiem serii
"zajrzyj tutaj i nie pytaj setny raz o to samo, bo ludzie się denerwują, a szynszyl Ci zamknie temat" ::

dzisiejszy epizod nosi wiele mówiący tytuł:

:: Czyszczenie przełącznika zespolonego w Fieście mk3
czyli jak to zrobić, żeby nie zbierać zespolonego po mieszkaniu i nie spalić auta? ::


Tytułem wstępu (czyli o co kaman):

przełącznik zespolony to ten kombajn przez którym sterujemy sporą częścią elektryki w autku - od klaksonu, przez wycieraczki, po światła.
innymi słowy: przełącznik - bo przełącza, zespolony - bo wszystko w jednym :yes:

zasadniczo przyczyną problemów z przełącznikiem jest wspaniale pomyślana przez inżynierów powłoka antykorozyjna i jednocześnie smarująca - czyli po prostu smar, którym wypaprali całą płytkę drukowaną. z wiekiem i utlenianiem staje się płynny i idealnie ...
78589 70

[MK3] FAQ - Wymiana przednich łożysk i sworznia wahaczy


Chciałbym Wam przedstawić w sposób można naprawić łożyska w przednich kołach.... Mam nadzieje że ten FAQ będzie się rozwijał w miarę kolejnych Waszych doświadczeń co zapobiegnie powielania bezsensowych pytań i zaśmiecania naszego forum...

Zrobiłem w kwartał 17 tysięcy moją smerfetą... Pewnego dnia wracając wpadłem przy 40km/h w dziurę aż zarzuciło tyłem auta i zatrzymało się w ów dziurze... Zamordowało się przednie łożysko,sworzeń wahacza... auto utraciło zbieżność i niemiło huczało przednie zawieszenie.... nie licząc wygiętej felgi...


Zatem do dzieła...
Wymiana przedniego łożyska, końcówki drążka kierowniczego oraz sworznia wahacza...

WYMIANA ŁOŻYSKA PRZEDNIEGO


Zanim zaczniemy wymianę łożyska musimy wiedzieć jedno że w oryginale fabrycznym....

FORD FIESTA mk3 OD ROKU 1989 DO ROKU 1993 POSIADA DWA ŁOŻYSKA JEDNORZĘDOWE NA JEDNO KOŁO

FORD FIESTA mk3 OD ROKU 1994 DO ROKU ...
74329 56

[MK3] Założenie oryginalnego centralnego zamka i elektr. szy


Opowiadanie jak wyglądało zakładanie zamka i szybek pod tytułem "Drzwi i zasilanie"

Tak jak obiecałem (http://www.fiestaklubpolska.pl/viewtopic.php?t=10468) przedstawiam w miarę krótki opis uzupełniony zdjęciami.

Zaczynamy :twisted:

Boczek:
Jak zdjąć boczek to już każdy wie, ale ku ścisłości: należy odkręcić 2 śrubki w podłokietniku, 3 w drzwiowym schowku i jedną w klamce. Odbezpieczyć zawleczkę na korbce i zdjąć ją wraz z plastikową podstawką. Teraz trzeba odpiąć boczek ze wszystkich zatrzasków znajdujących się na obwodzie, lekko unieść do góry. Tak to wygląda po zdjęciu boczku (tu akurat już zdjąłem folię):

Założenie, tak samo jak zdjęcie tylko w drugą stronę :hahaha:

Centralny zamek, siłownik:
Odbezpieczenie pręcików bębenka i klamki zew. polega na odpięciu zielonego i czerwonego plastiku. Lekko nacisnąć plastikową dźwigienkę i wepchnąć za pręt.

Poluźnić 3 śruby trzymające zamek, następnie przytrzymując ...
68062 73

[MK3] Duże spalanie LPG


Witam

Jestem szczęśliwą posiadaczką fiesty z 1992roku silnik 1.1 benzyna plus LPG.
Instalacje założyłam w październiku 2010 roku, auto paliło mi około 11l/100km. Jakiś czas temu, zaczęła palić mi sporo więcej bo pali mi aż 13-14 litrów na 100km gazu (dodam że zimą paliła mi 11 a teraz jak jest ciepło... to pali mi więcej )
Byłam u gazownika, który wyregulował mi rzekomo gazik.. ale za dużo się nie zmieniło przejechałam 100km i już nie mam pół butli (w butle wchodzi około 28litrów)

Kilka dni temu wymieniłam świece (świece motorcraftu) bo były już trochę przepalone i czas był je wymienić i myślałam że może to jest przyczyną... ale niestety:(

Dodam że gaz mam na gwarancji, ale gazownik jest na drugim końcu miasta... i nie ukrywam że wolałabym jakoś to sama załatwić...
(ostatnio miałam taką sytuacje, że po ...
67078 167

[MK3] Pasek klinowy - piszczy i stukanie


Witam, od paru tygodni zaczal mi piszczec pasek rowkowy(klinowy), wiec zeby mi to nie przeszkadzalo w sluchaniu muzy wzialem sie za wymiane na nowy:) i tu problem bo po wymianie cos mi stuka i pasek nadal piszczy;/ probowalem raz luzniej , raz mocniej dokrecic napinacz ale nic nie daje, na podwyzszonych obrotach(przy ok 70kmh) piszczenie ustaje i przy zwolnieniu powraca. co z tym fantem moge zrobic?[/b]
65983 43

Silnik : Czujnik położenia przepustnicy CPP budowa naprawa




Wymyśliłem takie cuś.... bo przecież Czujnik Położenia Przepustnicy oryginalny jest strasznie drogi, a nie mozna kupic innego...

Odpowiedzcie co myślicie i jakbyście mogli podać mi wartości prawidłowe....
65791 71

[MK3] FAQ - Reanimacja silniczka krokowego oraz CPP


Krok po kroku

Inna wersja by Piciu

Reanimacja izolacji przewodów CPP - by piciu
59488 20

[MK3] Wykonanie centralnego zamka


Witam wszystkich :-P

Jakiś czas temu postanowiłem lekko ulepszyć swoją Fieścinkę, gdyż denerwowało mnie ganianie dookoła auta by otworzyć drzwiczki mojej kobiecie, a muszę dodać że autko bez centralnego BYŁO.


Po długich poszukiwaniach na Allegro oryginalnych siłowników do zamków, w końcu postanowiłem inaczej rozwiązać ten problem, bo akurat jak na złość nie było oryginałów w ofercie, to nabyłem standardowe dostępne na Allegro zestawy za około 30 PLN.

Pomęczyłem się trochę z opracowaniem koncepcji ale jak do tej pory działa niezawodnie, no po jednej małej zmianie konstrukcyjnej.

No dobra koniec biadolenia bierzemy się do dzieła.
Czego będziemy potrzebować:
1. W zależności od liczby drzwi jakie posiadamy to odpowiedni zestaw siłowników, ja z racji że posiadam autko 2 + 1 zakupiłem 1 x siłownik MASTER i 1 x SLAWE no i oczywiście centralkę sterującą ...
58612 85

[MK3] Wymiana uszczelniaczy zaworów


Cześć
Mam prośbę.
Możecie napisać mi (jak dla laika) jak wymienia się te uszczelniacze zaworów?
Jakie potrzebne są narzędzia.Trzeba po wymianie ustawiać zawory?I czy dam radę zrobić sam. Ile kosztują uszczelniacze?Mechanior (chce 80 zł za robotę + koszt uszczelniaczy to dużo czy nie).Muszę to zrobić bo moja Fiestka bierze 1 l/1000.
Wielkie dzięki
Pozdro
57892 29
57635 11

[MK3] Dymi na niebiesko po uruchomieniu.


Auto po postoju gdy ma zimny silnik i zostanie uruchomione to dymi na niebiesko. Pozniej jak sie rozgrzeje dymienie znika. Co obstawiacie - uszczelka pod glowica czy uszczelniacze. Dodam ze plyn chlodniczy jest i jego poziom sie nie mzienia. Auto pali okolo 8 litrow na 100km. Oleju ubywa sporo. Musze caly czas kontrolowac i dolewac.

Auto zapala bez problemu na dynamice ten nie stracilo.

Zauwazylem ze wentylator chlodnicy wlaczyl mi sie na pozycji litery R. Mam zakryta chlodnice kartonem. zapomnialem po zimie zdjac.
55474 123

[MK3] FAQ - Wymiana amortyzatorów tylnych


A więc opiszę w tym temacie wymianę w punktach krok po kroku wymianę amortyzatorów tylnych w mk3.

1. Podnosimy samochód i kładziemy na kobyłkach opierając o krawędź gdzie wsuwa się w rowek w lewarku. Robimy to z jednej jak i z drugiej strony samochodu. Jak nie mamy kobyłek do kładziemy na bardzo szerokich i w miarę wysokich cegłach na tyle dużych że podczas gdy będziemy szarpać odkręcania nie zwalił się nam samochód na Ziemię.
2. Odkręcamy oby dwa koła
3. Gdy już mamy koła odkręcone spryskajmy WD-40 lub innym odrdzewiaczem na śruby zaznaczone na rysunku NR.3.
4. Dla pewności dajmy śrubie młotkiem przez łeb(dosłownie)
5. Chwytajmy klucz nasadowy z 6 kotną nasadka nr.19(bywają klucze nasadowe z nasadkami gwiazdkowymi w stylu kluczy oczkowych). Nawet nie myśmy odkręcać kluczami oczkowymi czy płaskimi bo nie damy rady.
6. Odkręcamy śrubę która na rysunku jest NR.3[br ...
52954 36

[MK3] Duże spalanie - 1.1


Witam, wiem że temat był już naprawde wiele razy poruszany na forum lecz nie znalazłem odpowiedzi jednoznacznej dotyczącej mojego problemu.

Chodzi oto że Fieścina na krótkich dystansach pochałania mi ok 10l/100km, więc całkiem dużo, ostatnio wymieniłem sonde lambda na inną, lecz dalej nic to nie zmieniło.

Krokowiec i Cpp wydaje mi się że są sprawne, ale nie jestem pewny w 100%, czasami jak silnik pochodzi na jałowych obrotach i depne gaz w podłoge silnik zaczyna przebierać, ujmę trochę gazu to zbierze się, ale to tylko w określonych przypadkach.

Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu bo coraz bardziej spalanie zaczyna być dla mnie utrudnieniem... :|
52141 120

Układ kierowniczy : wspomaganie montaż budowa


Witam mam problem jak w temacie . Mam dylemat jak zamontowac pompę wspomagania. Moge mieć pompę z przewodami maglownica za ok 350zł. Tylko jak i gdzie to wszystko pomontowac robił może juz kots taki bajer w swoim aucie??

Wiem ze najlepiej było by zmienić autko ale te jest idealne nic mu nie dolega technicznie. Tylko ma wade bo niema wspomagania. Narazie jezdzi nim kobieta a ja chce zamontować szerokie koła o bez wspomagania bedzie kicha. Slinik 1.3i rok 93r.
51178 65

[MK3] Sprzęgło - nie można wrzucić biegu


Wróciłem dzisiaj z uczelni, dolałem w fieście oleju (trochę za dużo), płynu do chłodnicy i zadowolony po raz pierwszy od 3 tygodni przejechałem się fieską.... Przejechałem około 4 kilometrów i nie zauwazyłem żadnych niepokojących objawów. Zajechałem do sklepu, ruszyłem z parkingu i po przejechaniu około 100m pierwszy niepokojąca rzecz, puściłem sprzęgło a ono przez pewien czas zostało przyciśnięte do podłogi, puściło, przejechałem 5m i sprzęgło zrobiło się twarde i nie mogłem wrzucić żadnego biegu :(. Szukałem jakiegoś tematu na forum, ale nic nie mogłem znaleźć, wiecie moze co sie mogło stać i jaki będize ewentualny koszt naprawy? Chciałbym jeszcze dodać, ze nigdy nie miałem problemów ze sprzęgłem, i według mojego wujka (mechanika), jak na swój wiek chodziło bardzo dobrze. Z góry dzięki za pomoc.
48133 23

[MK3] Różnice między mk3 a mk3,5


Nie wiedziałem w którym dziale zamieścić ten post, ale mam nadzieje że ten jest odpowiedni...
Nie znalazłem nic konkretnego na ten temat stąd ten post.
Zastanawiam się jaki są różnice pomiędzy nimi <???> Z tego co znalazłem w innych postach to różnica jest w lusterkach, mk3.5 ma ładniejsze bardziej zaokrąglone, ma też klapke na wlew paliwa i chyba jest jakaś różnica w amortyzatorach. Czym jeszcze się różnią? Nic więcej nie znalazłem a chciałbym wiedzieć bo moja fiestka jest z 02.1994r i nie wiem czy się już łapie na mk3,5 czy nie. Bo lusterka zaokrąglone mam, klapkę na wlewa paliwa też. Z drugiej strony mk3,5 były chyba robione dopiero po 94r.
47275 24

[MK3] muli/brak mocy na lpg


Witam, mam taki problem z moją fiestką...
Jakiś czas temu zaczęła mulić na gazie oraz na benzynie.... sprawa wyglądała tak że ruszając spod bloku na benzynie czekając aż temp. silnika osiągnie temp. żeby się przełączyło na gaz... jadę po czym przełącza wciskam gaz dalej i nic... auto w ogóle nie reagowało na pedał gazu.
Po wyłączeniu wyłącznikiem gazu i przełączeniu na benzynę auto muliło również na benzynie.
Po jakimś czasie zorientowałam się że problem występuje tylko wtedy kiedy auto przełącza się z benzyny na gaz na jednym z niższych biegów np. na 1 lub 2 - (na dwójce niekiedy można przełączyć na gaz ale na wyższych obrotach tzn jak sie ją nieco przeciągnie na tej 2)
Przy przełączaniu na 3 i w górę problem raczej nie występuje choć nieraz mam wrażenie jakby coś chciało zamulić.

Mam gazownika nieco fajansiarza który ...
47137 92

[MK3] FAQ - Wymiana filtra paliwa silnik 1,1i (dla laików)


Wymiana filtra paliwa mk3 89-95 silnik 1,1i
44965 31

[MK3] Po ruszeniu gaśnie, problem z odpaleniem


Witam.
Nie odpala akumulator kręci.
Fiesta 1.1 na wtrysku. Paliwo dochodzi do wtrysku, iskra na wszystkich świecach jest a autko nie pali.
Co to może być uszkodzone?
Normalnie stanąłem na parkingu a na drugi dzień odpaliłem było zimno -16 stopni ruszyłem i może metr i zgasła. Nie wiem czy miała zgasnąć czy dodałem za mało gazu.
Proszę o pomoc co mogę jeszcze posprawdzać?

Dziekuję.
40057 109

Przekładka licznika z MK4 do MK3


Na angielskiej stronie znalazłem opis takiej przekładki i ... pytanie do naszych ekspertów, czy po przełozeniu zegarów nie bedzie przekłamań na wskażnikach ?? temp, obrotka i predkosciomierz (mam licznik do 220 i taki tez znalazłem z escorta)

Prosze o szybką odpowiedz, bo znalazłem za małe pieniadze licznik z oryginalnie białymi zegarami i czerwoną wskazówkami
39185 38

[MK3] Pomiar , sprawdzenie sondy lambda


Autko kiepsko mi odpala na zimnym silniku , sporo pali i w związku z tym postanowiłem sprawdzić sondę .
Na nagrzanym silniku na wolnych obrotach 0 V ,na wyższych jakieś ułamki tego co powinno być .
Czyli sonda do wymiany , ale przy okazji wyszło , że przy gniezdzie sondy jest niewielka dziura - już załatana .
Napięcie było mierzone na kostce sondy po odłączeniu tejże od kostki z wiązki.
Jako ciekawostkę powiem , że owa sonda podgrzana palnikiem zaczęła generować napięcie , nawet powyżej 0,5 v.
Po wykręceniu końcówka sondy była mocno okopcona .

Pozdrawiam.
36166 66

Regulowane czasówki wycieraczek


Poradnik z forum Escorta

W Xr2i mam przekaźnik na dwóch tranzystorach..
pokombinowałem i ...
łopatologicznie:
- na samym brzegu płytki jest ścieżka z przylutowaną końcówką diody i tam łączymy jeden kabelek
- na otwartym styku przekaźnika lutujemy drugi kabelek
- pomiędzy kabelki wlutowujemy szeregowo rezystor 33k oraz 220k potencjometr
- równolegle na kondensator 47uF lutujemy 2 drugi taki sam 47uF na 25V lub więcej (94uF), patrzymy na minus do minusa bo to elektrolit
mamy regulacje od jakiś 1,7 s do 7,6 s (bez dodatkowego kondensatora jakieś 1,6 do 4 s)
chyba wystarczy :-D
35185 35

Przeniesienie napędu : CTX przekładnia automatyczna


Czolem. Mam Fieste 91 rok z silnikiem 1.1 w automacie. Niedawno jezdzilem oplem kadettem z 80 roku z motorem 1.3. i zanipokoilo mnie to, ze moja fiesta jest strasznie mulowata w porownaniu do wspomnianego kadetta. Zdaje sobie sprawe, ze silnik w kadecie jest troche mocniejszy ale jednak wydaje mi sie, ze nie jest to taka dynamika jazdy jak powinna byc. Mam takie wrazenie od poczatku jak posiadam moja fieste. Mial ktos moze podobny model? prosze o pomocw ustaleniu czy jest to normalne czy moze jest tutaj jakis feler. Pozdro
34144 42

[MK3] Sprzęgło nie odbija


Witam serdecznie.

Od niedawna jestem posiadaczem fiesty z 94r. Od samego początku sprzęgło jakby lekko nie odbijało (przy puszczaniu na samym początku jakby lekko zostawało, ale niemal niezauważalnie i nie zawsze). Dziś na parkingu zauważyłem dziwny odgłos sprężyny przy puszczaniu sprzęgła. Po kilku wciśnięciach sprzęgło zaczęło się zacinać i nie odbija do końca (lecz pedał idzie do samej góry), trzeba sprzęgło odciągać ręcznie tą wajchą za którą ciągnie linka przy silniku i wszystko to się dzieje przy zgaszonym silniku. Jeśli silnik jest zapalony (i sprzęgło odciągnę ręcznie) wszystko jest ok, tylko pedał sprzęgła jakby na moment zostaje przy puszczaniu (mocniej niż to było na początku, co powoduje szarpanie na niskich biegach). Jak tylko silnik jest zgaszony, sprzęgło nie dobija.
Samochód kupiony był z wiarygodnego źródła i sprzęgło było niedawno wymieniane. Czytałem że fiesta ma automatyczną regulację naciągu linki, ale dlaczego nie odbija na zgaszonym silniku?
...
32854 11

Gaśnie przy ruszaniu


Na poczatek napisze do wyjaśnienia, że szukałem znalazłem pare żeczy które moge zrobić, ale większośc żeczy dotyczy silników z wtryskiem a ja mam gaźnik.


A więc:
Chodzi mi o to, że jak chce szybciej ruszyć ze świateł, albo normalnie bez wycia silnika z małych obrotów to noramlnie jak by gasł, albo się dławił musze wcisnąć sprzęgło i dodać gazu żeby pojechał.

Rano zpaleniem nie mam problemów silnik dogrzewa się Ok ( tak myśle ) bo po przejechaniu 1,5 do 2 km leci ciepłe powietrze z nagrzewnicy. Nawet jesli troche pojeżdże po mieście to ten objaw dławienia, gaśnięcis ustępuje w pewnym stopniu nie wiem co już zrobić.
Rozmawiałem z jednym mechaniorem to po wstępnych oględzinach powiedział, że silnik poprostu się dławi, bo ma za dużą dawkę paliwa a za mało powietrza.?????

Co robiłem to :
1. ...
31618 32

FAQ - Przeniesienie napędu wymiana osłony gumowej przegubu


Jako że dzisiaj wymieniałem to myśle że moje wskazówki się komuś przydadzą w przyszłości.

Napisze krok po kroku co robiłem więc się proszę nie śmiać za głupie teksty.
Czas wymiany w 2 osoby razem z uzupełnieniem oleju w skrzyni ok 1h 45 min
1.Samochód postawiłem na kanale, wstawiłem pod koła kliny aby sobie nie odjechał i na lewara i na kołek. Koło out.
2. Odkręciłem sworzeń wachacza od zwrotnicy. Klucz 17 i jakiś torx zastąpiony kluczem nastawnym. Zwrotnica out z wachacza.
3.Koło na maxa skręcone w prawo.
4.Przygotowałem sobie w kanale czysty pojemnik na olej wyciekający ze skrzyni.
5.Meselkiem i wkrętakiem wysunołem przegub ze skrzyni(na rysunku niżej). Pojemnik już wyłapuje cieknący olej.

6.Zdjołem starą osłone gumową i przegub, który powędrował sobie w czyste miejsce.
7.Za pomocą 2 szpikulców zdjołem pierścień zabezpieczający poczym zdjołem te 3 śmieszne łożyska.[br ...
31548 22

[MK3] Nie moge otworzyc drzwi


Witam. od jakiegoś czasu nie moge otworzyć kluczykiem drzwi od strony kierowcy. Zamykanie bez problemu. Jak próbuje otworzyc kluczyk blokuje sie w połowie. Jeden mechanik powiedzial, że wyrobil sie kluczyk i to typowe w fordach. Drzwi od strony pasazera nie otwiera sie kluczykiem a tylko od srodka. Watpie w wyrobienie klucza bo odpalam i otwieram bagaznik bez problemu. Jak zamkne pozostaje wchodzenie przez bagaznik:-( Wiec samochod stoi pod blokiem niezamkniety.
31081 44

[MK3] Wentylator chłodnicy - nie załącza się


witam mam takie pytanie co może być przyczyną nie włanczającego sie wentylatora chłodnicy oraz jak umiescic ten przewód co leci od pompy wody do chłodnicy bo ciągle mi do alternator przeciera
31006 41

[MK3] Czy warto przerobic na gaz?


Witam Wszystkich. Widziałem że jest już wiele tematów czy warto przerabiac na gaz czy nie. Jestem nowym użytkownikiem tego forum, gdyż od kilku tygodni stałem się posiadaczem fiesty :) Słyszałem także opinie że zakładanie gazu do starego auta(moje jest z 93 roku) to "zabijanie silnika". Sam chciałbym założyc gaz, wiec proszę doświadczonych o opinie. Moja fiesta ma przejechane 190 tyś. Silnik chyba jest na wtrysku, gdyż jak przekręce kluczyk to załącza się pompka. Pojemnośc 1.1. Proszę o podpowiedzi lub uwagi co do założenia gazu, na co zwrocic uwage, na co nie szczedzic, jaką instalacje wybrac lub gdzie się udac. Jestem ze Szczecina, z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
30895 44

[MK3] Brzęczyk od swiateł


Witam,

jestem calkiem nowym (od piatku) posiadaczem forda fiesty mk3 `91 1.8D, zaczalem prace renowacyjno, pielegnacyjne i natknolem sie na problem z brzeczykiem. Pytalem znajomych jak sprawa wyglada u nich i podobno jest inaczej..ale po kolei. Mam problem tego typu ze przy wylaczeniu silnika, gdy mam wlaczone swiatla od razu wlacza mi sie ten buzer, chodzi o to ze zdaje sie powinien sie wlaczac dopiero po otworzeniu drzwi, czyz nie? Gdzie szukac usterki, lub jak to w prosty sposob naprawic? Dodam ze w aucie byla kiedys wymieniana stacyjka gdyz mam inny klucz do odpalania. Czy przy zmianie stacyjki ktos mogl cos tam naknocic w instalacji ze zachowuje sie tak jak opisalem? Prosze o jakas pomoc/podpowiedz bo brzeczyk zaczyna byc irytujacy :)

Pozdrawiam
Piotrek G.
30852 61

[MK3] Szarpie silnikiem szczególnie na 2 i 3 biegu


Witam wszystkich klubowiczów. Piszę do Was ponieważ mam problem z moją białą błyskawicą ;) Właściwie to mam dwa problemy: 1 i najważniejszy to taki iż przy przyśpieszaniu szarpie mi silnikiem, dopiero jak się już bardziej rozpędzę to szarpanie ustaje. Generalnie szarpanie występuje na biegu 2 oraz czasami na 3 biegu jeśli wyjeżdżam pod jakąś lekką górkę. Nie wiem co może być tego przyczyną. Jestem zupełnym laikiem w tych sprawach.

2 problem mniej ważny to że czasami zaczyna mi strasznie piszczeć pasek silnika... Da się jakoś zrobić żeby nie piszczał? Słyszałem że wymiana paska to rozwiązanie na krótką metę.

Za wszelkie odpowiedzi serdecznie Wam dziękuję.
30319 54

Silnik : pali olej kopci na niebiesko


witam
rano odpalam fure po długim postoju i chmura niebieskiego dymu leci,rozumiem,że uszczleniacze zaworowe mi padły ?? :D,pierścionki mają zamki 0.4maxymalnie więc mieszczą sie w fabrycznym wymiarze[0.2-0.4]
tylko problem w tym,ze uszczelniaczw wyglądają wręcz idealnie :| pierwsze 200km silnik nie spalił ani grama oleju,problemy pojawiły sie dopiero teraz,znaczy jakieś 300km temu,bo przez ostatnie 300km spalił mi od górnej kreski do dolnej na bagnecie.
ile kosztują nowe uszczelniacze??
a,olej mam minerał,więc nie jest za żadki.
acha,jak silnik jest ciepły lub stoi chwilke tylko,to odpala bez chmury oleju,wszystko wskazuje na uszczelniacze nie ??
28853 38

[MK3] Wiszące obroty - XR2i CVH


Po przeszukaniu forum i po zastosowaniu zawartych na nim porad i wskazówek, z zerowym niestety efektem, muszę poprosić o pomoc i jakieś nowe wskazówki.

Obroty w Spadku na biegu jałowym nie chcą opaść tylko wiszą sobie beztrosko (doprowadzając mnie do szału na każdym skrzyżowaniu) na 1500 obr/min

Wczoraj pół dnia (kierując się tym co o obrotach w XR-kach przeczytałem na forum) poświęciłem na:
- wymiana filtra powietrza
- dokładnie mycie i płukanie zaworu bocznikowego powietrza ( mam ich 3 szt. - używane ale po gruntownym SPA)
- podmiany CCP (też 3 szt. używane ale potraktowane kontaktem do styków)
- czyszczenie czujnika ciśnienia w kolektorze dolotowym
- przepłukanie odmy
- sprawdzenie połączeń i styków przy silniku

Po zrobieniu tego wszystkiego, reset kompa i wsio było OK.
Obroty spadały tak jak powinny do 1100 obr ...
28552 75
28065 4

[MK3] spalanie LPG


ile spala gazu wasza Fiesta?

moja 1.1 95r czasem spali nawet 10l
a tak średnio to za 20zł robie 100km.

nie za dużo?
28000 40

[MK3] Tylne hamulce, bębny nie nachodzą


Witajcie, tak to znowu ja :)
Tym razem problem z tylnymi hamulcami. Otóż wymieniałem dziś linkę ręcznego, cylinderki oraz szczęki, wszystko takie jak ma być za wyjątkiem linki która coś za długa jest, ale z tym coś się wymyśli. Problem jest tako jest to że po założeniu nie chcą wejść bębny, rant wydarty usunięty a i tak blokują go szczęki, choć samoregulator ustawiony tak jak ma być, wszystko ściśnięte. Próbowałem różnych opcji ale nic nie przyniosło zamierzonego efektu, w jednym kole udało się jakoś go ruszyć, jako tako kręci się ale ciężko. Nie wiem już gdzie szukać przyczyny, a auto jako tako potrzebuję :/

Za pomoc dziękuje Stunt-manowi :)
26962 43

[MK3] Wskaźnik paliwa


witam,
mam problem ze wskaźnikiem paliwa... mianowicie kiedy gasze samochod kontrolka nie opada lecz zostaje i dalej wskazuje jaka jest ilośc paliwa. U mojego znajomego natomiast wskaźnik opada lecz cos sie chyba zepsuło bo nie pokazuje dokładnie ile jest paliwa. Jak mozna to naprawidz samemu ? Powinno byc tak jak jest u mnie ze zostaje w miejscu ? czy powinno opadac a kiedy odpalan to powinien pokazywac jaka jest ilosc paliwa ?
26494 34

Silnik : spalanie


moj znajomy twierdzi ze stukają mi zawory. Ok, moze ma racje, zrobie to niedługo. Pytanie czy zle ustawione zawory istotnie wpływają na spalanie benzynki ? Czy jesli je ustawie spalnie spadnie z obecnych 7,5 l/100 km ??
26037 25

[MK3] Kontrolka ciśnienia oleju w 1.1


sytuacja następująca: jest zima, przez dłuższy czas jeździłem bez wymiany oleju, ostatnio po odpaleniu na zimnym silniku, kontrolka cisnienie oleju sie zaświeca przy przekręceniu kluczyka a przy odpalaniu kontrolka gaśnie - prawidłowo razem z kontrolką aku, silnik chodzi gładko.
Pojeżdżę trochę po mieście silnik sie zagrzeje i zapala sie kontrolka i silnik zaczyna dawać hałasy tarcia (mam wyczulony słuch i słyszę różnice), i nieco muli, wniosek słabe smarowanie, co może być przyczyną?
Olej jest w silniku prawidłowy poziom.
Po nowym oleju kontrolka zaświeca sie nawet szybciej, ciśnienia na pompie nie sprawdzałem (nie mam narzędzi), nie chce kupować w ciemno pompy oleju.
jedyne co moge sprawdzić to stan ssaka w misce, ja podejrzewam zapchany ssak (pod korkiem wlewu jest masła troche moze to samo w misce), ale ściąganie miski to ogólnie mozolna brudna operacja w moim przypadku w mroźnym garażu.

...
25399 38


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.