Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » masa
Tematy oznaczone jako masa
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Podświetlanie licznika


A wiec, w mojej Fofi kolejny problem, podświetlanie licznika padło, żarówki niedawno wymieniłem na nowe, ale sądzę że mógł paść bezpiecznik (tylko który <???> ), lub zrobiło się jakieś zwarcie, bo ostatni pojawił się problem z lampką w kabine, raz świeciła, a raz nie, jak była wyłączona to piszczałka od świateł działała, a jak światła były włączone to lampka się zapałała, ale piszczała nie działała, co może być przyczyną?? Bo z latarką na liczniku jeździ się nie najwygodniej :9:
24616 27

[MK4] Poważna awaria


Witam mam dość nietypowy problem z moją fieścinką a mianowicie,

-Brak świateł mijania i drogowych, po włączeniu świecą się światła tyle i prawe postojowe
natomiast lewego brak (kierunki działają)

-po włączeniu kierunkowskazu w lewo mrygają światła awaryjne natomiast
prawy działa w porzątku

-po włączeniu światła kabiny (włącznikiem na świetle) lub jego wyłączeniu
całkowitym mrygaja światła awaryjne

nie mam pojecia czym to jest spowodowane sprawdzałem bezpieczniki żarówki
wszystko ok rozbieralem równierz cały zespół przełączników i wszystko wydaje się
ok jak wypne koś z zespołu i zepne światła na krótko to działaja mijania jak i drogowe
natomiast po włączeniu włącznikiem świecą się tylko postojówki
7459 6

[MK3] Masa lamp tylnych czy co?!


Mam mały problemik, bardziej denerwujący niż komplikujący życie ale jednak.

Gdy nawet delikatnie dotknę pedału hamulca przygasają na desce rozdzielczej wszystkie kontrolki, delikatnie, ale jednak przygasają. Gdy włączę światła postojowe i włączę światła awaryjne da się zauważyć, znów niewiele ale jednak, przygasanie świateł postojowych w tylnych kloszach.

Zdjąłem przewody masowe, wszystko wyczyściłem i skręciłem ponownie. Kontrolki nadal przygasają (ciężko określić czy mniej). Celem diagnozy odłączyłem lampy tylne i ponowiłem test z hamulcem. Kontrolki przestały przygasać (wniosek - coś z lampami tylnymi/przewodami). Jednak gdy chciałem sprawdzić z którą stroną jest problem, zauważyłem, ze bez względu na to czy prawą lampę odłączę, czy lewą, kontrolki przygasają... Problem z obiema masami?

Poza problemem podczas hamowania, istnieje jeszcze jeden kłopot - radio. Im więcej basu tym bardziej 'przygasa' podświetlenie (chyba że jest cicho).

Dla pewności wyjąłem akumulator i oczyściłem ...
7441 6

Brak reakcji silnika po przekręceniu kluczyka


Witam mam leciwą fiestę 1,6 DIESEL z 89roku; przebieg sporawy. Ostatnio miałem problemy z alternatorem (tu wymieniłem szczotki-a raczej całą tą kostkę) oraz z rozrusznikiem (kupiłem na szrocie używany, ale sprawny bo kręcił po bezpośrednim podłączeniu do akumulatora). Akumulator jest 2 letni, ale boschowski i naładowany do maxa (sprawdzony daje ile powinien), więc to raczej nie jego wina (odtwarzacz cd, ogrzewanie, światła i takie tam wszystkie szczegóły działają) sprawdziłem też wszystkie bezpieczniki... Problem w tym, że po przekręceniu kluczyka w stacyjce (gdy bendix słychać, że zaskoczył) nic się nie dzieje- cisza, jakby nie miał siły. Faktem jest, że w baku nie ma za wiele, ale silnik mimo wszystko powinien kręcić. Wszystkie inne płyny są w normie a olej i filtry wymieniałem 600km temu. Jeśli przychodzi ci coś do głowy to proszę udziel mi rady (jestem studentem adm. i odpada wizyta u mechanika, a sam też nie jestem guru w tych ...
6466 3

[MK3] Auto-Stop -> nie mam części elektryki


Zacznę od tego, że w auto już jakiś czas było fikuśne, aż przestało odpalać. Wtedy wymieniłem rozrząd i pierścienie. Tak przejechałem 200km (bo to świeży remont), aż wczoraj w nocy wjeżdżając pod górkę nagle wyłączyły się światła, radio i nawiew. Pompa paliwa też przestała działać.
Pozostało podświetlenie deski, światła pozycyjne, kierunki i światłą stopu. Mam prąd w zapalniczce, ale już cyferek w zegarku nie ma.
Sprawdziłem bezpieczniki i są ok. Przekaźników mam tylko kilka, ale nie wiem jak można je sprawdzać.
Może ktoś wie czy to jakaś konkretna przyczyna, czy mam przeszukać całe autko?
5815 5

[MK4] Brak masy w prawym reflektorze


Witam wszystkich,

Nie świecą żadne żarówki w moim chrabąszczu w prawym reflektorze, stwierdziłem empirycznie, że brakuje masy - połączyłem czarny kabelek przy jednej z żarówek z minusem na akumulatorze i żarówka się zaświeciła. Wcześniej sprawdziłem napięcia na działającym reflektorze i ustaliłem, że ta końcówka łączy się z masą. Natomiast zdziwiło mnie to, że zaczęło coś cichutko warczeć jak łączyłem kabelek z akumulatorem - potem doszedłem do wniosku, że to mógł być mechanizm do regulacji reflektorów, który jakiś czas wcześniej został przestawiony na jakieś skrajne ustawienie i teraz uzyskał masę.

Tak więc podbudowany tym, że przynajmniej znam przyczynę zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem nie połączyć jakoś sztucznie kabelkami mas poszczególnych żarówek z akumulatorem... ale postanowiłem jeszcze przyłożyć z piąchy w reflektor - o dziwo zaświecił się - poza kierunkowskazem. Potem otworzyłem klapkę od kierunkowskazu i zacząłem go badać, ale niewiele wskórałem. Poruszanie oprawką sprawiało, że ...
5809 9

[Inny] Przygasanie świateł, kontrolek


Problem polega na tym, iż gdzieś musi być jakieś lekkie zwarcie, ale nie mam zielonego pojęcia gdzie. Oglądałem skrzynkę bezpieczników i nic tam przypalonego nie widzę.
Opisze objawy może ktoś już miał taki problem i mi coś doradzi.


wciskam stop przygasają lampki na desce rozdzielczej(zaczyna się zażyć lampka od ładowania), obrotomierz podskakuje o 1tys obrotów w górę(obroty silnika sie nie zmieniają), a stop świeci słabo, słabiej niż pozycyjne. masa jest dobra, problem jest na tym iż napięcie na kablu od + jest słabe.

Gdy włączam dmuchawę jest podobnie, lampki przygasają i dmuchawa bardzo słabo kręci. Ponadto gdy włącze długie i wracam przelacznikiem na światła mijania to już się one nie zapalają, dopiero po wyłączeniu dmuchawy światła się włączają.
Podłączyłem plusa od radia i dmuchawa działa juz normalnie(ale dla mnie to nie naprawa tylko ominięcie problemu...)
...
3538 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.