Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » lozysko
Tematy oznaczone jako lozysko
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] FAQ - Wymiana przednich łożysk i sworznia wahaczy


Chciałbym Wam przedstawić w sposób można naprawić łożyska w przednich kołach.... Mam nadzieje że ten FAQ będzie się rozwijał w miarę kolejnych Waszych doświadczeń co zapobiegnie powielania bezsensowych pytań i zaśmiecania naszego forum...

Zrobiłem w kwartał 17 tysięcy moją smerfetą... Pewnego dnia wracając wpadłem przy 40km/h w dziurę aż zarzuciło tyłem auta i zatrzymało się w ów dziurze... Zamordowało się przednie łożysko,sworzeń wahacza... auto utraciło zbieżność i niemiło huczało przednie zawieszenie.... nie licząc wygiętej felgi...


Zatem do dzieła...
Wymiana przedniego łożyska, końcówki drążka kierowniczego oraz sworznia wahacza...

WYMIANA ŁOŻYSKA PRZEDNIEGO


Zanim zaczniemy wymianę łożyska musimy wiedzieć jedno że w oryginale fabrycznym....

FORD FIESTA MK3 OD ROKU 1989 DO ROKU 1993 POSIADA DWA ŁOŻYSKA JEDNORZĘDOWE NA JEDNO KOŁO

FORD FIESTA MK3 OD ROKU 1994 DO ROKU ...
74341 56

[MK4] Łożyska tylnych kół, problem z trwałością


Witam
Mam pewien problem z moją fofi, mianowicie przez około pół roku zajechały się 3 łożyska na tylnych kołach. Nie wiem jakiej firmy były te łożyska, jednak na pewno nie były to najtańsze. Naprawiał mi to kuzyn, mechanik z przodu łożyska mają się dobrze zrobione na prasie i nic im nie dolega. Jednak tylne znów padły. Podejrzewam że jest to spowodowane zbyt mocnym dokręceniem nakrętki piasty koła. Czytałem na forum i widzę że jedni mówią iż moment zalecany przez książkę (27Nm) jest zbyt mały. Kupię teraz prawdopodobnie łożyska SKF (chyba że inne w podobnej cenie polecacie??), nowe nakrętki samo kontrujące, jednak chcę to zrobić raz a dobrze, a by nie wymieniać znów po około 3 tys km łożysk.
Pytam się więc jak to jest z dokręcaniem tych piast tylnych kół??
Dzięki za info i pozdrawiam
50731 70

[MK3] Buczenie z przodu auta


Ostatnio usłyszałem, że auto buczy podczas jazdy. Hałas nasila się przy skręcaniu w lewo, a podczas skrętu w prawo znika. Objaw jest typowy dla uszkodzonego prawego łożyska. Zajrzałem pod auto i zobaczyłem pęknięta osłonę prawego przegubu, która niezwłocznie wymieniłem. Przegub wydaje się być OK (podczas ostrego ruszania przy maksymalnym skręcie kół nic nie "strzela").

Pytanie - czy przez uszkodzoną osłonę przegubu mogło paść łożysko koła (dostał się tam jakiś syf, czy woda)? Czy przegub może "buczeć", czy też jego jakiekolwiek uszkodzenie objawia się od razu "tyrkaniem"? Nie chcę na darmo wymieniać łożyska, bo nie mam 100% pewności czy to faktycznie ono jest winne. Podniosłem auto na lewarku i rozpędziłem je do 100km/h i większych hałasów nie było słychać (ale pewnie łożysko będzie buczeć dopiero pod obciążeniem). Fiesta jest z 89 roku więc pewnie siedzą tam dwa łożyska 1-rzędowe (o ile to ma znaczenie).
15400 18

[MK3] Łożysko koła


Witam Panowie mam zapytanie co do łożyska kół, jakiej firmy polecacie i dodatkowo jeszcze zapytam co może powodować zapach spalin w kabinie ( wymieniony katalizator bo był zatkany i śmierdziało zgniłymi jajami wstawiona strumienica ).
11080 12

[MK3] łożysko, piasta, zwrotnica - pomocy


Witam wszystkich,
potrzebuje pomocy z problemem na który już brak pomysłów. Jakiś czas temu wjechałam w krawężnik mając 100 na liczniku (jakaś blondynka zapomniała o migaczu zmieniając pas ruchu). Rozwaliłam felgę - wymieniona. Po krótkim czasie okazało się ze łożysko dostało - wymienione. Po ok. 800 km znowu walenie, teraz rozsypała się piasta a przy okazji nowe łożysko - piasta i łożysko wymienione. Minęło kolejne 600-700 km i znowu walenie. Tym razem wymieniona zwrotnica. I wiecie co ?! Przejechałam kolejne 500-600 km i znowu słyszę ten sam dźwięk. Czy ktoś ma jakiś pomysł ?
9178 15

Układ hamulcowy : rozbieranie hamulców z tylu


Hej - wiem ze temat byl walkowany tylko kurde mi powoli brakuje czasu nawet na przeszukiwanie forum. Musze wymienic linkre recznego i poogladac tylne hamulce a zauwazylem ze fiesta nei ma lozysk stozkowych z tylu. Jak sie rozbiera bebny bez specjalnych narzedzi? I jak mocno sie to potem skreca.
Wielkie dzieki za wszelakie porady bo musi nam to pojsc sprawnie
6750 4

[MK3] Luz w piaście po wymianie łożyska


Witam mam taki problem bo wystąpił mi luz w piaście więc stwierdziłem odrazu, że to wina łożyska i tak było bo gdy wycisnąłem na prasie to sie rozleciało masakrycznie. Wymieniłem to łożysko i luz dalej został ;-( co to może być ? proszę o szybką odpowiedź
4117 6


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.