Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » krzyzak
Tematy oznaczone jako krzyzak
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] krzyżak w układzie ze wspomaganiem


http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?p=254805

:: Na początku chciałem zaznaczyć, że to krzyżak od fiesty ze wspomaganiem (mk. III 95r 1.3) - jest przyklejony jeden wątek o wymianie, ale w fieście bez wspomagania.

Krzyżak jest przykręcony do maglownicy tak jak ten zwykły - wielowpust i zaciśnięte śrubą, dalej jednak jest inaczej, nie ma drugiej śruby mocującej do kolumny. Drugi koniec krzyżaka jest zintegrowany z krótkim prętem ten przechodzi przez ścianę do wnętrza kabiny i tam ponownie zintegrowany jest z drugim krzyżakiem. Drugi krzyżak nie jest zamocowany żadną śrubą, zarówno pręt z komory silnika i potem ten biegnący dalej do kierownicy są zintegrowane i nierozbieralne. Ten odcinek biegnący do kierownicy ma przekrój spiłowanego walca tzn. nie jest okrągły tylko ma szlif na płasko z 2 stron. Dalej to nie wiem jak jest zamocowane, bo zaczyna się obudowa kolumny. W książce na temat wymontowania krzyżaka piszą, żeby odkręcić śrubę mocującą ...
12691 13

[MK3] Grzechocząca kierownica - koła nie kręcą


Witam wszystkich!

Przyszła zima - pierwszy śnieg. Poszedłem wieczorem do autka, odpaliłem, odśnieżyłem i wyskrobałem szyby. Chcę ruszać, kręcę mocno kierownicą, a ona nagle zaczęła grzechotać i chodzić luźno. Sytuacja wygląda tak, że kierownica grzechocze, kręci się luźno, a koła stoją w miejscu. Dziwna sprawa. Pierwsze co mi przyszło do głowy to krzyżak (był wymieniany rok temu), ale było wczoraj ciemno i jeszcze tego nie sprawdziłem. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym przypadkiem? Dodam, że kierownica zaczynała się trząść się na trasie tak od 90-100km/h.

Pozdrawiam.
10732 12

[MK4] Blokowanie kierownicy podczas jazdy


Dwa razy przydarzyło mi się ostatnio przyblokowanie kierownicy podczas skrętu w prawo- trwało to ułamek sekundy i puszczało, ale co się strachu najadłam to moje... Oczywiście auto stoi, bo boję się tak jeździć. Wczoraj byłam u mechanika i stwierdził, że winne jest łożysko amortyzatora- do wymiany. Przy okazji poprosiłam o zdiagnozowanie problemów ze zmianą biegów (2 i wsteczny)- okazało się że mam wybity krzyżak. Mechanik wycenił całość roboty z częściami na max. 500 zł w wariancie pesymistycznym. Byłabym wdzięczna, gdyby mi ktoś tak "na chłopski rozum" wyjaśnił, co ma łożysko amortyzatora do blokowania kierownicy i czy koszty podane przez mechanika są realistyczne.
8008 5

[MK3] Krzyżak a kierownica


Ostatnio wymieniałem krzyżaka i nie mogłem sobie poradzić z ustawieniem kierownicy prosto, ponieważ nie mam blokady. Czy mogę teraz odkręcić kiere i ustawić ją tak jak powinna być, czy muszę rozbierać ponownie krzyżaka i wtedy ustawić ?
4615 3


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.