Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » kierunkowskazy
Tematy oznaczone jako kierunkowskazy
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK4] Kierunkowskazy nie działają + problem z wycieraczkami


Witam.

Pewnego pieknego dnia w mojej fiescie zaczely szwankowac kierunkowskazy :(
Przerywacz wydawal dziwne dzwieki, takiego trzeszczenia.
Raz dzialaly raz, czasami zeby zadzialaly trzeba bylo mocniej przycisnac manetke (czy jak to tam zwali). Ale od wczoraj kaplica :( Ani trzeszczenia, ani kontrolki, bez zadnego dziweku.

Rozebralem dzisiaj caly przelacznik, poczyscilem, zlozylem i dalej klops, zlozony jest raczej dobrze bo wszystko dziala oprocz kierunkow. Co moze byc przyczyna? Trzeba bedzie wymienic caly przełącznik czy moze tylko przerywacz?

Pozdrawiam :)
15970 15

[MK6] Szybko migające kierunkowskazy


Witam!
Przejrzałem już wiele tematów nie tylko na tym forum w sprawie szybko migających kierunkowskazów w fieście MK6 ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.
Mój problem polega na tym że prawy jak i lewy kierunkowskaz mrugają szybko. Awaryjne chodzą normalnie. Sprawdzałem wszystkie żarówki i styki wszystko jest w porządku (zdziwiło mnie tylko że nawet po wyjęciu 2 żarówek z 3 z prawej strony auta prędkość migania nie wzrosła). Podświetlenie tablicy rejestracyjnej z tyłu świeci słabiej (czytałem gdzieś że ktoś też miał taki objaw). Wszystkie bezpieczniki sprawdziłem od kierunkowskazów i modułu GEM, zrobiłem nawet test modułu GEM i wszystko wydaje się być w porządku. Nie mam już pomysłów co można zrobić, myślałem wmontować żarówki o większej mocy ale czy to coś zmieni skoro po wyciągnięciu żarówek (rezystancja całego układu spadła) czyli teoretycznie powinny jeszcze szybciej migać, a tu jest bez zmian.
Proszę o pomoc,
Pozdrawiam!
12982 15

[MK6] Kierunkowskazy szybko migają


Witam, mam problem z kierunkowskazami: szybko migają - prawy i lewy, przy awaryjnych jest normalnie, wszystkie żarówki świecą normalnie, czy ktoś ma pomysł o co chodzi?
12733 14

[MK4] Świecą sie kierunki i wariuje centralny.


Prosze o pomoc,auto zony.Jadac w deszczu w pewnym momencie zapalily sie na stale kierunki i wariuje centralny.Zeby zamknac auto musialem odlaczyc akumulator.Mozecie mi cos podpowiedziec bo ja jestem laikiem.Z gory wielkie dzieki za pomoc
10747 16

[MK6] Problemy po montazu alarmu - kierunki + tylna klapa


WITAM

jakis czas temu chcialem zamontowac sobie alarm, oczywiscie sam. Kupilem i zabralem sie do pracy. Mialem sterte instrukcji + porady z forum. Jednak po montazu okazalo sie, ze alarm niby sie zazbraja, jednak nie zamyka drzwi i slacza syrene bez powodu.

Stwierdzilem, ze nie mam czasu sie nad tym glowic i wymontowalem alarm.

Od tego momentu (wszystkie kabelki zostaly dobrze z powrotem zlutowane i zabezpieczone) nie dzialaja mi KIERUNKI przy zamykaniu drzwi (dosyc irytujace, teraz musze stac kolo auta i nasluchiwac, czy centralny zaskoczyl i czy drzwi sie zamknely, a wczesniej z kilku metrow zamykalem i bylem pewny zamniecia)

Drugi - mniej irytujacy problem to nieotwierajaca sie KLAPA z przycisku przy kierownicy (z pilota i z klucza sie otwiera). Guzik przy kieownicy chyba stracil podswietlenie i w ogole nie reaguje. Dodatkowo jak zamykam drzwi i nastepnie otwieram ...
9442 12

[MK5] Kolory przewodów dla kierunkowskazów i inne


Zakładam alarm do samochodu i mam pytanie jakiego koloru są przewody plusowe od lewego i prawego kierunkowskazu ( te na wtyczce od skrzynki z bezpiecznikami) ? I czy + 12 V po zapłonie można podłączyć pod kostke ISO radia? (albo który to też będzie kabel w skrzynce).
I jeszcze pytanie odnośnie otwierania bagażnika czy po naciśnięciu guzika wyzwala się mas ?

i jeszcze czy ktoś się orientuje czy w MK5 jest sygnał komfortu który odpowiada za domykanie szyb?
7918 7

[MK3] Problem z kierunkami i awaryjnymi


Witam. Mam problem z kierunkami, a mianowicie kierunki i awaryjne rano i jak jest zimno nie działają w ogóle, a gdy fieścinka postoi na słoneczku pare godzin jest wszystko wporządku :cojest: Czy to może być wina przerywacza czy raczej coś związane z wilgocią może ;/ Prosze o pomoc :) Pozdrawiam
7777 8

[MK4] kierunkowskazy świecą zamiast migać


Witam,

Mam problem jak w temacie: kierunkowskazy po włączeniu nie migają a świecą stałym światłem. Obydwa. Po włączeniu awaryjnych dzieje się to samo. Również kontrolka na tablicy rozdzielczej świeci non stop, to samo z awaryjnymi.
Jaka może być przyczyna? Stało się to w czasie jazdy, po przejechaniu przez kilka większych kałuż. Podejrzewam, że spalił się jakiś bezpiecznik, albo przekaźnik.. ale nie bardzo wiem co jest odpowiedzialne za to, aby kierunkowskazy migały, jakiś przerywacz? ale jeśli tak, to gdzie on jest? A może trzeba wymienić lub wyczyścić cały przełącznik zespolony?
Co proponujecie?
7579 7

[MK4] Problem z przerywaczem pod przełącznikiem zespolonym


Witam

Mialem problem z swiatlami gdy puszczalem lewy migacz - poprostu gasly

Rozebralem przelacznik, zauwazylem niezailozowany, prawie luzny kabelek od swiatel
Poprawilem kabel, przeczyscilem reszte, zmontowalem

Po podlaczeniu wszystko smiga jak ma oprocz migaczy
Awaryjne oraz migacze nie dzialaja - zero dzwieku, zero kontrolek

Domyslam sie ze upalilem przerywacz - czy jest jakis sposob aby sprawdzic czy przerywacz jest sprawny?

Sam probowalem go pomierzyc kiedy byl podpiety do przelacznika, wyprowadzilem kabel do nozki 49 - nic nie wykazuje, to samo nozka 31

Podejzewam ze jezeli "kolyska" byla by zle ulozona to awaryjne powinny dzialac?
Wiec jest to raczej przerywacz

Czy jest jakis sposob zeby to sprawdzic?

:: Proszę pamiętać o tagowaniu tematów.
- trzeci ::
6973 4

[MK3] Kierunkowskazy - nie działają


Witam. Czy posiada ktoś schemat połączeń do kierunków w przekaźniku zespolonym? bo nawaliło, a potrzebna prowizorka.
6592 6

[MK6] gdzie jest przerywacz kierunkowskazów


Jak w temacie...
Na zespolonym go niemam.
6049 2

[MK3] Nie działający kierunkowskaz przy właczonych światłach


Witam. Posiadam fieste1.1 z 1993r i mam następujący problem: Gdy włączam światła mijania nie działa mi prawy kierunkowskaz i wycieraczki z przodu idą wolniej niż ślimak i się w końcu zatrzymują. gdy przełączę do swiateł pozycyjnych wszystko elegancko chodzi. tylko ze przecież nie będę cala zime jezdzic na swiatlach pozycyjnych,latem by jeszcze uszlo.
dodam ze mialem ten problem wczesniej(ale bardzo rzadko) gdy bywaly mrozniejsze wieczory ale wtedy zostawialem samochod na jakies 10 minut wlaczony i gdy osiagnal silnik temperature normalna wszystko wracalo do normy. natomiast teraz to nie pomaga. jezdzilem chyba dwie godziny i nic to nie dalo, gdy chcialem skrecic w prawo to musialem sie przelaczyc na swiatla pozycyjne zeby moc zasygnalizowac zmiane kierunku jazdy. w dodatku kontrolka od kierunkowskazow sie lekko swieci podczas jazdy na zielono,gdy puszczam kierunek w lewo to normalnie miga i daje normalne swiatlo kontrolka kierunkowskazu,natomiast w prawo nie daje zadnych znakow, zupelnie jakby ...
5137 4

[MK3] Wymiana klosza od prawego migacza


Witam, jak wyżej w temacie , kolega przed chwila pchajac moje auto zbił klosz , ten plastik od prawego migacza i tutaj sie pojawia moje pytanie, czy musze wymienic cala szybke tylko od migacza , czy rowniez od reflektora ? i jaki kosz takiej naprawy?
4777 4

[MK4] Pykanie przerywacza od kierunkowskazów


Witam wszystkich! jestem tutaj nowy i to mój pierwszy temat.
Ostatnimi czasy zakupiłem Fiestę MK4 i ciągle mam z nią kłopoty..
Otóż.. po włączeniu świateł ciągle pyka przerywacz od kierunkowskazów, na początku było to raz na jakiś czas a ostatnio ciągle bez przerwy, raz szybciej raz wolniej jest to okropnie irytujące. podczas pykania światła nie świecą, zaś gdy włączam kierunkowskaz przestaje pykać. Proszę o pomoc, rady co mógłbym zrobić?
3538 1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.