Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » kierownica
Tematy oznaczone jako kierownica
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] FAQ Wymiana kierownicy


Na początku roku wymieniałem kierownice. Gdyby ktoś też miał ochotę to zamieszczam kilka wskazówek. Ogólnie temat opisywałem na FCP więc może już go ktoś widział
Stara kierownica jaka miałem wyglądała tak


i nic jej nie było była w świetnej kondycji ale pod kryptonimem akcji "doposażanie" zapragnąłem mieć skórzaną.
W mk6 było montowanych chyba jak dobrze pamiętam 4 rodzaje skórzanych kierownic.
W moim przypadku wybór padł na kierownice z modelu po FL z małą pseudo aluminiową wstawką. kierownica niemal identyczna jak w ST tyle że bez "grawerowanego" napisu ST. Po prostu ten wzór podoba mnie się najbardziej.

Przed wymiana słyszałem różne opinie na temat poduszki powietrznej tzn jedni mówili aby przed demontażem odłączyć akumulator inni mówili, że nie jest to konieczne... Do dziś jednoznacznie nie wiem jak z tym jest ale ja dla pewności wolałem sobie jednak ...
18364 11

[MK3] Układ kierowniczy : wymiana kierownicy


Witam.
Kupiłem ostatnio nową kierę, zamocowałem ją do naby, która była w standardowej kierownicy, wkładam wszystko ładnie poskręcane na miejsce, przykręcam i zonk - naba strasznie trze o to co jest za nią i jeźdić prawie się nie da, o samemu powracaniu kierownicy do prostego położenia nie ma mowy, wyglądaa to tak jakby naba wlazła za daleko na drążek. Oczywiście ze standardową kierownicą nic takiego się nie działo, więc sam juz nie wiem.

Oto skutki:





Dodam że plastikowa podkładka, która podtrzymuje łożysko jest na miejscu.

Prosze o pomoc, bo niedługo bezwład rąk chyba dostane...
17963 20

[MK3] Bolączki po zimie


Witam. jak to zwykle bywa w naszych autach po zimie lubią wyskakiwać (prócz oczywiście rdzy na lakierze;P) jakieś niespodzianki. Nie inaczej jest w moim przypadku. A wiec 3 sprawy: generalnie najbardziej uciażliwa to zamek od strony pasażera. Nie zawsze moge otworzyc drzwi kluczykiem, bo sie zacina i nie odskakuje klamka wewnątrz - zostaje dalej w pozycji wciśniętej. Jak chce otworzyc z wewnatrz, musze tak z 3-4 razy energicznie pociagnac za klamke od wewnatrz, wtedy jakby cos odskakuje i sie otwiera. Tak ze drzwi otwieraja sie randomowo. Nastepna sprawa: dzialajaca jak chce tylna wycieraczka i ciezko chodzaca i sciagajaca kierownica. Generalnie to dziwnie luzno u mnie "lata" cala kolumna kierownicy z plastikowa obudowa - tak jakby nie byla gdzies przykrecona. Od pewnego czasu zauwazylem sciaganie kierownicy oraz przy 1/4 jednego obrotu w prawo kierownica w pewnym miejscu sie blokuje jakby i ciezej idzie, czemu towarzyszy dzwiek ocierania sie plastiku?metalu? (przy kazdym ...
17788 12

[MK3] Grzechocząca kierownica - koła nie kręcą


Witam wszystkich!

Przyszła zima - pierwszy śnieg. Poszedłem wieczorem do autka, odpaliłem, odśnieżyłem i wyskrobałem szyby. Chcę ruszać, kręcę mocno kierownicą, a ona nagle zaczęła grzechotać i chodzić luźno. Sytuacja wygląda tak, że kierownica grzechocze, kręci się luźno, a koła stoją w miejscu. Dziwna sprawa. Pierwsze co mi przyszło do głowy to krzyżak (był wymieniany rok temu), ale było wczoraj ciemno i jeszcze tego nie sprawdziłem. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym przypadkiem? Dodam, że kierownica zaczynała się trząść się na trasie tak od 90-100km/h.

Pozdrawiam.
10732 12

[MK3] przekładka kierownicy z essiego mk6


Witam serdecznie. Chciałbym do mojej fieściny założyc kierownice od essiego mk6, dorwałem taką w idealnym stanie. I mam pytanie odnośnie tego od czego zaczac taka przekladkę i jakich narzedzi bede potrzebował? Wiem ze trzeba wyciągnąc tą zaslepke z logo forda i tam jest sruba tak? a jaki klucz bedzie potrzebny? i czy taka przekladka jest wogole mozliwa? pozdrawiam
8296 9

[MK3] Sciągnięcie kierownicy


Witam. Po wymianie przekładni kierowniczej podczas jazdy na wprost teraz mam kierownice sporo skrzywioną, moje pytanie brzmi czy można ściągnąć kierownice i założyć ją prosto już bez grzebania przy przekładni?
5968 5

[MK3] Kierownica z MK3.5 w MK3


mam problem bo nei pasuje kiera z mk3.5 do mk3. co tzreba wymienic by ona podeszła? cała kolumne wymienic?? jesli temat był to sorki ale niemogłem znalesc
5797 7

[MK3] Trzeszcząca Kierownica


Witam wszystkich forumowiczów i fiesto maniaków.
Od pewnego czasu mam problem z moją fiestą, otóż przy skręcie kierownicy w lewo coś mi trzeszczy i nie mogę tego zlokalizować co to może być :(
Myślałem że to może być ta plastykowa obudowa kierownicy, bo jakiś czas temu była ściągana jak przy odpalaniu leciał dym ze stacyjki.
Także nie wiem co to może być...
Pozdrawiam i do usłyszenia :|
4801 4

[MK3] Krzyżak a kierownica


Ostatnio wymieniałem krzyżaka i nie mogłem sobie poradzić z ustawieniem kierownicy prosto, ponieważ nie mam blokady. Czy mogę teraz odkręcić kiere i ustawić ją tak jak powinna być, czy muszę rozbierać ponownie krzyżaka i wtedy ustawić ?
4615 3

[MK3] Wymiana kierownicy z MK3.5


Witam Mam Forda fieste rocznik 93 wytarła mi sie kierownica postanowiłem kupić nową z poduszką kupiłem no i nie poasuje star ma mniejsze obrecz blokady a kierownica z poduszką wiekszy czy koś może mi podopwiedzieć w tej sprawie,Panowie czyli muszę wymienić cała stacyjek z blokadą kierownicy czy cała belkę wrzucie jakieś foty jak to wygląda a może z Klubowiczów ma taką blokadę?
4117 3

[MK3] Przeskakująca kierownica


Witam,

mam taki problem, podczas kręcenia kierownicą, głównie podczas stania w miejscu czuć jak przeskakuje kierownica w 2 położeniach.
Pojawiło się to po wyciągnięciu kolumny. Jest możliwość, poprostu że kierownica krzywo usiadła na kolumnie?
Sprawdzałem podczas kręcenia (leżałem na fotelach i macałem :) ) i w położeniu kiedy występuje przeskok czyć to najbardziej na obudowie kolumny, ale tak jakby też sama kolumna lekko się podnosiła (na tej sprężynie) dotykałem krzyżaków i wydają się stabilne, nie było czuć jakby luzów, kręciły się bez problemu.
3106 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.