Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » halas
Tematy oznaczone jako halas
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK5] Buczenie / drżenie przy dobijaniu na nierównościach


Witam Wszystkich.
Może ktoś pomoże mi w nowozakupionej fieście 1.8td z 2000 roku. Mam taki problem że strasznie buczy-drży jak sie jedzie autem przy dobijaniu, nawet lekkim, jest to odgłos jakby obcierajacej opony ale to nie to, z moich obserwacji to jakby coś w napedzie, dodam że jest to jak jade na jakims biegu, na luzie jak sie jedzie to tez ale jak go wkrece na obroty, na samym luzie nie buczy.
7570 9

[MK3] buczenie we wnętrzu na wolnych obrotach


nie wiem co się kosiarce porobiło. od jakiegoś czasu słychać w środku dźwięk podobny do buczącego koła pasowego (nieregularne, "metaliczno-gumowe"). przy gaszeniu silnika w rytm drgań słychać też charakterystyczny odgłos (2-3 "bujnięcia"). problem w tym, że pod maską cisza, hcs suchy, klepie sobie równo, nic nie brzęczy, pasek, pompa wody ok, alternator też ujdzie. co prawda silnik ma chyba naderwane przednie mocowanie, ale tego pod maską nie słychać. w środku odgłos dochodzi gdzieś od strony pasażera, z dołu, po prawej stronie. wsadzałem tam łeb - wszystko wygląda ok... walczył ktoś kiedyś z takim zonkiem? ;-|
5029 4

[MK4] Terkotanie, dźwięk jakby wahadłowy


Mam taki problem. Dodam od razu, że:
1. Na stacji diagnostyki zawieszenie sprawdzone dokładnie - ok.
2. Wulkanizacja i serwis opon - ok.
3. U mechanika - nie zdiagnozowali problemu na 100% - tylko, że coś w układzie napędowym.

Problem:

Podczas jazdy na wprost, skręcania także, słychać terkotanie, które przyspiesza wraz z nabieraniem prędkości i zwalnia przy hamowaniu. Przy hamowaniu silnikiem, ale i hamulcem dźwięk słychać wyraźniej niż przy jeździe. Przy większych prędkościach terkotanie jest bardzo intensywne i szybkie, silnik zaczyna je zagłuszać. Dodam, że to taki dźwięk nie typowo pukający albo jakby wahadłowy, obrotowy, o ile tak to mogę nazwać.

Co może być przyczyną? Co sprawdzić?
3778 4


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.