Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » faq
Tematy oznaczone jako faq
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK5] FAQ - Wykonanie instalacji pod podgrzewanie lusterek


Jako, że okres jesienno-zimowy prędzej czy później nastanie - z wszystkimi tego konsekwencjami, a ładna pogoda zachęca do przebywania na świeżym powietrzu, postanowiłem zmontować sobie podgrzewane lusterka.

Tym, co taki bajer mają, uświadamiać nie trzeba jaka to fajna rzecz, a ta część, która tego nie posiada będzie mogła niewielkim nakładem zmontować sobie instalację pod takie szkła.

W niniejszym poradniku wykorzystałem nieco istniejącej instalacji tak więc po podłączeniu, nasze wymarzone ogrzewanie lusterek włącza się równocześnie z ogrzewaniem tylnej szyby. Jeśli ktoś chce zrobić to na oddzielnym przycisku - nie ma sprawy - jednak warto pomyśleć kilka razy czy jest sens - podłączenie jest inne, a gratisowo trzeba rozwiązać 2 dodatkowe problemy.

Samej procedury szkieł nie będę tutaj opisywał, bo są różne typy mocowań wkładów, jedni sobie kupią nowe wkłady, drudzy będą chcieli montować szkła w starych - ja niczego nie narzucam i ...
17056 7
16839 0

[MK5] [MK4/5] FAQ - Wymiana tulei w przednim zawieszeniu


Taki mały FAK o gumach w przednim zawiasie mk4/5.

Mały schematyczny podgląd zawieszenia:


I. Wymiana tulei stabilizatora.

Kiedy należy wymienić tuleje stabilizatora :?:
Jeżeli Wam coś puka w przednim zawieszeniu, to na 99% są to te tuleje. Sprawdzić to bardzo łatwo. Trzeba podnieść auto, zdjąć przednie koła (koniecznie obie strony) i złapać za stabilizator i poruszać nim. Jak się leciutko rusza, to gumy do wymiany.
Potrzebne narzędzia:
- klucz do kół – do odkręcenia kół ;)
- klucz płaski/oczkowy 10 do odkręcania jarzma (ja używałem płoaskooczkowego lekko zeszlifowanego)
- śrubokręt/drąg/co kolwiek – do pomocy
- młotek (bo bez młota nie robota)

Ceny:
Ford – 34,5/33 pln (ford.sklep.pl)
Od 5pln do 35 pln.


1. Podeprzeć auto i zdjąć koła
2. Odkręcić ...
16531 3
16297 8
13885 8
13473 0

[MK3] FAQ - Wymiana tulei tylnego zawieszenia


Witam,
w swoim pierwszym poście nie będę zadawał pytań a udzielę porady jak wymienić tylną tuleje w MK3.

UWAGA: patent pomaga w przypadku tulei gumowej, bez osłony stalowej.

Potrzebne będą:
1) Klucze oczkowe 17 i 15
2) Pręt gwintowany 12 mm o długościi 0,5m
3) Odrobina smaru
4) Preparat w stylu WD-40
5) Łyżka do opon
6) Deseczki

Wstępnie pryskamy na gwint śruby tulei środek WD-40, gdyż w moim przypadku była mocno podrdzewiala.
Odkrecamy nakretkę kluczem 17.
Kolejnym krokiem jest zdjęcie z wieszaka ukladu wydechowego (środkowego i ostatniego tlumika) opuszczajac go.
Jest to operacja niezbędna do wyciągnięcia śruby tulei.
Po wyciągnieciu jej wkladamy łyżke do opon pomiędzy wieszak a oczko i odciagamy je do dolu (w wersji ze stabilizatorem proponuje go rozkręcić)
Po tej operacji widać tuleje, w ...
12532 7
11307 0

[MK3] Wymiana łożysk w alternatorze


Coś piszczy w alternatorze, musisz wymienić łożyska, ale nie wiesz jak sie za to zabrać?
Ja już to przerobiłem i dziele sie swoją wiedzą.
Oczywiście nie zabrakło zdjęć
Zapraszam:
WYMIANA ŁOŻYSK W ALTERNATORZE FIESTA MK3, 89-95, 1,1i
10837 0

FAQ CVH XR2i piny wtyczek , opisy komputerów


EDIS 4



pin 1 idzie do komputera pin 4 (CPS Czujnik polozenia walu )

pin 2 Powinien to byc kabel obrotomierza ktory idzie do pinu 11 w liczniku

pin 3 idzie do komputera pin 25 (ign module)

pin 4 idzie do komputera pin 24 (ign module)

pin 5 brown/red (cps) czujnik polozenia walu

pin 6 white/red (cps) czujnik polozenia walu

pin 7 ?

pin 8 idzie do komputera 20 ecu zasilanie komp. ze stacyjki

pin 9 idzie do komputera pin 19 (GND)

pin 10 black/orange cewka zaplonowa A

pin 11 blank

pin 12 green/black Cewka zaplonia B




WTYK A9
[br ...
9082 1

[MK3] tester diodowy


jak w temacie czy ma ktoś z was taki tester który wyświetla za pomocą diody kody błędów kompa jeści tak to proszę o kontakt na priw
pozdrawiam
8959 2

Założenie oryginalnego centralnego zamka i elektr. szyb


W wykonaniu maczioma-a

W wykonaniu odyńca-a
8605 0

[MK6] Demontaż tylnych boczków 3D, demontaż pasów bezpieczeń


Z góry przepraszam za jakość zdjęć, wykonywałem je telefonem.
Niestety na początek zła informacja żeby można było zdemontować boczki trzeba wpierw odkręcić fotele tylnie wraz kanapą. Do pracy będziemy potrzebować płaskiego śrubokręta, kluczy torx T30 (odkręcanie kanapy) T40 (odkręcanie oparć) i T50 (okręcanie pasów bezpieczeństwa).

Demontaż kanapy zaczynamy od odkręcenia dwóch śrub znajdujących się w dolnej jej części

po wyjęciu kanapy kolejny krok to demontaż oparcia foteli, podwójny fotel jest przykręcony czterema śrubami torx od strony bagażnika, do odkręcenia stosujemy klucz T40.

By ułatwić sobie zadanie można - choć nie koniecznie - pozbyć się z wnętrza odkręconego wcześniej oparcia fotela, które jest zamocowane po przez pas bezpieczeństwa do podłogi. Oparcia pozbywamy się wykręcając oznaczoną na fot śrubę

Kolejnym etapem jest odkręcenie ślizgu pasa bezpieczeństwa, po wykręceniu, trzeba się trochę pogimnastykować ze ślizgiem i wyciągnąć go ...
8575 0

Bicie na kierownicy / ściąganie auta


Problem odczuwania na kierownicy drgań, które pojawiaja się w różnych okolicznościach, jest problemem złożonym.
Może mieć miejsce cały czas, przy określonych prędkościach, przy hamowaniu, auto może ściągać... Najczęściej spotykane usterki i kroki zaradcze:

Kierownica trzepie cały czas, niezależnie od prędkości

Możliwe przyczyny:
- skrzywiona felga
- rozlatująca się opona - "bąbel" z boku lub garb na czole bieżnika
- brak współosiowości koła i piasty
- słabo przykręcone koło

Usunięcie problemu:

Jeśli zamienisz przednie koła z tylnymi i problem ustanie to potwierdzisz kwestie uszkodzenia felgi lub opony. Sama kwestia ustalenia czy felga czy opona, polega na oględzinach wzrokowych - każde mechaniczne uszkodzenie obręczy felgi będzie widoczne, jedynie możesz nie zauważyć skrzywienia płaszczyzny mocowania do piasty względem obręczy. To da się ustalić albo na wyważarce w ...
7906 0

Gaźnik a monowtrysk - różnice


:: faq na podstawie tego topicu ::

Zdjęcia z zasobów użytkownika: JoeMix / Opis również jego autorstwa.

:: ---------------------------------------------------------------------------------------- ::

Monowtrysk: Wtrysk umieszczony centralnie w jednej dziurze, podłączony 2 przewodami elektrycznymi.


Gaźnik: Charakterystyczne 2 przeloty, przy czym jeden bezpośrednio od góry przesłonięty przepustnica ssania (na zimnym silniku powinna być zamknięta, na gorącym - stać pionowo jak na zdjęciu) (czasem się trafiają się gaźniki jednoprzelotowe, wtedy jest jedna dziura przysłonięta zawsze ssaniem)


Jak na WYŁĄCZONYM silniku (bez kluczyka w stacyjce) będziemy naciskać pedał gazu to na jednopunkcie nic się nie będzie dziać.
W gaźniku przez pierwsze kilka naciśnięć (3 do 5 - póki starczy paliwa w komorze) będzie tryskać w gaźniku paliwo z dyszy przyspieszacza.
7546 0

[MK3] FAQ - trzecie światło stop


Wiem, że tym razem lightowy (w przenosni i doslownie :) ) poradnik, ale może zmobilizuje do założenia tego elementu poprawiającego płynność i bezpieczeństwo jazdy, szczególnie w mieście, gdzie widać dobrze takie światełko przez wnętrza pojazdów poprzedzających:

Najwięcej problemów i czasu (jak zwykle) zabiera wymyślenie którędy puścić instalację - po moich bojach z przepustem z klapy nie sądziłem że uda mi sie przeciągnąć wzdłuż przewodu spryskiwacza kolejne 2 przewody, no ale się udało - jak macie dobrze zmasowaną klape można też puścic tylko jeden kabel a drugim podpiąc się do karoserii - jak kto woli.
Oto fotorelacja - wybrałem warian światła najwyzej jak sie dalo, aby bylo dobrze widoczne - przyklejone na tasme dwustronna z gąbką do szyby po odtluszczeniu oczywiscie.



Naciecia z poprzednich operacji :)


I ponownie wzdluz uszczelek:


...
7496 0

[MK3] FAQ - pasy bezpieczeństwa / montaż regulacji wysokości


Postanowiłem zamontować regulację wysokości pasów :)
Podam tutaj kilka porad dotyczących montażu w Fieście, która nie miała fabrycznie regulacji.

Na początek na pewno w Fieście muszą być fabryczne otwory na zamontowanie regulacji.
Po zdjęciu ze słupka dwóch zaślepek ukazują się gwintowane otwory na dwie różne śruby :ra:



Trzeba pamiętać o tym, że są to gwinty drobnozwojowe 1.25mm :!:

Ja zakupiłem kompletny zestaw ze śrubami i plastikowymi osłonami :)

Tak wygląda fabryczna górna śruba :ra:



A tak wygląda dolna :ra:



Po zamontowaniu regulacji :ra:



Niestety, śruba która przedtem trzymała uchwyt pasów w słupku nie pasuje już do regulacji, ponieważ ma gwint 1.25mm, a przy regulacji jest ...
7108 1

[MK3] Opis pinów w zegarku


W związku z powtarzającymi się pytaniami na PW i GG, to zamieszczam opis obu typów zegarków w MK3

Opis pinów w zegarku: MK3 i MK3.5

Mam nadzieję że to rozwiąże problem raz na zawsze :)
6256 0
5683 0

[MK3] Rozmiar gwintu filtra oleju.


Witam. Jaki jest rozmiar gwintu na filtr oleju ?? Fiesta mk3 wszystkie wersje miały taki sam gwint ( z tym dieslem nie wiem bo nie widziałem )
4540 2

Różnice pomiędzy MK3.5 a MK3


:: Topic podsumowujący różnice pomiędzy Fiestami MK3.5 a MK3 ::
Powstał przy udziale naszych użytkowników - czytaj

- klapka na wlewie paliwa (w MK3 bezpośrednio korek)
- inne lusterka (bardziej obłe niż paletki z MK3)
- inna średnica sworzni wahacza
- inna średnica amortyzatorów
- inne kierownice
- poduszki powietrzne
- tylna klapa bez przetłoczeń
- deska z wyciąganą półką lub poduszką pasażera
- inne szyny foteli
- inne przyciski otwierania bagażnika i elektrycznych szyb
- owalne boczne kierunkowskazy
- inne klamry pasów bezpieczeństwa
- plastiki na słupkach B montowane na wciski zamiast wkrętów
- wzmocnienie boczne w drzwiach
- zegary z plexi
- inny bak i pompa paliwa
- inne przeguby
- wzmocnienia dachu
- zmienione mocowanie wkładki zamka
- inna budowa osłony ...
3490 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.