Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » elektryczne otwieranie bagaznika
Tematy oznaczone jako elektryczne otwieranie bagaznika
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Elektrycznie otwierany bagażnik


Już jeden poradnik był na tym forum ale i tak postanowiłem umieścić swój skrócony i udoskonalony (jak najmniej przeciągania kabelków) opis.
Wiedzy nigdy za wiele, a ułatwi sprawę przyszłym chętnym na taki bajer.

Materiały:
-przede wszystkim siłownik slave,
-bezpiecznik, ja użyłem 10A,
-przycisk,
-troche przewodu, ze 3 metry tego chyba było,
-podstawowe narzędzia i 2 godzinki wolnego czasu oraz ładna pogoda (ja robiłem to pod chmurką)

1) Zdejmujemy ostrożnie czarny plastik spod klapy
2) Właśiwy montaż samego siłownika, nie jest to takie proste jak sie wydaje, pod klapą jest ciasno.
Zamieszczam fotki (niestety jakość tylko z telefonu):




3) Najgorsze za nami, zostało tylko podłączenie elektryczne:
- przycisk montujemy w jakimś dogodnym miejscu (u mnie na konsolce ze względu na brak innych wolnych miejsc):
...
84121 99

[MK5] Poradnik - elektryczne otwieranie bagażnika w mk5


Zdecydowałem się stworzyć taką instrukcję obrazkową, bo sam chciałem skorzystać z takowej z mk4, ale natknąłem się na pewne problemy techniczne po drodze. Znalazłem później to właśnie forum i stwierdziłem, że co prawda zbyt wielu ludzi z mk5 tutaj nie ma, ale nawet tym nielicznym taka fotorelacja z montażu może się przydać :) A nóż ich zachęci do małego "upgrade'u" auta :)


Większość obrazków można powiększyć klikając na nie :)


Co będzie potrzebne?
Siłownik - i tu ważne - te, reklamowane na Allegro jako 4kg nie dają rady (a ściślej: dają, ale odpowiedni ich montaż to masakra - naprawdę warto wydać kilka zł więcej, żeby nie spędzić nad tym połowy dnia)
Kupujemy więc model 6-8 kg taki jak na obrazku:





Oprócz tego przekaźnik, przycisk, kilka metrów kabla ...
48184 43

[MK4] PORADNIK - jak zrobić elektrycznie otwierany bagażnik


Niedawno kupiłem sobie fiestkę mk4 no i denerwującą rzeczą było latanie i otwieranie bagażnika kluczykiem, zatem postanowiłem z tym skończyć i zrobiłem jego elektryczne otwieranie :)

Gdzieś na forum natknąłem się na jakieś tam małe porady jak to zrobić w mk4, ale ogólnie rzecz biorąc nic ciekawego :-P

No to do dzieła:
@ potrzebne pierdołki: siłownik slave z blaszką, wkrętami itd, jakaś stara bądź nowa linka stalowa z łebkiem - ja użyłem takiej od hamulca rowerowego + jakieś 15cm pancerza, ok 8m przewodu, stycznik, trochę końcówek do połączeń, izolacja i jakiś browar + trochę wolnego czasu :)

1. nie bawiłem się w przeciąganie kabelka przez uszczelki i inne ciężko dostępne miejsca, wybadałem, że mam wolne miejsce na listwie łączeniowej od klapy - w zasadzie to miejsce jest od włączania i wyłączania światła w bagażniku, ale działa to ...
32653 27

[MK4] Elektryczne otwieranie bagażnika


witam
mam jedno pytanie :
czy da się coś zrobić żeby otworzyć bagażnik kiedy silnik jest włączony ?
bo to jest irytujące kiedy trzeba gasić silnik tylko po to by otworzyć bagażnik ...

proszę o pomoc :piwkowanie:
10927 14

[MK6] Otwieranie klapy bagażnika przyciskiem z deski


Kiedy chcę otworzyć klapę bagażnika przyciskiem z deski jest problem ponieważ nie otwiera się. Po naciśnięciu słychać że zamek "odbija i wraca" ale bagażnik dalej jest zamkniety, otwrzyć mogę tylko kluczykiem wtedy nie ma kłopotu. Czy ktoś spotkał się z czymś takim, czy to jest usterka do wymiany czy wystarczy cosik posmarować i bedzie dobrze
8695 6

[MK6] Otwieranie bagażnika z wewnątrz auta


Witam
Mam pytanie czy ktoś dorabiał odmykanie bagażnika przy MK6 z wewnątrz samochodu.
W mojej wersji otwieranie jest tylko na kluczyk
7987 13

[MK6] Centralny zamek + otwieranie klapy MK6


Witam,

Na samym początku chciałbym się przywitać, ponieważ to mój pierwszy post na forum. Kupiliśmy z żoną Forda Fiestę z 2007 jako drugi samochód w rodzinie. Była to wersja VAN, którą już udało się przerobić na osobowy.

Teraz moje pytanie dotyczące centralnego zamka oraz otwierania klapy bagażnika z guzika.
Prace zrobione
Wymienone zostały wiązki drzwi + dołożone siłowniki (niestety z wersji angielskiej jak się okazało podczas montażu) + wymieniony zamek klapy + wiązka klapy+ wymienony GEM z końcówki Ax na Bx
Niestety centralny ani klapa nie działa, co więcej lampka wewnętrzna w tej chwili się nie wygasza. BEzpiecznik sprawdzony siedzi 20A . Mam prośbę o podpowiedź co może być przyczyną, że to nie gra. Czy trzeba jakoś uaktywnić centralny lub GEM ? Czy posiada ktoś jakiś chemat centralnego zamka ?
7219 4

[MK3] Elektrycznie otwierany bagażnik


Witam forumowiczów.
Skombinowalem oryginalne podnośniki szyb wersja 3D - lewy i prawy.
Oryginalna wiązka, trzy guziki sterowania szybami (dwa po stronie kierowcy jeden po stronie pasażera) - schemat dla modeli po 1992 roku - (1992-on).
Elektryczne szyby działają - super.
Boczki też pasowały, guziki w boczki też.
Co do szyb pytań nie mam - nawet o owalna wtyczkę.
Ale...
W wiazce też jest przewód do otwierania bagażnika.
Kupiłem oryginalny siłownik, plastik, cięgno... w klapie wszyststko zamontowane.
No i teraz podlączanie guzika do otwierania bagaznika.
Do tego wlącznika dochodzą dwa przewody:
- jeden śmiga do siłownika
- drugi do bezpieczników (i tu mam mieć 12V)
i znajduję go na bezpiecznikach - taki dołożony z boku
Ma on wartość 15A, dobry, tylko że tam nie ma plusa nawet po przekęceniu stacyjki.
Ponieważ nie chcę amatorszczyzny (moge 12V ...
4912 5

[mk4] nie otwiera się klapa bagażnika z przełącznika


witam

znowu coś dopadło moją "kaczkę" i nie otwiera mi się klapa bagażnika z przycisku. Wcześniej też miała problemy nie zawsze ją otwierało jak naciskałem przycisk musiałem kilka razy po naciskać, może to wina przełącznika?
Wycieraczka chodzi normalnie czyli masa jest, ruszałem stykami nie pomogło, bezpieczniki też ok, chyba że jest jakiś ukryty.

proszę o pomoc
4468 4


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.