Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » eac fail
Tematy oznaczone jako eac fail
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Brak mocy i EAC Fail


Witam. Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Fiesty Mk6 1.4 TDCi. Po roku bez awaryjnej jazdy obecnie pojawił się problem. Otóż w trakcie tych obecnych mrozów zauważyłem, że Fiesta mocno muli podczas przyspieszania - do 2000 obrotów. Tak jakby nie miała siły, nie reagowała w pełni na gaz. Powyżej 2000 - 2500 jest już wszystko okej i śmiga aż miło. Dodatkowo co jakiś czas gaśnie mi zegar i przebieg i wyświetla się eac fail. Znalazłem tu już kilka opisów tego błędu, ale nie było moich syndromów, więc dlatego nowy temat. Może ktoś miał coś podobnego i będzie potrafił pomóc.

Pozdrawiam
12343 8

[MK6] Klimatyzacja nie domaga..


Witam,
przy wysokiej temperaturze zewnętrznej i włączonej klimatyzacji zdarzyło się 3 razy, że przy ciepłym silniku (wskazówka w połowie pola temperatury) i staniu w korku samochód gasł. I tak w kółko po paru sekundach od odpalenia gasł a na wyświetlaczu pojawiał się eac fail. Jeśli samochód jechał na trasie wszystko było ok, gasł dopiero po rozgrzaniu się w korku od czasu, aż wskazówka znalazła się między O a R. Poza tym klimatyzacja rzadko się uruchamiała, a jak już się jej zachciało to słabo chłodziła. Wczoraj została nabita (było 375g, jest 650g), ale nadal nie chce się włączyć... Nie słychać załączania się sprzęgła sprężarki, wentylator startuje czasem i to tylko na jakieś 2-3 sekundy...

Bezpiecznik A/C sprawdzony - nie wiem czemu jest wsadzony 15 A, ale zamieniłem na chwilę na 10A i zero efektów.
Przeczytałem http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=49093 i pomierzyłem piny w kostce od czujnika ciśnienia klimatyzacji i ...
5758 6

[MK6] Problemy z instalacją EAC FAIL wył. radia miganie kont


Witam!
W mojej fieście 2005 rok 1,4TDCI 3 drzwi pojawił się ostatnio problem najpierw zauważyłem drgające światła pozycyjne, później wyskoczył błąd eac fail i za chwilę zniknął. Przy używaniu kierunkowskazów radio zostaje wyłączone/wyciszone na chwilę, gdy włączę awaryjne na desce miga kontrolka od ręcznego i nie tylko. Po wyłączeniu samochodu i załączeniu ponownie problem znika. Niestety ujawnia się od czasu do czasu w czasie jazdy słychać trzaski w głośnikach i wariuje deska przy włączeniu awaryjnych oraz radio jest wyciszane przy użyciu kierunkowskazów. Jak na razie to wszystkie objawy jakie zauważyłem.
Pierwsze o czym pomyślałem to zwarcie do masy lecz przeglądnąłem instalację (na tyle na ile mogłem) próbowałem wywołać zakłócenie ale mimo ruszania wszystkimi przewodami jakie tylko dostałem problem się nie pojawił.
Kolejna rzecz to to że na jesień w fieście był montowany hak i podpinana wiązka - kolejny słaby punkt, który sprawdziłem fakt faktem do ...
5509 5


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.