Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » ctx
Tematy oznaczone jako ctx
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

Przeniesienie napędu : CTX przekładnia automatyczna


Czolem. Mam Fieste 91 rok z silnikiem 1.1 w automacie. Niedawno jezdzilem oplem kadettem z 80 roku z motorem 1.3. i zanipokoilo mnie to, ze moja fiesta jest strasznie mulowata w porownaniu do wspomnianego kadetta. Zdaje sobie sprawe, ze silnik w kadecie jest troche mocniejszy ale jednak wydaje mi sie, ze nie jest to taka dynamika jazdy jak powinna byc. Mam takie wrazenie od poczatku jak posiadam moja fieste. Mial ktos moze podobny model? prosze o pomocw ustaleniu czy jest to normalne czy moze jest tutaj jakis feler. Pozdro
34516 42

[MK3] Zamarzająca skrzynia biegów automat - CTX


witam. mam problem z moją fiestką. jak temperatura spadnie 5-10 stopni poniżej 0 to zamarza mi skrzynia biegów. olej był wymieniany niedawno więc to nie jest kwestia oleju.
ktoś ma jakieś ideas co może tam zamarzać?
17761 37

[MK4] Uszkodzona automatyczna skrzynia biegów w 1.25 16V


Witam na wstępie wszystkich klubowiczów :)

nabyłem autko jak w temacie za śmieszne pieniądze. Samochód bezwypadkowy ,ładny ,czyściutki ,zadbany , oryginalne 110 tys km . ma tylko jeden feler - przyczynę dla której poprzedni właściciel je prawie darmo oddał - nie do końca sprawną automatyczną skrzynię biegów . Jak mi sam relacjonował skrzynia przestała działać po długiej trasie (Niemcy-Polska) dosłownie kilka km przed celem , ale zalał olej ATFII i dojechał pod dom . Rano auto już nie chciało ruszyć z miejsca , jednakże wystarczyło dolać litr oleju i znów można było pare km przejechać . Działa tak do tej pory . Auto wstawiłem do suchego garażu ( po zalaniu olejem samo wjechało dosłownie 500 m ) rano już nie rusza - poziom oleju skrzyni na bagnecie - zero . Garaż suchutki brak śladów jakichkolwiek wycieków . Co się może dziać z olejem ? Czy ktoś ...
10771 11

[MK3] Spalanie 1.3 automat


Witam
Moja fieścina 1.3 w automacie z najprostszą instalacją LPG w mieście pali 12,7 - 13l lpg /100km, a na trasie przy spokojniej jeździe 80-90km/h potrafi zejść do 7,8 - 8l/100km czy tak duży rozrzut jest normalny? Ma ktoś takie cudeńko do porównania? :-P
Po skopanej naprawie u mechanika zmuszona zostałam wstawić nowy silnik. Poprzedni (identyczny 1.3) palił w granicach 7,6 - 10,5l, osprzęt oczywiście został ten sam i wszystko niby jest wyregulowane.
10510 9

[MK4] Automat CTX


Witam
Mam taki problem z samochodzikiem żony. Przy przełączaniu na D bardzo często gaśnie niezależnie od tego czy jest zimna czy rozgrzana. Przy włączaniu wstecznego nie gaśnie w ogóle. Od czego to jest zależne olej sprawdzony, obroty równiutkie nie szarpie.Czy to jest kwestia jakiejś regulacji, ponieważ przy włączeniu D strasznie się wyrywa.
Dziękuję za wszelkie porady.
Pozdrawiam...

Dodam jeszcze że jak już się ruszy to wszystko ok.
9991 9


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.