Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » chlodziwo
Tematy oznaczone jako chlodziwo
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 
19513 8

[MK6] Dolewka płynu do chłodnicy


Posiadam Fiestę z 2005 roku z silnikiem 1.6 TDCI 90 KM. W chłodnicy mam płyn Motorcraft (tzw. fordowski). Niestety w trasie ok. 400 km, zeszło mi go poniżej minimum (było pomiędzy Max a Min). Byłęm zmuszony dolac całkiem inny płyn, w serwisie samochodowym polecono mi Dynagel 2000 (producent: Autoland) i taki tez dolałem. Czy nie ma przeciwwskazań do tego, aby dolać taki płyn?
16765 13

[MK6] Gotuje się płyn chłodniczy


Witam forumowiczów!

Mam taki problem i proszę o wskazówki:)

Gotuje mi się płyn chłodniczy w całym układzie, ogrzewanie działa.
Wskaźnik temp nie przekracza 90 stopni, nie zauważyłem żeby chodził wentylator.


Jak myślicie czy to wina termostatu, czy pompy, a może czujnika temperatury?
Moze tez ktoś podzieli się jakimś zdjęciem, czy schematem układu chłodniczego Fiesty?


Pozdrawiam i wypatruje odpowiedzi:)
16135 14

[MK3] Schemat układu chłodzenia - 1.3


Witajcie.

Potrzebuję dokładnych informacji na temat obiegu w silniku 1,3.

Wyjaśnijcie mi łopatologicznie jak płynie chłodziwo (w którą stronę i przez co) po kolei.

Proszę o to, bo specem nie jestem.
Wiem gdzie jest pompa wody, ale nie wiem w którą stronę pompuje. Jak płynie płyn w chłodnicy, czyli przez który wąż wpływa, a gdzie wypływa itd.

Schemat taki jest co prawda w książce, ale tam nie ma nagrzewnicy i strzałek z kierunkiem przepływu.
11848 7

[MK3] Układ chłodniczy


Witam,
popełniłem ostatnio grzech ciężki i zaspałem jeśli chodzi o dolewanie płynu chłodniczego. W czasie jazdy zauważyłem że wskaźnik temperatury jest na czerwonym polu (wcześniej zawsze był znacznie niżej) . Zareagowałem poprzez dolewanie wody w następujący sposób:

1. Wlewam aż do wskaźnika MAX.
2. Przykrywam (bez wkręcania) zbiornik wyrównawczy.
3. Odpalam silnik i nagrzewam do momentu w którym włącza się wiatraczek chłodzący chłodnicę.
4. Zostawiam silnik do ostygnięcia i wracam do 1 jeśli zbiornik wyrównawczy jest pusty.

Te 4 czynności powtórzyłem kilkakrotnie, ale podczas jazdy temperatura cały czas skacze. W związku z tym popytałem znajomych czy może nie wiedzą o co chodzi - spotkałem się z dwoma diagnozami:

Opcja 1: Zepsuła się jakaśtam uszczelka (jeśli dobrze zrozumiałem to między chłodnicą, a silnikiem) . Naprawa będzie b. droga, bo żeby ją wymienić trzeba rozkręcić prawie cały silnik.
...
7954 13

[MK3] Cieknący płyn z pompy wodnej oraz czujnik temperatury


Witam

Wczoraj podczas jazdy zauważyłem że nie mam ciepłego ogrzewania. Po dojechaniu do domu sprawdziłem co się dzieje pod maską i okazało się że w zbiorniku z płynem chłodniczym pustka i zauważyłem kapanie płynu obok paska klinowego. I druga sprawa czy ten włącznik na zdjęciu to włącznik wentylatora chłodnicy ? Jak się to fachowo nazywa bo muszę kupić nowe. Proszę o rady czy konieczna wymiana pompy na co ewentualnie zwrócić uwagę, bo muszę samemu coś pokombinować z kasą krucho i jak ewentualnie podnieść silnik żeby uzyskać lepszy dostęp do pompy?

Proszę o opinie

Pozdrawiam
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/05b16a651bc0888f.html


:: na zdjęciu widać czujnik temperatury dla wskaźnika w zegarach, więc zgodnie z tym zmieniam tytuł wątku.
- bidżej ::
7432 8

[MK3] Silnik 1.0 gaźnik . słaby , pali olej , ubywa wody .


siemka mam Fieste rocznik 91 na gazniku nie wtrysku silnik 1.0 wystapił mi taki problem iz w gazniku znalazł si mi olej przepustnica która tam jest była zaolejona i filtr powietrza był zaolejony ;/ auto jest słabe niechce jechac na zadnym biegu pobiera mi bardzo duzo oleju i zauwazyłem ze zmalał mi poziom płynu chłodniczego nie ma zadnego wycieku poza blok silnika ani nic w tym stylu szybko nabiera temperatury a i jak jest zimny to pali w mire jest sl;abszy ale zbytnio to nie jest odczuwalne dopiero jk sie zagrzeje to jest masakra ;/ jaka moze byc przyczyna czy moze to byc wydmuchana uszczelka pod głowica pisze tutaj przed rozkrecaniem zebym nie miał na marne roboty prosze pomózcie mi jakos :) z góry dzieki
7348 8

[MK4] Wzrost spalania i ubytek płynu chłodzącego


Witam

Od jakiegoś czasu (powiedzmy pół roku) trochę walczę ze znacznym wzrostem spalania i jednoczesnym ubytkiem płynu chłodzącego.

Spalanie wzrosło mi ze średniej 5,8 l/100 km do około 6,5-6,8 l/100 km. Ubytek płynu nie jest znaczny, ostatnio jak dolewałem to weszło może trochę ponad pół litra - max litr.
W tej chwili myślę że znowu trzeba by dolać 0,5 l.

Szukając wycieków płynu niczego nie stwierdziłem, ani przy pompie "wody" ani przy chłodnicy, przy zbiorniczku też sucho. Węże też suche.

Idąc za radą mechanika, że może być jakiś mikro wyciek którego nie zobaczę, zastosowałem sodek do uszczelniania takowych nieszczelności - wg mnie bez rezultatu.

W zbiorniczku wyrównawczym płyn jest normalnego koloru, bez śladów oleju. Na korku oleju też nie widać śladów "majonezu", w oleju też nie stwierdziłem płynu, olej normalnej konsystencji i ...
5287 2

[MK3] Jak rozpoznac czy poszła uszczelka pod głowica?


Jak rozpoznac czy poszła uszczelka pod głowica? Jakie sa objawy...
4786 4


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.