Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » bicie kierownicy
Tematy oznaczone jako bicie kierownicy
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Bicie na kierownicy


witam,

chłopaki pomóżcie ... wiem znamy problem w fofi, ale borykam się z tym problemem juz ponad , a że często jeżdzę autostradą to wkurza. bicie występuje 110-120kmk/h.
co zrobiłem:
- koła wyważane 3 razy (trochę pomogło),
- koła zimowe (inne felgi i opony) też występuje,
- przed świetami wymieniłem tarcze + klocki i nadal bije.

trochę brakuje mi pomysłów. pytanie:
- czy ta oś łącząca półosie powinna mieć luzy?
- czy lewa półoś powinna być tak ,że przy kole powinno być wyżej niż przy silniku (brak poziomu- jak patrzyłem na kanale)?
- czy to wina przegubów czy sprzęgła?
12580 14

[MK4] Trzęsie kierownicą przy hamowaniu


Przy hamowaniu trzęsie trochę kierownicą. Jest to na tyle denerwujące, że zdecydowałem się wymienić tarcze lecz nie mam pewności czy to one są sprawcą owych drgań na kierownicy przy hamowaniu. Już ładnych parę tysięcy kilometrów temu zauważyłem, że przy hamowaniu z większych prędkości od 120-150 km/h było słychać huczenie i hebel nie był zbyt efektywny. Teraz przy dohamowaniach, nawet przy niższych prędkościach trzęsie kierownicą (drgania). Czy myślicie, że jest to wina tarcz czy może coś z wachaczami.
Znalazłem dosyć tanie marki optimal. Macie jakieś zdanie na temat tej firmy? Tarcze niewyntelowane.

:: Proszę pamiętać o tagowaniu tematów.
- trzeci ::
11623 15

Bicie na kierownicy / ściąganie auta


Problem odczuwania na kierownicy drgań, które pojawiaja się w różnych okolicznościach, jest problemem złożonym.
Może mieć miejsce cały czas, przy określonych prędkościach, przy hamowaniu, auto może ściągać... Najczęściej spotykane usterki i kroki zaradcze:

Kierownica trzepie cały czas, niezależnie od prędkości

Możliwe przyczyny:
- skrzywiona felga
- rozlatująca się opona - "bąbel" z boku lub garb na czole bieżnika
- brak współosiowości koła i piasty
- słabo przykręcone koło

Usunięcie problemu:

Jeśli zamienisz przednie koła z tylnymi i problem ustanie to potwierdzisz kwestie uszkodzenia felgi lub opony. Sama kwestia ustalenia czy felga czy opona, polega na oględzinach wzrokowych - każde mechaniczne uszkodzenie obręczy felgi będzie widoczne, jedynie możesz nie zauważyć skrzywienia płaszczyzny mocowania do piasty względem obręczy. To da się ustalić albo na wyważarce w ...
7924 0

[MK4] Drgania kierownicy


Otóż zauważyłem, że drga mi kierownica i nieważne, czy jadę 20, czy 100km/h, bo mniej więcej drga tak samo. Wymieniłem już łączniki stabilizatora (a nie było łatwo po 14 latach) i nadal to samo. Fiesta nie ma wspomagania i kierownica od jakiegoś czasu lekko chodzi, a nawet za lekko, bo muszę zwalniać na rondzie do 20, bo inaczej nie wyrabiam, bo ja kręce, a ona znowu swoje :P, tak jakby były luzy. I teraz co mam jeszcze w niej wymienić, krzyżak?, czy to cos poważniejszego? Dzięki za wszelakie odpowiedzi :)
5434 3

[MK3] Drgania/wahadłowe ruchy kierownicy


Witam ponownie na forum. Mam niewielki problem z moją Fiestą. Jakiś czas temu (koniec sierpnia) wymieniałem tuleje wahaczy w zawieszeniu, bo auto na każdej dziurze w jezdni łomotało niemiłosiernie. Od kilku dni zauważyłem natomiast, że drga mi kierownica w aucie podczas jazdy. Nie są to zwykłe drgania, np. na postoju czy w korku, ale bardziej takie ruchy wahadłowe lewo - prawo <---> około 1cm w każdą stronę. Odczuwalne jest to zwłaszcza przy niskich prędkościach, przy szybszej jeździe wydaje mi się, że dzieje się to szybciej, ale też nie jest chyba tak odczuwalne. Po "rozgrzaniu" auta ruchy są mniejsze, ale nadal odczuwalne. Nie wiem, co mogłoby powodować problem, czy kwestia dokręcenia kół po wymianie tulei wahaczy? Bąbli na oponach nie zauważyłem. A może końcówki drążków do wymiany? Poradźcie, drodzy forumowicze, co warto sprawdzić i w jakiej kolejności. Dodam, że dziś chciałem zmienić koła na zimowe, może warto najpierw zmienić koła, dokręcić ...
5242 6

[MK3] Prawe koło, dziwny stukot, bicie. Nie przegub


Siemka.

Jest problem od jakiegoś czasu słyszę głuchy stukot, bicie z prawego koła, podczas jazdy. Im szybciej tym stukot częstszy. Słychać to tak jakby był flak albo felga uszkodzona. Jednak wszystko jest sprawne - opona nowa, koło proste, zbieżność ok.
Zauważyłem jeszcze że podczas lekkiego skręcania w lewo stukot ustępuje. Nie wiem co to jest? Również przy hamowaniu ustępuje.

Jakieś pomysły? Wszystkie rady mile widziane.

Pzdr.
2845 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.