Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » airbag
Tematy oznaczone jako airbag
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Kontrolka poduszki powietrznej


Witam, wiem, że problem pojawiał się już na forum, ale nie dotyczył wersji mojego samochodu, a i objawy ciut inne.. Po odpaleniu lampka gaśnie po jakiś 5 sekundach, i nie zapala się przez jakieś 10 - 30 minut. Potem miga kilkukrotnie na przemian 3 i cztery razy, po czym zapala się i pali się ciągle. Odłączałem kostki po siedzeniami, psikałem wd 40, pomogło na pare dni po czym problem powrócił. Gdzie można w Łodzi podjechać na diagnoze oprócz ASO? Może coś poradzicie?
Pozdrawiam
28405 19

[MK4] Miga kontrolka poduszek powietrznych


Auto z tego co wiem nie było bite , slyszałem ze jakiś czujnik jest pod siedzeniem i wystarczy go odłączyć i podłączyć ale nie wiem czy to prawda miał ktos taki problem ? jesli tak proszę o wyjasnienie.
24073 24

[MK7] Świecąca kontrolka AIRBAG....


Witajcie,

dziś co jakiś czas zapala mi się kontrolka airbag - tzn po zapaleniu silnika zapala się pomarańczowa kontrolka poduszki - świeci się cały czas -nie mruga, nie gaśnie.

Aczkolwiek później gdy zgasiłem auto i ponownie odpaliłem kontrolka się już nie zapaliła.. wszystko było ok.

Później - jakieś 2 godziny - ponownie odpalam i niestety znowu się zapaliła :( ktoś wie o co może chodzić?

ew. znacie dobrego elektryka z okolic Piaseczna który poradziły sobie z tematem? autko nie było "bite"
Będę wdzięczny za pomoc :)

:greenpeace:
23452 17

[MK4] Problem z kontrolką airbag


Moja fiesta jest po dzwonie poprzedni wlasciciel wyciał scieżkę w liczniku i w ten sposob pozbył sie problemu , ja wymienilem wszystkie napinacze zalozylem 2 poduszki i moduł i naprawiłem scieżkę w liczniku ale kontrolka się nadal pali ( czy ona czasem nie powinna mrygać ) czy ford w tym durnym modelu zwanym fiestą mk4 jeszcze coś dodał co jest zwiazane z poduszką ? jakiś przekaznik lub sam nie wiem co ?
22822 46

[MK6] Pirotechniczne napinacze pasów


Witam wszystkich użytkowników FIEST:)

Mam pytanie związane z napinaczami pasów, które są przy fotelach pasażera oraz kierowcy, czy miałby KTOŚ opcje rzucić okiem w swoim MK6 i potwierdzieć.

U znajomego w Fiescie odkryłem iż lewy napinacz przy fotelu kierowcy jest wyżej niż u pasażera(jakby wystrzelony) a auto rzekomo BEZWYPADKOWE oraz generalnie naprawiane było blacharsko od strony kierowcy co mnie najbardzie szokuje.

Czy jest ktoś zorientowany o wysyokości tegoż oto mechanizmu???

Pozdrawiam :ok:

[ Dodano: Pią Gru 03, 2010 10:29 ]
P.S
Jeśli pomyliłem DZIAŁ to prosiłbym o przeniesienie Tematu.
19708 38

[MK6] FAQ Wymiana kierownicy


Na początku roku wymieniałem kierownice. Gdyby ktoś też miał ochotę to zamieszczam kilka wskazówek. Ogólnie temat opisywałem na FCP więc może już go ktoś widział
Stara kierownica jaka miałem wyglądała tak


i nic jej nie było była w świetnej kondycji ale pod kryptonimem akcji "doposażanie" zapragnąłem mieć skórzaną.
W mk6 było montowanych chyba jak dobrze pamiętam 4 rodzaje skórzanych kierownic.
W moim przypadku wybór padł na kierownice z modelu po FL z małą pseudo aluminiową wstawką. Kierownica niemal identyczna jak w ST tyle że bez "grawerowanego" napisu ST. Po prostu ten wzór podoba mnie się najbardziej.

Przed wymiana słyszałem różne opinie na temat poduszki powietrznej tzn jedni mówili aby przed demontażem odłączyć akumulator inni mówili, że nie jest to konieczne... Do dziś jednoznacznie nie wiem jak z tym jest ale ja dla pewności wolałem sobie jednak ...
18364 11

[MK5] Nie działa opuszczanie szyby (+ kwestia poduszek pow.)


Cześć!

Jest to mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie! :)

Mam następujący problem:
Nie działa opuszczanie szyby kierowcy. Przycisk szyby można wcisnąć tylko w jedną stronę (otwieranie), w drugą (zamykanie) nie można - tak, jakby był "wciśnięty". Nie świeci się też podświetlanie przycisku.
Czy da się może na podstawie tego opisu stwierdzić, co nawaliło...?


Chciałem sprawdzić co jest nie tak, przez rozebranie tapicerki. Na razie jeszcze nie wiem dokładnie jak to zrobić, ale mam nadzieję, że dam radę, a przynajmniej chcę spróbować :)

Mam jednak pewną wątpliwość. Otóż, moja Fiesta (MK5 z 2000r.) jest z 4 poduszkami powietrznymi. Nie wiem dokładnie, gdzie pozostałe dwie (oprócz tej kierownicy i tej od strony pasażera) się znajdują. Czy właśnie w drzwiach? A jeśli tak, to czy trzeba szczególnej ostrożności podczas ściągania tapicerki, aby nie uszkodzić poduszki...?[br ...
16891 17

[MK5] Czujnik pasów


Witam, w mojej mk5 na zapłonie widzę ze pali się kontrolka od niezapiętych pasów, po odpaleniu silnika znika choć pasy dalej odpięte, oto mój licznik(foto z allegro, czujnik znajduje sie pod 220
Pytanie jak podłączyć aby to działało :D
15205 18

[MK6] Kontrolka poduszki powietrznej


Witam, zapaliła mi się dzisiaj w kontrolka poduszki powietrznej (Fiesta 2005).

1. Co mogę sprawdzić sam zanim pojadę do elektryka?
2. Czy to, że często jest przesuwany fotel kierowcy (skrajne pozycje: b,blisko-b.daleko) mogło spowodować zapalenie się kontrolki? Są jakieś połączenia pod fotelem kierowcy (napinacze pasów itp) które mogły się rozłączyć?

Dzięki za pomoc.
14215 16

[MK6] Błąd czujnika poduszki bocznej pasażera


Witam,
Parę dni temu zapaliła mi się kontrolka airbag w mojej fiescie 1.4TDCI. Wygląda to tak że kiedy przekręcam stacyjkę kontrolka się zapala potem po odpaleniu auta na 3 sekundy gaśnie i znowu się zapala:( . Dzis pojechałem do stacji diagnostycznej gdzie powiedziano mi że to błąd sensora (czujnika) poduszki bocznej - tak mówi komputer. Niestety elektryk nie wiedział gdzie jest ten sensor zlokalizowany i zaproponował żebym przyjechał w innym dniu wtedy on już się dowie i mi pomoże. Ja ze swojej strony obiecałem popytać na Forum.
Dlatego drodzy koledzy proszę zapodajcie czy już mieliście taki problem i jak go rozwiązaliście?
Wielkie Dzięki
Pozdrawiam
Kampia
12010 12

[MK6] Wyłączenie kontrolki airbag`a


witam
Mam fieste mk6 miała kiedyś wypadek, poduszki są wystrzelone i świeci kontrolka.
Czy da się samemu zrobić aby przestała świecić ta kontrolka od poduszek?
dzięki za odpowiedź.
11875 16

[MK5] Zaślepka Airbag SRS od strony pasażera


Czy ktoś mi może powiedzieć jak ściągnąć tą zaślepkę:


Wpadło mi chyba coś ( albo urwało się ) do przewodu wentylacyjnego i strasznie wkurza głośny odgłos gdy dmucha powietrze. Pzedmuchanie kompresorem nic nie dało. Tak się zastanawiałem, że może ściągnę tą zaślepkę i jakoś dostanę się do przewodu wentylacyjnego. Tylko jak to się ściąga by nie uszkodzić zaczepów ewentualnie nic nie zrobić z poduszką?
11752 6

[MK4] Sensor airbag - umiejscowienie


witam mam problem gdzie znajduje sie sensor od poduszek mk4 rok 98
11197 13

[MK6] Wyłączenie poduszki pasażera


Mam pytanie, czy jest mozliwosc wylaczenia poduszki powietrznej pasazera, poniewaz chcialbym na przednim siedzeniu przewozic dziecko.
10135 2

[MK3] Montaż poduszek powietrznych


Witam. Chce wyposazyc fistolota w poduszki powietrzne. Nie mam instalacji elektrycznej wiec trzeba bedzie ciagnac. Czy jest to do zrobienia? Jaki jest stopien trudnosci i czy jest to oplacalne oraz co bedzie mi potrzebne?

Pozdrawiam.
9934 11

[MK4] Wystrzelona poduszka kierowcy


Witam!
To mój pierwszy post na forum choć śledzę je już dość długo i często znajduje tu pomocne porady.

Kilka dni temu miałem nieprzyjemą przygodę - kolizja z sarną przy 90km/h. Ucierpiały obie lampy, grill, maska, chłodnica i przedni pas wgiął się do wewnątrz.. W momencie zderzenia wystrzeliła też poduszka powietrzna kierowcy(bo chyba tylko ta była). Płyn z chłodnicy uciekł więc trzeba było auto zholować. Blacharkę się wyklepie więc o to się nie martwie.

Największe obawy mam co do airbaga. Czy wystrzelona poduszka odcina zapłon albo powoduje jakieś trwałe zmiany w elektronice silnika? Czy tzreba będzie kasować ustawienia komputerem? Czy da radę pozbyć się zużytej poduchy i zostawić puste miejsce w kierownicy żeby było dobrze?

Serwis raczej nie wchodzi w grę bo pewnie zaśpiewają sobie 1/3 wartości auta.
Jest to Fiesta MK4 rocznik 99', silnik 1.3 http://yfrog.com/b6s6302028lj
[br ...
9718 13

[MK3] montaz poduszki kierowcy


Sytuacja ma się tak. Mam auto z zaślepką poduszki kierowcy i poduszką pasażera (nie wystrzeloną). W przyszłym tygodniu dojdzie do mnie kierownica z poduszka. Czy wystarczy podpiąć kabelki i zamontować kierownice z poduchą i po jakimś czasie podpiąć zasilanie? Fiesta jest z 1995 roku.
9310 14

[MK3]Poduszka powietrzna kierowcy i pasażera- problem


Witam.
Kupiłem ostatnio Fieste MK3 z poduszkami powietrza kierowcy i pasazera. Dziś uzupełniłem braki w żarówkach licznika i ku mojemu zdziwieniu miga kontolka poduszek powietrznych. Probowałem szukać kodów błedu do airbagów ale nie znalazłem i musze was prosić o pomoc. Włączam zapłon świeci się kontrolka, po chwili gaśnie i po paru sekundach(okolo 5) kontrolka mrugnie i tak w kółko.
Miał ktoś taki problem i go rozwiązał? Gdzieś doczytałem ze to może być problem z obwodem poduszki ale ktorej....pasażera czy kierowcy? ;-(
Czekam na pomoc.
7762 10

[MK3] Jak sprawdzić czujnik sensor airbag ?


Witam forumowiczów.

Naczytałem się dużo dużo o poduszkach (dowiedziałem się masę bezpiecznych i odpowiedzialnych rzeczy).

Kontrolka airbag'a na liczniku po przekręceniu kluczyka zaświeciła, potem gasła i migała. Po miganiu ustaliłem kod usterki - przerwa w odwodzie kierowcy, znalazłem, usunąłem (oczywiście dzięki opisom na forum, odłączyć akumulator, łeb z dala od poduszki....).

Naszukałem się na forum ale nie znalazłem.
W jaki sposób sprawdzić czy czujnik sensor airbag zadziałał? Bo miga mi poduszka - znalałem usterkę przerwany obwód w odwodzie kierowcy... i teraz boję się podłączyć poduszkę bo... jak czujnik już raz zadziałał to czy mi odpali poduszkę?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
7348 6

[MK7] Demontaż deski rozdzielczej MK7


Witam serdecznie klubowiczów.Mam ogromną prośbę o instruktarz demontażu deski
rozdzielczej.Muszę cała zdemontować i wymienić na nową gdyż wystrzeliły airbagi.Pozdrawiam. Ford fiesta 2009 r.
7141 2

[MK5] AirBag kierowcy


Witam,
Chciałbym się dowiedzieć jak sprawdzić czy w ogóle poduszka powietrzna w kierownicy jest, bo na diagnostyce wyskoczył mi błąd poduszki powietrznej kierowcy i okazało się też, że nie działa mi kontrolka poduszek, o której istnieniu w ogóle nie miałem pojęcia. I pytanie co trzeba wymienić w przypadku, gdy kiedyś ta poduszka wystrzeliła, ale nikt z tym nic nie zrobił?
5854 8

[MK6] Wystrzelona poduszka kierowcy (airbag)


Witam mam pytanie. Wystrzeliła mi poduszka kierowcy i mam mały problem, poduszka kierowcy po lifcie kosztuje minimum 500 zl a ta przed liftem juz za 150zl sie kupi i o to pytanie, czy będzie pasował airbag z tej przed liftem do mojej fiesty po lifcie i co będę musiał jeszcze wymienić by wszystko działało ??
5599 6

[MK5] Airbag po wystrzale - jak i co podłączyć?


Samochód po kolizji. Wystrzał poduszki pasażera. Dostałem w gratisie airbag pasażera :hihihi:, niewystrzelony oczywiście. Kierowcy i boczne są OK.
Pytanie. Co i jak podłączyć, żeby było tak jak było?
Czujnik airbagu?
Napinacz pasa? (trochę się zwinął :hahaha: )
Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
Chodzi mi o to, żeby w razie (odpukać) potrzeby zadzałał airbag i żeby przestała się świecić kontrolka.
5350 7

[MK4] Poduszka powietrzna pasażera


Hej
nie orientujecie się czy mk4 miala 2 rodzaje poduszek pasażera ? moja nie miala takowej gdyz kiedyś wystrzeliła , kupiłem od Marka i ma 2 gniazda podłączeniowe a ja mam tylko jeden kabelek w instalacji AIR BAGa pasazera a do tej jak widze potrzebne są 2
5299 5

[MK6] Kontrolka AirBag


Witam wszystkich.

Od kilku dni zaczęła mi mrugać kontrolka poduszki. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć co oznacza następująca kombinacja mrugnięć airbag'a:
-jedno mrugnięcie przerwa (ok 3sek) dwa mrugnięcia (jedno po drugim) przerwa ok 5sek i ponownie to samo. Ta kombinacja powtarza sie 5 razy po czym kontrolka zapala sie i świeci cały czas.
4738 4

[MK4] Podłączenie poduszki pasażera


Czy były poduszki pasazera podłaczane 1 przewodem ?
Czy jesli nie było to dlaczego od mojego sensora poduszki idzie tylko 1 zolty kabel na poduszke ?
Skad idzie 2 przewod ?
Ma ktos zdjecie mk4 bez deski rozdzeilczej ?
4498 3

[MK4] Jak zamontować zaślepkę airbaga


Witam,

podpowiedzcie jak zamontować na kierownicy z wystrzeloną poduchą tą całą pokrywę ? Tak się zastanawiam nad silikonem w miejscu titków, ale nie wiem czy nie przestaną działać.

Pozdrawiam

Ps. Nie chcę jej mocować taśmą ani sznurkiem na owijkę :P
3520 1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.