Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » 1.25
Tematy oznaczone jako 1.25
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK6] Regulacja zaworów w 1.25


witam serdecznie
przepraszam za odgrzanie tematu ale nie mogę się doszukać informacji a mianowicie ....
przy jakim przebiegu regulujemy luz zaworowy w silniku 1.25 mk6 04
mam przejechane 86 tyś,czy to już pora ?
jakie są ewentualne koszty ?
....generalnie to nie mam jakichś dziwnych odgłosów z silnika tak mi sie przynajmniej wydaje,
ale może trzeba ta regulacje zrobić żeby uniknąć płóżniejszych kłopotów?
a wogóle to jakie są objawy rozrególowanych zaworów?
proszę o rade
pozdrawiam
pawel
15667 11

[MK4] Nie trzyma obrotów


Witam serdecznie. Problem dotyczy "trzymania" wolnych obrotów w czasie jazdy. Na postoju wszystko jest cacy, natomiast w ruchu, gdy wciskam sprzęgło lub dodatkowo wrzucam luz i puszczam sprzęgło, obroty spadają do 500 na minutę, a podnoszą się do jałowych dopiero po całkowitym wyhamowaniu auta. Co ciekawe, problem raz się pojawia, a raz nie. Z reguły jest to uwarunkowane już przy rozruchu, to znaczy: gdy od razu po odpaleniu problem występuje, to występuje aż do wyłączenia zapłonu i ponownego uruchomienia silnika. Dzisiaj był wyjątek bo jak wyjechałem na główną drogę i na 2 biegu doszedłem do odcięcia to problem ustąpił, co nie zmienia faktu, że coś jest nie halo. Obciążenie alternatora (ilość odbiorników elektrycznych) nie ma znaczenia. Silniczek krokowy był wymieniany nieco ponad pół roku temu. Co to może być ?
6289 11

[MK4] Swap 1.25 na 1.6


Witam. Przeszukałem internet z marnym skutkiem . Są tylko tematy dotyczące przekładki na 1.7 z pumy. Interesuje mnie przekładka na 100 konny silnik 1.6 i tutaj pojawia sie mnóstwo pytań ponieważ słyszałem ze ten silnik wystarczy włożyć , przeprogramować komputer i będzie śmigać jak miło , aczkolwiek chciałbym porównać wasze opinie. Czy skrzynia , sprzęgło 1.25 bedzie pasować? Czy wiązka i osprzęt z 1.25 też bedzie siedzieć? Prosze o pomoc. Dzięki :)
4357 5

[MK5] różnice między silnikiem 1.25 model DHA a modelem DHB


Witam.

Chciałbym się podzielić z wami informacjami które ciężko znaleźć a mogą się komuś przydać np. w sytuacji takiej jak ja miałem kiedy silnik zakończy swój żywot i żaden remont już mu nie pomoże. Posiadam Fieste MK5 rocznik 1999 (pierwsza seria). Miałem w niej zamontowany silnik 1.25 model DHB. udało mi się dogadać z gościem który sprowadza auta z Niemiec żeby mi poszukał i kupił kompletny silnik o takim samym oznaczeniu. Dwa tygodnie później silnik przyjechał na pierwszy rzut oka wyglądał identycznie. Po sprawdzeniu symbolu okazało się że jest to model DHA. Na szczęście silnik był kompletny brakowało jedynie przepustnicy, więc mogłem sprawdzić czym się różniły oba modele.

Różnice:
- kolektor wydechowy w DHA składa się z dwóch kawałków, a w DHB jest połączony odrazu z katalizatorem (rozstaw dziur , śrub, mocowań jest tak sam przełożyłem kolektor wydechowy bez problemów z ...
3343 2

MK6 1.25 16V jak się zbiera 60-120km ?


Witam, na wstępie przywitam się po długim okresie nieobecności :) Posiadałem kiedyś Fiestkę MK3 1.3, potem była XR2i 1.8 16V (którą wspominam z łezką w oku...) jednak w mojej rodzinie od 2003 roku jeździ także MK6 1.25 16V Duratec - do rzeczy, wczoraj miałem okazję zrobić dłuższą trasę tym autem i wydaje mi się, że jest zamulone. Mogę prosić posiadaczy o podanie czasów ile zajmuje rozpędzenie się tego auta od 60 do 120 na 4 biegu ? To chyba będzie dobry test porównawczy. Dodam, że autko dostaje jakby czkawki delikatniej przy około 2- 2.5k obr na 3 i 4 biegu. Zdaję sobie sprawę, że w 16V zaczyna się coś dziać koło 4 tys obr no ale kiedyś chyba autko miało większego kopa. Teraz nawet po przekroczeniu 4 tys na 2 czy 3 biegu nic sie nie dzieje - auto powoli się zbiera. Przebieg orginalny 45000km
3301 1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.