Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Przewody układu wspomagania jakiej firmy?

medrek - 29 Lut 2024, 18:03
Temat postu: Przewody układu wspomagania jakiej firmy?
Witam!!
Potrzebuję przewody układu wspomagania ciśnieniowy+powrotny (ponoć trzeba dwa wymienić,może można jeden jak drugi jest dobry?) ford fusion 1.4 tdci tylko zastanawiam się nad firmą bo jest tego dużo i bardzo duża różnica w cenach.
proszę o radę.
dziękuję.

Jaszczur - 1 Mar 2024, 20:59

Najlepszą radą będzie podjechać do jakiegoś zakładu gdzie robią hydraulikę siłową, i poprosić o zakucie na podstawie starych.
medrek - 2 Mar 2024, 09:31

Jaszczur napisał/a:
Najlepszą radą będzie podjechać do jakiegoś zakładu gdzie robią hydraulikę siłową, i poprosić o zakucie na podstawie starych.

tak myślałem zrobić tylko w Krakowie i okolicach nigdzie tego nie robią,będę musiał ewentualnie poszukać może Śląsk,dziękuję za info

Jaszczur - 2 Mar 2024, 11:09

W okolicach Krakowa jest pełno takich zakładów, nawet wzdłuż drogi 94 w stronę Olkusza coś tam jest.
vegetagt - 3 Mar 2024, 00:10

Jaszczur, taa, w Olsztynie też jest pełno ale ciężko coś ogarnąć. Temat jest upierdliwy bo 'uniwersalne' zakuwki są szersze niż te oryginalne. Do tego często przewody mają w środku jakieś tłumiki szmerów czy inne zwężki
Jaszczur - 3 Mar 2024, 01:56

vegetagt, nie wiem o jakie szmery chodzi, u mnie w fieście jest cały układ na zakutych, nieoryginalnych wężach i działa bezproblemowo.
vegetagt - 5 Mar 2024, 11:37

Jaszczur, no to może jakiś problem pojawia się w specyficznym ciśnieniu czy budowie układu (magiel dalej od ściany grodziowej?).

Jak rozetniesz przewód ciśnieniowy z różnych innych marek (audi przewaga dzięki technice), to w sekcji ciśnieniowej masz podziurkowany wkład (chyba z tworzywa, nie pamiętam już), a na powrocie są dwie lub jedna zwężka (to akurat mniejszy problem).

O ile zwężki są googlowalne i mniejwięcej wiadomo po co sie je stosuje, to wywalenie 'podziurkowanego wkładu' podobno skutkowało głośną pracą układu i na szybko żadnego rozwiąznaia nie znalazłem

Jaszczur - 5 Mar 2024, 11:46

vegetagt, to jeszcze pytanie czy fordowskie układy mają takie rozwiązania. Bo ja osobiście w żadnym z moich fordów niczego takiego nie widziałem.
A Ałdi jest tu wyjątkowo złym przykładem, bo tutaj mamy do czynienia zwykle z przekombinowaniem wszystkiego. :D

vegetagt - 5 Mar 2024, 12:20

bmw też ma :P

Ford jest sporo lżejszy, to i może mieć inne rozwiązania.


Jaszczur napisał/a:
Bo ja osobiście w żadnym z moich fordów niczego takiego nie widziałem.


https://ford-esklep.pl/przewod-zasilajacy-ukladu-wspomagania-kierownicy-mondeo-mk4-s-max-galaxy-1-8-tdci--fo,124259 raczej tez masz ;)

i na powrocie raczej też jest zwężka: https://allegro.pl/oferta/przewody-wspomagania-ford-mondeo-mk4-2-0-ecoboost-13639957027

Jaszczur - 5 Mar 2024, 12:31

vegetagt, W którym miejscu tam to sitko niby jest? ;)
Ta "zwężka" to w praktyce jest po prostu rurka metalowa o odrobinę mniejszej średnicy niż wąż.
Co ciekawe, w Fieście miałem przed przeróbką takie same węże na zasilaniu i powrocie.
Po przeróbce mam tylko kawałek rurki metalowej, względem tego co było.
No i kurde działa, i żeby było śmieszniej to nawet ciszej niż wcześniej, bo pompa po regeneracji :hahaha:

vegetagt - 5 Mar 2024, 12:42

Jaszczur napisał/a:
vegetagt, W którym miejscu tam to sitko niby jest?


W tym miejscu bym rozcinał: https://imgur.com/iKibgey
a w audi masz bodajże tak: https://imgur.com/a/aU48awW . Jak znajde swój przewód to podrzucę fotki, bo to już jakiś czas temu było ;)

Jaszczur napisał/a:
Ta "zwężka" to w praktyce jest po prostu rurka metalowa o odrobinę mniejszej średnicy niż wąż.


Tak i z tym raczej nie ma problemu.

medrek - 15 Mar 2024, 11:51

Witam
Będę chciał zakuć ten stary przewód układu wspomagania ciśnieniowy w fusionie tylko widzę że jest tam trochę słabe dojście dużo odkręcania,czy ktoś odkręcał ten przewód w fusionie?bo widzę że gdybym nawet miał kanał to będzie problem z dojściem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group