Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK6] Big comeback czyli Fiesta z Turbo klekotem

Bobofrut - 22 Paź 2021, 14:42
Temat postu: [MK6] Big comeback czyli Fiesta z Turbo klekotem
1. NICK: Bobofrut
2. IMIĘ: Przemek
3. MODEL : Mk6
4. WERSJA: 5D
5. ROCZNIK: 2006
6. SILNIK: jedyny słuszny turboklekot 1.6
7. OPIS AUTA:
Jak co niektórym wiadomo, Opel miał kabum w bok. PZU wyliczyło szkodę całkowitą i mimo odwołania podtrzymało tą decyzję. Szczerze mówiąc, cała sytuacja przyspieszyła decyzję o powrocie do Forda, no i trafiło się takie cudo z przebiegiem 137 tysięcy czyli praktycznie tyle co nic. Zmieniać nic nie zamierzam w wyglądzie, jedynie nowe filtry olej oraz rozrząd. Z poprzedniej Fiesty pozostała ramka, radio jak i moduł sterowania manetką przy kierze. Poniżej fotki tego bolidu


8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: brak
b. mechaniczne: brak
c. audio: brak
d. inne: brak

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: nie planuję
b. mechaniczne: nie planuję
c. audio: wpadnie inne radio
d. inne nie planuję

10. FOTKI AUTA


Jaszczur - 24 Paź 2021, 22:24

Bobofrut napisał/a:
jedyny słuszny turboklekot 1.6


:rotfl: :hahaha:

modell1 - 27 Paź 2021, 22:37

No powrót do Forda szkoda że nie S ka ale zawsze fiesta
Bobofrut - 28 Paź 2021, 06:23

modell1 napisał/a:
No powrót do Forda szkoda że nie S ka ale zawsze fiesta


No właśnie nie szkoda. Bum z Oplem mnie nauczyło że lepiej nie kupować jakichś udziwnionych wersji. Potem jest płacz i zgrzytanie zębów. Silnik najważniejszy. 1.6 TDCi daje radę, auto jest niesamowicie cichociemne

Bobofrut - 12 Lis 2021, 14:00

Z okazji urodzin zrobiłem sobie prezent w postaci nowego radia do Forda. Tym razem padło na produkt firmy Clarion. Nie obyło się bez dziwnych nieprzewidzianych zdarzeń, bo po prawidłowym podłączeniu z radia się zadymiło. Ale o dziwo wszystko działa i gra aż miło
Skfarek - 16 Lis 2021, 10:48

Bobofrut, czyli złe miłego początki, ważne że działa :-P
Jaszczur - 16 Lis 2021, 10:50

Na pewno coś się uwaliło, i w najmniej oczekiwanym momencie się to jakoś objawi :D
Bobofrut - 16 Lis 2021, 14:28

Jak się uwali to pójdzie na naprawę. Jak na razie bardzo ładnie gra. Pytanie z innej beczki. Czy głośniki z 3d są takie same jak w 5d, bo jeden charczy a zostały mi jeszcze Ori po tamtej
Bobofrut - 27 Lis 2021, 16:27

Fiesta dostała zimowe koła. Fotki niebawem
Bobofrut - 13 Gru 2021, 14:47

To pierwsze koty za płoty czuli usuwanie drobnych usterek:
- naprawione podświetlenie panelu nawiewu
- wymieniony termostat, bo w aucie nieco zbyt chłodno było a i po trasie wąż był zimny. Cały czas zbieram się by cyknąć fotki na zimowym setupie, ale ciągle coś i w efekcie ich nie ma...

Bobofrut - 24 Gru 2021, 12:50

Obiecane fotki na zimowym setupie




Skfarek - 14 Sty 2022, 14:01

Dobrze wygląda na tych czarnych rolkach :ok:
Bobofrut - 14 Sty 2022, 17:43

No właśnie ja się zastanawiam czy nie przywrócić ich do pierwotnego koloru bo mam wrażenie że giną przy srebrnym
Bobofrut - 29 Sty 2022, 13:41

I kolejne parę dupereli zmienione. Najpierw padły żarówki - nie powiem, ktoś nie oszczędzał bo były założone Philipsy, wymieniłem na produkty firmy Narva. Kupiłem także za całe 16 złociszy zamiennik bata anteny. W końcu można posłuchać radia. Stary był w tragicznym stanie, będzie chwilka to podeślę fotki
modell1 - 6 Lut 2022, 17:56

Czyli nic strasznego Fofi się sprawuje :ok:
Bobofrut - 9 Lut 2022, 05:01

Sprawuje się, sprawuje. Oby tak dalej, to jest bardzo bardzo wdzięczne auto. P.S.

Miało to być robione wiosną ale nie wytrzymałem 😁
Fiesta dostała wosk na lakier. I teraz można powiedzieć że zaczyna nabierać takiego wyglądu o jaki mi chodziło

Bobofrut - 18 Lut 2022, 15:59

Ford dostał czarną stal 15 cali. Powód prosty. Alu z deczka krzywe a tu trafiła się okazja na praktycznie nowe niezniszczone stalówki
Bobofrut - 19 Lut 2022, 18:51



Obiecana fotka po wosku. Stal zniknęła na rzecz alu, jest na tyle ciepło że można spokojnie otworzyć sezon 2022

Bobofrut - 8 Mar 2022, 00:39

Clarion Clarionem, niby działa ale to jednak nie było to. Wpadł w końcu odtwarzacz marki, której praktycznie od początku byłem wierny czyli Pioneer i już trzeci egzemplarz tegoż modelu czyli DEH 6400 BT. I już nie chcę innego. Tak poza tym to Ford dostał nowe filtry, czas zabrać się za wymianę oleju, który już jest od tygodnia w garażu
Bobofrut - 5 Kwi 2022, 18:36

Naszła mnie głupia myśl by sprzedać Fiestę i kupić MkVII. Na szczęście wyleczyłem się z tego pomysłu. A tak poza tym Ford dostał nowe sprężyny firmy Kayaba z przodu, bo jednej się pękło ze starości. A tak ogólnie to jeździ aż miło
modell1 - 9 Kwi 2022, 21:11

Powiem Ci że to nie głupi pomysł mk7 jest mega fajne :yes:
Bobofrut - 9 Kwi 2022, 22:53

Z jednej strony tak, bo tato ma takie auto zresztą z takim samym turboklekotem pod maską. Z drugiej - na rynku nie ma nic ciekawego co mogłoby przykuć moją uwagę. To jeździ, mało pali, jest praktycznie bezawaryjne. Czego chcieć więcej ? BTW dostałem dziś w prezencie głośnik z wersji nagłośnienia sygnowanej przez Sony. Jutro montaż ciekawe jak zagrają pod moim Pionkiem
modell1 - 9 Kwi 2022, 23:47

Dokładnie Ford klad audio Sony.
Głośniki ciekawe i dadzą radę na pewno. :jupi:

Bobofrut - 12 Kwi 2022, 17:58

Założone. Powiem że jest całkiem konkret, ładne czyste brzmienie
modell1 - 12 Kwi 2022, 20:31

Nie inaczej te głośniki Sony są bardzo dobre nie to co te papierowe w seri. :ok:
Bobofrut - 16 Kwi 2022, 15:47

modell1 napisał/a:
Nie inaczej te głośniki Sony są bardzo dobre nie to co te papierowe w seri. :ok:


Powiem więcej. Prawdopodobnie takie też trafią do tylnych drzwi, kolega ma dojście do takich rarytasów

Bobofrut - 21 Kwi 2022, 07:40

Parę ciepłych dni pozwoliło w końcu wziąć się porządnie za lakier. Oto efekty trzech godzin pracy z polerką






modell1 - 21 Kwi 2022, 14:29

No panie :-) pięknie.
Szkoda że tak daleko bym podstawił mk3 :hahaha:

Bobofrut - 21 Kwi 2022, 15:05

modell1 napisał/a:
No panie :-) pięknie.
Szkoda że tak daleko bym podstawił mk3 :hahaha:


A dziękuję.

Staram się jak mogę. Teraz tylko robić rzeczy na bieżąco i cieszyć się z ładnego auta

dudu$ - 21 Kwi 2022, 22:27

Autko ładnie wygląda ale mam małe ale. Nie wiem czy to tylko efekt zdjęć ale wydaje mi się że jest słabo spasowany przedni zderzak z prawej strony oraz odstaje lekko maska z lewej strony. na zdjęciu zaznaczyłem te dwa miejsca. Lakier tylko polerowałeś czy nakładałeś później wosk? Osobiście polecam wosk Soft99 fusso coat. Puszka kosztuje +/- 100zł a wystarcza na kilka wodowań i efekt jest na prawdę fajny.




Na mojej fieście efekt nie jest aż tak widoczny ale na poprzednim aucie wosk dawał radę :




Bobofrut - 23 Kwi 2022, 14:47

Owszem, jest tak jak mówisz, za poprzedniego właściciela auto miało bum, a ja tak szczerze mówiąc niespecjalnie się tym przejmuję. Podejrzewam że wykorzystano stare poszycie zderzaka, gdzie na sto procent przy uderzeniu poleciały dolne zaczepy. Co do wosku - nie nakładałem na razie nic, póki co efekt trzyma się pięknie, co najwyżej jeszcze poleci dodatkowa pasta wykonczeniowa
Bobofrut - 14 Maj 2022, 12:01

Fiesta vs sarna 1:1


Na szczęście w zapasach taty były zaślepki do wersji bez halogenów (tata też jest fanem Fiesty) i auto teraz wygląda tak


Nowy zderzak kompletny już do mnie zmierza także nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

slawomirro - 14 Maj 2022, 17:03

Bobofrut napisał/a:
Fiesta vs sarna 1:1


Sarna przeżyła?

Bobofrut - 14 Maj 2022, 18:14

Tak bo miałem 70 na liczniku. Po strzale spodziewałem się znacznie większych szkód. Niestety same części to prawie 800 złotych, ale teraz będzie jeszcze ładniej niż było. Na bank wylatują światła dzienne, bo szkoda ciąć nową kratkę a pan Śrubka (poprzedni właściciel) wszystko przywalił na blachowkręty
Bobofrut - 17 Maj 2022, 22:07

Jakby to powiedzieć... Bolid powrócił i chyba jest jeszcze ładniej niż było. Zresztą proszę o jakieś obiektywne opinie








Aaaaa no i byłbym zapomniał. Odzyskałem znowu parę blachowkrętów :rotfl:

Bobofrut - 8 Cze 2022, 12:00

Ford zaliczył ostatnio przegląd techniczny, który przeszedł wręcz śpiewająco. Oprócz tego na 99,9 procent zagości w bagażniku sprzęt do masażu pleców :-) i tu następuje pytanie. Może ktoś zakładał wzmacniacz do Mk6 i wie którędy przejście z komory silnika do kabiny z kablem zasilającym do wzmacniacza. Z góry dziękuję za odpowiedź
slawomirro - 20 Cze 2022, 17:33

Bobofrut napisał/a:
ktoś zakładał wzmacniacz do Mk6 i wie którędy przejście z komory silnika do kabiny z kablem zasilającym do wzmacniacza. Z góry dziękuję za odpowiedź


Ktoś zakładał.

Przeciągnij tam gdzie wychodzi wiązka przewodów. Lewa lub prawa strona - pod silnikiem wycieraczek lub pod podszybiem, ale obie opcje wymagają demontażu podszybia lub przebiciem na ślepo na łut szczęścia z kabiny. Opcja z silnika po demontażu jest bezpieczniejsza.

Bobofrut - 21 Cze 2022, 07:02

Podziękował pięknie. Opcja żeby przejść od komory do kabiny jak najbardziej za. I pod silnikiem wycieraczek. Nie chcę kabla zasilającego po ścianie grodziowej ciągnąć
Bobofrut - 22 Cze 2022, 18:17

Skrzynia założona. Dla potomnych - nie trzeba się przebijać z kablem przez peszel od wiązki głównej. Znalazłem zaślepiony otwór technologiczny i tam pięknie kabel przeszedł do kabiny
Bobofrut - 31 Lip 2022, 13:37

Czas by co nieco napisać. Ogólnie auto sprawuje się całkiem zacnie. Wczoraj podczas ulewy odkryłem jezioro na dywaniku kierowcy - okazało się że woda sobie spływa po kablu od zasilania wzmacniacza do środka :9: . Szczęściem nic się nie zajarało ani nie popaliło żadnych bezpieczników. Problem został doraźnie rozwiązany poprzez nałożenie pasty uszczelniającej na przelotkę. A oprócz tego bolid jest na sprzedaż bo się ciekawa opcja pojawiła - też Ford :fox:
modell1 - 2 Sie 2022, 20:28

Z tym przewodem też zrobiłem parę lat takiego babola :ok:
Bobofrut - 5 Sie 2022, 06:15

Ford dostał nowe opony Kormoran Road. Odnoszę wrażenie że są lepsze niż Fuldy które były wcześniej. Bardzo ładnie kleją. Na razie kupiłem dwie sztuki które wylądowały z tyłu. Po wypłacie kupuję następne dwie
Bobofrut - 9 Wrz 2022, 12:48

To za kilka dni urlopik i będzie ogień na Wawę. Zamówiłem sobie gałkę drążka zmiany biegów, ponoć obszyta skórą. W poniedziałek powinna być już u mnie. Niby taki mały gadzecik ale jednak
Bobofrut - 22 Wrz 2022, 11:56

Ostatnio się dzieje. Auto było na ponownym ustawieniu zbieżności - teraz jedzie jak po sznurku. A wczirah wpadły nowe amortyzatory na tył. Teraz dopiero jazda tym samochodem to prawdziwa przyjemność
Bobofrut - 5 Paź 2022, 09:52

No i co ? No i idą zmiany. Fiesta jutro zmienia właściciela, będzie jeszcze większy big comeback 😁😁😁😁
Bobofrut - 7 Paź 2022, 17:04

No to chyba czas przedstawić


[url=https://ibb.co/Z6z4jRv]
[/url]


Pod maską jedyny słuszny turboklekot 1.6. Wersja sport hehe czyli czerwona strzała

modell1 - 7 Paź 2022, 20:28

No jedyna słuszna wersja mk6 3d plus pakiet S progi z ST ka bym dał i baja.
Szczerze to mk6 w 5d to brzydal :-P

Bobofrut - 7 Paź 2022, 22:02

Brzydal ale wtedy nie było nic innego na oku. O progach się pomyśli, na razie usuwam pierdółki, które mnie trochę drażnią. Ale ogólnie jestem mega zadowolony z zakupu
Bobofrut - 9 Paź 2022, 21:00

No i można rzec że praktycznie wszystko zostało przywrócone do normy. Najbardziej cieszę się z działającego pilota centralnego zamka, takie naprawy lubimy najbardziej - nic nie kosztowała, wystarczyło podgiąć styki by to wszystko normalnie ożyło. Auto dostało bardzo sympatyczne przezwisko od mojej przyjaciółki - Czerwony Bączek. W planach jeszcze montaż grania z poprzedniej Fiesty, tylko trzeba nabrać do tego weny. Oczywiście fordowska zapchajdziura wyleciała jeszcze pierwszego dnia po zakupie. W jej miejsce wpadł Pioneer DEH-6400 BT, którego miałem jeszcze w poprzednim aucie. Także należy się cieszyć, lać paliwko i dbać
Bobofrut - 30 Paź 2022, 17:46

Wintermode on


Oprócz tego jeszcze czeka wymiana dolnej poduszki skrzyni

Bobofrut - 28 Lis 2022, 21:04

Z nowości. Udało uratować się wentylator nawiewu, który był już na zatarciu. Jednak tego, kto wymyślił jego umiejscowienie, należałoby zlinczować. Nie obyło się bez połamania kratki osłony klapy obiegu wewnętrznego, na szczęście ona nie ma większego wpływu na sam nawiew jak i działanie samej klapy obiegu. Sam wentylator miał luz, który udało się skasować, po jego przesamarowaniu w samochodzie nastąpiła błoga cisza
slawomirro - 28 Lis 2022, 22:41

Bobofrut napisał/a:
kto wymyślił jego umiejscowienie, należałoby zlinczować.


I tak dobrze, że tak się da wymienić, bo Ford w instrukcji serwisowej liczył, że do wymiany wentylatora wyjmie się całą deskę rozdzielczą. ASO zapewne liczyło sobie krocie za taką wymianę.
Mi podczas montażu po wymianie wentylatora spadł bolec prawej klapki obiegu wewnętrznego, namęczyłem się jak głupi by go założyć praktycznie w ciemno grzebiąc ręką.

Co do patentów Forda to lincz się należy jeszcze za filtr kabinowy i filtr powietrza.

Bobofrut - 29 Lis 2022, 08:38

Za kabinowy jak najbardziej, by go wymienić trzeba odkręcić. pedał gazu (sic!). Natomiast powietrza w dieslu (w 1.6 TDCi) jest na wierzchu, 4 śrubki i filtr jest poza obudową. Gorzej z filtrem paliwa. Dziwne jest to że Ford nie przewidział gruchy do podpompowania w 1.6, TDCi w 1.4 jest i co ciekawe auta z grupy PSA mają takową przy obu pojemnościach. Jak czas pozwoli to może dziś zabiorę się za wymianę tego filtra
Bobofrut - 25 Gru 2022, 13:18

Kolejna rzecz za którą należy zlinczować inżynierów Forda i PSA. Wymieniony EGR, za opaskę na rurze chłodnicy spalinnalezy się komuś przywalenie młotkiem w łeb. Czemu wymieniony ? Bo mój tata w swoich zapasach miał sprawny więc tego nie opłacało się czyścić
Bobofrut - 26 Sty 2023, 00:40

No to granie już jest w aucie. Basik ze skrzyni masuje plecy aż miło. Z pozostałych rzeczy do ogarnięcia są świece żarowe i to jest temat, którym zajmie się mechanik. Ja się trochę boję, a znam takiego, który ma sprzęt do wyciągania urwanych świec
Jaszczur - 26 Sty 2023, 19:27

Jak urwiesz to wtedy wyciągnie. :ok:
Bobofrut - 28 Sty 2023, 12:14

Szczerze to wolę komuś za to zapłacić. To nie świece w starym Dieslu, tutaj żarnik jest bardzo cienki, ukręcić go to żaden problem. Poza tym dostęp jest koszmarny, także niech bawi się tym spec. Ja ile mogę tyle robię sam, ale to jedna z tych rzeczy, której się nie podejmę
Bobofrut - 24 Kwi 2023, 08:39

Czas ruszyć nieco temat. Auto u doktora na wymianie wtryskiwaczy. One były przyczyną że auto przy zimnym silniku zachowywało się jak stary Lanz Bulldog. W tym tygodniu powinienem je odebrać. Z Niemiec leci do mnie biały kruk, czyli brakujący plaster miodu w zderzaku tylnym. No i zastanawiam się nad przyciemnieniem tylnych szyb
Bobofrut - 29 Kwi 2023, 15:58

Auto odebrane. Przy porannym rozruchu w końcu ani dymka, silnik pracuje jak zegarek. Poprawiła się troszkę dynamika. Plaster miodu już w zderzaku, jak będzie ładna pogoda to porobię jakieś foty
Bobofrut - 29 Kwi 2023, 16:02

Auto odebrane. Przy porannym rozruchu w końcu ani dymka, silnik pracuje jak zegarek. Poprawiła się troszkę dynamika. Plaster miodu już w zderzaku, jak będzie ładna pogoda to porobię jakieś foty
Bobofrut - 30 Kwi 2023, 06:08



I teraz tył prezentuje się tak jak powinien

Bobofrut - 8 Cze 2023, 13:57

Wypadało by coś napisać. Wczoraj uporałem się ze słabym radiowym sygnałem. Separator i nowy bat anteny doraźnie rozwiązały problem. A Lanz Bulldog 😁😁😁 prezentuje się teraz tak



Potraktowałem lampy delikatnie polerką bo już żółknąć zaczynaly


I ogólnie zdjęcie tyłu bo ten chyba najładniejszy

free os pl

Bobofrut - 15 Cze 2023, 23:39

Co by nie było zbyt różowo, w Fieście odmówiła posłuszeństwa pompa wspomagania kierownicy. Na szczęście udało się szybko znaleźć używkę w bardzo dobrym stanie. Cena nowej poraża, dwa i pół koła ,a nowa pompę to lekkie przegięcie. Przy okazji wymieniłem płyn wspomagania. Efekt jest taki że nie mogę się przyzwyczaić jak lekko potrafi się kręcić kierownica. Oczywiście sterownik został przeprogramowany pod wersję Sport. Także można nabijać kolejne kilometry
Bobofrut - 9 Sie 2023, 17:03

Czas zabrać się za hamulce z tyłu. Zakupione szczęki firmy Brembo. Czekam na ładną pogodę
Bobofrut - 31 Sie 2023, 13:33

No i Fiesta aka Lanz Bulldog 😁 łyka kolejne kilometry. Ale żeby nie było tak różowo - rozleciała się plastikowa harmonijka między klapą gaszącą a kolektorem ssącym. Koszt niewielki, wymiana banalna. Wczoraj została zrobiona ostatnia rzecz z listy czyli hamulce tył. Samochodzik jak na razie jest w pełni sprawny mechanicznie co mega cieszy. Pozostaje tylko na bieżąco usuwać usterki, jeśli takowe się pokażą
Bobofrut - 7 Wrz 2023, 17:47

Hamulce ogarnięte kilka dni temu. Wymiana bezproblemowa. Dziś auto pojechało na przegląd - wynik pozytywny, szczególnie mile brzmiały słowa diagnosty że dawno nie widział tak zadbanego samochodu
Bobofrut - 12 Paź 2023, 11:43

Minął rok z czerwonym Sportem. I muszę przyznać że wymiana wtrysków to była bardzo słuszna decyzja. Teraz mam samochód który jak na swoje lata jest w superświetnym stanie. I na pewno jeszcze przez kilka latek pozostanie ze mną
Bobofrut - 22 Gru 2023, 03:05

Mały updated. Wpadły białe boczne kierunkowskazy. Mała rzecz a cieszy. Fotki porobię w wolę j chwili oraz jak umyję auto, bo brudnego nie wypada focić
Bobofrut - 28 Lut 2024, 20:00

Lanz Bulldog sprzedany, temat do zamknięcia

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group