Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - Układ chłodzenia : termostat wymiana

pawel3410 - 22 Cze 2005, 12:25
Temat postu: Układ chłodzenia : termostat wymiana
Czy termostat ma być pod uszczelką, czy nad nią? Jak przymierzyłem nowy termostat, to miał on jak na moje oko za dużo luzu- może termostat ma mieć wewnętrzne obrzeże uszczelki pod sobą? Jak się to zakłada? Uszczelka papierowa.
ravnet - 22 Cze 2005, 12:44

To rysunek odnośnie montarzu termostatu, troche kiepska jakość fotku ale mniej więcej widać o co chodzi, napewno uszczelka musi być.


kolejność:
wkładamy termostat do obudowy,
zakładamy uszczelkę i termostat,
dokręcamy 2 śróbki pokrywy termostatu

diodalodz - 22 Cze 2005, 13:03

jak odkręcisz pokrywke termostatu to tam powinno być w bloku delikatne wgłębienie . musisz je oczyścić z kawałków rdzy itp wstawić tam termostat bańka do dołu jeśli bedzie troche luzu to jest ok . Hm potem bierzesz nóż do skorobania szyb/jakiś inny i czyścisz ślady starej uszczelki . Potem przecierasz szmata zeby było sucho . wkładzasz termostt uszczelke i kolrywke . Hm uważaj zeby za mocno nie skręcić pokrywki bo potrafia trzasnać jak sie silnik nagrzeje i ostudzi .
pawel3410 - 22 Cze 2005, 15:24

Dzięki, bo już miałem wątpliwości, czy czasem nie za duży ten luz...

Co do pękania to moja się rozleciała gdy włożyłem tą gumową uszczelkę która była w komplecie od termostatu- taki gumowy pierścień. Podczas przykręcania ta pokrywka mi pękła- a dostanie jej gdzieś na miejscu graniczy z cudem- musiałem zamówić w sklepie:/

diodalodz - 22 Cze 2005, 17:42

bo ten gumowy pierścień jest nie do OHV tylko do innych silników .
picia1979 - 6 Cze 2006, 23:50
Temat postu: uszczelka
Założyłem uszczelkę pod obudowę termostatu, zakręciłem i cieknie??Co mam zrobić. Gumowego pierścienia nie zakładam bo nie pasuje.Pomóżcie jak mam założyć uszczelki??!!
picio_18 - 7 Cze 2006, 13:30
Temat postu: Re: uszczelka
picia1979 napisał/a:
Założyłem uszczelkę pod obudowę termostatu, zakręciłem i cieknie??Co mam zrobić. Gumowego pierścienia nie zakładam bo nie pasuje.Pomóżcie jak mam założyć uszczelki??!!

zrób sobie sylikonem i bedzie po problemie,


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group