Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Wymiana p³ynu ch³odz±cego

janb - 6 Gru 2020, 11:27
Temat postu: Wymiana p³ynu ch³odz±cego
Mam fiestê MK6 1.3 2007r.wymieni³em p³yn poniewa¿ w zbiorniku pojawi³ siê jaki¶ dziwny ko¿uch i piana, a sam p³yn mia³ kolor nie ró¿owy tylko jaki¶ rdzawy jak sok z marchwi. Wymieniona zosta³a te¿ kompletna obudowa termostatu, by³ wyciek i brak ogrzewania. Po w³±czeniu silnika nie da siê uk³adu odpowietrzyæ, nadal brak ogrzewania, w zbiorniczku p³yn zmieni³ kolor na marchewkowy ,pojawi³a siê piana, a do zbiornika wyrzucany jest wrz±tek podnosi siê pozom i robi siê gejzer.Wê¿e do nagrzewnicy i ch³odnicy gor±ce ,a na powrocie zimne. Proszê o poradê co jest tego powodem, co dalej robiæ, jaka przyczyna.
zikr6 - 6 Gru 2020, 12:18

Mia³em te¿ problemy z odpowietrzeniem. Od³±czy³em przewody od nagrzewnicy(oczywi¶cie po spuszczeniu p³ynu z uk³adu) i zala³em osobno nagrzewnicê dokóki nie wylewa³ siê p³yn przez drugi w±¿ nagrzewnicy. I o dziwo odpowietrzy³ siê.
janb - 6 Gru 2020, 13:04

Dziêki za szybk± podpowied¼. Pozostaje pytanie o rdzawy - marchewkowy kolor p³ynu,a zala³em uk³ad K2 KULER czerwony
zikr6 - 6 Gru 2020, 14:30

Objawy jak przy wydmuchanej uszczelce pod g³owic±
janb - 6 Gru 2020, 15:50

Jeszcze raz dziêkujê.
saimon214 - 16 Gru 2020, 15:00

Ja jak wymienia³em p³yn ch³odniczy w fie¶cie, spuszcza³em go przez ch³odnicê tzn rurkê z silnika od³±cza³em zbiorniczek otwiera³em i sobie zlatywa³. Te¿ mia³em rdzawy kolor i najpierw spu¶ci³em z ch³odnicy ile by³o, pó¼niej uzupe³ni³em wod± destylowan± i preparatem do czyszczenia uk³adu ch³odzenia, nastêpnie nagrza³em. Pochodzi³ z 10-15min i zla³em czê¶æ p³ynu(ile siê uda³o) i uzupe³ni³em wod± i znów nagrza³em i pochodzi³ z 15min a¿ siê nie nagrza³. Zrobi³em to p³ukanie wod± z 3-4 razy i na koñcu zla³em wszystki p³yn jai siê uda³o zlaæ(do zbiorniczka wyrównawczego wchodzi taki cieñki wê¿yk z góry, dobrze jest wcze¶niej zaopatrzyæ siê w du¿± strzykawkê i z tego wê¿yka p³yn wyci±gaæ bo jest go tam trochê) i zala³em nowym ca³kiem p³ynem ch³odniczym. Chodzi jak ta lala :D
janb - 16 Gru 2020, 17:55

Samochód jest u mechaników którzy za g³owê chwytaj± siê i s± na etapie p³ukania ca³ego uk³adu ch³odzenia.Poprzedni u¿ytkownik chyba nigdy nie wymienia³ p³ynu,u mnie wymieniany by³ dwa razy, sk±d ta rdza nie wiem, jak to by³o wymieniane?
slawomirro - 21 Gru 2020, 21:55

janb napisa³/a:
u mnie wymieniany by³ dwa razy, sk±d ta rdza nie wiem, jak to by³o wymieniane?


Niew³a¶ciwy p³yn mo¿e by³ zalany (musi byæ zgodnie ze specyfikacj± Forda, nie ka¿dy ze sklepu pasuje), albo by³a dolewka z wody zwyk³ej? Gdybam.

janb - 22 Gru 2020, 08:30

Jest ju¿ OK, mechanicy wyp³ukali ten syf. Dziêkujê za podpowiedzi.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group