Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Montaż klimatyzacji manualnej 1.25 60KM

Talent82 - 25 Lip 2020, 08:48
Temat postu: Montaż klimatyzacji manualnej 1.25 60KM
Witam, forumowiczow
Ostatnio kupiłem okazyjnie od szwagra auto dla żony Ford Fiesta 1.25 60KM 2009r 3 drzwiowa, bez klimatyzacji
Po krótkim użytkowaniu swierdzilem że nie da się tak jeździć po mieście, więc zakupiłem przez Allegro cały zestaw klimatyzacji manualnej z demontażu identycznego modelu fiesty. Nie ukrywam że mam spory problem ze znalezieniem warsztatu samochodowego, który się podejmie tego zadania. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże z tym problemem. Potrzebuję jakiegoś schematu lub cennych wskazówek do montażu. Postaram się wspólnie ze znajomym zabrać się za ten.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc w tym temacie.

JoeMix - 25 Lip 2020, 21:51

Generalnie nie opłaca się to, więc nie wiem czy ogóle ktoś to robił,,,
edek1977 - 26 Lip 2020, 12:30

teoretyczne rzecz wykonalna, ale w praktyce nawet jak znajdziesz kogoś kto się podejmie tematu, to sama usługa będzie kosztować sporo i do tego istnieje małe prawdopodobieństwo że będzie to zrobione dobrze (ale cuda się zdarzają więc kto wie...). Temat przerabiałem lata temu przy yarisie więc mam dobre rozeznanie - nie opłaca się, lepiej sprzedać samochód i kupić z zamontowaną fabrycznie klimatyzacją. Tak też wtedy zrobiłem.
Talent82 - 31 Lip 2020, 08:00

Witam kolegów.
Za szybko podjąlem decyzję o zakupie kompletu klimatyzacji z demontażu (2 dni po zakupie auta nie czytając nic na forum) , więc już muszę to ogarnąć. Po wielkich bojach znalazłem młodego mechanika który się zgodził podjąć ten montaż. Więc proszę o wszelką pomoc jeśli ktoś ma jakieś schematy podłączenia, wskazówki przy demontażu, informacje na temat zestrojenia ją z komputerem pokładowym, itp. bo słyszałem różne opinie mechaników na ten temat :sad:

Talent82 - 28 Sie 2020, 08:09

Klima zamontowana, działa. Nie ukrywam, że miałem małe kamplikacje. Jak brak wiązki elektrycznej od czujników do serownika oraz przepogramowanie do ustawień z klimatyzacja ale elektryk poradził sobie bez wieks, ych problemów. Jedynie co mi zostało to wymiana wiatraka na większy takiego jak jest w klimatyzacji seryjnej, bo obecny jest za mały (wedlug elektryka przez to jest za duże ciśnienie w układzie) ale działa i tymczasem daje sobie radę z klimą. Więc muszę ustalić jaki to model seryjny i gdzieś poszukać na necie. Na chwilę obecną cały koszt montażu i zakupu wyniósł mnie 2500 zł. Pozdrawiam forumowiczów.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group