Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Swap hamulców

Wirus - 9 Lis 2019, 12:53
Temat postu: Swap hamulców
Chciałbym zrobić swap hamulców. Podejdą do Fiesty heble z sierry 300mm? (znalazłem takie: https://m.olx.pl/oferta/zestaw-swap-hamulce-300mm-ford-4x108-sierra-scorpio-focus-mondeo-CID5-IDAsoa2.html) Jakie tarcze wtedy na tył, oraz jaka felga wtedy najmniejsza wejdzie? Czy będzie to r16, jak się będzie jeździło zimą na takich oponach 195/45 r16 oraz jakie wtedy opony polecacie na zimę.
z góry dzięki za pomoc

slawomirro - 9 Lis 2019, 23:41
Temat postu: Re: Swap hamulców
Wirus napisał/a:
Jakie tarcze wtedy na tył, oraz jaka felga wtedy najmniejsza wejdzie? Czy będzie to r16, jak się będzie jeździło zimą na takich oponach 195/45 r16 oraz jakie wtedy opony polecacie na zimę.
z góry dzięki za pomoc


Próbuję zrozumieć, ale czegoś nie rozumiem.
Teraz masz na przodzie tarcze 258, wersja ST ma nawet 278. I cały czas koła 14" pasują jako minimum.
Zakładasz sobie tarcze 300 i dlaczego nagle tylko koła 16" miały by pasować? To nie jest jakoś szalenie więcej niż seria Forda z ST.
Bardziej jako minimum powinny pasować tu 15" koła.
A co do samych zimówek to polecam Nokian WR D4

Wirus - 10 Lis 2019, 00:07

14 wchodzi teraz na styk, czyli mam 278, choć myślałem, że mam 258 stąd tak pomyślałem. Co do opon, robiąc 40000 lub więcej rocznie obawiam się, że opony szybko by się zużywały. Ponadto nie odpowiedziałeś, czy cgamulce takie jak w linku podejdą.
vegetagt - 10 Lis 2019, 00:25

Igraszki miał 300mm zmieszczone w 15 cali na styk, ale to zalezy pewnie od zacisku i wzoru felgi.
slawomirro - 10 Lis 2019, 00:37

Wirus napisał/a:

Co do opon, robiąc 40000 lub więcej rocznie obawiam się, że opony szybko by się zużywały. Ponadto nie odpowiedziałeś, czy cgamulce takie jak w linku podejdą.


Ja w każdym razie takie opony mam już teraz 3 sezon (od kilku dni) i jak narazie śladu zużycia i bardzo przyjemnie się w nich auto prowadzi, a nogę mam ciężkawą :D

Czy pasować będą?
Powinny, ale cena jest z kosmosu.
Sprawdź sobie ceny NOWYCH części z Allegro, co ja właśnie zrobiłem.
Nowe wychodzi taniej niż ktoś tu sprzedaje używkę.

Wirus - 10 Lis 2019, 00:58

Od razu policzyłem i też mi wyszło, że sprzedaje drogo, a pytałem czy podejdzie, żeby w razie czego wiedzieć już z czego podpasować

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group