Forum FiestaKlubPolska -

Hyde-Park - Ogrzewanie garażu

Mariox003 - 28 Wrz 2019, 14:06
Temat postu: Ogrzewanie garażu
Siema. Zbliża się zima, a człowiek chciałby coś pogrzebać przy aucie w zimie.
Mam blaszka ocieplonego od wewnątrz styropianem. Ma ktoś jakiś dobry i bezpieczny sposób wyprowadzenia komina? Mam pewien pomysł, ale szukam alternatywnych rozwiązań żeby chociaż troche ppoż spełniało








Wygląda u mnie to jak na zdjęciach powyżej. Koza musia stać jak stoi, a komin chciałem jakoś przez blaszak wypuścić, żeby jeszcze od komina się grzało. Myślałem żeby wypuścić u szczytu tam gdzie profil do góry idzie nad wejsciem do komórki i jakoś tam to obrobić(tylko czym bo gotowych obróbek z blachy trapezowej nie znalazłem? ), a dalej wypuścić komin trochę nad dach komórki. Dach w blaszaku oczywiście będzie jeszcze ocieplony styropianem, tylko wokół komina wełna niepalna z folią aluminiową by była.

lukaszooo - 28 Wrz 2019, 19:52

Mialem ten sam problem. Zrobilem dziure w bocznej ścianie i kolanko na zewnątrz. Odeszla mi obrobka na dachu. Mam piec z plaszczem powietrznym i dmuchawa do rozprowadzania ciepła. Z doswiadczenia powiem ze rury kominowe blaszane wutrzymują jeden sezon, cynkowe dwa. Za rok bede wymienial calosc na kwasówkę.
JoeMix - 28 Wrz 2019, 22:10

Zabrzmi trochę głupio, ale udaj się do lokalnej firmy która robi kominy i przedstaw sytuację - dowiesz się wielu ciekawych rzeczy,,,
Mariox003 - 28 Wrz 2019, 22:33

JoeMix, żeby taka była to bym się udał. Są ludzie którzy się na tym znają to albo nie mają czasu, albo tak naprawdę się nie znają. Problem jest tylko zrobić to bezpiecznie i nie wydać kupy kasy na to.
Ciekawi mnie jak kto robił tego typu ogrzewanie, żeby podejrzeć co nieco i znaleźć jakąś bezpieczną alternatywę

lukaszooo - 29 Wrz 2019, 00:54

Każdy idzie po najmniejszej lini oporu, kolega niedawno postawil hale z gotowych elementów i zrobili mu tak samo, dziura w scianie, kwasówka i kolanko na zewnątrz. Przy gotowych konstrukcjach nigdy nie widzialem murowanego komina.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group