Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [Inny] Astra Twin Top czyli cabrio w klekocie

Bobofrut - 11 Lip 2019, 00:32
Temat postu: [Inny] Astra Twin Top czyli cabrio w klekocie
NICK: Bobofrut
2. IMIĘ: Przemek
3. MODEL: Opel Astra H
4. WERSJA: Twin Top Cosmo
5. ROCZNIK: 2008
6. SILNIK: z19dth 150 kuniuff i 320 Nm
7. OPIS AUTA: Zakup trochę na spontanie, choć już pół roku temu rozglądałem się za takim autem. Samochód ma wszystko w co mogła go wyposażyć fabryka, wyżej jest już tylko OPC Line

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: brak
b. mechaniczne: brak
c. audio: brak
d. inne: brak

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: nie tykam
b. mechaniczne: również nie tykam
c. audio: jak wyżej
d. inne - nie ma sensu


10. Parę fociszy nowego nabytku








modell1 - 11 Lip 2019, 09:07

No i w końcu oficjalnie na FKP.
Fajna sztuka

Bobofrut - 11 Lip 2019, 09:21

Długo się zbierałem, ale jest 😊
Bobofrut - 3 Sie 2019, 08:46

Po miesiącu użytkowania Astry muszę stwierdzić że to idealne auto na autostradę. Przy 3000 obrotów na 6-tym biegu auto osiąga prędkość około 170 km/h. Spalanie przy takiej jeździe to wg kompa pokładowego 6.5 litra. Również bardzo sprawnie da się tym autem wyprzedzać mimo niemałej wagi bo samochód waży około 1600 kilo. Także jak na razie jestem bardzo zadowolony
zwardek - 3 Sie 2019, 21:30

Przy tej prędkości to dodaj sobie minimum pół litra
vegetagt - 3 Sie 2019, 21:39

na prawdę to takie ciężkie?
Bobofrut - 4 Sie 2019, 12:58

Tyle w dowodzie jest wpisane to chyba tak
Bobofrut - 4 Sie 2019, 18:20

zwardek napisał/a:
Przy tej prędkości to dodaj sobie minimum pół litra


Będzie okazja to ją przelitrażuję

Bobofrut - 19 Sie 2019, 10:25

Stuknęło pierwsze 10 tysięcy od zakupu. Auto dostało nowy olej i filtry a także wczoraj zafundowałem mu wczoraj gruntowne czyszczenie skóry produktami firmy RR Customs. Wyszło chyba całkiem znośnie, tym bardziej że pierwszy raz miałem okazję pracować z tego typu środkami. Oto efekty

zwardek - 19 Sie 2019, 10:35

Jaki masz przebieg?
Bobofrut - 19 Sie 2019, 12:15

212 tysięcy - potwierdzony zarówno książką serwisową jak i po przeglądzie Techem
zwardek - 19 Sie 2019, 13:28

Wymień/wyczyść kolektor ssący.
Ja założyłem nowy i auto się 'odetkało' - wcześniej szedł 210 teraz licznikowe 230, różnica ogromna.
Do tego załóż zaślepki zmniejszające przepływ spalin do EGR (oryginalnie była taka akcja serwisowa) albo całkiem go wywal i zaślep (tego jeszcze nie robiłem).

Bobofrut - 19 Sie 2019, 14:30

Czytałem o tym i powoli zabieram się do tego. Samego kolektora nie ma sensu ruszać klapy wirowe są ok. Muszę się zebrać w któryś weekend. Zaślepienie EGR wiąże się z jego wyprogramowaniem bo przynajmniej na forum Astry piszą że od razu samochóe błędami rzyga.
zwardek - 19 Sie 2019, 14:35

Jak odkręcisz przepustnicę to częściowo zobaczysz co jest w kolektorze - glut z sadzy i oparów oleju. Trzeba to wyczyścić albo dać nowy kolektor.
Całkowite zaślepienie EGR - tak, posypią się błędy, dołożenie częściowych zaślepek nie powoduje błędów.

Bobofrut - 19 Sie 2019, 22:05

Muszę do książki serwisowej zajrzeć czy już tych blaszek w Niemcowni nie dołożono. Z tego co pamiętam to akcja nie tylko Polskę obejmowała
Bobofrut - 30 Wrz 2019, 18:00

Dziś wymieniłem filtr paliwa w Astrolocie. Stary był już prawie czarny. Zauważone zmiany - chwilowe spalanie na postoju spadło z 1.1 l/h na 0.9 auto zrobiło się mega żwawe.
Bobofrut - 25 Lis 2019, 08:24

Od momentu zakupu minęło 23 tysiące kilometrów. Niby nic się nie dzieje z samochodem, ostatnio była wymiana oleju i filtrów,ale... tęskni mi się trochę za Fordem, Opel pomimo znacznie większej mocy jest samochodem do spokojnego cruisingu z otwartym dachem. Fiesta natomiast była małym ekonomicznym hothatchem i brakuje mi przede wszystkim jej agresywnej reakcji na gaz. Owszem, można to uzyskać włączając tryb sport ale jednak 1628 kg masy własnej robi swoje. Także zaczynam się bardzo poważnie zastanawiać czy nie wrócić do Mk6 w Dieslu w wersji sport
modell1 - 25 Lis 2019, 13:43

I to jest najlepsza decyzja.
Moja propozycja MK7 Sport z tym samym silnikiem

Bobofrut - 25 Lis 2019, 16:28

Właśnie nie. Mk6 w pakiecie sport bardziej mi się podoba, mało tego na olyksie :hihihi: znalazłem dokładnie taką samą jak moja
modell1 - 25 Lis 2019, 20:22

Zakochany jak ja w mk5 Sport

To co kupujesz :brawo:

Bobofrut - 26 Lis 2019, 12:14

No jeszcze nie wiem. Najpierw musi się znaleźć coś co będzie godne uwagi i w miarę blisko w okolicy
Bobofrut - 29 Lis 2019, 13:40

Z nowości- doszedł do mnie zamówiony i nniecierpliwe wyczekiwany Op-com. Teraz diagnostyka Opla mi niestraszne, co więcej mogę sobie parę dodatkowych bajerów pouaktywniać jak np. światła dzienne. Póki co, przetestowane, pokasowane błędy i ciekawostka - auto zrobiło się żywsze i przestało dymić
Bobofrut - 1 Sty 2020, 22:21

Z ciekawostek- prawie udało mi się uwalić radio, bo zawiesił się w trakcie upgrade'u softu wewnętrznego. Szybki look w neta nowa płyta z właściwym softem i radyjo żyło. Co więcej fabryczne navi ma polski język i przestało gadać po niemiecku. Póki co szykuję się do troszkę grubsze ingerencji w jego elektronikę ale to dopiero gdzieś za jakiś miesiąc
modell1 - 6 Sty 2020, 16:29

https://www.otomoto.pl/of...a-ID6CKZAS.html

:ok:

Bobofrut - 6 Sty 2020, 18:33

Wiem Marcin. Już jest w moim kręgu zainteresowań
Bobofrut - 29 Lut 2020, 01:50

Dziś w końcu udało się wyciągnąć kod zabezpieczeń samochodu. Dzięki temu mam w końcu uaktywnione światła dzienne których opcja jest zaszyta w modułach auta. Aktywacja banalnie prosta, tym bardziej cieszy bo mam czujnik zmierzchu. Wyłącznik świateł od razu poszedł na pozycję auto :-) Kod został wytargany z radia dzięki uprzejmości mojego kolegi, który posiada programator układów EEPROM. Jakby nie było 200 zyla zaoszczędzone, tyle sobie życzą za podłączenie kompa i wyciągnięcie kodu w ASO
Bobofrut - 3 Kwi 2020, 10:58

Klika ciepłych dni pozwoliło już na otwarcie bezdachowego sezonu. Również testuję nowy wosk, jakiś ruski produkt albo dla ruskich, ale mogę powiedzieć, że bardzo dobrze się trzyma i po 3 tygodniach woda z auta spływa jak po kaczce. Oprócz tego auto dostało nowy olej jak i zestaw filtrów oraz klocki hamulcowe. A tak na dzień dzisiejszy się prezentuje










zwardek - 3 Kwi 2020, 12:41

jaki przebieg już masz?

wklej info jakiego op coma kupiłeś

Bobofrut - 3 Kwi 2020, 13:48

234 tysiące. Zakupiłem "ryżowego" Op-oma w wersji v1.70. Przetestowany na razie na Corsie D mojego taty oraz mojej Astrze. Program jakiego używam to Vaux-com
Bobofrut - 28 Kwi 2020, 22:51

Ostatnio był tydzień pełen wrażeń. Astra dostała nowy olej do skrzyni Motul 75w90 - niektórym pewnie coś mówi nazwa skrzyni M32 - A dnia następnego elektronika sterująca dachem raczyła odmówić posłuszeństwa. 6 dni nierównej walki z kabelkologią i szperaniem w necie zaowocowało znalezieniem winowajcy całego zamieszania, którym okazał się być jeden kubełek. Usterka usunięta w kieszeni zaoszczędzone jakieś min. 500-600 zyla. Koszt jaki został podniesiony to nadszarpnięte zdrowie na tle nerwowym :-P , póki co auto na razie grzecznie wozi tyłek i nie strajkuje- i oby tak pozostało
modell1 - 28 Kwi 2020, 22:58

No widać było na portalach społecznościowych.
Ja tam czekam za słuszną decyzją która już była w planach :-)
W skrócie ,S'

Bobofrut - 29 Kwi 2020, 09:10

Bądź ST - ale tylko z LPG. Na razie czarne cabrio dostało ostatnią szansę
modell1 - 2 Maj 2020, 15:01

To niech się stara bo zostanie zamienione na Forda z pazurem :-)
Bobofrut - 3 Maj 2020, 18:04

Na razie jest grzeczne jak Bóg przekazał. Mam fajny egzemplarz w Niemcowni już zamierzony ale z uwagi na obecną sytuację nie pojadę po niego
Bobofrut - 4 Lip 2020, 14:46

Opel dostał nowe koła. Może i nie powalają rozmiarem ale na bank wyglądają lepiej niż seryjna struktura. Kilka fotek






modell1 - 5 Lip 2020, 23:02

Dokładnie znacznie lepiej :ok:
Bobofrut - 17 Lip 2020, 13:04

No to kolejna walka z dachem zakończona powodzeniem. Tym razem odmówiła posłuszeństwa rozkładana lotka podszybia w efekcie czego zglupial moduł sterujący dachem. Co gorsza po rozłożeniu awaryjny dopiero było ani be ani me ani kukuryku. Na szczęście temat został szybko obadany w necie. Co do samej lotki to zniszczeniu uległ plastikowy tryb. Został założony mosiężny odpowiednik, a sama wymiana to 15 minut. Oprócz tego auto dostało nowe opony na przód.
modell1 - 19 Lip 2020, 10:37

Widzę że kolega Opla powoli ma opanowanego w jednej ręce :yes: :ok:

Swoją drogą widzę że awaryjny ten mechanizm jest w opelu :rotfl:

Bobofrut - 20 Lip 2020, 12:13

Sam mechanizm to jeszcze nie tragedia. Natomiast wiązka elektryczna a w zasadzie jej jakość woła o pomstę do nieba. W planach już jest jej częściowa wymiana
Bobofrut - 19 Sie 2020, 13:50

Czas zabrać się za niedziałającą klimatyzację. Cewka zamówiona na dniach przyjdzie, mam nadzieję że kompresor ruszy
Bobofrut - 3 Wrz 2020, 23:52

Ehhhh te Diesle. Wczoraj zabrałem się za wymianę świec żarowych i już przy pierwszej zrobiło się kuku - część zarnika urwała się i została w gnieździe. Samochód pojechał na lawecie do mechanika, kosztowało mnie to na szczęście tylko 200 zyla. Klima, pomimo zmienionej cewki i szczelnego układu nadal nie chce się włączyć chyba auto odstawię na jakiś głębszy serwis. A tak ogólnie to kilometry lecą do przodu i oby tak pozostało
Bobofrut - 9 Wrz 2020, 19:00

No to pełen sukces. Klima ruszyła. Powodem był ucięty kabel sterujący wentylatorem. Można sobie wyobrazić jaka była radość jak wentylator wystartował i dołączyła się sprężarka. To był jeden priorytetów i został w końcu ogarnięty
Bobofrut - 15 Paź 2020, 12:06

Astra nabija kolejne kilometry. Ostatnio coś zaczęło pukać w zawieszeniu, przyczyną okazał się łącznik staba. Został wymieniony na produkt firmy SWAG i od razu lepiej nastała cisza
modell1 - 18 Paź 2020, 18:48

:ok:
Kolego dokładnie opisuje co się dzieje w Asterce.
Brawo :ok:

Bobofrut - 19 Paź 2020, 10:13

modell1 napisał/a:
:ok:
Kolego dokładnie opisuje co się dzieje w Asterce.
Brawo :ok:

Jak się coś dzieje to warto napisać. Teraz ostatnio ujawnił się termostat zacięty w otwartej pozycji. Po moim powrocie z trasy zamawiam i zmieniam. Ogólnie jestem zadowolony z tego samochodu choć czas bywa humorzasty jak kobieta

zwardek - 19 Paź 2020, 22:52

Wywal dpf, zaślep egr i klapki kolektora, zrób program to dopiero będziesz zadowolony :ok:
Calkiem inne auto i spalanie w trasie nie przekroczy 6l nawet przy dynamicznej jeździe 160 - 180. Mój wcześniej spalał 7l na takich trasach

Bobofrut - 20 Paź 2020, 01:35

DPFa na razie nie ruszam jest sprawny, klapy są w planach przy wymianie rozrządu. Nie ma źle mniej więcej 7 litrów łyka przy ostrej jeździe i to realnie a nie wg kompa. Programu się trochę boję że względu na skrzynię biegów. M32 i 450 Nm to jak igranie z ogniem
Bobofrut - 26 Paź 2020, 13:02

W Astrze zrobił się przelot :ok: :ok: :ok: . Na szczęście kawałek rury nierdzewki załatwił temat doraźnie. Do wydechu nie zamierzam więcej zaglądać
Bobofrut - 1 Gru 2020, 07:34

Ponieważ pojawiła się dość ciekawa opcja, padła decyzja by wystawić Astrę na sprzedaż. Jakby ktoś był zainteresowany to zapraszam na priv
Bobofrut - 28 Lut 2021, 21:06

Wypadałoby conieco napisać. Ostatnio została ogarnięta kolejna przypadłość Astry H a mianowicie klapka sterująca obiegiem wewnętrznym powietrza. Wyciągnięcie i założenie tegoż ustrojstwa wymaga iście akrobatycznych pozycji. No i w tym tygodniu otworzyliśmy sezon cabrio. Jazda z dachem w bagażniku jest lekiem na całe zło 😁😁😁😁
Bobofrut - 5 Kwi 2021, 17:25

Więc tak. Sezon rozpoczęty, tym razem testujemy kwarc firmy Tenzi.
Do skórek jakiś środek bliżej nieokreślonej firmy, ale efekty są.
Oto dowody







Bobofrut - 14 Kwi 2021, 17:44

Dziś wymieniłem filtr paliwa. To co zobaczyłem, lekko mnie przeraziło bo rok temu wymieniałem filtr. Zresztą sami zobaczcie

Bobofrut - 18 Kwi 2021, 23:47

Dobra, to zaczynamy ograniczanie ekologii w silniku. Zaślepki ograniczające przepływ spalin EGR zamówione, ciekawym efektu... Jak przyjdą, montaż i testujemy
zwardek - 19 Kwi 2021, 20:53

Będzie mniej syfu w kolektorze i przy przepustnicy, błędów nie wyrzuci tak jak przy całkowitym zaślepieniu egr

Co do filtra paliwa, to u mnie nie wytrzymuje nawet 20 tysięcy, mimo, że jeżdżę na ultimate

Bobofrut - 21 Kwi 2021, 01:09

Co do filtra paliwa to chyba zacznę go wymieniać co drugą wymianę oleju. A co do zaślepek - oczywista oczywistość że będzie mniej gluta w kolektorze. Bardziej jestem ciekaw cz przełoży się to na zachowanie silnika, bo wyczytałem że robi się trochę żwawszy w niskich partiach obrotów
Bobofrut - 1 Lip 2021, 13:14

Wypadałoby by conieco napisać. Ogólnie Opel ma się całkiem dobrze, jednak wczoraj zastrajkował akumulator. Jak na oryginalny to i tak sporo wytrzymał. Astra również była na przeglądzie, przeszła go bez najmniejszego zająknięcia. Dach zdążył w tym roku zastrajkować, jednak jego elektrykę (czytaj wiązki fatalnej jakości) mam już w małym palcu. Być może pojedzie na korektę lakieru bo pojawiła się taka opcja. A tak to jeździmy, lejemy paliwo i cieszymy się z ładnej pogody, jeśli taka jest
modell1 - 1 Lip 2021, 14:42

No i bajka :ok:
Bobofrut - 5 Sie 2021, 15:58




Bolid dostał wczoraj nowe rolki. Długo ich szukałem ale w końcu są

Bobofrut - 22 Paź 2021, 12:05

Temat do zamknięcia

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group