Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Alarm niskiego ciśnienia w kołach.

Mars - 27 Kwi 2019, 16:48
Temat postu: Alarm niskiego ciśnienia w kołach.
Żona ma fiestę Trend z lutego 2013 r. ( po lifcie ). Ponoć alarm niskiego ciśnienia w kołach jest ogarniany przez ABS. To są koła na 15'' felgach aluminiowych zakupione w pakiecie Gold X.
Mam jednak wątpliwości, czy przypadkiem nie ma w nich wentyli z czujnikami ciśnienia, bo gdy założyłem od niej jedno koło do swojego auta ( mk 8 ), to komputer pokazał mi ciśnienie w tym kole. Ktoś też ma te koła i zdejmował chociaż jedną oponę?
Mój komputer zgłupiał, czy koła z dodatkowego pakietu mają czujniki w wentylach? Niedługo sam się przekonam, bo będę zakładał na te felgi opony zimowe, ale może już to ktoś ogarnął.

JoeMix - 28 Kwi 2019, 11:34

Może jest jak w Skodzie,,, komputer z czujnika ABS liczy jak się obraca koło, i kiedy przez pewnien dłuższy czas (więcej niż zakręt cz inne manewry) obraca się szybciej/woniej niż dotąd to warczy alertem ciśnienia,,,

Ponoć poznasz po tym ze jak są czujniki ciśnienia to podaje dokładnie ciśnienie jakie jest w każdym kole a jak jest "na obroty" z ABS to jest tylko alert ogólnie że któreś koło lub że jakieś konkretne, ale nie ma podane wartości i co jest nie tak z ciśnieniem (za duże, za małe), po za tym taki "na obroty" resetuje się przez przytrzymanie przycisku, i wtedy komputer ostatnie wartości przyjmuje za "normę" i alert znika,,,taki mierzący ciśnienie naprawdę trzeba przez dopompowanie koła :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group